Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

to je sice pravda, ale bezny clovek so zdravym rozumom si to auto nekupi.
ak sa bavime o cloveku co je jak sa hovori ""zahojeny na cely zivot", chapem to. v takom pripade aj ja by som kupoval vselijake tech novinky ;)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

praveze auto v tejto cen. kategorii su kupi "zahojeny" clovek alebo na firmu, cize opat nie za svoje..
Kto je potom hlupy? :D Mat take moznosti, tak si ju kupim aj ja a nemyslim, si, zeby som bol neracionalny clovek.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

"praveze auto v tejto cen. kategorii su kupi "zahojeny" clovek alebo na firmu, cize opat nie za svoje.. "

a za koho peniaze prosim ta ? tiez mam "firmu" tak mi porad ako si ju kupit, ked nie za svoje,dakujem :facepalm: :good:
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

nemyslel som to doslovne..
je to ine ako to vytihanut priamo zo svojho uctu. ;)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

no ved mi teda povedz z akeho uctu to mam vytiahnut ???rovno tam pojdem :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

zas chytame za slovicka :D

.. je plno firiem kde maju radsej co ja viem zeriav co ledva ide, a sef ho chodi kontrolovat na novom MB E, a potom sa cuduje, ze stoji vyroba lebo zeriav nefunguje :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ale furt to kupuje za svoje. To ze kupou noveho auta dostane firmu do krachu je vec druha.mate isto na mysli rychlokvasenych plyn katelov, ktory si zalozia firmu a hned idu do bmw predajne kupit novy 7 baworak. Nuz taky dlhu zivotnost nemaju.

Z druhej strany, pre nas sa 50 000€ mozezdat majland za auto, ale chodte trochu na zapadat azistite,ze je to taky priemer. My tu vzdychame ked sa okolo nas prezenie nejake lambo, inde je to celkom bezne. Berte ako priklad :D
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

praveze ja mam pocit,ze na svk je viac "mid high class" aut ako na zapade ...samozrejme nemyslim monako a pod...ale bezne mesta.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

niesi sam
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tiez mam pocit ze na to ze niesme az tak bohata krajina je tu dost kvazipremiovych aut a ta stredna trieda nejak mizne, potom zase kontrast fabije a dacije v socik vybave :D (alebo 17rocne vergle, jak ja :D )
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chlapciska na smutnejsiu temu : ako je to s firemnym uctovnictvom po doodpisovani a vyradeni vozu z majetku ? Jasne viem ze tuto vec by som sa mal pytat na inych miestach a aj sa budem, len reku nadhodim aj sem.

Modelova situacia : slovenska firma, platca DPH, kupila v roku 2011 osobny tragacik Mercededes E 320cdi za 18.000eur vratane DPH cize 15.000eur bez dph. Vtedy to bol stvorrocny voz, takze ho nekupovali novy. Bez leasingu, za dukaty na stolik takze je to ich voz. Autiak je dnes teda po styroch rokoch uctovne uplne odpisany na nulu, idu ho vyradit z firemneho majetku a predat. Dnes sa teda bavime o osemrocnom dostavniku ktoreho hodnota na trhu moze oscilovat niekde v okoli povedzme 7.200eur. Kedze je to DPHckovy subjekt, fraktura asi bude zniet na 6.000 bez dph, 1.200 dph, spolu 7.200 vratane dph.

Co sa stane s cislami ? Zaratavaju si nejake tieto prachy do uctovnictva akokeby mali prijem z podnikania ? [toto je najdolezitejsia otazka, ci uz je to bez dph alebo s dph je nedolezite. Vsetkym je jasne ze aj ked 8rocny uctovnicky uplne odpisany Mercedes, aj tak nema nulovu hodnotu na trhu]. Aj ked auto ma "realnu" hodnotu nech 6.000 bez / 7.200 s DPH, je uz uctovne odpisane na nulu cize papierovo uz pre firmu ziadnu hodnotu nema. Ale proste nejake prachy v nom stale su.


Ked ten voz realne predaju za 7.200eur nejakemu sudruhovi obcanovi ktory nemoze odpisat DPHcku, co si napisu do dani ? 6.000 do prijmovych ktore sa zuctovavaju na konci roka a 1.200 do DPHcky ktoru maju mesacne/stvrtrocne podla toho kam patria ? "Vyprodukovali" v takomto pripade 1.200 eur "novu" pridanu hodnotu ?

Ked ten voz predaju nejakemu DPH subjektu cize 6.000 eur cistych bez dph, co si napisu do dani ? Ak to bude slovensky subjekt, zrejme im musi zaplatit celu sumu 7.200 a potom si nasledne v ramci jeho zuctovania zaratat 1.200eur "vratku" a podla ostatnych jeho cisel potom ziadat od statu nejake peniaze alebo neziadat a len si znizit svoju DPH povinnost na zaplatenie ? Ak to bude zahranicny subjekt v ramci EHK, tak zaplati len cenovku 6.000eur, proste viac penazi nepride na bankovy ucet ?



Sorry ze sa pytam ako lolo, len ma zaujima co nasa garnitura vymyslela na podnikakatelov v tomto pripade. Nejako sa mi nechce verit tomu ze po odpisani vozu firma autiak proste vyradi, prepise na niekoho ineho a hotovo, peniaze ktore utrzi co ? Si strci do vrecka totalne nezdanene ? To by bolo... hlavne u nas.

A ked uz, tak ako sa potom stanovuje hodnota za ktoru to predaju ? Sudny znalec ? Neverim. Pri kazdej firme, kazdom aute ? Nerealne. Samoodhad ? Mmmmm tento BMW760iL z roku 2011 skoncil odpisovanie prave vcera a predame ho za 6.999,-eur lebo vacsiu hodnotu nema ? Blbost, danovy unik, to auto ma ukrutne vacsiu hodnotu. Mmmmm ale dane BMW760iL bolo havarovane, tresol som ho o strom. Zapis od policie ? Mmmm nie, pretoze nebolo havarijne poistene tak som sa neunuval ich volat, nikomu sa nic nestalo, smykol som sa na prizemnom lade a ladíku, cmrnkol som do jarku a capol do stromu ktory sa stazovat tiez nebude, pol auta som rozbil, na odpis. A ze sme realny Mercededes hore predali za 7.200eur ked sme ho moznoze mohli predat za 10.000eur [nie je podstatne] ? Kto mi urci za aku hodnotu sme to mohli predat a za aku nemohli ? Co ked to auto zacinalo vsade hrdzaviet, kto mi dokaze ze ano alebo nie ? Nemam predsa povinnost robit fotky, a ked aj ano, tak si zoberiem barsjake z internetu, kto mi dokaze ze to nebol ten konkretny Mercededes co sa predaval... co ked bol v zlom stave, prevodovka zavijala posledny spev a rozstreleny motor na rozvody ? Vtedy "asi" nema taku hodnotu ako ma normalny voz bez zavad, ale kto to ako odsleduje ? Co ked mi ho ogrcal ozraty brat a vnutri bol neznesitelny smrad ze som ho nikomu nevedel predat za 7.200eur a bol som rad ze nakoniec som od nejakeho trula dostal 4.000 ? Kto mi to dokaze ?

Ako sa toto korčuluje ? Nevymyslam ako spravit danovy unik, nie je to moja firma v konkretnom pripade hore aj ked v poslednom odstavci pouzivam prvu osobu (skoda ze to nie je moja firma), len ma zaujima fakticka situacia pretoze ja budem o polroka vyradovat moje vozy z firiem. Ziadne vymysly, ziadne zakruty, proste realita ako to prebieha.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

k tej dph...

uctovnicka by mala vyratat zostatkovu uctovnu hodnotu vozu a za ten by sa mal vyradit z uctovnictva. idealna modelova situacia ak je uctovna cena 1euro... tak je samozrejme lepsie ho za 1e vyradit na fyz osobu napr konatela a dalej predat. ak ho preda firma napr za hocijaku inu vyssiu sumu samozrejme ako platca vzdy predava s dph tak to zauctuje ako prijem a normalne odvedie dph a dan z prijmu...

aj ked predaj z firmy auto fyzickej osobe za 6k bez dph tj 7200e s dph. ty ako firma musis dph odviezt aj ked fyz osoba si ju neuplati a teda zostava statu:) tj lahsie predat auto podla modelu prveho.

samozrejme niekto by sa mohol buchat o zem ze aj fyz osoba by mala odviezt dan z prijmu ale zas uprimne,nie je to predmet cinnosti ani to nerobis za ucelom zisku atd a konec koncov som este nevidel fyz osobu ktora by takyto prijem priznala resp ktoru by danovy takto skontroloval:)


ak to firma preda firme co je platca tak kupujuci vycashuje cenu s dph, predavajuci dph zaplati v celosti podla toho ako ma nastavene platenie a kupujuci ma pravo na vratenie dph v zuct obdobi-ci tak spravi je na nom...

je to len v skratke,nechce sa mi pisat na tablete
Naposledy upravil/-a quicky v Ut 17. Nov, 2015, 23:21, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

landrower napísal:tiez mam pocit ze na to ze niesme az tak bohata krajina je tu dost kvazipremiovych aut a ta stredna trieda nejak mizne, potom zase kontrast fabije a dacije v socik vybave :D (alebo 17rocne vergle, jak ja :D )
tiez si vsimam.. same RSky, superby, A4ky, SUVcka a pod. A sem tam zamiesana zhnita felda.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> uctovnicka by mala vyratat zostatkovu uctovnu hodnotu vozu a za ten by sa mal vyradit z uctovnictva.

nedavali ste pozor, mily Watsone - pisem ze uctovne je masina odpisana, teda ma zostatkovu hodnotu nula. Bola na firme styri roky, je na nule. Ziadna zostatkova hodnota nie je.




>> tak je samozrejme lepsie ho za 1e vyradit na fyz osobu napr konatela a dalej predat.

1) konflikt zaujmov :)
2) ked si voz napises na seba ako SUKROMNU OSOBU NEPODNIKAkaTELA a predas ho skor ako za jeden rok, MUSIS zaplatit prijmovu dan akoby si podnikal a dosiahol zisk. Toto plati uz daaaavno a neuveris, poznam konkretne pripady kedy Danovy urad Bratislava V zakrocil voci sukr. osobe ktora toto spravila a neodviedla dan == kratila ju, danovy unik. Uplne spravne pises posledny paragraf, avsak nikoho nezaujima ze to nie je predmet cinnosti tej osoby (pretoze to by potom kazdy teplakovy majster sportu beztrestne predal tristo aut rocne, ved nie je podnikatel a nie je to teda predmet jeho cinnosti) - tento argument nikoh nezaujima. Proste je taky zakon, do roka od kupy si predal auto, takyto je rozdiel, tolkoto si zarobil, dan si neodviedol takze teraz ju od teba chceme a este navyse aj penale, inak ides sediet. Seriozne vazne poznam cloveka a videl som pismo svate kde mu to pisali.

Tadeto cesta nevedie, predat si voz za euro (aj to nikto neuveri, jedna sa o stanovenie hodnoty a vsetci vieme ze parrocny Mercedes E nema hodnotu jedno euro alebo sto euro) a potom ho predavat dalej.



>> ak ho preda firma napr za hocijaku inu vyssiu sumu samozrejme ako platca vzdy predava s dph tak to zauctuje ako prijem a normalne odvedie dph a dan z prijmu...

aha, cize pri predaji uz odpisaneho auta firma bohapusto dosiahne zisk z "podnikania" a musi z toho ZNOVU zaplatit prijmovu dan (lebo mala nejaky "zisk", dostala prachy takze sa jej ZVYSI danovy zaklad) a samozrejme este aj DPHcku kedze je DPH subjekt ??

Uplne super. Ze to auto ma nulovu hodnotu "papierovo" tusim nikoho netrapi.





>> aj ked predaj z firmy auto fyzickej osobe za 6k bez dph tj 7200e s dph. ty ako firma musis dph odviezt
>> aj ked fyz osoba si ju neuplati a teda zostava statu:) tj lahsie predat auto podla modelu prveho.

dalsi vyborny vymysel ako vsade ziskat a nic nestratit ked som velky silny stat a mam v rukach tych vyjexxbaxxnych rukojemnikov och pardon danovnikov sa to vola moderne.


Nedotkli sme sa stanovenia hodnoty predavaneho vozu. Ogrcany smradlavy, v zlom stave, hrdzavy, buchnuty, nefunkcny motor lebo strelili TSI rozvody Folcgagenu (mal som zamer nechat si ho na firme dalsich X rokov, ale vidite, pokazil sa a uz nebudem valat do toho 3000 na opravu), poskodeny vandalmi, poskodeny mojim sprostym bratom ked ozraty dosiel domov a cele auto mi omlatil basebalkou.... ake su moznosti znizenia vystupnej ceny z firmy von ?

Za akych okolnosti sa da ten realne 7200vkovy Medved predat za 2000 ? :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

nechapem, aky mas problem... ak mas majetok v uctovnej hodnote 1€, tak mas majetok v uctovnej hodnote 1€ a kludne mozes predat aj celu firmu za 1€, aj ked rozumnejsie je predat to za 2€, zisk supnut do prijmov a zdanit (neriesime zakladne imanie)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"