Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Aby ta tych par kvapiek vody nezabilo. Potom ze vsetci hejtuju cyklistov a nemaju ich radi. Ani sa im necudujem.
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

nie ale mohol to auto niekomu pozicat a to auto mohol v tej krcme vracat majitelovi. zbytocne si ublizil cloveku. k nicom tu neviedlo. a co sa tyka el auta tu som za stivom. tiez kym sa bude dat tak el auto nie. aj keby som mal nabijacku. to iste s dieslom ako kolegovi svietilo ze teraz cistite dpf a jazdite. a co ked nechcem?to mi auto planuje zivot?preto mam benzin. a ze el nabijacku budem hladat cestou do Ba? za posledny mesiac tam pojdem 3* a zajtra polsko. mam sa trapit a hladat nabijacky a mrznut?diky pekne nech to robia cvoci, co maju cas na rozdavanie.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Presne preto auta dneska nepisu ze sa dpf cisti. A potom fnukot ze dpfka odchadzaju po 130k. Pricom sa stacilo povozit o 5 minut dlhsie a mal by si pokoj kym auto nepredas
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Miso122 napísal: Po 07. Feb, 2022, 20:09 Aby ta tych par kvapiek vody nezabilo. Potom ze vsetci hejtuju cyklistov a nemaju ich radi. Ani sa im necudujem.
Zjavne mas problem s chapanim textu. Takze pre teba specialne este raz a pomaly. Obehol ma v plnej rychlosti v momente, ked bolo v mojej urovni proti iduce auto a nasledne prudsie pribrzdil, aby mi mohol este dodatocne ustedrit davku z ostrekovacov. Toto ti pride normalne? Mne teda zdaleka nie. Mozno vy tam v tej velkej Bratislave ste na toto zvyknuti, ale tu u nas to teda normalne nie je. A ver mi, ze ak by som ho stretol osobne, tak sa ho na to spytam.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Je niekde vo vyhláške písané o zákaze obiehať cyklistu keď je na rovnakej úrovni auto v protismere? Neviem o tom. Tak čo sa rozčuľuješ. Aby to ešte v realite nebolo tak, že si išiel po strede pruhu, ale veď však čo, papier znesie.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Zjavne poznas vsetky cesty na slovensku, zabudol som, ze tvoje prostredne meno je Waze. Toto je cesta, kde musia proti iduce autobusy spomalit, aby bezpecne vedla seba presli, takze o nejakom jazdeni v strede pruhu nemozno hovorit, nakolko by ma vtedy auto muselo zrazit a nie obehnut zaroven s proti iducim autom naraz. Este by som pochopil, ak by pokracoval nasledne nezmenenou rychlostou dalej. Ale ak niekto zrazu pribrzdi, tak sa evidentne neponahla. Ale uz som si zvykol, ze slovo ohladuplnost zacina byt coraz viac cudzie.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Miso122: bolo pisane v bezpecnej vzdialenosti tak, aby cyklistu neohrozil. Dnes mas definovane 1.5m vzdialenost (ako snad vsade v eu).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Žiadne 1.5m ešte neplatí, až od 1.3.2022
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa shiro »

Vsetcvi vieme ze tych 1.5m je vtip. A tiez vieme, ze normalny vodic sa nebude za kolomordom vliect 30tkou na 90tke. Obehne pri prvej prilezitosti. Cyklisti uz davno nemaju pri urovni dnesnej premavky co robit na cestach - je to pre nich nebezpecne a sami si koleduju. Je fuk, ze sa ohanaju ze aj oni su ucastnici....tak nech si platia PZP, maju vodicaky a spravaju sa podla toho, ze su najzranitelnejsi z premavky. A nie lietat na cervenu, ci cez prechody bez zosadnutia, smejdi. A vodic v aute ma predvidat este aj kedy si prdnu, nie? Ziadne take. Dost co som pocul za co bojuju kolomrd zdruzenia. Pomaly aby ziadne povinnosti tito exoti nemali, len prava. Na ten ich 1.5m vymysel nemame v nasom state pripravenych vacsinu ciest. Duplom, ked vidim kolomrd exota sa drbat po meste v dnesnom pocasi, v snehu, brecke. Mam 100 chuti ho skopnut a aby siel peso. Pre jeho vlastne dobro, aby niekomu nezletel pod kolesa, ked uz je tak blby.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa _Mato_ »

shiro napísal: Po 07. Feb, 2022, 20:57 Na ten ich 1.5m vymysel nemame v nasom state pripravenych vacsinu ciest. Duplom, ked vidim kolomrd exota sa drbat po meste v dnesnom pocasi, v snehu, brecke. Mam 100 chuti ho skopnut a aby siel peso. Pre jeho vlastne dobro, aby niekomu nezletel pod kolesa, ked uz je tak blby.
Cesty by boli dostatocne, lenze ludia su coraz viac agresivni, nervozni, povedal by som, ze niekedy az zurivi. Plati to samozrejme pre oba tabory ucastnikov a nastastie zatial nie vo vacsine.

Do prace cez zimu chodim vacsinou autobusom a minuly tyzden nas obiehalo auto cez kruhovy objazd v protismere. Verim, ze aj toto dokazu niektori jedinci ospravedlnit, ved co ma nejaky autobus jazdit po ceste pre auta.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

stefan222 napísal: Po 07. Feb, 2022, 20:15 nie ale mohol to auto niekomu pozicat a to auto mohol v tej krcme vracat majitelovi. zbytocne si ublizil cloveku. k nicom tu neviedlo. a co sa tyka el auta tu som za stivom. tiez kym sa bude dat tak el auto nie. aj keby som mal nabijacku. to iste s dieslom ako kolegovi svietilo ze teraz cistite dpf a jazdite. a co ked nechcem?to mi auto planuje zivot?preto mam benzin. a ze el nabijacku budem hladat cestou do Ba? za posledny mesiac tam pojdem 3* a zajtra polsko. mam sa trapit a hladat nabijacky a mrznut?diky pekne nech to robia cvoci, co maju cas na rozdavanie.
kludne objednaj novy karoq a presne to vypalovanie budes riesit aj na benzine :bye:
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ale no, kus kolaca na klucke nie je nic strasne... Zase mu neodkopol spatak, ani neprerezal pneu, ani nepresiel auto klucom :D


Co sa tyka elektromobility, nebudem tu citovat osobitne vsetko, lebo by z toho vznikol wall of text, a spolahlivo by to zabilo diskusiu... cize:

--> Ani iPhone sa nepredaval masovo po celom svete v prvych rokov vyroby. Celil v principe podobnym uskaliam s inymi technologiami (kapacita vyroby, cipy, kapacitne displeje, etc.).


Len ze ked vysiel prvy iphone, tak nikto nezakazal predavat tlacitkove mobily. Rozsiril sa sam, neskor ked uz bol pouzitelny.


Existuju scenare ked dneska elektromobil dava zmysel... Ak by som byval v dome, nepotreboval velky kufor, jazdil denne menej ako je dojazd a nemal naspanovany rozpocet tak si sam jeden kupim. Problem je ze oni zarezali spalovaky pre vsetkych... Potrebujes velke auto? Jazdit KE-BA-KE? Nemas na auto 40k€? Tahat voziky? Dojdes do autosalonu a dozvies sa ze sorryjako, brusel nam zakazal vam to predat.

Problem je ze oni zarezali benzin/dizel aj pre ostatne pouzitia. Prides do autosalonu ze dobryy, chcel by som nove auto. A dozvies sa ze sorry jako, brusel nam zakazal vam ho predat.

A preco vobec? Co tym dosiahneme? Snad jediny pouzitelny argument su lokalne emisie... Lokalne emisie aut ked mi tu z jednej strany cmudi US steel, z druhej spaľovňa, a pod oknami mam teplaren kuriacu ciernym uhlim lebo plyn je drahy a vyuzit termalny pramen je nemozne lebo bananistan.

A to se vyplati!
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2337
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Xeigen »

d3Xter napísal: Po 07. Feb, 2022, 21:26 kludne objednaj novy karoq a presne to vypalovanie budes riesit aj na benzine :bye:
No to ani nie, pri benzínoch to taký problém nie je, skrz teploty výfukových plynov, tam sa to vypaľuje každú chvílu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Shiro napisal velmi dobru vec ohladne pumpickarov
Cyklisti uz davno nemaju pri urovni dnesnej premavky co robit na cestach - je to pre nich nebezpecne
este by som doplnil, ze su nebezpecny aj pre ostatnych ucastnikov na ceste

Skilex: divas sa na to ocami chudobneho slovaka. Nie len u nas sa tlacia baterkove auta. Pozri severne krajiny, Tam o par rokov uz budu predavat len elektroauta, Rozdiel oproti nam je akurat ekonomicka situacia. Tam nema problem kupit elektro srandu vacsina ludi, u nas opacne.
Uzitkove auta su otazkou casu. O tento segment moc velky zaujem nebol, ale to sa zmeni
a urcite aj tam potrebuju denne jazdit stovky kilometrov, nie len u nas. A asi vo vacsom mnozstve
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

Xeigen napísal: Po 07. Feb, 2022, 21:39
d3Xter napísal: Po 07. Feb, 2022, 21:26 kludne objednaj novy karoq a presne to vypalovanie budes riesit aj na benzine :bye:
No to ani nie, pri benzínoch to taký problém nie je, skrz teploty výfukových plynov, tam sa to vypaľuje každú chvílu.
to je fuk, kontrolka svieti a zasvieti tak isto ked bude potrebovat regenerovat

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"