Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Takze som mu mal kupit kyticu ruzi a srdieckovu MIlka bombonieru, hej?!? Nicim som sa svojou jazdou neprevinil a niekto sa bude na mne
>> vyvrsovat iba preto, ze ma pocit, ze je nieco viac?

to som nenapisal, tak ako si to napisal to asi nebol nejaky velky mozgovy atlet... ale hlavne ty sa nemusis znizt na jeho uroven.

.
.

>> Pozri severne krajiny, Tam o par rokov uz budu predavat len elektroauta, Rozdiel oproti nam je akurat ekonomicka situacia.
>> Tam nema problem kupit elektro srandu vacsina ludi, u nas opacne.

aj ked budem zarabat ako zurivo nadpriemerny norsky sudruh, nemusim si kupit bzuciak. Nie je mi treba elektromodebil ktory dojde 209km daleko na dialnici pri sialenom tempe 124km/h, ktory stoji uz od 80.000 eur (é=kvé=vé Mercedesu), na mojich 9.000km rocne absolutne v pohode staci aj 6 rocny Lančja Vojadžer za 10.000 eur, na naftu samozrejme.

Mensie auticko nechcem, neponukajte. Nezaujima ma "obrovsky" Karoq ani Wolcgagen idštyri. Ani rodinny eletricky Renoualt Mégan, uz od 45.000 evra...
ano viem, v buducnosti sa vsetko vyriesi. O 5 rokov pridu do ponuky kombi auticka, o 15 rokov si mozno take kupim, za nejakych 28.000 ojazdene.
Neviem sa dockat tej nadhernej buducnosti.


PS : by ma zaujimalo ako vyriesite cestu k moru v lete, ked sa 25.000 aut rozbehne do Juhoslavie alebo Italiánska. Najneskorsie kazdych 300km budu potrebovat vsetci naraz 3/4hodinu tankovat cize 3x po ceste, co mi hnusni spalovaci zatiahneme Bratislava - Split bez zastavenia a dojdeme s tretinou nadrze ktoru za dve minuty doplnime. Toto by ma fakt zaujimalo ako vyriesime.

AJ KED SA POSTAVI 100 NABIJACIEK NA PARKOVISKACH PRI DIALNICI KAZDYCH 200KM, AJ TAK TO --NEMOZE-- STACIT PRETOZE SA PROSTE PRESUVA STRASIDELNE MNOZSTVO AUT ZA STRASIDELNE MALY CAS A VSETCI ROVNAKO. Jo a ze tam bude energia za 0.09 e/kWh, na to rovno zabudnite.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak som cital recenzie ze v skode o tom nevedel nikto nic pri cisteni opf a vraj ta kontrolka preblikla na paru sekund. to znesiem. a 5min sa dof necisti.teda nie v kamoaovom pasate :D isto viac. tu aj skilex ma point a to ze nech su el auta a smelo enyaq co mi sami v skode povedali ze clovek pri zmysloch si to proste nemoze kupit a na ceste do chorvatska to auto stalo 3(slovom TRI) krat po asi 90min. CRAZY. co to za blazna bude minat najdrahsiu komoditu na svete(svoj cas). este by som bral el auto kebyze mi daju zadarmo ze tu mas a testuj pre nas baterku a vydrz. ale ze ja mam platit za nieco co mne nici zivot? sa zblaznili. ale to bude ako aj s tym jadrom co teraz ked nemecko po vypnuti atomoviek vie vyrobit 3perc eletriky a kupujue od francuzov tak zrazu uz asi zapnu atomky s5. ejha. vcera v spravach reportaz na narkoze . preco nemame viac trolejbusov?zijem v presove roky a aj kosice ich maju zopar. kde su ostatne?kable potahane. preco taxi sanitky policajty si nevozia ritulky v el autach?preco stat neda dotacie tam kde moze ? to je ako ked nad pride do kasarni a ukazuju sa mu tanky( ktore sa nenastartuju btw bo sa nenastartuhu) ale spokojny grof odchadza z prehliadky sak tank namalovany cerstvou farbou(na nic ine neostali peniaze).
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Nie som si isty ci nejake kontrolky na OPF svietia. Ziadnu som nikdy nevidel.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prave pisem - ziadna DPF kontrolka nesvieti ked sa vypaluje. Len najnovsie vozy maju tlacitka na rucne spustanie regenu a aj to dva modely.
99% auticok taketo nema, a ja sa "cudujem" preco asi :) by ich ludia utlkli capicami.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

DPF zacne svietit ak to nevie dlho vypalit, co sa stava iba extremne defenzivnym vodicom
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

mp3turbo napísal: Po 07. Feb, 2022, 22:07 Mensie auticko nechcem, neponukajte. Nezaujima ma "obrovsky" Karoq ani Wolcgagen idštyri. Ani rodinny eletricky Renoualt Mégan, uz od 45.000 evra...
ano viem, v buducnosti sa vsetko vyriesi. O 5 rokov pridu do ponuky kombi auticka, o 15 rokov si mozno take kupim, za nejakych 28.000 ojazdene.
Neviem sa dockat tej nadhernej buducnosti.


PS : by ma zaujimalo ako vyriesite cestu k moru v lete, ked sa 25.000 aut rozbehne do Juhoslavie alebo Italiánska. Najneskorsie kazdych 300km budu potrebovat vsetci naraz 3/4hodinu tankovat cize 3x po ceste, co mi hnusni spalovaci zatiahneme Bratislava - Split bez zastavenia a dojdeme s tretinou nadrze ktoru za dve minuty doplnime. Toto by ma fakt zaujimalo ako vyriesime.

AJ KED SA POSTAVI 100 NABIJACIEK NA PARKOVISKACH PRI DIALNICI KAZDYCH 200KM, AJ TAK TO --NEMOZE-- STACIT PRETOZE SA PROSTE PRESUVA STRASIDELNE MNOZSTVO AUT ZA STRASIDELNE MALY CAS A VSETCI ROVNAKO. Jo a ze tam bude energia za 0.09 e/kWh, na to rovno zabudnite.
Kazdy si definujeme poziadavky na auto podla seba. Darmo ti budeme nukat rodinnu fabiu, ked pre teba je to nakupna taska. Ja sa mozem rovnako ohanat, ze vsetko co nie je pick-up (truck) je onicom, lebo chcem vediet na korbu nalozit pol tony dreva, hliny, strku, bordelu a este odviezt piatich ludi v oddelenej kabine. A potom pride kolega s Multivanom, ze Navara je male auto, lebo on tam odvezie rebrik co ma 3m v zlozenom stave a ja nie. Tvoja volba je dost specificka a na nasom trhu, kde su v mode 4m auta, do ktorych si 190cm vysoky moderator sadne za seba a kufrom 2825 litrov, akosi nema miesto. Nehovoriac o tom, ze niekomu zere 2 litrovy neturbeny benzin 8,5 litra v meste, tak ho ide rychlo menit za dva krat turbeny diesel co zere o dva litre menej, lebo usetri 280 € rocne na palive. Ze necha potom na servise o tri roky rovnu tisicku za prokotinu, o ktorej sa tomu benzinu ani len nesnivalo, ho uz tak netrapi.

A k tomu tvojmu PS mam tiez jeden pribeh od kolegu, ktoreho zena niekolko krat do tyzdna otaca 50 km tam a naspat. S dotaciou jej vtedy vychadzal elektromobil celkom zaujimavo, kedze si ho vie nabijat v rodinnom dome za drobne. Ju vsak najviac trapilo, ako sa v lete dostane do Chrovatska. Darmo ze maju este druhe auto v rodine, ktorym chodievaju do Chorvatska. Co ked to auto bude zrovna v servise a oni sa nebudu moct dostat do Chorvatska? Takze, kym elektricka nedojde az do Chrovatska, tak nema sancu. A este raz to zopakujem, do Chorvatska. Lebo toto je alfa a omega, povinna jazda slovenskych rodin.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

nic o kontrolke prebiehajucej reg som nepisal, raz zasvieti na kazdom, parkrat nedokoncena a je tam-pre menej chapavych porucha-staci ju dokoncit v tom lepsom pripade, defenzivna jazda s tym samozejmne nic nema🤣 ibazeby ho brzda plyn od semafora k semaforu drzala pri zivote🤣
ja sice kontrolku prebiehajucej nemam ale zato na radiu mi hlasi nutny beh motoru, tj prebieha reg - pise sak rok 2014 vypustenia modelu
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

Ked bude k emobilu nejaky domcek v okoli gratis, tak hned beriem, lebo bohuzial som ako 90% slovenska z bytovky :D
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak na dovolenky je uz fajn chodit inac ako autom. Ja pspbne nemam chut 8-10-14 hodin sediet za volantom, aby som sa siel oclapkat do vacsieho jazera. Uz zacinam asi starnut. Viem si s kudom predstavit ist do takecho chorvatska napriklad vlakom za istych podmienok alebo do grecka lietadlom.
Costavanie autom na vacsie vzdialenosti tiez sa postupne stavaju minulostou.
Ja tiez momenntalne ani najblizsie roky nezvazujem kupu auta na baterky, kvoli vsetkemu moznemu co bolo aj tu popisane a uz vobec to nepovazujem za nieco super ekologicke (teda momentalne), ale mozno za 10 rokov to bude uplne na inej urovni a kupa eauta bude davat zmysel sirsej verejnosti.
A ak to tak nebide, trh sam postupne tieto auta vytlaci do uzadia a nnahradi ich nieco ine. Ale to sa my tu nemuseme bat, spalovaky tu budu este dlho. Akurat nam ubuda poocet novych modelov s touto motorizaciou, Vacsina z nas aj tak riesi prevazne bazar a tam budu spalovaky mozno este v ponuke dalsie stvrt storocie
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5540
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

d3Xter napísal: Po 07. Feb, 2022, 22:28 nic o kontrolke prebiehajucej reg som nepisal, raz zasvieti na kazdom, parkrat nedokoncena a je tam-pre menej chapavych porucha-staci ju dokoncit v tom lepsom pripade, defenzivna jazda s tym samozejmne nic nema🤣 ibazeby ho brzda plyn od semafora k semaforu drzala pri zivote🤣
ja sice kontrolku prebiehajucej nemam ale zato na radiu mi hlasi nutny beh motoru, tj prebieha reg - pise sak rok 2014 vypustenia modelu
Nemyslim defenzivnu jazdu, ale skor podtacanie motora. Vpodstate som DPF videl svietit len na 2autach. Obaja jazdili stylom "dizel to je mocne, glupe, s tym sa dá jazdit na volnobehu"

By si sa cudoval kolko podmienok pre regeneraciu tam je... Stojis 5minit na mieste a regeneracia off, das plyn na podlahu a koniec. Ak len hladkas plyn pri 60kmh skrz cele mesto tak tiez ju skonci...

@HellAngel neviem ci si si vsimol, ale jazdene auta vznikaju z... Novych :) ak firma nema co kúpiť ako nove, tak jazdenky nebudu

Neviem preco mate pocit ze sa bavime o buducnosti... Normalne zajtra keby si chcel kúpiť nove spalovacie auto tak pruser
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Nie sú čipy do áut tak sa prioritizuje čo je pre automobilku výhodnejšie predať :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

preco si myslis ze ja som ten co by sa cudoval :D skor sa cudujem co za nezmysly pises, to je pravda
nesuvisi to az tak so stylom jazdy ako som uz pisal, ale uplne staci ze ignoruje majitel co auto robi a xkrat po sebe to vypne a prerusi reg, nasledne je tam kontrolka, reg sa spusti na mieste a tak isto na mieste sa aj dokonci, kludne aj 15-20 min, spusti sa aj pri nezohriatom motore a tak isto aj pri rezerve(rozumnej), hladkanie plynu je tiez blbost, normalne ju dokonci aj keby si sa trtlak nepopularnou 50 po meste, jedine co ju prerusi je vytocenie, kvoli bezpecnosti posadky, lebo auto vyhodnoti ze potrebujes vykon na bezpecne predbiehanie napr

jazdenky nie su uz teraz, lebo majitelia nemaju nove tak sa nemaju preco zbavovat starych
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5710
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Bolo by fajn ak by životný cyklus auta nebol prispôsobený cyklu odpisu DPH ale reálnej životnosti, do 10 rokov imho prežije drvivá vačšina, ak sú servisované a správne užívané.

samozrejme nič proti entuziasmu a kúpe pre radosť, to bude vždy malá časť obyvateľstva.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

@SKiLEX nove nekupis nie len kvoli motorizacii. Je aj iny problem. A to ze tebe nevonaju nove motorizacie, je tvoj problem. Drvej vacsine to nevadi. Ty mas problem si kupit auto Fero z vedlajsej bytovky nie. Ci sa nam to paci alebo nie, spalovakom pomaly odzvonieva. Nevravim ze auta na baterky su buducnost. Mozno ich trh neprijme a o 5 rokov ich nahradia mozno motory na fuziu :D
A potom, furt sa da riesit import z inej krajiny mimo EU, ale malokomu sa bude chciet riesit birokarciu a financie s takouto kupou spojene.
Vacsina ludi nema problem si auto si strcit vecer na nabijacku a dojazd 400km bohate staci. Segment sa postupne rozsiruje, technologia sa zlepsuje. Tak hadam bude lepsie :D
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vacsina ludi nema problem si auto si strcit vecer na nabijacku a dojazd 400km bohate staci.


DRTIVA vacsina ludi ROZHODNE ma problem auto si strcit na nabijacku vecer. https://www.scitanie.sk/

V SR je 1 234 592 domov
V SR je 2 235 586 bytov

dohromady 5.449.270 sudruhov obyvatelov

... a tak nejak si dovolim tipnut ze vzhladom na demokraticko-historicky vyvoj, daleko vacsi pocet obyvatelov domov su starsi obcania ktori maju v pipine automobil, bzučiak si nemozu dovolit za sucasnych 45.000 hondičku é z recyklovaneho hovna, pripadne Renoltik Zoje o desinu menej cize za 35.000
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"