Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

pozri vylozil si si to po svojom resp tak ako ti pani uctovnicky ktore robia 100rokov to iste povedali, ja im to neberiem,ze vedia co robia ALE neni vsetko tak ako je napisane ,ludia stale robia len to co je napisane,lebo vsetko ine je urcite strasne podozrive alebo nezakonne ..

teraz mi povedz jeden dovod (zakonny) preco by si nemohol auto s uctovnou hodnotou 1000eur predat za 1000eur (merc audi atd)... ? svoje danove povinnosti si si splnil, auto ma taku papierovu hodnotu (nikoho si neukratil - podla zakona) ...tj co ti tomu brani???
lebo na papieri neni napisane,ze to mozes, cize to vlastne nemozes??? .. volal som s dalsimi znamimi co robia s autami (na urovni si niepodomovi predajcovia, robia to rovnako, dlhe roky bez problemu)... asi na tom volaco bude.

mozes robit vsetko co ti zakon nezakazuje, takze sa znova pytam,kde je napisane,ze auto za zostatkovu cenu nemozes predat?? uz som ti skorej postol nejake veci, tak sa v tom prekutri a prides na to ...

ked som prechadzal z jednej advokatskej do druhej,poviem asi tolko,ze sme v prvej vsetko riesili s myslienkami inbox... presiel som do druhej a riesime veci outofbox a poviem ti trvalo mi kym som si na ten styl premyslania zvykol a zrazu zistis ,ze velmi lahko zrusis argumenty "lebo sa to tak robia a tak to je napisane na papieri" - proste mladi ludia nove myslenie iny pristup.

samozrejme keby auto kupis do firmy za 30k s dph, dph odpises a pod a zrazu ho predas za 6k s dph, tak danovakov bude velmi rychlo a promptne zaujimat kde im zmizla dph a dalsie...ale to je ina story

p.s nikomu nevnucujem svoj nazor ani neobmedzujem iny nazor, su to len "poznatky" co som k veci vedel + vyzistil...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> takze sa znova pytam,kde je napisane,ze auto za zostatkovu cenu nemozes predat??

toto je jasne, pokial je ta zostatkova cena nejaka normalna. A to bohuzial nula neni. V tom je cely problem.

Ked kupis autiak a po dvoch rokoch ho predas za polovicnu cenu (linearne odpisy na styri roky, takze po dvoch rokoch ma auto presne 50% uctovnu == zostatkovu hodnotu), tak je to samozrejme OK. Inak to ani nejde. Ak predas za viac, jasneze si zvysis danovy zaklad. Ak predas za menej tak mas pruser s otazkami.

Cely problem nastava ked ma auto nulovu hodnotu papierovo-uctovne a vsetkym je jasne ze nulovu hodnotu proste nema. Vid priklad so stvorrocnym uplne odpisanym BMW 760iL, Audi A8L alebo Medveďom S600L. Toto ked niekto vyhodi von z firmy za stovku a bude to v poriadku, tak sa pridem pozret.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

znova..
kde mas napisane,ze ked predas po dvoch rokoch za 50perc. je to v poriadku a ked po 4rokoch za zostatok (akejkolvek vyske) tak to neni v poriadku???

opat opakujem co nie je zakonom zakazane je dovolene (zakon ti uvadza povinnosti,obmedzenia ale nie "opravnenia") - z pohladu o ktorom sa bavime... a na druhej strane statne organy su mozu robit iba VYLUCNE to co je zakonom pre nich dovolene (pravomocami vymedzene).

tak nedam pri merc S500 cenu 0 ale dam 1000e a som vybaveny (ale opat tu tahame extremy) -ked uz sa niekto boji otazok..

cakom pak pokial mi tu niekto nenapise konkretne znenie zakona s vykladom/judikaturou , kde je napisane,ze automobil nemozem predat z firmy za zostatkovu uctovnu cenu, tak sa nemame o com bavit a tym padom je to zakonom "dovolene" a nikto ta nemoze "sankcionovat"...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

turbo, toto zenies podla mna do extremu, hentie auta sa nevyhadzuju za euro uz len preto, ze maju relativne vysoku trhovu hodnotu napriek tomu, ze uctovna je nula cela prd.
Z mojho pohladu - ked uz by som mal obmienat vozovy park, ktory je odpisany, dojdem do audi, bmw, merc-u s tym, ze hen tu je moje "stare", dajte mi nove a mas zas 4 roky co odpisovat.

ps: to GPS na knihy jazd uz funguje, daju sa s tym rovno logovat jazdy a preklapat do ucta.

edit: no tak krajzlera z 2004 si predas za 1k. fajka zhasla.

edit 2:http://www.danovecentrum.sk/clanok-z-ti ... nikovi.htm

Edit3: vraj od 2015 je zas novy zakon, takze ten link uz nemusi byt 100% aktualny
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mp3turbo: zase zbytocne prehanas a zvelicujes....


bezne sa 4 rocne oktavky ( NC 20k brutto) po 4 rokoch odpredavaju za "symbolickych" 1000e.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ježišikriste....
Octávka. Firemná. 4-ročná. NC20k. mp3turbo. "symbolických" 1000e a to všetko v jednej vete...
Takže na dobré tri týždne môžem prestať čítať fórum, to tu zasa bude :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ak dokaze velka firma predavat Octavie po 1000€ zostatkovej hodnoty po 4rokoch auta, preco nemoze sukromnik? Mam znameho, co ma takto uz druhe auto. Jazdi na nom ako na sluzobnom, a po 4r dostane moznost odkupit ho za smiesnu cenu (co je vzhladom na to, ze to auto je prepchate vybabou brutalne dobry deal).
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

samozrejme ,ze sa to tak vsade robi...

frajerka robi vo firme ,kde rozpredavaju notebooky po 20eur pomaly :) ano stare odpisane uctovne,ale za smiesne prachy...proste to tak vsade funguje ziadny figel to neni ...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

necital som vsetko dozadu, ale vidim, ako s tym mnohi nesuhlasia.

ja viem o dalsim pripade, v ktorom som bol osobne zainsteresovany, ako sme odkupovali IT vybavenie za zostatkovu cenu 30€/ks. Nakupna hodnota 4r dozadu desiatkykrat vyssia. - opat, sice nie auto, ale tovar predany za zlomok ceny /darovat ze zevraj nemohol/.

preco potom niekto pise, ze sa to neda, a ze skus predat auto za zlomok ceny a nabehnu kravataci? sak im je HO potom, komu to auto firma preda.
ci ste riesili ze ho firma kupila bez dane? ale ved ked sa odpise, je to uz nepodstatne, ci?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

turbovi sa nechce verit,ze ked kupim do firmy auto za 50k s dph,odpisem si dph aj cele auto a zostatkova uctovna cena je napr 1e tak za takuto sumu ho mozem legalne z firmy predat (aj ked trhova je niekde inde stale)...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

s IT vybavenm to robim casto, ked sa vec odpise a uz nie je potrbna, zato funkcna, tak ju odpredam za symbolicku cenu. Ekonomka vravi ze zadarmo sa to nejak neda, respektive by stym bola ostara
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

máte niekto možnosť zohnať lacnejšie, TPMS snímače do kolies? z nejakého velkoskladu, po známosti a tak pod. :red:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Snejki, D2 S8 bola aj longovica ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Tak nakoniec sa podarilo dostat na jednu trat tri "dnesne" super-auta na porovnanie :good:.

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

boze jak im zavidim :/

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"