Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

no co ftefan ako pokracujes?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

serus sefe, ale banka ma natahuje riadne a mat skor hypo tak uz mam strechu, ale hadam dalsi tyzden sa sneh roztopi a daju krov a plech. a skusim bazos predat hrubu stavbu, a ked sa nikto neozve, tak pokracujem do holostandardu, moj novy pojem. kedze to nebude ani holodom a ani holostandard, okna hlinikove som dostal peknu cenu tak asi vezmem :) ty co ako sefe? si staval viac domov ne?
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

hej prvy "mini projekt 3RD" vypredany, chystam dalsi (4 "velkometrazne" byty), na jar zaciname. medzitym riesim dalsi na 18 bytov, ak sa podari leto/ jesen bud. roka zacneme tiez.

najvacsi problem su aktualne "kvalitne" pozemky, kazdy co ma kusok pola si mysli, ze ma super lukrativny pozemok pre vystavbu, co je od reality na kilometre vzdialene...tzn aj pre klientov mam celkom problem hladat dobre pozemky s realnou pridanou hodnotou.

p.s. teraz aktualne je to s hypo cista divocina, vsade kam sa pozriem.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja som chcel povodne dokonceny dom skusit predat a robim vsetko kvalitne a davam si zalezat ale presne tie uroky na hypo ma nutkaju predat radsej hrubu stavbu za menej , ako dokonceny za viac, kedze na viac uz ludia si myslim, ze nebudu chciet si poziciavat. vies mi pls popisat neake rady tipy ako na viac domov? ja zatial aj druhy dom bude len 1 kus ale casom by som chcel viac skusit len tam ja zas neviem od ludi vziat napr zalohy alebo nieco take, to mi neda proste.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nebud blazon, drz sa pri zemi v realite.
Stavat 18 domov bytov nebudes. Zacni pomalicky, tento rok jeden, nieco zarobis, buduci rok jeden, nieco zarobis, potom dva... na viac musis mat peniaze atd, atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ved to hej, hrubu stavbu ak mas stavebko trva 3mesiace, ak su prachy a dobre to koordinujem. zacal som 12.9 a keby ma banka nebrzdi tak uz mam pod strechou dnes co su presne 3mesiace. ale ako judr pise spravne, problem su stale pozemky. a tiez stale neviem sa rozhodnut ci dokoncovat dom alebo to predat ako hrubu stavbu kedze tie uroky su sialene a vela ludi na vysoke 300+k eurove hypo uz nedosiahne napr
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ja som našiel krásny, predražený ale stále krásny voľný byt s garážou a záhradkou tuto v okolí...nemať rozostavanú stavbu idem do toho :D

hold január tiež pokračujeme a uvidíme čo to dá...

a čo sa týka čerpania hypo to je smiešne čo tá banka robí.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak ja mam od januara predschvalenu hypo na byt v BA a tam mam 1percento. ale na dokoncenie domu som teraz podpisoval 4.17perc a dalsi rok ma byt 5% a to uz su sialene mesacne sumy, co este banka pribije 2% rizikove skusky/test ci to klient zvlada a vela ludi dalsi rok nedostane hypo. idem skusat prosit susedov ci mi predaju pozemok neaky dalsi rok ale ta zla situacia mi mozno aj zahra do karat a mozno dakto bude chciet pustit za menej.
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

nikto nema vestecku gulu ale prognozy su jasne, za chvilku bude pomaly kazdy byvat len v nejakom 40-60m2 bytiku. Domy si dovoli len ozaj vyssia vyssia vrstva. proste realne to neni sanca utiahnut z (priemernych) platov + poziadavky na vlastne prostriedky a pod. Pri tychto urokoch a cenach nehnutelnosti to je neunosne. casom to pomaly pojde ako pri sladkych vodach, najskor 2.5l flase stali 1,5 Eur, potom 2,25l, 2l, 1,75l a teraz sme na 1.5l za 1.5 eur :) zjednodusene povedane.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pri 5% je to naozaj "trosku ine" financovanie... cely svet sa hybe smerom najomnych nehnutelnosti lebo ludia si sotva mozu dovolit svoje vlastne, zatial nas to v tejto casti kontinentu obchadzalo.

V Mnichove bola pred koronou situacia ze velke banky zacali investovat stovky milionov do vystavby nehnutelnosti vo vlastnej rezii, namiesto toho aby poziciavali uvery sudruhom obcanom. Preco ? No lebo to bol neporovnatelne vynosnejsi business ze ano. "U nas" oproti firme zacali stavat vysoky barak, uvodne ceny bytov boli 350.000 ; pokial dostavali, uz sa predavali za 550.000. Banka samotna kukala a neverila.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4563
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa scream »

No ist z 1% na 5% behom roka je iny brutal. Ono ked aj tie peniaze clovek dostane, tak platit 10K banke rocne len na urokoch je minimalne neprijemne.
Ohladom domov by trebalo vestecku gulu. Byt v KE stoji 150K, dom 15km od ke 250K+ . Aby sme tu nemali garazovy vypredaj, ked ludom skoncia fixy na domceky po 300k na dedinach.
Uz teraz je ponuka bytov z mesiaca na mesiac obrovska a ceny letia dole.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj s bytmi to bude easy, tam to neni take ako s domom, kde len "najst" pozemok zabere cas. vybavit povolenie stevebne teda, najst schopneho majstra, schopny material, a potom nastavit schopnu cenu. nemam velmi skusenosti s nehnutelnostami,uprimne poviem, ale stale idem pod cenu ked predavam, my hovori kazdy :D ale ja stale poviem, netreba byt lakomy. ale napr stavebniny z oravy mi doniesli lacnejsie material ako z mesta 5km vedla stavby.
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vrchol bol ked tutok do Bubliny sudruhovi kamaratovi stavebnikovi doniesli pezinske Wienerberger tehly z polska na polskom kamione podstatne lacnejsie nez z Pezinku. To uz sme kukali ze ci nam nahodou ne-ebe nakompletku.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Chlapi, koľko Vám trvalo vybaviť stavebné povolenie? Akurát mi volal projektant, že má pre mňa pripravený projekt na rekonštrukciu a chcel by som v januári začať vybavovať povolenie, tak na čo sa mám psychicky nachystať. :D
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

mne od konania presne den a pol kym bolo uplne pravoplatne so vsetkym :D
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+

Návrat na "Debata o všetkom"