Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tak áno, to je síce tiež pravda, ale ja som takéto praktiky doteraz nevyužil...
Keď idem na TK & EK, tak merané, skúšané a pozerané je len moje vozidlo.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak u mna jediny problem je kontrolka airbagu lebo oepl a uzasny konektor pod prednou sedackou, ale napriklad emisnu auta za mnou meral na mojom lebo to nevychadzalo :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Inac s tym posunom terminu EK na leto uz aj ja spekulujem, lebo 2x TDI riesim zaciatkom januara. Ked som videl, jak to 3x tocia na maximalne otacky, tak mi nebolo vsetko jedno (nastastie bolo cca +5C, tyzden predtým vsak rano -14C, aj tak bol problem dostat motor na 80C, co maju predpisane v systeme). A to auto s uz z neplatnou TK/EK som si netrufal prehnat pred kontrolou po dialnici BB-ZV ako som robieval inokedy, lebo ani potvrdenie o PZP som nemal...
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

TK/EK plati do datumu uvedeneho na karticke. Den po je proste neskoro a auto je bez platnej TK EK.
Ak ides aj o mesiac skor a auto ti neprejde na TK tak uz TK nemas ani ked ti predosla plati este mesiac. A mozes si volat odtahovku.. ak mas b-ckovu chybu tak si docasne sposobily na 30dni potom uz TK stracas.
Ak ides v posledny den kontroly a auto prejde docasne tak mas 30 dni na odstranenie zavady. Ved na tom nieje nic strasne.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

strasne na tom je to, ze hned o 00:01 po konci TK/EK sa auto zmeni na cmudiacu, celemu svetu skodiacu hrbu hrdzaveho srotu.....podla definicie v zakone :D
O co horsie jazdi alebo cmudi dva dni po vyprsani TK/EK? Logika jak radio jerevan cele tieto zakony :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tu predsa nejde o zdravie obcanov alebo planety - tu ide o vyberanie poplatkov za to ze vlastnis tragac a mozes svoju prdelku vyvazat kedy sa ti len chce (a kedy nastartujes ak ti nezdochne bateria atd).

Vsetci vedia ako to chodi na STK/EK, aj stat to vie. A vobec ho to netrapi. Tu nejde primarne o technicky stav, pocas tych dvoch rokov medzi kontrolami sa naozaj stane vela vela vela veci, napriklad prevrtane DPF za ktore UberSetrivy majitelko nema ani nahodou chut zaplatit 2.150eur v autoTEROrizovanom servise, tu ide len a len o to aby od teba stat prostrednictvom prevadzkovatelov STK vybral nejake dukatiky.

Teda pevny termin a nutnost opakovaneho navstevovania je tam ta najdolezitejsia vec.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

http://www.cas.sk/clanok/343666/policaj ... amion.html

Ak som spravne pochopil, tak zastavili auto na dialnici, bez odstavneho pruhu. To ti ocoti uz fakt nevedia co od dobroty? :facepalm:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

uplne normalne, mna stopli pred vajnorskym kruhacom na tom obluku co je tam 80tka a tiez tam nie je je okrem pol metra krajnice nic a vsetci nas obchadzali
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> To ti ocoti uz fakt nevedia co od dobroty?

niektori zjavne nevedia, akoze nehovorim ze "tak im treba" pretoze taketo NESTASTIE by sme nikto nikomu nemali priat, ja sa skor zamyslam kedze hentu cestu poznam :

ROVNE
bez zakrut
vidis tri kilometre dopredu

kery OKOT na nakladaku dokaze naburat takto do cajtov, co zrejme mali aj majaky zapnute ? A keby aj nemali, nech tam stali v pravom jazdnom prude KEDZE KRAJNICA TAM NIE JE, tak doriti ako moze hocikto zdravy pri zmysloch na useku kde je 80tka a castokrat sa tam ani tolko nejazdi pretoze doprava nepusti... ako moze niekto naburat do policajtov alebo kohokolvek ineho ?

Si predstavujem ze sa tam HOCIKOMU Z NAS napriklad mojej zene alebo tvojej zene pokazi auto a zastane aby vylozila decka von. Kurna ved tu ide o zivot a kvoli uplne nicomu... zas bol niekto sprosty za volantom ?

Nie, neobhajujem ani toto konkretne ani mnohe ine konania pomahacov a chranicov, bolo to uplne zbytocne, mali toho fesaka zastavit o styristo metrov dalej (pretoze by isiel bud po rovnej ceste s krajnicou kde takmer nikto nechodi == zaciatok dialnice do Rakuska a Magyarska) alebo o kilometer dalej pretoze by zliezol z LaFrankoni oblukom na Pecnu a cestu do Petrzalky kde zase je dialnica... ale zase toto si nezasluzili ani oni, ani nikto z nas. Nech aj ten truck isiel rychlo, nech aj nemal pokladnicne myto, nech aj vodic bol podozrivy z vplyvu pretoze isiel zlahka cikcak, proste takto naburat do policajtov ALEBO KOHOKOLVEK INEHO NA UPLNE ROVNEJ CESTE je totalne mimo.

A potom su tu chlapci ktori sa chvalia fotkami 207km/h a to este akymi sa nechvalia... ved to je uplne bezpecne. Svietiaci tlak v pneumatikach pripiseme zlemu cidlu, osral ho pes.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

ukazovali to v telke a teta ktora bola svedok vravela ze sli dva kamiony za sebou, prvy odbocil do vedlajsieho pruhu a asi dost neskoro a druhy to uz vraj nestihol ale tak mal mat vacsi odstup ako sa vravi. je pravda ze toto mohli stopnut aj kus inde
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

No vidis, prave si to krasne vysvetlil. Presne takto sa stavaju aj nehody na dialniciach. Prvy kamion uhne, druhy dajme tomu stihne tiez a treti sa nema kam lebo vedla ide auto a neubrzdi to. Samozrejme, keby vsetci dodrziavali primerane odstupy ... Lenze vieme ako to chodi, nechas medzeru vacsiu ako na jedno auto a uz sa tam niekto vopcha, takze by si musel v kuse brzdit aby si mal primerany odstup. Preto by som im tam vzivote nezastavil.

Tiez sa zasadne nepcham medzi dva kamiony, lebo som videl ako dopadol byvaly kolega, ked sa zaradoval z pripajacieho pruhu. Kamion pred nim zacal prudko brzdit. On ubrzdil tiez a kamion za nim nie. Tatkova audina na kasu a on polamane ruky nohy. Nastastie nebol vo svojom miniaute, tusim Saxo to bolo alebo este nejaky starsi minicitron.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tu vam musim prosto nalepit odsek z krasneho clanku (pan autobusar pekne pise dobre citanie na oddych v korporate medzi scriptami): :-)

"Mimochodom, nájde sa medzi čitateľmi kamionista, ktorý by mi dokázal vysvetliť, prečo každú chvíľu vidím tirákov – často, ale nie vždy z tej istej firmy – jazdiť nalepených na sebe s odstupom snáď ani nie dvadsať metrov, takže keby musel jeden z nich dupnúť na brzdy, tí za ním by ani nestihli nájsť správny pedál? Boja sa snáď, že v tom veľkom zlom svete zablúdia a svoju rodnú viesku nespatria viac? Alebo je to nejaký druh solidarity, že ak sa teda vybúra Fero, predsa ho v tom Jano, Lojzo a Paľo nenechajú samého? Ja len, že je trochu iritujúce, keď začnem predbiehať dva-tri kamióny a potom zrazu zistím, že ich musím predbehnúť až desať, zatiaľ čo sa za mnou postupne zbiera kolóna áut. Niektoré neurotické jedince po mne pália fotónovými torpédami a ja by som im aj uhol, ale nemám kde, lebo nákladiaky sú na seba natlačené ako sedadlá v lietadle Ryanairu a Tetris mi nikdy moc nešiel."

Zdroj:
http://www.dailymale.sk/articles/ako-so ... apest_3616
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Necital som clanok, ale vysvetlenie je jednoduche. Spotreba.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Oni sa zvyknu takto aj "vozit". Druhy v poradi drieme a spolieha na upozornenie toho vpredu cez vysielacku. Bez srandy.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak to sa dalej bavit nemusime o moralnej a celkovo logickej stranke setrenia takymto sposobom.

To asi odpozerali z Ameriky kde kamion ide 2 tyzdne rovno tak si myslia ze to mozu aj na nasich 5km oblukovitych dialniciach takto robit :laugh:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"