Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

tiez si myslim ze to bude len bububu.. lebo ak zmenia metodiku testovania, tak to affectne vsetky auta a vsetky motory. zrazu nemusi emisie splnit ani skoda 120l, ktora prejde VZDY :laugh:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

zaujmave je, ze tak straaasne sa vravi o emisiach ako ich treba zmensovat a ze nove motory su greed friendly, ale ono houno pan prezident :laugh: cele emisie su len hlupy marketing
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ako sa toto mohlo niekomu podarit?
Pridem si vecer na parkovisko a toto som si nasiel na streche medzi celnym a sibrom :wallbash:
nejake konspiracie?
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

...neuspesne pristatie dronu? Ja d@bil som vecer zaparkoval pod orechom a az rano som zistil, ze uz padaju...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mozno si sused vylozil nakup u k tebe na strechu ... lol
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Niekto si niečo asi odložil na strechu, potiahol, a hop... Rýchlo pakoval preč
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

co vravite na novu giulia od alfy:
http://www.auto.cz/alfa-romeo-giulia-vr ... alec-89258

mne sa to auto celkom paci, hlavne zadok. Predok si ziada nejaky chrome paket, ten cierny plast je otras. Motory sus takisto zaujmave. Hlavne najostrejsia benzinova verzia :D
NB: Asus ROG Strix G16
metamor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ne 11. Sep, 2011, 11:26
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa metamor »

Je drava no potrebuje sa ukazovat ale nie pretrcat a urcite je krajsia ako jej nemekci konkurenti
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

vyzera jak novy merc
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

zozadu pekna, spredu pekna keby tam nebol ten trojuholnik co maju vsetky alfy :)
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 757
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

potom by to uz nebola alfa :)

v kazdom pripade alfe drzim palce. Ta automobilka si zasluzi ovela lepsie miesto na vyslni ako teraz ma. Nech QF natre prdele kade komu :)
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

v Autobilde o tom pisali,ze vsetci cakaju ako na tom bude s kvalitou :) vyzera hodne nadejne.


Martin: to ti niekto dal skatulu na stred strechy a potiahol ? :D To skor asi nieco ineeee....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2343
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Serus vospolok, dnes idem štartovať môj šerbel (po cca 2 týždňoch čo stálo bezpohnutia v garáži) a počul som len "BLEEeeeEEEee EEeee" a konec :-D. Baterka kaput (74 Ah). Bola menená pred 1,5 rokom, vybitá že na kompletku nebola ani raz (ale ani som ju nedobíjal externe od zakúpenia, ani cez minulú "zimu"...). Dal som ju teda nabíjať najprv na mojej "home edition" nabíjačke a ukazovala nabíjací prúd 20A, čo sa mi teda nechcelo veriť, tak som to odpojil. Požičal som si teda od miestnych automechanikov "značkovú nabíjačku" a na začiatku mi ukazovala tiež podobný nabíjací prúd ale o niečo menší = 15A... Nechal som to tak, behal som naokolo tak som ju bol pozrieť sem tam, "omatkal ju preventívne" ale káble od nabíjačky, svorky ani samotná baterka sa nezahrievali vôbec. Keďže som na to nemal nervy stáť tam pri tom, tak som sa na to vyprdol a nechal ju žiť vlastným životom. Nabíjam ju teda od 15:00, čiže teraz po 5 hodinách klesol ten prúd na cca 5A. No a mám pár otázok:
1) Je normálny ten prvotný 15A nabíjací prúd ? napätie tam bolo 13,3V myslím na tej značkovej, na tej mojej okolo 14V.
2) Na baterkách čo som nabíjal pred tým, sa vytvárali také bublinky pri nabíjaní, pri tejto sa nič nedeje. Je to normálne ?
3) Čo sa mohlo stať za 2 týždne ? Auto som vtedy išiel bežne umyť (nie motorový priestor som neumýval), naštartovalo na brnk, išiel som sa rovno prebehnúť (5 km cca), lebo behom toho mesiaca som na ňom šiel možno 2x, čiže rátajme že v podstate stálo 1 mesiac.
4) Začal som to na nete, našiel som tento vzorec na výpočet približnej doby nabíjania:

Kód: Vybrať všetko

 <t=C/I*1,4>....t=doba_nab; c=kapacita_baterky; I=nabíjací_prúd;
to platí ?
Pri nabíjacom prúde čo tam je momentálne 5A, mi doba nabíjania vychádza = 74/5*1,4 = 21 hodin ? rátam to dobre ? Ja som to chcel štandardne po 12 hodinách vypnúť :-D
Naposledy upravil/-a Xeigen v St 23. Sep, 2015, 20:10, upravené celkom 1 krát.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

sefinko W and wéčka v péčku - what a beautiful day for canada :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ani ne, tu predsa nejde o cloveka. Vevericky to nezachrani.

Xeigen : ano, je to normalne. 15A kratkodobo do prazdnej tehly je v pohode (inak chcel by som vidiet tie nabijacky co udrzia 20A prud, pretoze pri 14V sa bavime o 280W cistych a to uz potrebujes aj kabliky trosicku hrubsie ako take tie klasicke "dvojlinky" co sa typicky robia z nabijaciek).

Bublinky sa ti vytvoria po nejakom case, ked nie tak je prieser.

Za dva tyzdne by sa toho vela stat nemalo, to musi 74Ah bateria udrzat v pohode. Prebehnut 5km je viac nez dostatocne na to aby sa bateria dobila z toho co jej zobralo pri starte plus este vela navrch cize 5km je vcelku slusna trasa a nemozes povedat ze v podstate stalo mesiac.

Matematika : kludovy odber vozu okolo 20mA, to mame 0.02A krat 24 hodin = 0.48Ah denne x 14 dni = 6.72 Ah za dva tyzdne x 2 = ~ 14Ah za mesiac. Po mesiaci sa ti bateria vybije zhruba o 14Ah pri takomto kludovom odbere, pri dobrom voze nemas dovod mat vyssi cize 74ka v dobrej kondicii musi veselo prezit. Keby to bolo 40mA co uz je dost, tak sa bavime o 28Ah za mesiac a to furt este 74ka bateria musi ustat v pohode pretoze nie je ziadna zima ale 20 stupnov nad nulou.

Skuska spravnosti : uz som videl zopar aut ktore po dvoch mesiacoch statia (realneho statia, nie s medzitrasou 5km ako si mal ty) proste nastartovali. Ja osobne som takuto situaciu mal asi trikrat.

Doporucenie : kontrola kludoveho odberu vozu, merat prietok prudu. Kontrola cohokolvek dodatocneho : ine radio, GPS tracker, subwoofer, cokolvek co v aute bolo dorabane a nebolo od vyroby. Kontrola poistkovej skrine hlavne v motorovom priestore (silove poistky) ci nemaju uvolnene kontakty, oblubena to vec WW vozov - pretoze dat tam dve desiatky matice do kontry je nadludsky vykon a hlavne nepredstavitelne naklady). Ak nic take nemas alebo nenajdes kludovy odber vyssi ako 40mA, kontrola stavu baterie ohladom kapacity, kontrola nabijacej sustavy (ukostrenie odhnite ? aku maximalnu voltaz dava alternator pri volbobehu a pri 2000rpm na svorkach baterie a na vystupe).

Nabuduce sa nehanbi bateriu odpojit ked vies ze auto bude dlhodobo stat. Jeden drot z nej dole, to mas desiatku kluc a "robotu" na dvadsat sekund. Bacha na zakodovane radio. Odpojit minus z baterie a kabel podlozit niecim nevodivym napriklad plastovou podlozkou.


http://img.automoto.sk/img/20/galleryBi ... erkova.jpg
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"