Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

a za digitalne tachometre pytaju priplatky :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ohladom budikoch mi nic vysvetlovat nemusis.
Ja pracujem v automotive a (dnesne) analogove budiky by som nevyvysoval nad TFT.
A toto co si u nas nechava das auto vyrabat, je tiez pekny humus.
Ale viac nemozem prezradit.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

zato VSA v Honde funguje skvelo, niekedy ani nevies ze ti koriguje "soferove blbosti" :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

aj dotykove telefony boli na<> kym nedosiel kaapcitny ajfon. 12k eur auta to este nemaju dobre spravene ale sak pockame a naucia sa hadam. zaujimave ze tesla system z 2013 je zalagovany kus srotu ale oproti ostatnym to je stale niekde inde. nie je konkurencia, nie je dovod vyvijat
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

lacika napísal: >> A kde do toho superdizajnoveho stredneho panelu si da clovek vlastne radio? Ako toto maju riesene?
Toto je pre mna bezpredmetne, to nie je felicia, aby si potreboval menit radio.
kde si tam pripojim subak, resp. zosilovac na subak? kazde normalne auto ma mat normalne pozicie pre autoradia, ziadne nestandartne dizajnove hovadiny. Sazmorejme, odtial-potial, ale to uz je vela. Pretoze vsetci vieme kolko stoji autoradio od vyrobcu auta len preto, ze je to nestandartna blbost. Jasne ze nekupim radio za 300e lebo musim a vyrobca je idiot, ked mozem kupit daco za 60-70e a hra to rovnako.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

az neverim co citam, ty co si skoro proti celemu svetu by si si dal do auta taku hovadinu ako je zosilovac...

made my day
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

szkoda superb, DOPLATOK za Columbus navigacne radio bol 1.700eur.

DOPLATOK.

Neviem kolko je to teraz, nechce sa mi hladat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

Pche 1600e... to si ešte nezarátal ďalšie balíčky, ktoré sú naviazané na to rádio, to sa potom dostaneš cenovkou ešte vyššie. To mi pripadá tak, že roboti na linke nemôžu nechať nezapojený nejaký konektor pri skladaní, by im zablokovalo asi linku. Vychcanosť prvej triedy.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

To su skor take haluze, ze cierny strop sa kombinuje iba s ciernymi sedadlami, ale iba s drahsimi polokozenymi, na ktore je naviazany multimedialny system, vacsie kolesa a sportovy paket :)
u predajcu ti vela krat vedia tieto veci doobjednat ako nahradny diel, take kvoli jednej prkotine nemusis vyvalit 3 litre, ale iba cenu dielu, na ktory ti vela krat daju zlavu a zaplatis cosi za robotu. Aspon v Opli s takymito customizaciami nemali problem.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

LordKJ napísal:az neverim co citam, ty co si skoro proti celemu svetu by si si dal do auta taku hovadinu ako je zosilovac...
made my day
sorry ze chcem mat v aute nejaky normalny zvuk :-)
Rozhodne si ma nepredstavuj ako nejakeho "low and slow" hulakajuceho superbass lowridera iduceho 20tkou cez obytnu stvrt, lebo imidz :-)
Nevidim nic zle na tom mat vykonovu rezervu v podobe obycajneho 100-200W zosika a obycajneho subaka. Ziadne exotiny ze 600W vykonu a 30cm reprak cez cely kufor.

Naopak nechapem ako mozes vyrobcom aut zrat tie ich predrazene hovadiny. Odmietam vyvalit 200-400e a viac (podla vyrobcu a modelu auta) za posraty 9" dotykovy navigator, do ktoreho samozrejme zahrnu aj radio. Len preto, lebo vyrobca si musi honit ego a plesne tam vlastny dizajnik s vlastnym plsakom a konektorom. Radio 60e, sygic do mobilu 30e v akcii, drziak na mobil z ebayu za 3e, a mam vybavene. Uzitok stejny, cena stvrtinova. Vsade su obycajne suciastky, ako v hocicom inom. Myslis ze mas nejaku special automotive upravu ala vojenska technika v stihackach? Smiesne....
A dalej, ako pisal papek s tymi paketami. Ze niektori idioti vyrobcovia chcu za obycajnu laktovu opierku s vyrobnou cenou mozno 20e kldne aj 100 je uz len ceresnicka na torte. Nenazranci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja dam (zas raz odveci a malo agresivne na vas sposob) do vena.

Preco, hergot preco nei je vyhrievany volant v zakladnej vybave kazdeh oauta? a to nehovorim, ze webasto by malo byt monotovatelne od vyroby tiez.

To su pre mna vychytavky ktore ti urobia kazdy den v aute lepsim (za cenu nizsiu ako dotykove radio) a aj pre cloveka co ide z A do B je rozdiel sadnut do tepleho a chytit teplucky veniec (no homo).

To len na margo toho ze chobotiny si vies dokupit ale realne pouzitelne veci maloco (viem, volat sa da u niekotrych u niektorych nie, webasto nic).
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

preto lebo ani vetrane sedadla pre vodica nie su. lebo stoka. nikto to nepredava, nie je konkurencia, nikto nevie, ze to chce, kto to chce si kupi mercedes :) mne sa zase nechce babrat v radiu a blbosti, stlacim si play na 17" displeji ala tesla, zapnem autopilota a preleziem do zadneho sedadla. rovnaka filozofia ako jobs a dotykovy displej, kuk na iphone 2g keynote. je rok 2015 a furt nemame hlasovo ovladanu klimatizaciu a radio?
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

nový focus má hlasovo ovládanú klímu, asi aj rádia(?)
zatial v angličtine, a nejde to povedať jednou vetou,
najprv povieš klima, potom teplota, potom neviem čo.
ale už sa to blíži
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Rozumiem, priority. ako hovoris, nikto nevie ze to chce pokial to nepozna.

Ale teraz sa rozhodni. Sadnes si radsej do tepleho auta ktore netreba skrabat rano 15 minut pred pracou, peknych 18 stupnov vnutri oproti -5 von. a stlacis normalne tlacitko na radiu, klasickom.

Alebo sadnes do auta kde je -5 (po 15. minutach suchania) a stlacis zmrznutym prstom dotykove radio.

a ked uz nieto webasto, tak mne ako vedia ruky mrznut na volante rano tak ma ozaj nic ine nezaujima len nech nemusim radit aby som si aspon pravacku nechal na frajerkinom stehne zohrievat :D vyhrievany veniec budem raz mat, ked budem velky.

Alebo akoby povedal niekto iny, why not both? :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Vyhrievany veniec :hysterical:

Inak ak Vás nebaví škrabať, existuje na to taký sprej, ktorý ti dá dole ľad.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"