Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

tak napr. taký hyundai ten vyhrievaný volant má... síce za príplatok, ale ponúkajú... pravda je, že by mohli viaceré značky
ponúkajú to aj pre najnižší model a za tento Winter pack si pýtajú 500€ (vyhrievané predné sedlá a veniec volantu)
človek to ocení, ked auto parkuje vonku a musí ho metličkou poometať a oškrabať okná... po tomto úkone sú ruky v dosť biednom stave
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Stenly,

presne toto. Nechcel som tu spominat hyundai ale jedna z mala znaciek co ti to dovoli mat. aj ked ta cena, ale ok su v to maj sedadla bla bla bla.

To je jedno, princip je ten isty ako pri napriklad vetranych sedadlach. Vec co ludia nemaju a nechcu lebo o nej ani nevedia a 95% ludi to v zivote neskusilo. Skoda, mne osobne by vyhrievane sedadla, volant, webasto a nejake drobnosti pomohli pri vybere prevazatka mestskeho viac ako dotykovy displej a 4 druhy farebnych pasov na strechu pre super imidz.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Len si to vezmi tak, ze ak ti Skoda nahuka vsetky tieto balicky do fabie, tak zaklad bude stat 8000 a plne nalozena za 25. Dalsia vec, ze az takato podrobna individualizacia zvysuje vyrobne naklady, ktore by sa tiez museli prejavit v konecnej sume.
Zase Hyundai nie je az tak uzasny. Ok, daju ti vyhrievany volant, ale mas tam plastove klucky dveri, nedaju ti termoizolacne skla, co je u VW alebo aj u Citroenu pomerne bezna vec. Ale je urcite chvalihodne, ze sa snazia ponuknut vychytavky aj v lacnejsich autach, len ci sa najde dost ludi, ktori su ochotni za to priplatit, aby sa zaplatil vyvoj a samotna vyroba. Do zakladu to dat nemozu, lebo cena, lebo konkurencia a v konecnom dosledku asi aj pomerne velke mnozstvo zakaznikov, ktori by to iba ofrflali s tym, ze je to pre nich zbytocnost, za ktoru zbytocne priplacali.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mohol by som srat vyhrievany volant ked za rok auto hrdzavie, to ako vazne...

Radsej by som drkotal v Pole nez v i20...





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Nepoznam jedineho majitela Hjundaja co by mal akukolvek hrdzu, poznam asi dvadsat hjundajistov. Zopar i40 ale to sa nerata lebo to je premiova trieda. A ked pisem poznam tak to neznamena ze isli okolo mna - par rokov sedim s tymi chlapcami dennodenne v robote.

Kolegova zena mala i20, i10, teraz ma i10 automat, okrem toho ze to vyzera jak keby jazdilo na tuzkove baterky a okrem toho ze to strcim medzi predne a stredne sedacky ten autiak vobec nehrdzavie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No, inak, ja poznám tiež nie veľa ľudí, ktorí majú Hyundaie alebo Kie a doteraz neviem pochopiť, prečo na tie autá každý, okrem majiteľov samozrejme, nadáva.
A nie, ani hrdzu nemajú...
Za to napríklad poznám jedného majiteľa Mercedesa, ktorý je zospodu nie že hrdzavý, ale zhnitý. A to má 4 roky a všelijako možne overených (teda akože poctivých) 183000 km. Je ale fakt, že mne to auto pripadá jak utopené (a to rovno v kyseline). Pri nejakých rozoberačkách (to viete, tuning alá repro, LED a pod.) sa všelikde dal nájsť všelijaký pochybný maglajz + sem-tam mu zblbnú niektoré elektrické komponenty, najčastejšie stierače...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Turbo, internet poznas, precitaj si skusenosti majitelov. Keby to nemal kolega, neverim, kazdy jeden rok problem s hrdzou po zime. Kamos na Kii to iste.





.
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

To ale nemusí znamenať, že sú také všetky, či?
Ako som písal, poznám (takto narýchlo bez zamyslenia) 3 majiteľov rôznych Hyundaiov (ix35, SantaFe, a čosi fakt krpaté) a 2 majiteľov Kie (Sorento, ce'ed) a naozaj s tými autami nemajú akékoľvek problémy (a nie, ani im nehrdzavejú - zatiaľ - a nie sú nejak extra nové až na to SantaFe).

Zato známi so 4- ročným Mercedesom vyplakáva stále a jeho spodok je jedna obrovská katastrofa.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ukaz nejake fotky z toho... ja som nikdy hjundaj alebo kiju nemal a ani neplanujem mat, takze nie som fanboy a podobne veci. Pred 10 rokmi chlapci z Fiatu (Petrzalka) mali standard : kto pride posledny, plati vsetkym. Na novych autach. Semtam sa nieco stalo, tak to doma v podniku "autorizovane" opravili... potom zacali vozy vozit do predajne na nakladakoch, cert vie preco.



mimochodom pocin Hjundaju alebo Kije aj Opla Astra alebo kto to zacal s tymi vyhrievanymi volantami naplno schvalujem. Tak ako dnes vsetci beru v aute za samozrejmost klimatizaciu, alebo cojaviem zadne hmlovky alebo ostrekovac na predne sklo alebo sedacky ktore mozes posuvat horedole, uplne rovnako budu za sedem rokov brat vyhrievany volant.

Bude to vsade.

Nehovorim o airbagu, ten je nutny pre homologizaciu a tak je dobre. To iste ABS. Tie su povinne a tak je dobre. Vyrobcu to stoji par eur a je to velmi komforttvorny prvok. Kto nemal vyhrievany volant, takze 99.99%, nedokaze posudit aka paradna vec to je. Rovnako ako nezavisle kurenia...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

tiež sa mi to nejako nezdá, kolega tiež, 4/5 ročná Kia Ceed a na aute ani náznak hrdze...
kolegyňa má 2 roky i30tku, takisto ništ.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

znamy ma kiu okolo 4r, ani kusok hrdze. dalsi ma 11r kiu co hnije jak slak, ale tieto stare kie boli sroty a nie auta, tieto novsie su vcelku fajn by som povedal...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no hej.. kia hnije, preto si dovoli dat 7-12 rocnu zaruku na karoseriu.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nove karoserie s hnilobou nemaju nijak vyraznejsi problem. Dnes ani neviem ci si niekto dovoli vyrobit auto bez pozinku. Starsie japonske, alebo korejske auta je uz ina pesnicka.

ALe co som si ja vsimol, su hlavne hrdzave podvozky. Je neskutocne ako vyzeraju podvozky 2-3 rocnych aut, a nieje to zalezitost len lacnych modelov
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5707
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ten zvlastny pocit, ked s vami turbo suhlasi bez vynimiek. toto zazivam po prvy x :cool:

Dekuji! (na margo vyhrievaneho volantu a nezavysleho kurenia, ze to (snad) bude zanedlho standardom).

Snake, turbo napisal ako som to myslel ja v skratke :) nehovoril som ti ze hjundaj je lepsi ako zbytok sam som pisal ze som nechcel znacku schvalne spominat nech vynikne fakt ze mi ide o prvok vybavy ako taky, je jedno v akom aute. :good:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Tak to musi byt iny pocit. Motyle v bruchu, navaly stastia. To nechci zazit, ked zahras Hadovi na strunku, to bude rovno orgazmus s mundspritzom :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"