Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

kedze som tu videl par ludmi s lancermi a tie chodia na vseliake fora.

Nevideli ste niekde napredaj za nejaku normalnejsiu cenu origo OEM (BBS) z Lancera EVO X 18x8 ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Nič ti nebráni objednať si prednú masku, zadný znak a krytku airbagu Dodge

Podobne ako to robili noví majitelia Lancie Thema a robili z toho 300C. tie diely im objednávali priamo v lancii :laugh:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

beardie napísal:
jcdenton12 napísal:aky je use-case takychto mikro aut?
2 taketo auta pri priecnom parkovani zaberu miesta ako 1 pri pozdlznom
no to uz mi je use-case
ze kupim si auto na to aby som ho mohol zaparkovat :good:
namiesto toho aby ma minimalne dopravilo z miesta A na miesto B zaobstaram auto aby som mal kde zaparkovat?

aspon tu ti malokto necha taku medzeru medzi pozdlznymi autami aby si to tam dal medzi ne


pravdupovediac by som sa bal ze mi ho niekto prevrati na bok
na normalne auto potrebujes zopar silnych ludi
na toto ti asi bude stacit aj particka wannabe kulturistov z fitka
...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

to je kategoria aut len do mesta pre manzelku na nakup, nizka spotreba, miesto na par igelitiek, zaparkovat sa s tym da vsade, win win :-)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

papek: vidis to ma nenapadlo, tak potom je vsetko OK, ale pozeral som benziny a tych je neskutocne malo, aj na mobile.de :rolleyes:

bearde: take auto nie je ani na nakupy. Ja ked idem na nakup pre rodiny, tak otvaram zadny kufor na kombiku, napracem do neho 2 velke tasky a hotovka. Hento je tak na odlozenie stredne velkej penazenky. Otras to auto. Neviem ako by to dopadlo, keby s hentym nabural cyklistu, ci by ratovali cyklistu alebo sofera :D
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> to je kategoria aut len do mesta pre manzelku na nakup, nizka spotreba,
>> miesto na par igelitiek zaparkovat sa s tym da vsade, win win :-)


dalsia nezanedbatelna vyhoda : pri prvej buracke vymena manzelky pretoze ta povodna bude DDD, drop down dead. Super auto ! Issue solved completely.

Este ked tak nahodou pojde s tvojim dietatom, to sa potom vola ze stastny zivot. Neprajem nikomu.
Neblaznite s hentakymi KOOKOOTINAMI. Moja krpata ma vacsie elektricke auticko jak je hento !!!

Kazda sranda ma svoje velkostne limity. V najvacsej slovenskej dedine sa chodi na nakupy kludne aj GrandVoyagermi, aj tam sa igelitka vcelku zmesti. Semtam dve. Este nikto sa z toho auta FAKT neposral. Ani Polús, ani Achpárk, ani Euroveja. Este nikdy neparkovalo na lampe, v podkrovi, na strome medzi vranami pripadne vlavo od Mesiaca.

Zaujimave je ze v gaťoch by ste vsetci chceli mat aspon 20 centimetrov ale inak vam male veci nevadia. Asi si zmenim podpis.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

malokedy byvaju v meste tragicke nehody, kde umrie sofer a toto je auto do mesta
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano, lebo naburaju do seba auta co v rychlosti 0km/h maju dobre deformacne zony. ale chod na hentom cude 50 a nech do teba nadrbe auto co ide tiez 50. Katastrofa. Svojej zene, ktora chodi s deckom, by som toto do ruk nedal, vrazda. A to ze nieje vidiet tolko nehod na podobnom type aut, no vdaka bohu. Na druhej strane u nas ich zas moc nebeha, skor su v kurze rodine auta typu fobia
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

caute,
v januari mam ist na STK a vsimol som si vo velkom technicaku dve nezrovnalosti.
mam tam z nejakeho dovodu napisane iba sedemnastky kolesa, ale aj letnu aj zimnu sadu mam obutu na patnastkach. asi to bude vadit, co? ako sa to riesi? Scenic 2004, predpokladam, ze 15ky su defaultne kolesa, tak staci to nejak na inspektorate nahlasit? alebo potrebujem nejake lajstro od importera/predajcu renault?

druha vec je, ze mam v technicaku napisane tazne zariadenie, ale na aute ho namontovane nemam. toto predpokladam problem asi nebude, ci?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

kupoval si ho ako jazdeny? Pozri kopiu pôvodného osvedcenia, mozno pri prepise "zabudli"... A poriadne pozri cast "Dalsie uradne zaznamy".
To tazne, ako ho mas presne zapisane, v ktorej kolonke? Nie je tam len uvedeny vseobecny schvaleny typ/trieda? Kazdopadne toto vadit nebude.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »


ale za tu cenu (12k) radsej nissan leaf. jeden som dnes videl v LV a vraj sa tu uz pohybuje aj kia soul ev, aj pomahaci a chranici v sali si ich oblubili http://www.teraz.sk/regiony/mestski-pol ... lanok.html :)
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

27k :D:D:D:D urciteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja beardymu uplne rozumiem, Nie kazdy jazdi na nakup cez 2 vypadovky a 3 dediny, casto je to doslova par ulic a taky smartik vie dobre posluzit (podla mna, moj nazor, nerovna sa vas nazor).

Je to aj trochu o tom pozerat sa na veci z ineho uhla, nie je len zo svojeho, su ludia co nakupuju 2x za tyzden 3 plne tasky a su ludia co pojdu 5x po jednu malu.

chytate ho za slova s parkovanim ale nikto z vas to neda tam kde ja moje twingo a mam to rovno pred domom lebo sa nic ine skoro nezmesti :D
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

27k je dost ale za rok na tom usetria minimalne 2000e, za 10 rokov sa to vrati a neratam servis, ktory asi bude kusok lacnejsi
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

treba zalozit novu temu medzi HW "pretaktovanie auta"
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"