Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

asi by si sa mal naucit citat :D nedavas tu zdroj ale vsetko nasvedcuje tomu, ze to je klasika+vif co kupis za 7e? :D
este aj v grafe je ze benzin s prisadou VIF a nie premia benzin :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Skor by si asi nemal mudrovat ked vies prd.
Jde přitom o v základu stejné palivo, jaké se nabíralo před chvílí v rafinerii. Rozdíl je v přísadě od firmy VIF, kterou automatické aktivační zařízení na výdejním terminálu rafi nerií i vybraných skladů dávkuje pouze do paliva určeného pro síť čerpacích stanic, která se rozhodla nabídnout vyšší jakost
Svet motoru 2021/50
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Hlavne ze ty vies vsetko. A ku tomu co si napisal. Ty by ai sa tiez nemal vyjadrovat ku veciam o ktorych nic nevies. Ale v jednom mas pravdu. Nie 20 ale uz 30
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

SKiLEX napísal: Ut 08. Feb, 2022, 23:26 Skor by si asi nemal mudrovat ked vies prd.
Jde přitom o v základu stejné palivo, jaké se nabíralo před chvílí v rafinerii. Rozdíl je v přísadě od firmy VIF, kterou automatické aktivační zařízení na výdejním terminálu rafi nerií i vybraných skladů dávkuje pouze do paliva určeného pro síť čerpacích stanic, která se rozhodla nabídnout vyšší jakost
Svet motoru 2021/50
dalsi mudrosrac :facepalm:
nic ine som nenapisal len to iste naco aj odkazuje ze ide o to iste palivo obohatene o VIF (o jeho ucinkoch nikto nespekuluje), ktore davkuju u vybranych skladov a vybranych CS, good point for you :good: ibazeby nie
namiesto tvojho vecneho obsmrdania tu by si mal radsej hodit vsetky CS u nas co maju VIF, pouc nas, doraz pojdeme natankovat :rofl: ci si mame ist k Vaculikovi po tu vzorku?
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1140
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

shell a este 1 ceska CS v minulosti verejne uviedli, ze pridavaju do paliva VIF. Konkretne verva. Myslim ze rovnake o je aj u nas.
U 95 oktanu je zname ze primiesavaju az 10% lacne biozlozky, lebo to unia pozaduje. Bez aditiva beziace na tuto sr..ku trpia vsetky motory. Aj karburatorove. Nejeden motorkar nadava, ze mu masina v zime po mesiaci nebrinkne na supu, ani na druhy ci treti pokus
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

este raz, konkretne CS inak je to stale loteria

https://tn.nova.cz/auto/clanek/454123-t ... rGnJuPzv5Y

shell je hlbovo v zozname CS, ktore by som dobrovolne navstivil
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

O E10 je velmi dobre video od topspeedu: https://youtu.be/nMrFaY1v7Ho
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1140
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa j0hny »

Ved a nieje to jedno ktora CS ? Ja si nosim stale so sebou svoje VIF, tankujem potom klasicku naftu a benzin akykolvek vyssi od 95. Ten capujem tak max do noveho sluzobneho auta, a v nom tiez vozim plechovku vif...
Pridavam teda vzzdy ci do dizla ci benzinu, a aj na moto ked jazdim, bud si cvrknem vifko uz v garazi pred tankovanim alebo si vezmem deci so sebou v plastovej flaske na dlhsie trasy. Premiove tankujem leda tak v nedelu a shell, a to len koli bodikom :-D
Spoiler: ukázať
i9 12900KS stock+undervolt, ekwb velocity ; MSI PRO Z690-A DDR4 ; Kingston FURY 32 GB KIT DDR4 3600/CL16 1Gx8 ; MSI RTX3090 Suprim X aplhacool blok+bckplate ; NVME Ťamťung 970 EVO 1TB, SSD WDgreen 480 ; SilentiumPC Armis AR6 TG ; Corsair RM850X ; Philips 65OLED856, custom loop mo-ra core360. Samsung HW-A650 + 9100S surroundy
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2034
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Liat vlastne VIF je tak neprakticke, ze nie dakujem :D to uz radsej tych par centov naviac za aditivovane palivo priamo z pistole
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co chces riesit na kontkretnej CS ked sa to lisi den od dna. Pride cisterna s naftou v ktorej boli zbytky po benzine a uz to je na pokutu...

Pointa bola ze aditiva/premiove benziny nie su len marketingovy tah, ale realne maju zmysel. Nic viac nic menej. Nech s touto informaciou kazdy nalozi ako uzna za vhodne.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

uzitocina info, asi tak ako ten tvoj prd vo vetre, hlavne ze tu vyskakujes jak kral zamku :cool:
kupis vifko za drobne a spravis si z toho premiru, magic alebo zeby marketing?
kupovat napr premiovu b7 naftu da fakt rozum :D
Tento bol poriadny, kde zobrali 1000litrov obycajneho naturalu 95, 1000litrov aditivovaneho benzinu, a odviezli ich do motorovej skusobne kde sa dialo nasledujuce
vsetko nasvedcuje tomu, ze to je klasika+vif
Rozdíl je v přísadě od firmy VIF

ci uz z plechovky alebo "naliaty" v rafinerii je fuk, ale hej my tu vieme prd, hlboko sa Ti ospravedlnujem...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vrta mi hlavou jedna vec... Kolko prispevkov este bude nutne na to aby aj ten najvacsi primitiv pochopil ze ja, casopis aj ty piseme cely cas o jednom a tom istom istom...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa d3Xter »

ja myslim, ze uz len ten posledny atlet nerozumie, zeby tu nemal zbytocne vyskakovat
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

dodnes pametam jak som kvoli atletika nespravil magister titul.:( ale riesil niwkto aj tie aditiva ci davaju zmysel ak niekto to zacne pouzivat pri 100tis km?ze 100tia km na to sral?resp ja predam auto o kt ai myslim ze sa staram, ziadna podlaha, ziadne cwrvene cisla aj kedje zohriaty a predsa neriesim co capujem. a pktom si dakto kupi mojho krasavca dalsi rok s 130tis km a bude spokojny ci bude nadavat ze som nekupoval aditiva?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vramci zachovania priatelskej atmosfery sa budem tvarit ze som ten posledny dexterov prispevok nevidel.

K teme: zobral som teda https://www.red-rider.cz/1973-vif-super ... escription a
https://www.red-rider.cz/1989-vif-super ... escription

Tie velke plechovky co tam boli vyzerali dost neprakticky na dolievanie... Toto sa vyleje do nadrze cele a hotovo. S TSI skocim pred prvym naliatim na diagnostiku, nech zmerame doby vstreku. Snad z toho vyjde nejake rozumne porovnanie pred a po par nadrziach s VIFkom


Podla toho co namerali to zmysel ma... "zaneseny" motor bol "vycisteny" na povodnu uroven po 8,5hodinach behu na aditivovane palivo...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"