Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

felipe25 napísal:dojazd je maly, nabijaciek malo.
dojazd 300km je zaklad, pozri si hustotu tesla superchargerov, ktore sa maju pouzivat prave na vylety a nie pravidelne nabijanie. v usa sa jazdi ok coast-to-coast. na slovensko sa da vyzit s odretymi usami aj s nissanom leaf, fullcharge 130km za polhodinu, novy model ma mat viac. chademo nabijacky su hojne rozmiestnene, dokonca aj diera vedla r1 zvana olichov ma rychlonabijacku. na vychode su tiez. domace nabijanie nie je vobec zlozita vec, normalne pred panelak dotiahnes 380v a cez noc si nabity, najazdis denne 300km po ke/ba? ak hej tak pre teba je supercharger 1x denne. ak jazdis na dovolenku, 30min oddych ti len prospeje, nebudes tolko nadavat
toto je tiez pekna vec

Chris napísal: Projekty zaujimave, ale nikde nevidim cenu prerabky takeho napr. e91 3er ?
asi ani neuvidime, potrebujes EU homologizaciu, ak to ale dostanu na znacky rakusania, tak sa da kupit. problem by ale bola cena. lepsie by bolo keby to vyrabala skoda, v tom pripade asi cena (e-golfa - obyc golf)+yeti+20k. avsak neviem ci maju aj oni za ciel robit spolahlive auta a tympadom by sa im to mohlo bit s celym predajnym modelom. tiez neviem ci sa ti to oplati, ak by si to auto mal aspon 5-10 rokov? tak aj hej

v petrzalke mate predsa aj garaze nie?
tesla stale nema konkurenciu, preto je to take drahe, oni asi jedini robia nejaky ten vyvoj baterii, ale zda sa mi, ze bmw by malo mat v 2020 svoje auta v elektrike. infrastruktura na slovensku je uz dnes vybudovana na tolko aby sa dalo s minimalnou namahou dostat tam kam treba aj smartom ev, chademo je v eu uz skoro 2500 co je dooost http://www.chademo.com/wp/eumap/
nevie sa ako to bude s modelom 3, ale ak sa do toho napracem a bude mat autopilota a kozu pod 50k tak super, model X je ideal ak neratame cenu
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

elektromobil je este hudba buducnosti. Je jasne ze je este vela veci ktore treba doriesit. ale niekde zacat treba. Zatial to kupi male percento ludi, ale podstatne je to, ze tieto auta budu stretavat bezny ludia a zacnu sa o to zajmat. Ked bude zaujem ludi stupat budu sa riesit dalsie benzinky atd. Vyvoj ide stale dopredu.
A cena? zatial v poho. treba brat do uvahy ze dopyt je maly, technologia ma este svoje muchy, nato aby cena isla na nieco ludovejsie, treba pockat

filip: 5m auto je celkom v poho, asi pre teba nepredstavitelne kedze si for fun polo, fabia. ale ja si tak predstavujem svoje auto, velke, pohodlne, bezpecne. Kde ked naberiem rodinu, tak nebudeme na sebe namackany ako sardinky v konzerve, ale pekne mame svoj priestor, pohodlie.
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

akoze mne sa to celkom pozdava co sa tyka jazdenia,ale proste zvuk V8 nenahradis,ani vonu benzinu... bojim sa ,ze sa touto cestou dostaneme do casov "mad maxa" :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Raz to musi prist quick. :D Ale este pretecie vela benzinu v nadrzi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

len aby sme nemadmaxovali so solarnymi clankami nad gebulou :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zvuk V8 nahradis zvukom V12. Check.

solar panel : preco nie, ked nam dokazu zabezpecit to co potrebujeme, aj keby sme sa zlahka museli uskromnit a nejazdit autami ako zmyslov zbaveni, pripadne nerobit nejake ine sprostosti ktore dnes bezne robime... obrovske kvanta prostriedkov/zdrojov by sa dali usetrit keby ludia museli prudko rozmyslat o tom co robia a ako robia. Ale to uz zniem ako Filip co ja nemam v standarde :)

Mam kamarata ktory sa bezne stahuje za pracou. Z Petrzalky do Dubravky, z Dubravky do Ruzinova, z Ruzinova do Race. No predsa nebude z Race chodit do Petrzalky ked to ma hodinu rano a hodinu poobede. Tak sa prestahoval. Nebude z Dubravky chodit do Race do roboty - predal byt v Dubravke, kupil si podobny v Raci.

99% z vas sa bude zdat sibnute stahovat sa v ramci mesta. Ja som jednoznacne za.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

alebo mne sa to nezda az tak mimo, ale v zivote by sa mi nechcelo :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

turbo, ja som to myslel dost hromadne, aby tie elektromobily viacmenej nahradili bezne auta v obrovskom pomere nie 5% : 95% ale 50% k 50%. Na to su stale daleko za opicami.

Ja mam x krat taky pripad, ze potrebujem nutne ist niekde aj stovky km, o com napr o 10tej neviem. /a isto niesom sam/. Kazdy den dobijat auto je onicom /baterie sa znicia/, a ked pojdem stvrty den rano prec s 25% ktore stacia na 75km, a polke dna zistim, ze musim ist 400km tam a nazad, ako to vyriesim? Plus zistim, ze po trase nieje nabijacka, alebo casovo proste nestihnem auto nabit? Stale je to VELMI obmedzujuce riesenie, ktore uvazuje alebo spaja sa s dalsimi poziadavkami....- mat cas, najt nabijacku, co ked bude obsadena? nestihnem dojst tu a tam... To auto je dobre ako druhe auto do domacnosti, to beriem, ale dnes ma clovek financne problem zivit jedno auto, a nie hned 2. O cene nehovorim. Taky elektroekvivalent napr. pola /velkostou do mesta/ by musel stat max 12 000e aby to malo velku sancu na rozsirenie. O nabijackach nehovorim, kolko ich je v KE? Co sa stane, ked bude mat 500ludi to auto? Dnes ich je v KE mozno 15, nabky su prazdne. Uz pri pocte 100aut by tie nabky nestacili, a boli vkuse obsadene.
Globalne, uz pri 10% pomere elektro-bezne auta nam bude treba tisicky nabijaciek, kedze to nieje tankovanie ale 120sekund a mam plnu.

ja ten koncept vsetko vitam, ale "viazne" to na plno dalsich veciach. nieje to flexibilne, aj ked, elektroauta asi nikto nikdy nestaval na dialnicne stovky km, ale skor na mesta. lenze aj tam sa v zapchach si myslim velmi rychlo skrati dojazd.
pri sucasnych cenach je to ale cele urcene skor vyvolenym, a nie plosne ludom.

Tesla urobila auto, ktore v podstate nezapada do toho, preco sa tieto auta zacali robit.
Tu pre predstavu nieco, co je podla mna zaklad ideologie elektroaut..

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... ?id=138526

male auticka do mesta, na nakup, bez skodlivych latok. len uz aj clanok riesi, kolko desiatok tisic nabijaciek treba..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutne suhlasime. Maly dojazd respektive mensi ako by mohol/mal byt (DNES), trosku dlhsie nabijanie ako by mohlo byt (DNES), otazna zivotnost baterii (DNES), sialene draha cena (DNES), velmi slaba moznost nabijania ci uz doma alebo hocikde (DNES).

Uvidime co bude ZAJTRA. Bud tieto veci zlacneju a masovo sa rozsiria alebo skapeme na NOx z dieslov. Jednoduche.

A ked sa masovo rozsiria, otazka je ci zdroj energie pre ne bude dostatocne ekologicky. Lebo spalovat viac uhlia nie je take jednoduche ako sa zda. Viem si predstavit ze by solarne panely padli na stvrtinu alebo sestinu dnesnej ceny. To by vobec nebolo zle i ked viem ze solarne panely nedokazu vytrhnut EV. Nemaju dostatocny vykon na plochu (DNES), ale vzdy je to lepsi kompromis ako ziadny kompromis.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

filip: pozeraj sa nie na dnes, ale trochu kus viacej dopredu. Je jasne ze dnes si take auto nekupi bezny smrtelnik. Jednak na to nema, ma to svoje muchy, servis malokde, kratky dojazd ..... ale co ty vies ci zajtra nejaky inzinier zo indie neurobi objav ktory zvacsi kapacitu baterii, zivotnost, vahu ..... tu sa bavime o technologii zajtrajsku, nie dnesku.

Dostupnost nabijacich stanic, alebo po starom benziniek, je len otazka dopytu po tychto autach. bude dopyt, budu cerpacky atd. Potencial ma aj nabijanie cez solarny panel, alebo fotovoltajiku. ALebo pridu s niecim inym, co ja viem. Palivo sa mina, mame este sice kopec rokov, ale zlom raz pride. raz pride cas, ked palivo bude musiet byt niecim nahradene, lebo bude prilis drahe. Automobilky budu do toho tlacene same.
NB: Asus ROG Strix G16
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

felipe25 napísal:ja ten koncept vsetko vitam, ale "viazne" to na plno dalsich veciach.
napr. na tvojej ignorancii, ale to uz kazdy podla chuti
quicky napísal:ale proste zvuk V8 nenahradis,ani vonu benzinu...
aj ked to asi znie neuveritelne, tak aj elektromobily maju svoj "zvuk v8 a vonu benzinu". napriklad okamzita reakcia na plyn a u tesly 3-4s z 0-100. velmi tazko sa tomu veri a je mi jasne, ze ak si nejazdil tak nevies :)
mp3turbo napísal:otazna zivotnost baterii (DNES), velmi slaba moznost nabijania ci uz doma alebo hocikde (DNES).
600 000+ km je celkom dobre nie? aka 3000 cyklov. moznost nabijania uz aspon 3 roky nie je slaba
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

zrychlenie nieje porovnatelne s vonou a zvukom benzinovej V8, a koniec koncov americke V8 pojdu aj rychlejsie jak tesla z 0 na 100 niektore tie poupravene :D o tom ze nezatocia sa nebavme :D
kazdopadne, ak si mam sadnut do auta so zvukom ala trolejbus, dakujem, neprosim. obzvlast kym je benzinova alternativa lacnejsia a jednoduchsia na udrziavanie a servis. ked raz budu elektrovehykle mainstream, ich prevadzka bude dostatocne spolahliva, lacna a bezproblemova, a aj kupna cena bude normlana, kludne do toho pojdem, dovtedy si to mozu kupovat ludia co maju viac penazi jak rozumu....
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

furt lepsi trolejbus ako karosa (4.2 TDI V8) :P [pre rypalov ja viem, ze najbeznejsie karosy mali R6]
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

v8 nenahradis ziadnou v12 :facepalm: to je nieco uplne ineee prebohaaaa...

ked v12 tak lambi aventador a pod :O cmuQ...


ja nechcem aby take motory vymreli :/ este par tyzdnov a ideme predavat range,moc sa mi do toho nechce ale. som zas v takej dileme ci kupit nieco nove zamovne alebo nieco co sa mi fakt paci tak do 100tis km starsie :/
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

bumb: quick to myslel uplne inac, nie len po vkonosnej stranke ;)

land: nemyslim si ze ludia co kupuju napriklad teslu maju malo rozumu. Tie auta su nadcasove, je to ista revolucia, nie len evolucia. Vdaka nim, ze to kupuju, sa ten priemysel moze rozhybat. Keby nebol o tie auta ziadny zaujem, tak ten projekt, pokrok, myslienka je v tahu
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"