Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
ANONYM_a1

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Durana napísal:No klikol som na odkaz a nechapem. Je mozne ze 24" MVA panel(aj pozorovacie uhly tomu nasvedcuju) pod 12tisic a za posledne tyzden som tu o nom nepocul? Preco sa tolko riesi 241D(tu samozrejme aj koli imputlagu) a LP2475w ak tento panel nema problem s imputlagom, je lacnejsi a papierovo je porovnatelny s oboma(urcite viac porovnatelny ako akykolvek TN)? (mozno kym niekto precita otazku a odpovie, precitam nejaku recenziu a pochopim sam preco sa o nom nehovori :D )
Zalozil som nan topic, tuto ti to premazu:

http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 19&t=41929" onclick="window.open(this.href);return false;
pet123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 13:26

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa pet123 »

No tu nie, lebo je to vlakno o HP a okrem toho je ten monitor asi rok stary. Myslim ze nema 1:1 mapovanie.
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Xaltotun »

Zaujimave ze namerali 2275 taky strasny input-lag, este som sa s tym nestretol ze by sa to niekde rozoberalo ani ja nemam ziadny takyto subj. pocit. Na rozdiel od toho inputlagu 2475 je plny net... Ono stejne taky input lag moze vadit len pri online strielackach aj to si to 99% ludi ani neuvedomi.
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
pet123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 13:26

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa pet123 »

No uvedomi, ked som videl nejake fotky, kde na crt monitore uz bol "ciel" a na lcd este nic. Inak by sa to asi neriesilo. Tiez to posuvanie okna ako na gumicke, clovek co o tom nevie by si myslel, ze nestiha grafika. Ale pre bezneho pracujuceho cloveka je to blbost riesit.
Namerany inputlag lp2275w ma tiez zarazil, to uz si rovno mozem kupit to lenovo.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Uvedomis si to iba pri priamom porovnani, pripadne prvych par dni po prechode z CRT. Ak mi ale fakt niekto bude tvrdit, ze 30-50ms vyrazne ovplyvnuje jeho vykon je minimalne pochybne. Bezna reakcna doba trenovaneho atleta je nad 100ms, normalneho clovek pravdepodobne i nad 200ms. Ak niekomu teda vadi, ze zareaguje nie o 200, ale o 230ms, ta tomu niet pomoci. V hrach mas omnoho viac faktorov ovplyvnujucich tvoj "vykon" ako inputlag monitora. Prvym je reakcna doba cloveka, druhym ping, lag grafickej karty a az niekde za tym sa mozme zacat bavit o inputlagu monitora.
pet123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 13:26

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa pet123 »

Navrhujem zalozit temu inputlag ak taka nie je a presunut to tam.
K latencii. Musim opat pripomenut, ze ide len o hry. Ide o to, ze sa to vsetko scita. Graficka karta ma pri 60fps lag 16-17ms, to by som neriesil. Je pravda, ze na sieti mas bezne viac ako 50ms, ale ked sa ti k tomu pricita este lag monitora, je to uz dost. Pri lagu 50ms je to akoby 20fps ak dobre ratam. Dalsia vec je, ze ti nesedia vnemy - oko vidi nieco ine ako robia ruky a pocuju usi. Nastastie si clovek na toto rychlo navykne. Napr. ked som skusal "hrat" na el. gitare cez pc u kamosa, pri latencii viac ako 20ms to bolo uz o hubu.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak berieme hru, ktora ma 60FPS, tak 50ms inputlag monitora odpoveda 3 framom = 50/(1000/60). Ak mas hru, ktora ma 30FPS, tak 50ms inputlag odpoveda 1,5 framu. Ziadnych 20. Bavime sa tu o lagu na urovni jednotiek framov... I pri 180FPS ti bude inputlag 50ms odpovedat iba 9 framom.

A k tej reakcnej dobe - http://en.wikipedia.org/wiki/Reaction_time" onclick="window.open(this.href);return false; :
For example, an observer might be asked to press a button as soon as a light or sound appears. Mean RT is approximately 180 to 200 milliseconds to detect visual stimuli, whereas for sound it is around 140-160 milliseconds.

A tento test zhruba odpoveda tomu, co robis pri hrani - reagujes na vnem a stlacas tlacitko (mysi).
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa zoom »

Input lag je realny problem. Mozete tu ako len chcete vypocitavat a prepocitavat, co vidi atlet a na co reaguje normalny clovek, ale fakt je, ze ja som si domov doniesol dve LCD (jedno s vysokym input lagom, jedno s nizkym) a jedno CRT a skusal som. Vysoky input lag je velmi neprijemny, je to jeden z najvacsich dovodov na ne-kupu monitora. Predtym, nez som mal prve LCD, som si myslel, ze najhorsie bude to mazanie a hoci som uplny odporca LCD hovno-technologie, musim povedat ze mazanie (sposobene klasickym response rate) mi nevadi a po prvych par hodinach som si na to uplne zvykol. Na co som si vsak nezvykol je input lag. Niekto to tu velmi trefne napisal, ze kurzor je ako na gumicke.

Tu mate simulator input lagu, skusajte.

Musim vsak povedat, ze monitor s vysokym IL, ktory som doma testoval ma namerane okolo 30-40 ms. Pri hrani TF2 to vsak vyzeralo asi tak, ako ked v tom flashi nastavite 80 ms odozvu, takze neviem nakolko presne to je. Mozno svoju ulohu zohrava aj kolisanie tej hodnoty v reale. Inak extremne neprijemne, nic sa neda zamerat, mal som chut to vyhodit von oknom. Druhy monitor, ktory ma odmerany IL cca 11 ms je zase pre mna uplne v pohode a ani pri priamom porovnani s CRT som nevedel presne zachytit oneskorenie. Takze menej teoretizovania a viac skusania. Na druhej strane, ludia su vselijaki a aj po odskusani Dell 2408 (kral input lagov) povedia, ze je to v pohode. No co... niekto je zase spokojny aj s TN panelom.

EDIT: Doplnok pre faugusztina- tu nejde o ten reakcny cas, ked sa nieco nahle stane, ale ze FURT ked hybes kurzorom je oneskoreny, furt stale vzdy, hocikam sa kukas, hocikam ides mysou, hocijake jednotky oznacujes v RTS, alebo sa len rozhliadas v MMORPG, vzdy mas ten pocit, ze mas kurzor na gumicke.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

zoom, spytam sa ta jednu zakladnu otazku - aky je tvoj primarny monitor ? Tipujem ze CRT. A v tom je asi problem, ze si jednoducho zvyknuty na CRT. Ja rozdiel medzi TN monitorom (Samsung 223BW) a IPS (LP2475w) co sa tyka tebou popisovaneho javu vobec nebadam.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa zoom »

Bohuzial CRT uz nie, mam to 11 ms input lagove LCD. A neviem aky input lag ma tvoj monitor a aky ma to HP, ale Samsungy 2232, 2243 alebo 226CW maju vsetky okolo 30 ms, takze ak ma aj to HP podobny, je celkom logicke, ze rozdiel nevidis. Napriklad niekde na forach citam, ked sa niekto pyta na input lag, ze ako to asi vyzera, tak mu napisu, ze nech si ide zahrat hru na server, kde ma XX ms ping. To je ale uplna volovina. Input lag nie je neprijemny pre to, lebo nevidis niekoho niekde alebo tak cosi, ale prave pre to ovladanie, pre samotny mozog, clovek ma pocit, ze mu nesedi hand-eye coordination (a ze teda nesedi), je to velmi neprijemny jav, ked ocakavam, ze kurzor niekde uz ma byt, ale neni, tak ho tam este tlacim, potom uz ale to miesto prebehne, tak zastanem, ale este ide dalej. Su to milisekundy vsetko, ale pre mozog postrehnutelne. Najlepsi by bol nejaky program, ktory by vo windowse takto spomalil mysku, aj s fluktuaciami v ms, aby to bolo realne a clovek by si input lag mohol odskusat nazivo.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

LP2475w ma podla tusim prad.de inputlag 11 az 50ms, priemerne 32ms.
pet123
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 13:26

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa pet123 »

Hej, to s tym 20fps je blbost, mas pravdu, pretoze monitor tie snimky nevynechava.
ze kurzor niekde uz ma byt, ale neni, tak ho tam este tlacim, potom uz ale to miesto prebehne, tak zastanem
presne si to vystihol. tak to mas este dobre, ze zastanes, ja trhnem spat

edit: este k tej latencii. To nie je, ze pustia ti pravitko a chyt ho. Tam skutocne moze byt az 200ms (ja som si nameral 170 a to som mierne nevyspaty). Ale ked nieco robis...hras, tak je to uplne nieco ine. Keby si mal latenciu napr. na mys 150ms tak neni sanca. Toto je skor o tom ako rychlo sa musi nieco menit, aby sme to vnimali ako spojity dej (napr. ake min. fps musi byt, aby pozorovatel nevidel sekanie..nehovorim ze hrac ho nebude vnimat).
Naposledy upravil/-a pet123 v Pi 10. Okt, 2008, 14:31, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

Priemerne? to čo znamená? input lag je pre istý typ monitora konštantný, to nie je ako odozva pri roznych skokoch (0-75-0, 0-255-0)





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Snake napísal:Priemerne? to čo znamená? input lag je pre istý typ monitora konštantný, to nie je ako odozva pri roznych skokoch (0-75-0, 0-255-0)
Ja som si to nevymyslel - http://www.prad.de/new/monitore/test/20 ... sverhalten" onclick="window.open(this.href);return false; :
Input-Lag

Als Input-Lag wird die Zeitspanne bezeichnet, die sich zwischen der Zuspielung des Videosignals bis zur tatsächlichen Darstellung auf dem Bildschirm ergibt. Ermittelt wurde diese Zeit durch Fotos, die einen verzögerungsfreien CRT im Vergleich zum TFT zeigen. Die erhaltenen Werte schwanken zwischen 11 ms und 54 ms und ergeben bei einer Messreihe mit über 50 Einzelwerten einen Durchschnitt von 32 ms, was zwei Frames entspricht.
Prelozene do anglictiny cez google translate :
Input Lag

As the input is the time lag means that between the playback of the video until the actual display on the screen shows. Was determined this time through photographs, a delay-free compared to the CRT TFT display. The values obtained vary between 11 ms and 54 ms and result in a test series with over 50 individual values an average of 32 ms, which corresponds to two frames.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Hewlett-Packard LP2275W/LP2475W - skúsenosti a recenzie

Príspevok od používateľa Snake »

Ja tiež nie, keď už robím fotky, tak ich robím minimálne 30! potom každú fotku pozriem, a zistím inputlag, na koľkých fotkách sa najviac nadhádza, tak taký inputlag má...

inak povedané, oni uvádzaju rozmedzie, toto nie je správne, pretože mohli foťákom zachytiť akurát menenie framu za frame.





.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"