Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

Ja som chcel bazen ale zena nie, lebo sa deti nahodou zatopia = teraz mindzujem…. Ja som chcel velku garaz, ale zena nie, lebo naco bude nam to zavadzat atd = teraz mindzujem :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Moj cely koncpet domu je drahsi koli zene ale ked ju milujes... :D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Jednoduska napísal: Pi 20. Máj, 2022, 09:47 Moj cely koncpet domu je drahsi koli zene ale ked ju milujes... :D
Presne ako u nás. Moja žena má super nápady, len väčšinou kua pracné (gabióny, vyrovnávanie terénu, plot, terasa atď.), ale ako si napísal keď miluješ ... :good:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

Diablo1st napísal: Pi 20. Máj, 2022, 09:53
Jednoduska napísal: Pi 20. Máj, 2022, 09:47 Moj cely koncpet domu je drahsi koli zene ale ked ju milujes... :D
Presne ako u nás. Moja žena má super nápady, len väčšinou kua pracné (gabióny, vyrovnávanie terénu, plot, terasa atď.), ale ako si napísal keď miluješ ... :good:
Co mas s mojou zenou??😂😂😂
Dnesna ponuka z profirolu latkova pergola co vyzera milionkrat lepsie oproti lexanovej cca 20 percent plus iba tak je ti asi jasne. Plus ovela lepsi vyrobca
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

latkova vs lexanova je vacsinou aj kvoli svetlu. Ja chcem tiez zastresit sedenie pred domom, ale nechcem si ubrat svetlo vo vnutri, takze musim ist do lexanu alebo PC krytiny
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

darklol: len ta latkova pergola asi nebude vhodna do vetra a dazda, ci?
FVE 12.45 kWp V/Z
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

Praveze je. Voda nevadi vobec az ked zacne snezit treba stahovat. A vietor do sily vichrice. Pepek a ked chces svetlo tak latkovu jednoducho stiahnes
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Papek »

jaaaaj až teraz som pochopil že to je látková a nie latková :-D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

darklol napísal: Pi 20. Máj, 2022, 13:15 Praveze je. Voda nevadi vobec az ked zacne snezit treba stahovat. A vietor do sily vichrice. Pepek a ked chces svetlo tak latkovu jednoducho stiahnes
Ja som planoval plny lexan (dutinkový je fuj) a pod neho natiahnuť ešte látku na tienenie, tiež asi bude stačiť iba látka :D ako to uchycujete, nejaké kovové konštrukcie?

prípadne daj príklad čo máš nacenené ako to vyzerá, len nech si vieme predstaviť :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Preco nekupis tmavy lexan? Je pod nim svetla az az. Svetly by som uz nechcel.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5694
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ten tmavy, hnedy, mam v plane, ale imho ak ti na to prazi rovno slnko neposedis v pohode, chces este vrstvu.
Ci sa mylim?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

naopak kamo. ja som radsej vo vode ako na susi :D. v usa som 2* plavcika robil a mam kurz pool operator kde nas ucili kadeco. mna ta chemia odradzala lebo doplnas kazde 45,min? asi ne. ten sajrajt co zije v stalej nehybnej vode a pkeskovy filter to nezastavi.... uz aj aquapark v delni v PO strasne saplavo ciatia. ja by som to doma proste nechcel mat. plus tie cerpadla. povysavat dno a listie z hladiny.no.si hrdina :D zenske chlamidie jedna basen-ukazu sa neskor.mame zas na nechtoch sa z bazenoch casto vyhodi rozne plesne
. k domu to podla mna si ludia davaju hej pre deti bo dospeli sa v tom nudi. ale su dni v lete kwdy snivam o bombe jak by som si skocil do vody. to zas chapem
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

My sme teraz davali pergolu s iq lexanom a je to skvele, lutujem ze som to nedal uz skor… pct systems velke zaluzie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6870
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

mas foto?jamskm v bulharsku videl tramy na terase a medzi ne take vlny latky bielej a mega dobre to vyzeralo a uber jednoduche no cez dazd to bolo na prd
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10034
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stiv »

Jednoduska napísal: Pi 20. Máj, 2022, 15:53 Ten tmavy, hnedy, mam v plane, ale imho ak ti na to prazi rovno slnko neposedis v pohode, chces este vrstvu.
Ci sa mylim?
Ak mas na mysli ze to slnko cez tmavy lexan bude neprijemne a rusive tak nebude.
Skusal som komorkovy svetly - k tomu museli byt zaluzie lebo toho svetla bolo proste vela. A tmavy, tam je to fajn aj bez nich a vobec ich netreba. Naviac ten tmavy nie je tmavy alebo neprijemny ani ked je sero alebo zamracene. Takze za mna idealny.

+ lexan vie v poho vydrzat 20 rokov ak ho nerozbije nejaky ladovec co rozbija aj okna na autach.
.

Návrat na "Debata o všetkom"