Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no ano.. ale nie je to len francuzske..
oni len uribli chybu, ze k tomu dotykacu nepridali aj moznost ovladania cez MMI.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Toto francuzi pekne posrali, ked som este videl tie zalagovane reakcie ala 2r stary android nikdy neresetnuty factory resetom...no fuj.
Ako mohlo toto vyhrat titul auto roka? Ostatne vlastnosti moze mat ta 308-icka dobre, ale toto to zabija a dost podstatne, kedze za jazdy si clovek jednoducho ani neprikuri. Nieje nic lepsie ako triafat sa za jazdy na dotykac, navyse lagujuci. Za tie prachy to ma behat ako iphone, rychlo a plynulo.
A kde do toho superdizajnoveho stredneho panelu si da clovek vlastne radio? Ako toto maju riesene?

Rozmyslal som ze casom pojdem do tej 308 ked mi dozije 307cka, ale asi kupim tu starsiu verziu kde su normalne ovl. prvky.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

jedine, ze si kupis verziu access :D
Ja osobne si zvyknem vsetko naladit pred jazdou, popr. skorigovat na semafore a pod.
Ale podla mna by mali mat navigacie hlasove ovladanie povinne!
>> A kde do toho superdizajnoveho stredneho panelu si da clovek vlastne radio? Ako toto maju riesene?
Toto je pre mna bezpredmetne, to nie je felicia, aby si potreboval menit radio.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/abb9GOr_460sv.mp4
toto by sa na slovensku nestalo ani keby sa tak rozbehlo decko
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ako mohlo toto vyhrat titul auto roka?

odborna porota. Szkoda Fabja 1.0mpi 340 bodov, Fort Mondejo 102 bodov.
== ergo kladivko Fabja je minimalne trikrat lepsie auto ako Mondejo. Hotovo. Cele.

Prosim ta co nevies ze tie auta ani nahodou nevyhravaju podla nejakych realnych zasluh, praktickosti, realnosti pouzitia atd ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Mondejo.

To mi pripomenulo... ...suseda si toť niekedy začiatkom tohoto týždňa kúpila zasa nové auto (kupuje ich s presnosťou švajčiarskych hodiniek každé tri roky).
A už tretí krát po sebe je to Fjord Mondejó.
Sa jej nejako zapáčil... ...ale nemám nič proti, Mondejo je jedno z áut ktoré by som bol ochotný si kúpiť...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

neviem ci ta odborna porota, nie je len vox populi na nejakom salone, alebo v casopise.

Ked tvoj sused kazdy 3 roky predava auto, daj vediet :D ja take 3j rocne najradsej pozeram.

stano: k tomu prechodu. Ja vacsinou davam prednost chodcom, ale aj oni by sa mohli uvedomit.
Minule mi az polky stiahlo, ked v Barci, kde mas 70 sa chodkyna cela v ciernom, bez reflexnych prkov, rozhodla tak necakane vystartovat na prechod, ako keby mi chcela skocit pod auto.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

landrower, to ze mas zastaraly ABS system vo firemnom sa ani necudujem, mne sa to nestalo ani raz.

A reakcny cas 0,3sek nekoncetrovany, nesustredeny na bliziace brzdenie hej,?
Naposledy upravil/-a Chris v Ne 06. Dec, 2015, 15:21, upravené celkom 1 krát.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som sa tiez pousmial.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

to ti nevim, tam moze byt dlhsi, ale toho miesta tam bolo celkom dost, rychlo som tiez nesiel (pod 50), akurat abs sposobilo mierne stiahnutie zadnice :) mimochodom, ani potom som este nemusel na to naplno dupnut, fakt miesta tam este bolo dost, bohvie kolko to cele trvalo, bohuzial si pri takychto udalostiach nestiham zapnut stopky a merat vzdialenost :)
kazdopadne to zbehlo dost rychlo na to aby som hodil moj odhad ze cca sekunda to bola :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
.tak vam idem okolo tej farebnej bedne teraz a co nepocujem ? Ze kravicky.
Vraj prispievaju k globalnemu aj Hurbanovskemu oteplovaniu viac ako letecka a automobilova doprava dohromady.


Takze si myslim ze kravy by mali dostat DPF stuplik. Alebo radsej dva, kaskadovane !

Aj do analneho otvoru, aj do oralneho. Tie mrchy vraj 60% vygrgaju a 40% vyprdia. A idem este pospekulovat nad downsizingom - namiesto jednej velkej osemvalcovej kravy by sme mali dve male, trojvalcove. Ved hore grunom sa vyskriabe, tak co. A ked nie, tak jej namontujeme turbo.

Krava 1.0MPi. To by bola parada.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Na Riu je podobne ABS... akonahle je v ceste nejaky hrbol alebo vymol je to v prdke... ABS hrkota a hovno brzdi. Neostava nic ine ako pustit brzdu celkom a zosliapnut znova. Dvakrat som takto skoro vyleytel na chodnik, pri parkovani! (a nie neparkoval som v 100ke a nemam digitalny brzdovy pedal ;)) a parkrat skoro do prdele toho predo mnou. Lacne ABS v lacnych autach je horsie ako ziadne ABS.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

toto su ale vynalezy, dofrasa...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

dnes som vyskusal ESP v KE na velkom kruhaci, kde je po ***** elektrickovych kolaji a dost to tam klze..
este je k tomu skarede pocasie a za mna dobre.. esp zareagovalo..
ale mam pocit, ze auta co nemali abs, esp mali stabilnejsie podvozky.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

posledna generacia vozikov sa uz nesustreduje na fenomenalne (v ramci svojich moznosti - triednych a cenovych) podvozky a jazdne vlastnosti.

Dnes uz je dolezite kto ma pripojenie na internet, navigaciu s aktualizaciami v realnom case, pocet portov na nabijanie Aj-K0k0tin teda AjFonov a AjPadov, vacsi a farebnejsi displejicek a dotykove ovladanie ktore je schopne zabit niekoho na vozovke v dosledku nepozornosti vodica.

To si si este nevsimol ?

Je totiz ukrutne LACNEJSIE [!!!!!!!!!!] namontovat do tragacu 10" displejicek a'la tablet za 120eur ktorym vydavas pokyny po nejakej vetvi [multiplexovanej diagnostickej] zbernici - v zmysle "klima, 24 stupnov vpredu vlavo, 25 stupnov vpredu vpravo" nez spravit NAMAKANY podvozok. Nejake to ovladanie tam musis mat a ver tomu ze klimovy panel zvlast, panel na ovladanie radia, panel na manipulaciu s navigaciou, panel na... na... na... ostatne veci tam proste musia byt. Takze vyrobcovia si celu tu vec zlacnili. Nie sprehladnili, nie zlepsili, ale len zlacnili a zmodernili. Vsetko zaintegrovali do jedneho zasraneho tabletu a mozes sa zabit na ceste pri jeho manipulacii, koho to zaujima.

Mimochodom toto iste je dovod preco sa najmodernejsie voziky robia s elektronickymi palubnymi pristrojim. Nie aby si sa zabil, ale cena. STARE ANALOGOVE TACHOMETRE / OTACKOMERY PREDOVSETKYM OD FIRMY VDO BOLI DRAHSIE AKO TIE ZASRANE SIROKOUHLE TABLETY CO MAS DNES NAMIESTO NICH, pretoze ta elektronika stoji 150-200eur.

Privitajme novu dobu !!


edit : oprava gramatických chíb. Dvakrat.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 06. Dec, 2015, 22:56, upravené celkom 2 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"