Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

je to mozne, okuliare aj nosi aj nenosi.. a kamosovi nieco nevyslo? alebo co sa stalo
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Autorizák ?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

za 80eur za obhliadku mu nepovedal absolutne nic take co by clovek so zdravym zrakom nevidel:)

akoze cele mi to je vtipne chodit mega neviem ako pozerat auta stare a hladat tam tukance skarabance a podobne... ked chce niekto auto ako nove,nech si kupi nove, ked na nove nema tka nech sa zmieri s tym,ze je to spotrebny tovar. :facepalm:
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ok, diky za tipy. Nove nechcem, so stavom jazdeneho som uplne zmiereny, len chcem vediet, ci na tom nieco neodpadne a co musim dat potom porobit hned po kupe, nech to je v normalnom stave, v akom to ma byt. Cize aky plus rozpocet mam pocitat.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

a tak má to svoje opodstatnenie aj na jazdenke, urobiť nejakú prehliadku.
minimálne diagnostika a kontrola kvapalín, podvozku.
mne v opli za 36€ skontrolovali chladiacu, brzdovú, na tom meracom prístroji brzdy, ručnú, stav tlmičov,nastavenie svetiel, napichli na diagnostiku. Môj servisák si napríklad všimol že mierne netesní chladič oleja. Nie tak že by bolo ráno pod autom nakvapkané, ale aspoň viem že to musím do budúcna pretesniť.

nehovorím že by som nič z toho nezvládol sám, ale nemá každý zdvihák na celé auto, a válať sa pod autom sa nikomunechce. My síce montážnu jamu ale ten chladič oleja som si nevšimol. Nemám ani merač na brzdovú, ani hustomer na chladiacu.
Ešte mi zadarmo nastavil vôlu v ručnej brzde. Ja to určite odporúčam.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

tak ked bol taky sikovny a vsetko ovladal, setko si vedel obzriet (meracom laku, karoseriu, podvozok, motor, diag, vsetko,) tak naco si volal obhliadkara?
ak vedel o danom modeli a motorizacie vsetko co treba, tak naco ho volal? aby mu povedal vsetko co uz vie?
tato sluzba nieje pre mechanikov, a ludi ktory presne vedia co kupuju a vedia na co si dat pozor.
tato sluzba je pre niekoho kto nieje az taky zbehly a nechce sa nechat otiahnut alebo kupit nejaky polosrot co vyzera na oko dobre.

a racej by som dal 80e a pocul, ze to auto ma take a take chyby, to a to pred smrtou, to a to treba nutne spravit, pripadne bolo burane na srot a dakto ho pozliepal.. ..ako potom take auto kupit a minut na servis 10x tolko..

je dobre vediet co na tych autach odchadza, na co davat pozor, proste blbosti, vychytavky co nie kazdy ovlada..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

quicky napísal:za 80eur za obhliadku mu nepovedal absolutne nic take co by clovek so zdravym zrakom nevidel:)

akoze cele mi to je vtipne chodit mega neviem ako pozerat auta stare a hladat tam tukance skarabance a podobne... ked chce niekto auto ako nove,nech si kupi nove, ked na nove nema tka nech sa zmieri s tym,ze je to spotrebny tovar. :facepalm:
quicky to ako ked nemam peniaze na nove tak zoberiem prve stare auto nezaujima ma co s nim kto robil? :D ved prave pri starom aute je obhliadka clovekom co sa do toho vyzna gro. auto je mozno spotrebak no nie tlaciaren za 30 eur, ze bud ide alebo nie.

BTW ziaden mechanik ti nevykuzli vypis z registra trestov pre to dane auto, vie predsa len to pozriet co vidi popripade odskusa na jazde, ja som tiez za ze kto sa neodvazi odhadnut sa nech si zaplati. Ja to nerobim, riskujem a potom sa ukaze ci som kupil dobre ci nie :-D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

este raz ...je to chlapec co robi obhliadku auta na ulici parkovisku chodniku a podobne.... KDE a AKO ti pri takychto podmienkach niekto pozrie v akom stave realne je podvozok, napravy ,prevodovka resp motor????? otoci kolesom a kukne na rameno ? DAKUJEEEm ano to je onooo!...

to,ze ma auto realne tukanec skrabanec vidi aj clovek neznaly.

to ,ze ti povie,ze hrubka laku je vacsia ti pomoze v com? bud bolo striekane,alebo gitovane (ktore aj zanovne auto nema nieco streknute? my mame 5 rocne od novoty a bolo hadam cele uz lakovane...), ano neni to nove auto ano zvonka ho obucha hocikto pred tescom. ako na mieste chce zistit ,ze auto neni pozliepane? nekontroluje ti kazde "vyrobne cislo" a pod jednotlivych plechov, cize opat onicom....

jedine co je take realne je ,ze sa prevezie a povie svoj nazor,ktory s realitou moze mat tak 30percent pravdy... kopec veci sa ukaze az ked je auto studene napr, resp zahriate az moc a podobne,resp random chyby a pod... cize opat onicom...

jedine co ma podla mna zmysel pred kupou je zobrat to auto do servisu na zdvihak a origo pocitac (nie tie vreckove aka diagnostiky, ktore polku veci uz neprecitaju neradam oktavia a pod.) a nie obhliadka na parkovisku ,kde sa k podvozku ani nedostane,nehovoriac o tom,ze tazko ti povie,ci ti slzi automat motor pod plastovym krytom a podobne :)

takze tolko k obhliadkam na parkovisku :) dakujem za 80eur si radsej rovno vymenim filtre a podobne,resp zaplatim si servisnu prehliadku pred kupou :)

to,ze je to spotrebny tovar som myslel na kupujucich ktori pridu k 10 rocnemu autu 200tis km a zacnu ti nakladat,ze auto ma hentam a tam skrabanec,tam je od kamienku a tam na kozi je uz vidiet,ze je uzivana:)) samozrejme treba si technicky auto pozriet ale nie preboha vyhadzovat za mudrovanie na parkovisku,to su tak maximalne dohady a prvy dojem. :rep:
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4515
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

trosku odbocim... odporucate niecim pomazat fungel nove hlinikove disky, ktore budu pouzivane vyhradne v zime? Ma to zmysel? alebo len raz za tyzden vystriekat wapkou a neriesit?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

najlepsia "ochrana" je streknut ich plastidipom :) cca 45e sada /4kolesa... "plastova guma" tj kamienky ochrani ,ked samozrejme suchnes obrubnik pomoze ale nezabrani... ak sa tyka necistot povedal by som ,ze wapka 1-2x za tyzden spravi najlepsiu sluzbu.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

quicky napísal:este raz ...je to chlapec co robi obhliadku auta na ulici parkovisku chodniku a podobne.... KDE a AKO ti pri takychto podmienkach niekto pozrie v akom stave realne je podvozok, napravy ,prevodovka resp motor????? otoci kolesom a kukne na rameno ? DAKUJEEEm ano to je onooo!...
ok, prepac, nehovorime o tom istom "chlapcovi" ...
chalan sa specializuje (zatial) na BMW k comu ma diagnostiku a aj dielnu. takze hovoris o niekom inom..

scream napísal:trosku odbocim... odporucate niecim pomazat fungel nove hlinikove disky, ktore budu pouzivane vyhradne v zime? Ma to zmysel? alebo len raz za tyzden vystriekat wapkou a neriesit?
ziadny plastidip ani inu gebuzinu by som na disky nedaval.. ked sa rozhodnes to dat dole, tak zistis preco ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

neviem aku mas ty skusenost s plasti ale ja len tu najlepsiu a rozhodne ju budem odporucat.

aj henten sa specializoval na bmw a mal prirucnu diagnostiku. nbol priamo z ba ale nejake mesto okolo do 40km
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ako dlho si mal plastidip na kolach a aku farbu? ak ciernu, tak je vsetko ok (az na to supanie dole - zalezi od tvarov disku a jeho nateru)
kamarat ked to chcel dat dole z diskov, tak mu to neslo.. az tak mu to neslo, ze ich racej predal.. :laugh:

btw, bol si s tym chalanom alebo si len o nom pocul.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som s nim bol... ale neviem ci je to on takze nekrivdim ale bol z bmwklubu...

mal som cierneee;) a nebol problem... teraz premyslam nad bielym autom +cierne doplnky kola..
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

cierne je v poho.. tie aj cierne ostanu .. ale chalan mal oranzove.. a po chvili boli oranzovocierne a neslo to umyt a ani zoskrabat dole :laugh:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"