Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

felipoe uplne zbytocne to hovoris,ze to je chyba auta... je to o prioritach.ked chces jazdit za 5 korun kup si oblubenu fabiu 1.2htp,ked chces jazdit na urovni a uzivat si luxus a s tym spojene veci,tak si ochotny za to platit a potom neriesis opravu auta v danej triede...

ja som tiez neni ochotny platit za cigarety 50eur mesacne, preto nefajcim, a predstav si studenti co nepracuju si na tie cigarety aj tak najdu lebo je to pre nich podstatne... proste to tak je.

vyzera to ,ze si zrejme tu inzerovanu sklasu nakoniec necham, aj ked ju budem predavat dalej :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bohuzial tak to je. Mozes byvat v podnajme, mozes byvat v dome na Slavine, mozes mat [doplnte si co] alebo Fabiu 1.2

Chris / Filip : aj ked je 2x odpisana, aj tak je to SUPERTAZKY cashflow minus. Ze preco ? Lebo aj ja mam firmu a odpisujem vselijake kokotiny, avsak vzdy vyleti z komina ukrutne viac penazi ako usetris na daniach. System vypoctu :

za tragac vyvalim 200k eur (neriesim ze dnes a ze odpisy su na styri roky a ze je nejaky vrchny limit kolko mozem odpisovat, mna sa strop netyka)
do firmy samozrejme napisem celych 197k, teda kazdy rok 50k, styri roky za sebou
to znamena ze kazdy rok si znizim DANOVY ZAKLAD (NIE DAN SAMOTNU !!!!) o 50k eur
z tohoto isteho dovodu zaplatim o 22% mensiu dan z prijmov (pravnicka osoba, rok 2015, sadzba 22%) cize NA DANI ZAPLATIM LEN O 11000EUR MENEJ - NIE O 50000EUR MENEJ ktore som realne "vyvalil pocas toho roka" !

ked to takto zratas, za styri roky zaplatis na dani o 44.000eur menej ako by si zaplatil keby si tragac nemal, avsak problem : vyvalil si 200.000 na to, aby si tychto 44.000 usetril.

Celkovy vysledok : povozil si si ritku na vonavej kozke, stalo to slabych 156.000eur.
Plus nejake dalsie drobne za opravy, pneumatiky, poistenia, atd,


proste NIKDY NEPLATIS DANE MENSIE O TOLKO, KOLKO TA STAL TRAGAC - JE TAM PROSTE OBROVSKY PERCENTUALNY NEPOMER.

Keby si si v mojom vymyslenom pripade nekupil tragac a neodpisal z dani realnych 44k eur, mohol si mat jeden velmi pekny uplne novy stvorizbovy byt v Bratislave.


z penazneho hladiska je samozrejme AKEKOLVEK NOVE auto ODPISOVANE VO FIRME, netyka sa to len styroch nul autounion, totalna kravina.
Mozu si podnikakatelia argumentovat ako chcu, nepusti to inak. Je to o luxuse, o povozeni v novom vonavom ale o ROZUMNOM rozhodnuti to nie je.

Cim drahsi tragac, tym horsi vysledok a naopak, cim lacnejsi tragac, tym mensi prieser.

Poznamka : velmi rad robim nakup parrocneho tragacu a jeho odpisovanie vo firme. Moje tragace co jazdim teraz stali nove uhrnom 85.000eur, ja som ich uhrnom kupil za 11.000eur, semtam som nieco investoval do opravy (strana asi 87 v tomto vlakne, neboli to ziadne velke peniaze alebo neprijemne prekvapenia), dnes ich este predam za 6.000eur. Na niecom proste jazdim, metrom sa mi chodit nechce pretoze nemam rad jeho zvuk a aerodynamiku. Velmi rad prenecham najbrutalnejsi prepad hodnoty niekomu co si mysli ze je bohatsi ako ja ; davam prednost trvalejsie udrzatelnym hodnotam ako je auto.

Holt pre mnohich je auto najdolezitejsie v zivote. Nemam voci tomu ziadne namietky, do toho ma nic. Kazdy nech si robi co uzna za vhodne, mam ale vazne vyhrady voci fakturantom, DPHckarom a fesakom co okradaju nas vsetkych realizovanim statnych zakazok a prislusnou fakturaciou s dodatkami. A ti z nich ktori toto teraz citaju sa budu velice rehotat do vačku nad Turbovym ideologickym zamyslenim ale je to tak.


PS: a aby som sa nahodou nemylil, ked predavas uctovne odpisane auto z firmy, myslim ze tento prijem musis normalne zahrnut do prijmov, co ti samozrejme zase zvysi dan na dalsi rok, cize ten vysledok je este horsi ako som hore napisal. Nehovorim ze je to presne takto, len sa mi sniva. Proste aby nejakeho velkomyslienkara nenapadlo po styroch rokoch predat z firmy von Ojdi A8 za 600,-eur, to sa nestane, lebo vsetkym je jasne ze taku hodnotu to nema. No proste ked tento stat moze od teba zobrat prachy na daniach tak to urobi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak ale ked potrebujes vytiahnut $$$ z firmy plus spojis s potrebami (luxusnymi v tomto pripade) plus znizis danovy zaklad. Tak nebudes pozerat riesit ojazdene auto, ked mas 200k na nove :-) Je to o prioritach a moznostiach :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

nemozem nesuhlasit :)

moj sef si kupil novu a8 ,cca 100k co mi vravel, sam si ju "natunil" podla potrieb, teraz po 4 rokoch realna hodnota mozno 40 s dph,aj menej :) sam mi povedal, ze viac by takuto sprostost nespravil, lebo hocijake zabehnute t.j. do 40-50tis (proste nove pre mna) ,kupi za polovicnu sumu.

ale opat je to o prioritach :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak osobne aj keby som tlacil love, tak viac ako 20tis by som za auto nedal. proste nedal.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vsetko je to o peniazoch a moznostiach, najprv je pre teba dolezite postavit dom, potom zabezpecit byt pre dieta a druhe, pomedzi to vsetky tie moderne kapitalisticke sracky a'la vylet do Portugalska, ja som si to tiez hovoril ze za posraty vozik 20k nedam, novy, ojazdeny, hociaky.

>> tak ale ked potrebujes vytiahnut $$$ z firmy plus spojis s potrebami (luxusnymi v tomto pripade) plus znizis danovy zaklad.

nerozumiem uplne - ked potrebujem vytiahnut $$$ z firmy tak ich musim rovno ebnut do gagora nejakej automobilke ? :) Ked potrebujes prachy pre seba tak to proste v ramci zakonov, moznosti a tvojej odvahy poriesis a prachy mas v ruke nejako zdanene alebo ocistene a to uz ideme mimo temu. Samozrejme ked tie prachy chces polozit do auta, tak ich polozis, ale toto by som nenazyval "vytiahnutim penazi z firmy".
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja som skor pri tych palkach v tisicoch eur myslel, ze vela ludi si kupi audi a8 ale jazdenku, nie novu... a tam platia take palky, ze to by som fakt nebol ochotny.
sam poznam osobne ludi, co jazdili na bmw x6, ml500, a teraz jazdia na octaviii a ziju. preco? lebo pochopili naklady. nehovorim, ked m a niekto na nove luxusne audi, mercedes za 100t a viac ok. lenze tam ma aj nejaku zaruku, a urcite sa ta bude vztahovat na citacku odtlackov, mechanizmus zatvarania dveri a pod. aked zaruka skonci a zacne sa to dodrbavat, prave potom to kupi nejaky fajnsmeker, a bude vyhadzovat tisice...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mp3turbo: vyplacavanie divident je uz v dnesnej dobe okate, preto take drahe auto sa vie celkom dobre vyfakturovat (pricom realna zaplatena cena moze byt ina, po 4 rokoch odpises a mozes si ju odpredat za "lacno" do osobneho vlastnictva a predat za trhovu cenu.
Plus si znizis danovy zaklad, odpoced DPH cize napr.

200k stoji auto, odpocet dph 20% = 160k eur,
znizenie danoveho zakladu pre dan z prijmu o 22% z 160k = 35,2k.

cize realne "usetril" 35,2k + 40k = 75,2k euri

fakturovane bolo 200k, ale dojednana cena 185k , cize rovno 15k na kavu.

Po 4 rokoch odpisane preda za 50k (podla ab.eu 2011 od cca tak idu), tak ma zase do vacku, pricom 4 roky vozil rit v luxusnej A8.

Zle som to popisal, ze vytiahol $ z firmy, ale "vyuzil", pretoze ak ma niekto 200k na auto vo firme, tak firma super cash-flow, typek ma niekolko domov a neriesi, aby si kupil byt/dom, takisto aj niekolko aut a mozno aj so soferom :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

aj ked si clovek kupi starsie auto v tej triede vie preco si ho kupuje a zvacsa ma predstavu o cenach dielov;) ja som pri rangi bol tiez zmiereny s tym co sa moze vyskytnut,co to vyjde, kde sa to da zohnat,porovnal to celkovo s nizsou ale novsou triedou a uvazil ci mi to za to stoji..

u mna vzdy vyhra vyssia trieda starsia ako zanovna nizsia...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

bez debaty, len mnoho ludi nema sancu kolko stoja ich diely az dokial sa volaco nestane a potom zistia prievan v penazenke.





>> cize realne "usetril" 35,2k + 40k = 75,2k euri

ono to nie je ze "usetril" ono je to v zmysle ze nezaplatil rovnako ako by "nezaplatil" tu istu DPH za cokolvek ine v rovnakej cene co eventualne tak sialene nestraca na hodnote alebo co realne potrebuje vo firme viac ako auto (samozrejme taky dom sa horsie kupuje na firmu, horsie a hlavne dlhsie odpisuje a horsie riesi bez DPHcky). S domom je to extremny pripad.

Poznam kopec firiem ktore nakupili autiaky samozrejme pre pana majitela - napriklad taky maly dodavatel salatov do potravinovych retazcov v okoli Nitry nutne potrebuje BéeMWé X6 a Porše Mačán, to je predsa jasne - a potom UberK0k0t vrieska na zamestnancov a trosicku im meskaju vyplaty lebo ma nervy z neschopnosti splacania leasingu a plnenia svojich odberatelskych zavazkov.

To je take slovenske, proste priority.






>> fakturovane bolo 200k, ale dojednana cena 185k , cize rovno 15k na kavu.

toto zrejme bolo myslene uplatkovym sposobom = firma realne zaplati 200k i ked cenovka za voziky bola 185k, a potom z toho nadbytku nieco pride okruhom naspat k panovi ktory deal sprostredkoval. Holt nemame vsetci zamestnania a rozhodovacie pravomoci vo firmach / instituciach ktore nam nepatria. A to mi je castokrat luto, len tak mimochodom :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

co skor pri pneu na nase zimy:
dobra kombinacia: sneh/mokro alebo sneh/sucho

konkretne nokian wr d4 vs yokohama w drive 905
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Urcite mokro. Na suchu su rozdiely minimalne a pokial to nezenies na hranu, tak nie je velmi dovod riesit suche cesty.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

cez vikend som videl Audi A8 D3 na obchvate, kde mal asi predne mechy sfuknute, cize uplne dole na dorazoch a zadok uplne hore.
Sedel tam taky 40-50rocny panko a vyzeralo to ako dragster :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

s tymi starsimi vzduchmi je velka sranda ,lebo kazdy diel na "vzduchovom" systeme moze sposobovat chyby,a teda hladanie konkretnej chyby je masaker :)

mne sa napr zda ,ze vodicova strana je vzdy o nieco nizsie ako prava ...podla pocitaca diagnostiky to bolo 2mm rozdiel, ale mne sa to aj tak zda jak na jednej strane naklonene :D ale len ked sedim za volantom :D psychika toho ,ze to tak "moze" byt ,je na rit :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

co? tie styri cidla, 6 vzduchovych vedeni, tri sety kabelaze, kompresor, a valve block? strasne namahave, fakt ako...

To len slovac to prezentuje ako hovadsky tazku robotu, pritom velakrat staci zobrat jarovu vodu a frkat ju na vedenia, mechy, atd, jedna ciga a hladajme penu...





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"