Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

mp3turbo napísal: Toto ked mojej hlave niekto vysvetli, tak si zasluzi Nobelovu cenu. Dvakrat. Poserme sa s tymi novymi MIKRONANOmotorcekmi.
nech sa lubi, najlepsia spotreba je ked je najviac NOx
Obrázok

mudre tabulky hovoria, ze je mozne sa dostat aj s benzinom na hodnoty dieslove, darmo budes sermovat kordami, sablami ci obojrucnymi udmi, furt spalovaky vypluju bordely
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je potrebne napisat ake konkretne auto toto bolo, pretoze ako vidime je rozdiel Mercedes 200E tridsatrocny a Golf 1.2tsi parrocny.

Inak tvoja veta ze je mozne aj s benzinom sa dostat na hodnoty dieslove... tu som nejako nenakupil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

ja len, ze tu na dedinach sa mi to nechce dychat ani jedno CO ani NOx :(
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Trosku oneskorene som si precital clanok z predoslej stranky zo Sveta motoru ohladom AdBlue, NOx a tak vobec.
Su to pre mna celkom novinky, nesledujem tuto problematiku a o moderne diesle sa nezaujimam. Pokial som to ale cele pochopil, tak:

1) Moderni dieslisti si budu povinne liat do auta synteticke šťanky. Na to im pribudne do auta velka krabica s cidlami, riadiacou jednotkou a inou elektronikou. Predpokladam, ze to bude na ukor objemu palivovej nadrze (dojazdu) a spolahlivosti auta.

2) AdBlue smrdi ako cpavok a pokial to clovek rozleje, alebo mu bude prepustat flasa v kufri, bude mat radost. Podla clanku "par kapek kolem hrdla skoro neni citit".

3) Auto bez AdBlue nenastartuje. Je jedno, ze sa potrebujem v krizovej situacii teraz hned odviezt. Hoci je auto plne funkcne a pojazdne, nemam AdBlue, nikam nejdem. Pri nudzovych zastavkach na kupu AdBlue musim este zonglovat s kanistrami, lebo nie na kazdy pasuje akasi prepojka na dolievanie. Presne toto cakam od spolahliveho auta, aby ma nikam neodviezlo, ked treba. Mozno v nudzovom pripade staci nacurat do nadrzky.

4) To vsetko preto, aby sa hodnoty NOx horko tazko zmestili, alebo aj nezmestili, do normy Euro 6. Hodnoty, ktore 10-rocny 5.7L benzinovy motor nepriamovstrek bez mp3turba, splna s prstom v prdeli (norma hovori 0,08 g/km, HEMI dava do 0,02 g/km).

Uz sa mozem zacat smiat? Alebo radsej pockam, az uvidim na pumpe nejakeho skodovkara tlacit do svojej milovanej Ochcavky močku.
PS: V clanku to nebolo tusim spomenute, ale v tych styroch grafoch dole sa mi velmi paci modra ciara (lambda). Benzin pekne skoro rovna ciara. Tipujem stoichiometricke spalovanie (1.0). Diesle... not so much. Sama chudobna zmes. Treba setrit, nech aj auto nejde, zapacha a kadi vsade naokolo.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne o toto islo. Aj mne, aj v grafe. Preto su na postovanom grafe NOx najvyssie tam kde je nieco ine najnizsie. Preto je na grafe magicka hodnota 14.7:1, kto nevie o com, nech si pohlada na internete. Preco je ta hodnota dolezita a zaujimava.

Welcome. Preto som prdol grafíky kde benzinova malorážka suverenne prekonala malorážkovejšie diesliky. Holt to VOBEC NIKOHO nezaujima pretoze NOx nie je vidiet. Vidis podla reakcie. Ziadna. Nikto ani nenapisal ze jo, kupil som si Hochcavku alebo Pasatt lebo su to najlepsie auta na svete a skoda ze prdim viac NOx ako udava vyrobca a ako benzinove motory. Ani jeden jediny z nich.

Ticho. Kazdy bude cusat, lebo prd makovy vedeli o tom co maju doma. Ved iste, ludia nie su konstrukteri a nemaju technicke porozumenie. Co by som ale chcel, staci sa pozriet na volebne vysledky za poslednych 20 rokov, začém búkvz, vsjó jasnó.

Som velmi rad ze zrovna ty si sa chytil na ten clanok. Nikto iny sa jednak neunuva, jednak nechape, jednak neprizna co sa v tom clanku pise.

Dva roky dozadu sa pytal jeden druheho : "ta, ty kupil novy motor ?" [poznamka prekladatela : motor je auto, nie engine, šedni do motora znamena naskoc si na sedanku a nie vlez pod kapotu]. "Ta, kupil". "Jaky, diesel ?" "Diesel, diesel, tak".

"Ta dobro ši kupil !"

ani nevedel rocnik, ani cenu, ani model vozu, ani hovno. Ale hlavne ze dobre kupil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

mp3 ale co cakas, masaz hlav ludom aby kupili diesel je obrovska, furt vsade rodinne auto s nizkou spotrebou, ziadne naklady a blabla. tak co cakas od bezneho cloveka? ja neviem ci som niekoho v okoli dokazal presvedcit ze diesel mu je na prd. Reklama hovori jasne a bodka. Emisie su kazdemu u zadneho otvoru, akurat TDIckari prisli o jeden argument, preco diesel.

Zoberiem jedneho znameho. Ma focus 1.6 tdci. Toho forda v poslednej dobe casto pouzivalna kratke trasy, tak samozrejme sa zacalo srat cerpadlo atd. Investoval cca 600e. Vravim mu, nepouzivaj ho do mesta,kup zene nejaky benzin.

Ok, presla nejaka doba a vravi ze ide kupovat auto, konketne rav4. Kecali sme a tak, povedal ze chce 2007 diesel. Ja reku a ides na tom jazdit mesto? Ze hej, ze vacsinou bude na nom jazdit zena a on si neha forda do prace (cca 25km). Kukam na neho a vravim mu, ser na diesel, dosere sa ti a este k tomu ma DPFko co je dalsia starost. CO myslis ze kupil tej zene? RAV4, 2.2 DCAT. Lebo benzin mal vyzsu spotrebu a bla bla bla. Nevravim, tento diesel ma cca 170 konikov, to celkom pekne pohne s tou RAV4, ale po meste je to preto auto smrt. Tak som mu aspon vysvetlil ako funguje cistenie DPF a nech si na to zena da pozor, pretoze ak to zanedba, nech si pripravy celkom slusny cash
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Moja zienka sa rozhodla, ze musi mat plnohodnotne 5 miestne najlepsie 7 miestne auto.
Nakolko casto jazdi neuveritelnych 3,5 km max 6 tak je jasne ze jej diezla nekupim. Nakoniec sme skoncili u 2,0 benzin ;)
Zenska spokojna a spotrebu neriesim (inak je to 8,2 L / 100 km). ALe splasit rodinne auto benzin je nadludsky vykon :(
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ci si kupil? japonca. EU auto sa mi zda ze po roku 2006 take velke nezozenies v benzine. Mna zaujala Honda Odyssey, to je voz podla mojho gusta, len dostupnost a cena je mimo moje moznosti :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

fiat freemont/dodge journey ? :) robí sa aj 2.4 a 3.6 V6 benzín.
vo fiata nemám veľkú dôveru, ale ak je to pod dohľadom Dodge, tak by to nemuselo byť zlé :)
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Sama voda, vybrala si najhorise ako mohla
Renault grante scenik RX4 :facepalm:
Co uz zatial sluzi a dufam,ze bude dlho, nieje nove RV 2000.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Bird napísal:fiat freemont/dodge journey ? :) robí sa aj 2.4 a 3.6 V6 benzín.
vo fiata nemám veľkú dôveru, ale ak je to pod dohľadom Dodge, tak by to nemuselo byť zlé :)
Je to len prebrandovany Dodge, interier celkom slusny, tak isto aj odhlucnenie. Motor vyborny viac nez dobry, oproti starsej 3.5 je tato nova 3.6 ovela zivsia.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

idem si tak po ulici a zrazu narazim na tento skvost
Obrázok

Toyota IQ
https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_iQ

aky je use-case takychto mikro aut?

s malym autom vraj do obchodu na nakup, ale tu aj par tasiek nakupu asi uz bude nad limit
...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
.
ja som uz dlho nebol v hrackarstve.
.
.
.
.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

jcdenton12 napísal:aky je use-case takychto mikro aut?
2 taketo auta pri priecnom parkovani zaberu miesta ako 1 pri pozdlznom
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

freemont sa rozoberal par stran dozadu, to auto ma tiez velmi zaujalo. Paci sa mi, len ta nalepka fiat :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"