Pokuty, pokuty, pokutky :D

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa obcanx »

felipe, uplny suhlas s oboma odstavcami..
tiez som vela krat slusnou komunikaciu vela "vyreklamoval", neuveritelne ustupky robia niektore firmy, lebo si ctia a cenia zakaznika, respektive tych 80% asi aj ano.. a pritom to bola podla "podmienok" plne moja chyba...
dokonca aj zopar revizorov ci sprievodcov vo vlakoch u nas su OK.. pokial je clovek slusny..
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa felipe25 »

suhlasim, ja mam napr. dobre skusenosti aj s policajtami /okrem uplne prveho zastavenia../. vzdy som slusny, kedze viem, ze oni maju tiez svojho sefa. mozno za to moze aj to, ze mam par znamych dopravakov, a viem presne, co ich caka, ked nedonesu ocakavanu "trzbu" a pod. nepacia sa mi skor taki, co absolutne este ani nezacnu komunikovat, a uz su arogantni a totalne mimo - takych som zazil len raz (a bol taky len jeden z hliadky). ale to plati asi vsade, ze ludi co sa nevedia chovat neznasam. ci ma kontroluju, ci mam, ci nemam, medzi ludmi sa treba vediet chovat.

ulavy: treba to brat tak, ze ulavou smerom k tebe porusuju interne pravidla a prakticky ich mozu vyhodit. lenze revizor vo vlaku /alebo sprievodca/ a revizor v MHD je nebe a dudy. ved na nete je x video z busov, ako sa arogantne, dementne a neviem ako chovaju. tiez mam dakedy pocit, ze to niesu ludia, len nejaky tvor s IQ pod 100. lebo tak vyzera ich spravanie.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7752
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa LordKJ »

http://i.imgur.com/Ye9gKIZ.jpg
toto je paradne miesto na meranie, odbocovaci pruh :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Papek »

S takymi som sa castejsie stretol. Vacsinou tak stoja az kym nepride prve auto co chce odbocit, potom sa odpracu na ine miesto.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa jergus »

par dni dozadu idem hore kremnicou smer martin, zbadam informacny radar na ceste a nastavim tempomat na 54km/h, nohy vylozene, tempomat taha, rucicka sa na tacho nepohne. prechadzam eskovym usekom cesty a tam oni. trojnozka na chodniku, obaja strazcovia galaxie odstavene auta a kesuju. ako ma trojnozka zamerala s mojimi neuveritelnymi 54km, ten mensi strazca galaxie dvojmetrovym priskokom za 0,001 sekundy skocil k trojnozke, dobre ze ju nezhodil do zahradky a uz cumi do displeja. zrazu hlava sklonena a cely skormuteny odchadza pokracovat v kesovani. od smiechu som skoro napratal do nich :laugh
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
obcanx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 200
Dátum registrácie: Pi 12. Jún, 2015, 22:02

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa obcanx »

ja som raz isiel 85kmh tacho na dialnici, skoro ma prisiel tlacit, ukazoval tam agresivne ze pridaj pridaj, tiez som pukal od smiechu, ale az ked som ich obehol, nameral to na mna a meral a meral (ale to som uz mal 90tacho)
takze hej, obcas da ich da provokovat :)
ja by som najradsej sam sa zastavil pri hliadke nech mi overia, ci nahodou neprisla posta ktora sa stratila, lebo sa mi nedza, zeb ysom vyse 1 roka nedostla z rychlost.. az tak dobre jazdit zas neviem, cele divne.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Bird »

tak už som dostal prvú pokutu za skoro štyri roky čo mám vodičák.
a hneď som sa nechal oklamať.
pár týŽdňob dozadu som v Nitre išiel so zapnutými prednými hmlovkami keď snežilo (áno viem, že vo viditeľnosti mi moc vtedy nepomôžu, aôe proste som ich mal)
a pozerám rozblikali sa mi spätné zrkadlá, tak som zastavil a došla otázka, pán vodič, viete kedy sa smú používať hmlovky ?
hovorím reku za zńíženej viditeľnosti (čo teda husté sneženie podľa mňa spôsobuje), a on že "v zákone je jasne napísané, že iba za hmly" tak teda dobre uznávam chybu, tak mi to skresal z 30€ na 10€.
potom doma pozerám do zákona o cestnej premávke, a hľa čo nevidím
§ 32 (3) Predné svetlomety do hmly a zadné svietidlá do
hmly vodič smie použiť len za hmly, sneženia alebo za
dažďa
asi si vytlačím celý zákon, dám do auta a zakaždým keď ma za niečo zastavia budem listovať aby som si to overil..
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2227
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa mirjak »

no dostali Ta, co uz... Neviem, ake mas auto, ale ked zapnes predne, automaticky Ti idu aj zadne? Ak ano, je to naprd...
Nabudúce skus googlit zakon hned na mieste v mobile :D
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Bird »

bolo to v noci, asi chceli behnut na bagetu a nemali drobne :D
mal som zapnuté iba predné. oni nešli za mnou, ale asi oproti a keď videli hmlovky tak sa otočili.
asponže to bolo za 10€, no nabudúce si tie hmlovky just zapnem keď pôjdem okolo hliadky a bude pršať/snežiť, môžu potom presviedčať, keď im budem citovať zákonník :D
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Neviem, ake mas auto, ale ked zapnes predne, automaticky Ti idu aj zadne?


uz si niekedy videl auto ktoremu - ked zapnes predne hmlovky - sa automaticky rozsvietia aj zadne ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2227
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa mirjak »

no ja mam pocit, ze skoro vsetky, co v poslednej dobe stretavam a svietia mi zadnou cervenou do ksychtu... hadam nie su taki debili, ze by to robili zamerne, ci nie? :D
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ale áno, niektorí zapínajú hmlovky už aj v meste ak trošku začína pršať... :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa SurrendeR »

neviem ci sa mi to len zda, ale tusim na octavii a vlastne skodofkach, ak chces predne hmlovky, tak tym koleckom najskor zapnes zadne az potom predne... no mozno sa mi to len zda
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
anonym_a8

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Opacne, najprv predne a potom zadne.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Pokuty, pokuty, pokutky :D

Príspevok od používateľa SurrendeR »

aha, takze dobre sa mi to zdalo, ze niektora strana nevie fungovat bez druhej.. cize ziadne separatne zapinanie nehrozi
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"