Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ked nejake tak pewag, fasa znacka a dobre sa s nimi pracuje narozdiel od vselijakych lacnych kravin, aj toho dost vydrzia.
ale vacsinu casu staci mat dobry dezen, a v horsom pripade trochu vypustit gumy, co vie spravit dost vela :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

stanomx napísal:Vyberám baterku
ja mám silver a otec blue vo feldách a štartujú na jedničku... navyše dnes už v zime nemáme -20 a viac stupnov, takže je jedno ktorú kúpiš... čo sa týka bosch, tak je to tá istá varta len s inou nálepkou ;)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Šupni tam takú baterku aká sa ti tam fyzicky vojde, čím viac Ah tým lepšie. Ked si mal trebárs 63Ah tak šupneš 74Ah a máš istotu, že ked uderia náhodou mrazy, tak tej 74Ah ostane viac šťavy re naštartovanie ako tej 63Ah
Horšie je že ak máš 74Ah tak tam sa moc vymýšlať nedá, pretože silnejšia tam často fyzicky nevojde
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

mirjak napísal:
tak ma napadlo ze by som si kupil snehove retaze
zalezi, kde jazdis... ak je to len napad, naozaj staci hypermarketove, len si mal kupovat koncom maja, tak po 5.99e isli v Tescu Brillanty, da sa s nimi vyhrabat ked treba aj prejst nudzovo par km. Inac je cena cca tych 20e.
Dalsi dovod moze byt, ze ides niekam, kde su proste povinne - madarsko mava znacku, oblasti rakuska a obcas aj na SK - poslednu zimu 2x bolo, ze na Donovaly auta bez retazi (stacilo mat v kufri) nepustali...
Hlavne nech maju zvarane oka (uplne smejdy maju len pozahybane), po pouziti odporucam umyt a vysusit.
Ak si ochotny dat za to 50-100e, tak pewag, jazdny komfort by som neriesil, len riziko roztrhnutia by mohlo byt mensie a castokrat nie je problem montaz, ale skor demontaz...
zatial je to len napad
minulu zimu som mal problem sa vyhrabat do kopca len raz
teda vyhrabal som sa az hore, ale nebolo to uz take sebaiste, inac zima bola uplne onicom

zimne gumy planujem kupovat nove az dalsiu sezonu a prave preto riesim retaze
teraz mam nejake Dunlop SP Wintersport 3 alebo nieco take

stale maju ~4-5mm dezenu, ale uz budu mat svoj vek [odhadujem 4+ roky, musel by som pozriet DOT ked budem pri aute]

jazdit planujem nie vela cez zimu [<5k km] v SR aj severnejsie [PL/LT/LV]
skor to bude asi o tom placebo efekte ze mam nieco v kufri [a ked bude treba tak to nebudem vediet ani len nasadit ako sa poznam :hysterical: ]

skusit teda pozriet nieco od pewag,
...
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Ivko napísal:Šupni tam takú baterku aká sa ti tam fyzicky vojde, čím viac Ah tým lepšie. Ked si mal trebárs 63Ah tak šupneš 74Ah a máš istotu, že ked uderia náhodou mrazy, tak tej 74Ah ostane viac šťavy re naštartovanie ako tej 63Ah
Horšie je že ak máš 74Ah tak tam sa moc vymýšlať nedá, pretože silnejšia tam často fyzicky nevojde
Mne je jasne že čím väčšia kapacita tým lepšie, ale nejaké odporúčanie ohľadom kvality tých Vatier silver vs. blue. Auto je starý džad a štartuje to s hocičím bez nejakých problémov, ale chcem tam dať niečo poriadne.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vobec sa s tym netrap. Ja som spolu s kvantom ludi z BMV klubu organizoval nakup uplne podradnych baterii z fabriky Fiamm v Nemecku, bolo to asi sest rokov dozadu... na nase obrovske prekvapenie doniesol sofer baterie s nalepkami Maserati co absolutne nikto, ani chlap co to organizoval, netusil.

Takze tak.

Hocico nove kupis, mas dva roky zaruku. Varta uz davno nie je co byvala. Ci je Bosch rovnaky ako Varta "neviem", avsak obidve sa vyrabaju v rovnakom zavode v Cechach na rovnakej linke :) Johnson Controls keby niekoho zaujimalo. JC spolu s Boschom maju uz daaavno pradavno spolocny podnik v Nemecku, ak si dobre pamatam vola sa to VB Autobatttterrrrrien GmbH a autobaterkovy buziness od Varty kupili za tretinu miliardy alebo tak nejak tiez peknych par rokov dozadu. Toto nie su krcmove reci, toto su fakty ktore si za desat sekund overis na internete.

Mozno je Bosch kvalitnejsia vyroba s pol milimetra hrubsimi doskami vnutri, pravdaze do vyrobneho procesu nevidim, ale ziadne vyrazne rozdiely tam nehladaj. Bolo by to zbytocne. V dnesnej cenovo optimalizovanej na naklady zameranej dobe... Ja som si kupil Yuasu, vidis za aku cenu, dal som ti linky a su tam aj mensie kapacity. Ked sa opytas motorkarov, z 10tich ti 9 povie ze Yuasa a nic ine a ten posledny je len sprosty nic viac :) a potom zivotne skusenosti ukazuju ze mnohe japonske auta prichadzaju z vyroby s Yuasa bateriami - napriklad Honda Civik mojho brata z roku 1997 a 12 az 15rocne tie baterky este furt chodia co je proste neuveritelne.

V Amerike existuju tri firmy ktore ovladaju skoro cely trh s autobateriami. Vsetci kupuju od nich a nalepuju svoje nalepky. To nie je moj nazor, to je oficialna statistika ktoru najdes ako tretiu linku na googli ked napises spravne slova.


Moral of the story : na znacku baterie sa vykakaj pokial to nie je zrovna Kung-Ping-Fu. Taku by som si nekupil.


edit : ked chces mat istotu, kup si baterie Red Optima. Cylindricke, namontujes hocikde kam ide klasicky kvader. Sedem rokov zaruka od vyrobcu, no questions asked. Teraz mam vo Voyageri original s nalepkou Michigan, November 2004. Slovom dvetisic nula styri. Poslednych sedem rokov auto o garazi nepoculo, najazdilo 60k km takze sialene malo a skoro vsetko kratucke jazdy v meste (ked poviem kratucke, tak nemyslim 20km, ale skor tak 4 az 8km). Ked som auto kupil, uplne som ju vytrieskal na nulu, styri mesiace totiz stalo bez pohnutia, ani ziarovecky sa nezazli. Nabila sa, ani necekla doteraz.

Len ked uvidis tu cenovku tak ta vykoti :) PS2 : Red Optima baterie su uplne identicke ako cylindricke Exidy. Tie akurat nemaju cervenu a zltu farbu, ale modru a myslim ze 7rocna zaruka tiez ani nechyrovali.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ja mam nejaku zakladnu exide, lebo ked sa mi odporucala baterka s ktorou som auto kupil, bolo tam nieco by exide a malo to 7-8r, co mi na baterku jazdenu vylucne kratkymi trasami a predtym netusim ako prislo fajn. s touto som nemal problemy. predtym bosch vo felicii, do 2r v prdeli, v zime ju bolo treba startovat kablami ak auto par dni stalo...

okrem toho napriklad aj spominana yuasa su super, a optima pochopitelne, ale tie su aj adekvatne cenovo na tom obvykle
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Tiež mám Exide Premium, jeden dôvod je ten že ich mal na kráme a za dalšie mala vyšší štartovací prúd a viac Ah pri tých istých rozmeroch ako iné baterky čo mali v ponuke. U mna beží cca skoro 4 roky, pôvodne tam bola nejaká 53Ah, nahradil som ju za 64Ah
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

V honde mam este origo honda baterku, ma 16 rokov a stale toci. Ale tento rok ju idem uz menit. Kapacitne je uz slaba a ked prislo -25 tak bolo citit ze sa trapi.

Mp3 dik za tip na baterku :good:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ja som mal v BMW origo BMW baterku z 2003.. minuly rok som ju vymenil za zanovnu bosch s4 silver 80/800
BMW baterka doteraz sluzi ako baterka k UPSke .. podla merani by mala mat este 22Ah (z povodnych 67Ah).
stale by to nastartovalo auto, ale naco to trapit.. Bosch planujem tento alebo buduci rok vymenit za novu.. asi pojde do Exide
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

paci sa, od toho sme tu aby sme si vypluli svoj nazor, poradili, pokvakali. V krcme sa castokrat pobijem,tu je to bezpecnejsie.

Sa mi ale lubi ze za dva dni nedokazal v principe nikto povedat nic k tomu WW podvadzaniu. Asi je to tak v poriadku. Takze nech si podvadzaju cely svet dalej, my sprostacikovia si nechame nakakat na hlavicku, na chrbatik a aj na kolienko mozu a este im za to zaplatime. Na autobazarackom slepicinci jeden cesky nazor v zmysle ze keby WW nepodvadzal, uz by tu nebol. Neviem ci s tym mam suhlasit alebo plakat od sklamania.


V Amerike predali "zopar" dieslikov, u nas v Europe su to MILIONY. Ticho. Asi v pozadi volakto taha dobre silne nitky, zrejme tam bezi iny film ako by sa sudruhom obcanom pacil. Nevadi. Na nieco skapat musime, mozno to budu Filipove 300g/km CO2 benziny ktore prehlasil za uz-sa-mi-nechce-hladat-ake-hrozne-slovo a pritom takychto aut je v Europe na cestach asi desat dohromady, mozno to budu diesliky ktore papierovo pustaju cisty horsky vzduch a pritom realita je niekde inde...

Ale hlavne sa ktomu zabudnite aspon chlapsky vyjadrit, odplut aspon na fore. Viem, ajtak s tym houno urobite v realnom zivote, aj ja. Ale aspon nieco... nie, sklonime hlavicky, vsetko v poriadku, ziadny problem. Fickov bracek si moze nadalej predavat smradlavy vzduch a zarobit na tom kolko, dve miliardy ? Pohoda. Nevadi.


Dalsia nerealna vec :

http://ekonomika.sme.sk/c/8008153/deuts ... ml?ref=trz
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bloomberg.com :

The closest parallel to the Volkswagen case was a group of truck makers who used devices to suppress diesel-pollution controls to improve fuel economy, Oge said. That case, settled 15 years ago, resulted in fines of more than $1 billion, she said.


zaujimave. Miliarda dolarov pred 15 rokmi je zhruba kolko, tri miliardy dnes ? Sest ? Zeby WW fakt vyfasoval cojaviem desat miliard pokutu ? Pri takychto peniazkoch uz nastupuje iny lobing...

A teraz ze co s tou zasranou Europou kde sa tychto dieslikovych hraciek predavalo aj pod znackami Szkoda, Ojdi a Sejat trosicku viac ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 20. Sep, 2015, 21:41, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

a co ty vies, mozno takto podvadzaju aj ostatni vyrobcovia karov.. len sa o tom este nevie..
v kazdom pripade .. WW som nemal rad a ani nemam a po tomto ani asi mat nebudem..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podme do nich, DO VSETKYCH !! Mozno to fakt robia vsetci, ale s tym by sme chceli nieco spravit ze ?


Hjundaj a Kija dostali v Amerike pokutu za podvadzanie s cislami spotreby. Ford tiez dostal pokutu, myslim minuly rok a ze bolo 200.000 zakaznikov ktorym musel dorovnat nerealne cisla. Mame na stole WW.

Fakt chceme takyto krasny svet s uzasne zdravymi veverckami a tulenmi ? Alebo nie su az tak uzasne zdrave ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Tot nedávno sa lobovalo za to aby sa odložila zmena metodiky merania spotreby, minimálne z tohoto pohladu podvádzali všetci, pretože tou metodikou sa vždy dosiahli krajšie výsledky. Dobre vedia že keby došlo k zmene tak majú problém
http://auto.sme.sk/c/7810484/automobilk ... treby.html

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"