Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

A to je ako mozne,ze policia mu nic nespravi?
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa valistar »

achhh... chalan si "spravi" nieco sam, respektive ublizi niekomu inemu. a to si potom zapamata na cely zivot. niekedy az nechapem takuto nezodpovednost :wallbash:

btw ja patrim tiez do skupiny co v 18 urobila vodicak ale nejazdim kazdodenne, byvam v meste, neni taka potreba. takze mam len par tisic najazdene.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

ono neni hrdinstvo že niekto jazdí bez VP, ale stačí ťukes, a je z toho nie škodová udalosť, ale dopravná nehoda, čo nasleduje potom, hádam nemusím hovoriť, horšie je, keď si to pri tom "niekto odnesie", to ho už nezachráni ani pánboh.

Tiež modelová situácia - keď niekomu kto nemá VP niekto nedá prednosť = zrážka, vinný je ten bez VP, bez debaty. Navyše prevádzkovateľovi vozidla udelia pokutu, a odoberú VP. Ale j12345tým ľuďom sa to ťažko vysvetľuje (narážam na toho 16 ročného). Isto je veľký pán, tipujem že aj trávu húli "lebo je to cool"...





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

poznam tiez jedneho co jazdi na aute od 16, dokonca mal aj vlastne auto. A aby toho nebolo dost jazdil aj na kamione. Samozrejme nie na rtasy, ale ked tu po meste bolo treba premiestnit kamion tak nebol problem. Policia preco mu na to nic nepovedala?? NO asi ze jeho otec mal celkom dost znamych :rolleyes:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

To je všetko pekné krásne, ale nemyslím si že by človek (v puberte), vedel čo je zodpovednosť (nebavím sa teraz o tom ako vie jazdiť, o tom potom, stačí sa pozrieť ako jazdí väčšina mladých teraz)...

Toto je na dlhú debatu, ak tu tento topic ostane dozajtra rozpíšem sa viac :D teraz letím chrápať :D





.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1178
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Thief »

Matne si pamatam, ze bola nejaka vynimka, ked mohol dostat vodicak aj niekto pod 18 , tusim ked napr. bolo treba vozit niekoho z rodiny - invalid atd.

Snake: to auto co som rozoberal nebolo moje, teda zatial som pojazdny, ale cast tych veci chcem robit aj na mojom, takze je to otazne. Nakoniec aj tak neviem este stale ci pojdem.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

Snake, napriek tomu ze ciastocne suhlasim s tym co hovoris, musim poznamenat ze su vodici "spravneho veku" s ktorymi sa takpovediac bojim sediet v jednom aute, zatial co s qq6600 ani ne :)
zodpovednost nieje priamo podmienena vekom... to je zase debata pre psychologa ale myslim ze by somnou suhlasil :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ako je to možné? máš známosti a hneď je to všetko iné... Ono jeho čapli už párkrát aj skôr ako v 16ich a prešlo mu to,..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

landrower suhlasim s tym nazorom o zodpovednosti. Ofocialne sme za seba zodpovedny od 15 rokov ci ako to je. Myslim ze 15 rokoch si clovek plnohodnotne uvedomuje svoje konanie. Je ale pravda zenahladi mozno az tak do pripadnych nasledkov svojho konania. Predsa len puberta je ako u starsieho cloveka pozitie alkoholu - horsi usudok a neuvedomovanie si skutocnosti. V amerike mozes v pohode dostat vodicak v 16 rokoch.
Problem je u nas skorej ze tu mame kopec magorov co si myslia ze ked su za volantom tak im patri cela cesta.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Po..baný štát toto! Nech má kontakty kto chce, kde chce, na cestu nech sopláci nelezú. Kým som nemal VP ani ma nenapadlo ísť s autom na cestu, to kde sme ? Nech sa chlapci hrajú radšej doma na X-BOXE Need For Speed, ale nech nelezú na cestu, keď nevedia, čo je to zodpovednosť.

Čo sa týka toho VP v Amerike od 16 rokov. Tiež si nemyslím, že je to niečo extra. Nemám to naštudované, ale vôbec by som sa nedivil, keby úmrtnosť na cestách tam bola x-krát vyššia práve kvôli týmto mladým vodičom.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

Wizik, to by platilo v pripade ze vodicak nemaju dnes ani ludia co porad ani nevedia na co su tam tie budiky :D
opet raz, to ze clovek nema este VP neznamena ze bude na ceste nezodpovedny... VP je len formalita...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Je to formalita, ale asi dobre vedia, prečo sa dáva až od 18 rokov. Normálne by som schválil, aby človek musel prejsť ešte aj psychotestami. Lebo tí frajeri čo dostali pred týždňom VP a už sa valia po meste 100km/h v tatkovom bavoráku, tak ... ach, bil by som to všetko do jedného.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

Som nedavno na idnes.cz cital,ze cesi budu mozno mat vodicaky na auto uz v 17 rokoch,ale budu muset jazdit s doprovodom skusenejsieho.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa HellAngel »

vek nehra rolu, 16 rokov alebo 18. Ako tu bolo dobre poznamenane VP je len formalita, nieukazujeto ci vies jazdit a si zodpovedny sofer. A ktym psychotestom by som asi tiez prikivol, len neviem ci by som ich teraz zvladol. Asi by som nemohol robit robotu co robim :D
skor by som sa priklonil k tvdsim testom na autoskole a k tvrdsej vyucbe. Autoskoly zhola kaslu ako ich studenti soferuju.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Borec »

HellAngel napísal:Autoskoly zhola kaslu ako ich studenti soferuju.
:good: :good: :good:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"