Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

vidim to rovnako ako papek, ti dalsi nemusia prerazat tolko vzduchu a maju mensiu spotrebu, obcas sa aj ja takto vozim za kamionom ale treba davat velky bacha lebo on ma hydraulicke vzduchove brzdy urcite a ja nie
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Dokonca to zlepsuje spotrebu aj tomu prvemu. Cez vysielacky si dohaduju aj predbiehania. Jeden je trochu popredu, a ak nic neslo oproti tak hlasi, aby ti co idu za nim mohli predbiehat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

Jedna vec je možno prehnané naháňanie sa policajtov za pokutami, druhá vec je to, že prečo zastavované vozidlo nezastaví na nejakom inteligentnejšom mieste?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

maju ta obehnut a ukazat ti, aby si ich nasledoval.. ako v kazdom normalnom state..
ale nie, oni sa ti nalepia na rit a zacnu ujukat ako diskoteka.. skus im nezastavit, este zacnu po tebe aj strielat..
Používateľov profilový obrázok
Slayerik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: Ne 02. Jún, 2013, 22:24
Bydlisko: Olomouc

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Slayerik »

niečo podobné sa stalo ocovi... prešiel na oranžovo-červenú na semafore, ešte nebol ani na druhom konci križovatky a už blikali za ním (doteraz netuší kde boli schovaní). On ako každý rozumný človek prešiel asi 25 metrov za križovatku, kde bola odbočka medzi bytovky, aby nezavadzal... policajti zastavili pri vjazde do tej odbočky a vybehli obaja von s rukami na zbrani a kričali nech vylezie von z auta. Hovoril že mu prvý raz fakt nebolo všetko jedno pri takomto priestupku. Vybehla na neho policajtka, že či sa snažil ujsť pred nimi a zdrhnúť z miesta priestupku a že mu za to dajú pokutu a predvolanie za útek pred políciou. Keď sa opýtal, že čo je zlé na tom, že to posunul trochu ďalej (normálnou rýchlosťou), že aj tak je to slepá ulica kam šiel, hlavne aby nezavadzal v strede semaforu. Dostal odpoveď, že mal zastať keď uvidel auto že blikalo na neho. Úplne seriózne mu hovorili, že mal zastaviť v strede križovatky...
Nakoniec dostal dve pokuty, neviem už presne koľko. Keď sa trochu ukľudnili tak druhý policajt uznal, že spravil dobre, že zašiel mimo hlavnú dvojprúdovku v meste...

na diaľnici to isté, tu v ČR dokonca, policajná dodávka sa nalepila za kamión a rozblikala, všetky autá spomalili (niektorí ako dementi dupli na brzdu) len kamión ju cez príves nevidel. Po pár 100 metroch ho so sirénou obehli a jeden policajt vystrčený z okna na neho mával, potom sa zaradili pred neho a odviedli na odpočívadlo...

a inak to uhýbanie na poslednú chvíľu si strašne veľa kamionistou a dodávkarov neuvedomuje, neraz mi nebolo všetko jedno (áno, bol som blízko, no viac menej sa nedalo inak v danej premávke)...
Spoiler: ukázať
MB: ASRock Z77 Extreme6 ; CPU: Intel i5-2500 + Scythe Ashura Shadow + Noiseblocker eLoop; GPU: MSI GTX 650Ti Boost Edition OC Twin Frozr III ; RAM: Corsair Vengeance 8GB (Kit 2x4GB) LP 1600MHz DDR3 White ; PSU: OCZ Silencer MKIII 500W; SSD: Samsung SSD830 128GB ; HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA III; Case: Fractal Design Arc Midi R2 + 2xNoctua A14 + Corsair AF140 ; Razer DeathAdder 3.5G Black + SteelSeries QcK mini ; Tesoro Durandal Ultimate ; Creative Fatal1ty HS800 headset ; LG IPS2453VQ
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

vsetci 3 maju podiel viny, u mna v takomto poradi.
1 vodic - spachal priestupok a navyse zastavil na obzvlast nebezpecnom mieste
2 pomahaci - mali ho racej nasledovat na miesto kde bude mozne bezpecne odstavit a az potom pustat diskoteku
3 nakladiak - prilis blizko k predoslemu kamionu, no tomuto davam vinu najmensiu.. kto by preboha predvidal ze tam budu pomahaci vymahat.

btw, mne sa stalo, ze som zle odbocil, samozrejme ochrancovia si to vsimli a sli za mnou.. dali diskoteku.. ja som im blikol vystraznymi, ze ano chlapci, viem, zastavim hned ako to bude mozne,, tak sa aj stalo, najblizsia odbocka.. odbocil som, zastavil som a pomahac anilen nekecol ze preco som presiel vyse 500m a nezastavil som hned.. zacvakal som zasluzenu pokutu (20), vsetci sme sa zasmiali na mojej sprostosti a sli svojou cestou het..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak by to aj malo byt. Pomahac musi byt schopny zniest argument "este som isiel 300 metrov a az potom som BEZPECNE zastal aby nas niekto nezabil ako dvoch vasich kolegov na LaFrankoni moste". To je bez debaty.


S bodom 3 ale nesuhlasim - nieze najmensiu, ale SUVERENNE NAJVACSIU vinu ma ten kto do nich nabural. Zakon to hovori absolutne jednoznacne : vodic ma mat prehlad dodrzat bezpecnu vzdialenost [!!!!!!!!!!!] prisposobit rychlost blablablablabla.

Ano, pomahaci spravili dost vaznu kravinu, ale akoze prepacme vsetci ruky na bradavky a potom silno posuchat v trenkach, neboli to pomahaci ktori naburali a skoro dvoch ludi zabili.

Ze si cocotkovia v nakladaku citaju noviny, podriemkavaju a vysielackou oznamuju uhybacie manevre nad otvorenym kanalom, to je neospravedlnitelne, nemoralne a jednoducho by ich za to mali direkt strielat. Nikoho z nas nebude zaujimat ze kreten ma nudnu robotu, ze sedi v budke 10 hodin denne ked zabije nase zeny, nase deti. To sa budete k problemu stavat trosicku inak ako "pomahaci nacocot zastavili sudruha porusujuceho predpisy" - aj ked to spravili a trosicku sa spomali rozum ze "wot d fak", aj tak vsetci musia byt schopni zastavit zvlast na hentakom mieste kde vidim tri kilometre dopredu, NA ROVNEJ SUCHEJ CESTE a nikto ich nemoze dokalicit alebo zabit.

Nejde o to ze pomahaci blbo zastavili - nabuduce sa niekomu z nas pokazi na rovnakom mieste auto a pojde rovnaky cocot.

Co potom ? Menej prispevkov na pretaktovanie.sk alebo to ma aj trosku inu rovinu zavaznosti ?



V tejto teme daval chlapcisko video stojaceho uplne cierneho auta za zakrutou medzi dedinami na vychode. Co tym ludom uz uplne, ale uplne yebe v bedni ?? Doradu ? Zakruta, problem. Nasnezene, problem. Rozyebe sa 70 cocotov v Slovinsku "lebo bola hmla" no pitchi tam seriozne ? Rovina ? Problem. Sucha cesta ? Nepomaha. Zabit dvoch policajtov. Tak co este ???

Nebolo by uz nacase trosicku sa spamatat ? Davidko z Piestan, dve dievcence na prechode. Ja byt ich foter zachranar ktoreho tam bohuzial vyhnali a musel tomu celit z prvej rady priameho prenosu, ja ho na mieste zabijem francuzskym klucom z poziarneho vozu. Odzadu po hlave. Zakerne. A este ho utopim v cisterne. Jebiga sprosta, uz ho pustili za dobre spravanie ? Za cistu dvojnasobnu VRAZDU dostane fesacik s inymi vecami na krku, gandza, ublizenie na zdravi a podobne, styri roky ? Ci sest ? Ja bych mu pridelil cistych 50 bez moznosti prepustenia, nech sa paci. Vymrd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Turbo, bohuzial realita je casto taka, ze ludia v roznych profesiach ospravedlnuju svoj nezaujem nizkym platom. Kamionisti detto.
Raz som siel autobusom studentagency do prahy. Nocny spoj, do prahy prichadzal okolo 08-00. Kedze je bus vyssie polozeny, za Brnom uz ked sa zacalo rozvidnievat, som s nemym uzasom sledoval, co robia soferi v kamionoch v pravych pruhoch. Nechapal som, a dodnes to nechapem.

Kamionista s nohami vylozenymi na okno citajuc si rannu tlac cez cely volant /ako by tento zareagoval na nahlu prekazku, ked len dat nohy dole by mu trvalo MINIMALNE 10sekund - nechapem/. O inych radsej nepisem, skoda slov, a skoda ze som nemal kameru.
SIce som cital, ze cesi uz prirpavili policajny autobus, ktorym vdaka vyske budu sledovat kamionistov, co robia za volantom, lebo inac ich nevedia pokutovat.

K tomu ako policia zastavuje - no, mna raz tiez zastavili na obchvate BA smerom na Trnavu pred letiskom (vosli na dialnicu z mesta), na tachaci som mal 120km/h /myslel som si, ze je tam 110 minimalne, kedze pri auparku ma kazdy obehoval aj ked som siel 120...) - no ja jediny som mal smolu. Zapli majaky, nastastie som si to hned vsimol - a odbocil doprava na odstavny. Policajt vystupil -a ked prisiel k autu mi hned povedal, ze pojdeme dalej, aby sme neostavali na dialnici. Kazdopadne toto je chyba toho, ze nemaju kazde auta v majakoch displej, kde by napisal nieco ako NASLEDUJTE VOZIDLO. Ja som spomalil, nechal som ho predbehnut ma, ale tiez som zastavil na zlom mieste - nebezpecnom. Avsak, keby som to neurobil, taktiez by to mohli povazovat za utek, aj keby som dajme tomu spomalil a neviem co. Proste, akonahle clovek vidi majaky, mal by zastavit. Vcitme sa do roly policajta, co zastavuje ine auta, a auto mu uteka, a dajme tomu malou rychlostou pokracuje dalej - ako ho ma zastavit? len majakmi, a potom pride na rad pistol a neviem co.
V Ke ich vidam zastavovat auta fakt bezne na ceste /sice v pravom pruhu samozrejme/... zastavia vsak ZA VOZIDLOM, so spustenymi majakmi. zvysok podla zakona ma davat pozor na cestu, a co sa tam deje, nie?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Turbo, bohuzial realita je casto taka, ze ludia v roznych profesiach ospravedlnuju svoj nezaujem nizkym platom.


tak ako hovorim, polny sud. Pripadne v tom najlepsom pripade odmenovat ako za vrazdu - zabijes niekoho na ceste, bimbumbac 25 rokov dovolenka. HNED BY SA JAZDILO INAK.

Takto kazdy vie ze sa mu houno stane, maximalne vyfasuje ako Rastik Zitny za 160km/h+ styri rôčky v nultej napravnovychovnej s vyjazdami kazdy tyzden a po dvoch rôčkoch slusneho spravania sa zase moze opalovat na Jadrane. Keby tie sproste ludske bytosti mali zakorenene volakde vzadu v tej nefungujucej straznej vezi ze kuwa ved mi hrozi 25+ tak by aj ta denna tlac na volante vyzerala inak.

Ver tomu.

Okej, zase dospievam k rovnakemu nekompromisnemu zaveru : lokomotiva ktoru realne nemozem mat (a ajtak sa ti postavi do cesty takyto cocot http://www.topspeed.sk/vlak-vs-kamion-v ... -km/h/9896 a utrhne ti nohu), gulometne hniezdo, naladovane pozvarane zasobniky 21+ fčeličiek. Ano je to tak, ked niekto nieco vyvedie mojim, budem v telke. Gulometne hniezdo zatial nevlastnim avsak ine prenosne nastroje masoveho nicenia by sa nasli.

Ze je to zaver absolutne nespravny ? No, ved okolo nas je tolko inych nespravnych veci ...


a niekto mi prosim skuste vysvetlit preco henten "zasprajcovany" kamion na zeleznici jednoducho nepokracoval dalej a nevyvalil tu drevenu zavoru ?!?!?! Mal na to 10 sekund. Okej, minimalne 8, ratal som ich. Ani nemal zastat cocot, proste prevody styri, sest, osem, desat, plna podlaha, zavora leti dvadsat metrov do pola, nech sa paci som trosku hlupy, tu mate sto eur za drievko z ktoreho som vam porobil kulnicku na dříví a ja mam zlomenu masku na tahaci, takto ma na krku urvanu nohu rusnovodica a troch mrtvych a dalsich zranenych.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7286
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Bohuzial, evidentne by sa mali popri vodicakoch robit IQ testy, lebo takto na hlupakov doplacaju ti, ktori vedia aspon trochu rozmyslat... a preto tu mame take zakony ake mame. Inak suhlasim s tym co si napisal vyssie, lenze realita je taka aka je. Preto aj ked ma najvacsiu mieru zavinenia sofer v nakladaku, stale si stojim za tym, ze pomahaci urobili uberhlupost, z ktorej sa dufam poucia do konca zivota. Ak by som nebodaj dostal na takej ceste poruchu, tak vyskakujem z auta za zvodidla aj keby bolo vonku -50.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4579
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

mp3turbo napísal: Si predstavujem ze sa tam HOCIKOMU Z NAS napriklad mojej zene alebo tvojej zene pokazi auto a zastane aby vylozila decka von. Kurna ved tu ide o zivot a kvoli uplne nicomu...
ja som moju poucil, aby von nevystupovala. pride mi to omnoho nebecpecnejsie. samozrejme pokial auto nehori :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je otazne - mozno by dokazala vystupit a o tri minuty do auta drcne zacitany sofer rannych sprav. V takej konstelacii by si nechcel aby v tom aute zostala a zacala horiet ako v Madarsku punto do ktoreho šťuchla neopita jeblina Rezešovie... ktora si z prilozenej flasky hrkla az po naraze, ved bola v šoku ne ?

ja si myslim ze dostat sa von z vozu a vyskocit tridsat, idealne dvesto metrov do pola (kuwa nestat tri metre od cesty, ze) je bezpecnejsie. Samozrejme musis mat tych zasratych dvanast sekund aby si to dokazal spolu s obehnutim auta pripadne tridsat sekund aby si este aj odopol dieta a vykmasol ho so sebou.

to su tie momenty o zivote...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

turbo ma pravdu.. ak prdne auto na dialnici, treba utekat od neho prec.. neviem ci sa ale dostanes 30m do pola, ked vsetko je oplotene :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

myslis tie plotiky meter dvadsat proti zajacom ? Ano, dostanem.

Teraz som pozeral sekundy na tom kamerovom zazname vlak verzuz kamion : DVADSAT sekund. Slovom dvadsat sekund odkedy sa za nim zavrela zavora az do narazu. Ciste howado. Ved to predsa niekto nemoze byt takto sprosty, to sa jednoducho neda.

Nie osem. DVADSAT sekund mal na to aby presiel desat metrov. Dal by som mu pol roka za utrhnutu nohu rusnovodicovi, styri roky za troch mrtvych vo vlaku a sedemsto rokov za tupost. Uranove bane ako bonus.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Zostal v soku. Rychlo nevedel, co ma robit. Normalne.

Neobhajujem ho - spravil debilinu. Ale ono sa mudruje, ked nie si v tej situacii. Este raz neobhajujem ho - nemal co na priecestie vobec liezt. Ale kto vie, ako by sme sa kazdy zachovali v tych 20tich sekundach.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"