Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Return »

to ze hetero par ma fizicke predpoklady na dieta snich nerobi automaticky dobrych rodicov a tiez homosexualy nemusia byt automaticky zlymi, deti bez rodicov je zial viac nez dost, takze nechapem preco to tak velkemu mnostvu ludi vadi
ludia by sa mali starat o seba a nie oto kto, komu, co a ako
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

STENLY napísal:tie napr. ženské hormony, ktore ma chlap treba proste od mala liečiť a postupne zabiť....
lenže je asi jednoduchšie to podporovať, ako dať peniaze na výskum... hlavne že sa skúmajú hovadiny vo vesmire...
Ty nemas absolutnu predstavu co je homosexualita vsakze ? Ze vraj zenske hormony :facepalm: . Je to vec struktury mozgu a ako ti musi byt jasne, to vobec neovplyvnis.
Scientists at the Karolinska Institute studied brain scans of 90 gay and straight men and women, and found that the size of the two symmetrical halves of the brains of gay men more closely resembled those of straight women than they did straight men. In heterosexual women, the two halves of the brain are more or less the same size. In heterosexual men, the right hemisphere is slightly larger. Scans of the brains of gay men in the study, however, showed that their hemispheres were relatively symmetrical, like those of straight women, while the brains of homosexual women were asymmetrical like those of straight men. The number of nerves connecting the two sides of the brains of gay men were also more like the number in heterosexual women than in straight men.
Hormony hraju svoju rolu - ale rolu hraju hormony tehotnej matky, nie hormony uz narodeneho dietata.
It turns out, “homosexuality may be caused by ‘under-exposure to prenatal androgens’ in males and ‘over-exposure’ in females.”
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

STENLY napísal:rodinu? vieš čo znamená to slovo a aký má význam?
by si bol veľmi šťastný, keby ta vychovávali dvaja buzeranti, že? asi si vieš predstaviť, ako by ťa vnímali v škôlke a potom škole...

ich prihriaty hlas a správanie sa nedá počúvať a preto patria tam, kde boli doteraz... nie sa ešte na verejnosti ukazovať... najhoršie na tom je to, že ich podporujú aj normálny ľudia :rolleyes:

tie extrémy prídu
No veď o toto ide. Slovo rodina znamená zväzok muža a ženy!! A nie zväzok úchylných mužov, alebo žien!
A preto, nikdy nebudem za tieto registrované partnerstvá - to sú chorí ľudia. A áno, LGBT sú chorí ľudia a chorými budú vždy, aj ak by sa schválili ich "práva"... A to čo som písal, teraz ma síce vysmejete, že to nebude, ALE... bude!
Ani pred 60 rokmi by nikoho nenapadlo, že budú LGBT žiadať niečo takéto... :furious2:
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa icefire »

Ani zeny, afroamericania nemohli kedysi volit. Pointa?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

@€uroSVK, daj mi odpovede na tieto otazky:
1. Kedy si si vybral kde sa narodis, akej narodnosti budes, aku budes mat sexualnu orientaciu, aku farbu pleti?
2. Kedze si odpovedal "nikdy", co ti podla teba dava pravo odsudzovat ludi, ktori si rovnako ako ty, nevybrali co budu?

--- Ak odpoved na otazku c. 2 bola ina ako "nic", tak ta nepovazujem za inteligentneho cloveka. Dalej teda nemusis citat, lebo to nepochopis ---

3. Ak tvoja odpoved bola "nic", tak potom ti nepride divne, ze tebe su uznane prava sa vyjadrit a mat sexualneho partnera
a niekto iny to nemoze lebo je "chory"?
4. A nemyslis, ze by bolo ferovejsie, aby sa zaviedol IQ limit na manzelstvo? Hlupaci by nemohli mat deti a bol by pokoj. Sak ked
homosexuali musia potlacat svoju sexualitu a tuzbu po partnerskom zivote, tak by sme k tomu vedeli donutit aj hlupakov. Alebo
ich v mladosti napichat hormonami aby sa z toho vyliecili. (Tu vychadzam z tvojich medicinskych poznatkov ohladom liecenia
preddispozicnych "chorob").

Stvrta otazka je taka na zamyslenie. Nevyjadruje moje realne postoje k hlupakom. :D
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Pozri, mne je jedno, nech sú aký sú. Ale nech to robia niekde v súkromí. Toto nie je nič, čo by sa malo ukazovať. Každý je nejaký, je to ich vec čo robia a ako trávia čas v súkromí, ALE som proti registrovaným partnerstvám. Pozri si čo je definícia RODINA. Je to zväzok muža a zeny! A nie dvoch mužov, či dvoch žien! Začne to týmto a bude to pokračovať ktovie čím. Rodina je presne definovaná a tak aj ostane - nemení sa. Rovnako ako sa nemení ani definícia gravitačnej príťažlivosti Zeme a pod. Tuším by bolo lepšie, ak by žiadna SaS-ka ani nikdy nevznikla, kým tu nebola, nenatláča luďom do gebule kapusty. A nie je dobré, ak je tu taká strana, ktorá podporuje prihriatych ľudí. SILA VŠAK JE, že normálnych ľudí chrániace SR a naše tradičné hodnoty nazvú "objektívne" média extrémistami! Deviantov, buzerantov, podporí ešte aj starý komunista Ftáčnik, ešte aj chránia tie policajné ***** a v telke ich nijak zvášne nepomenujú, ako by boli normálni. Policajti majú síce "Pomáhať a chrániť", ale jediné čo chránia sú buzeranti, neprispôsobiví občania, gorily a zlodeji! A ak slušní poctiví ľudia protestujú použijú v mínus 10C na nich vodné delá! Ako v jednom pokojnom proteste proti Gorilám. Vitajte na Slovensku, v banánovej republike! Slušných ľudí nazvú extrémistami. V čom je Kotlebova strana extrémistická? Len preto, že chce aby všetci dodržovali rovnako zákony? Či bieli, čierni, neprispôsobiví, Maďari, či Slováci,..? A len za to sú extrémisti, že nikdy nekradli? A to sa nedá povedať o súdruhovi King kongovi goríl Ficovi, a JaaTy kamarátovi Počiatkovi, či financmajsterovi "grafmanovi" Kažimírovi, alebo Gašparovičovi, ktorý myslí náhodne a cíti sociálne pri organizácii spojených nádorov... Týchto nenazvú extrémistami, ale sociálne cítiacimi... Je to sila, celý tento banánistan, je mi z toho zle!! :E
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

@materik: Pozri, tí homosexuáli mohli vkľude žiť spolu tým partnerským životom aj doteraz. A žiadny policajt im domov neprišiel že "fuj, končíte!". Ale podľa mňa je logické, že nemôžu mať také isté práva ako normálna rodina. Pretože sami o sebe ako "rodina" existovať ani nemôžu, pretože v podstate vždy potrebujú to dieťa od niekoho iného, lebo samostatne ho mať nebudú. Takže maximálne môžu byť pár. A také argumenty že manželia čo nemôžu mať deti sú to isté (a pod.) si nechaj, pretože kto tam nevidí ten rozdiel... . A keď chcú dediť a podobné fičúrky, tak čo im bráni spísať závet; vdovské a podobne je mimo misu, lebo to nemajú na papieri (tak ako aj keď to hetero nemajú na papieri).

Takže vo co go? Ak chcú zrovnoprávnenie pred zákonom s normálnou rodinou, tak nech teda buď dokážu že si sami môžu spraviť decko, alebo až ich bude väčšina nech si zmenia ústavu. Avšak dúfam, že sa ani jedného z poslednej vety nedožijem.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

Ja len nechapem co vas tak desi nazyvat ich rodina? Dobre nemozu si spravit vlastne decka (medzi sebou, s pomocou tretej strany nie je problem), ale to neznamena, ze by neboli schopny ich vychovat. Vezmi si len, kolko deti sa narodi len tak, ze niekomu ujde, alebo nebol v stave poriadne nasadit gumu. Tak mas potom kopu rodin, kde rodicia ledva skoncili ucnovky, vyhliadky do buducnosti male, neplanovane decko v bruchu a staraj sa o to... Ale sak spoko, su heterosexualny a zosobaseny, ich shit nas uz dalej nezaujima. A ze sa rozvedu? Hm, na to sme si uz zvykli.

Ak mam pravdu povediac, tak mi rozumnejsie pride ak by take decko mali vychovat homosexuali, ktori on maju uprimny zaujem a vedia mu poskytnut to, co biologicky rodicia nie. Je sice pravda, ze psychologicky vyvin decka a naviazanie sa na opacne pohlavie moze byt odlisne od deti z "normalnych" rodin. Ale normalny nebude ani u neplanovaneho decka, ktore bude vychovavane hura systemom a potom rozvedenymi rodicmi.

A aj tak si nemyslim, ze decko je podmienkou rodiny.
Rodina je presne definovaná a tak aj ostane - nemení sa.
Niekedy sa slnko tocilo okolo zeme a tiez sa to nemenilo...
Toto nie je nič, čo by sa malo ukazovať.
To narazas na sexualny akt, alebo len vo vseobecnosti na spolunazivanie homosexualov na verejnosti? Lebo to prve je prakticky
platne a to druhe je obmedzovanie osobnej slobody.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
harrzy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 22:28
Bydlisko: Bratislava - staré mesto / Thüringen, Deutschland

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa harrzy »

materik napísal:Ja len nechapem co vas tak desi nazyvat ich rodina? Dobre nemozu si spravit vlastne decka (medzi sebou, s pomocou tretej strany nie je problem), ale to neznamena, ze by neboli schopny ich vychovat. Vezmi si len, kolko deti sa narodi len tak, ze niekomu ujde, alebo nebol v stave poriadne nasadit gumu. Tak mas potom kopu rodin, kde rodicia ledva skoncili ucnovky, vyhliadky do buducnosti male, neplanovane decko v bruchu a staraj sa o to... Ale sak spoko, su heterosexualny a zosobaseny, ich shit nas uz dalej nezaujima. A ze sa rozvedu? Hm, na to sme si uz zvykli.

Ak mam pravdu povediac, tak mi rozumnejsie pride ak by take decko mali vychovat homosexuali, ktori on maju uprimny zaujem a vedia mu poskytnut to, co biologicky rodicia nie. Je sice pravda, ze psychologicky vyvin decka a naviazanie sa na opacne pohlavie moze byt odlisne od deti z "normalnych" rodin. Ale normalny nebude ani u neplanovaneho decka, ktore bude vychovavane hura systemom a potom rozvedenymi rodicmi.
tieto argumenty su o nicom, uz som o tom pisal, a hovorim, lepsie by bolo, kebyze tu napise nieco nejaky gay, pretoze toto by urcite nepovedal. Snad nehovorim o tom, ze mam problem ich nazvat rodinou, mam problem ich zvazok nazvat manzelstvo, a to nie je len o nazve ale aj o istych vyhodach, ktore z toho vyplyvaju. A zase de facto hovoris, ze homosexuali su lepsi ludia, co nie je pravda, lebo typologicke rozlozenie je u nich take iste ako u nas (pokial ich akceptujes ako normalnych).

Ja rozumiem, ze akceptacia homo manzelstva ma svoje vyhody (ktore tu btw malokto spomenul), zastancovia vravia, ze to staci, ja sa pozeram na jednu nevyhodu (nemoznost splodit dieta), ktora je ale pre mna podstatna a nemenna. To je ten rozdiel nazorov.
Moja mašinka CPU i5-750 Chladič Noctua NH-D14 MB P55A-UD3 RAM Kingston 4GB 1600MHz CL8 HyperX VGA ASUS Nvidia GTX 570 + Accelero Xtreme Plus PSU Corsair TX-650 Myš Steelseries Kinzu HDD Samsung Spinpoint F3 0,5T *2 SSD Kingston HyperX 120 GB Audio Logitech Z-5450 Case Corsair 300R Fan control Scythe KazeMaster LCD BenQ G2420HDBL4
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

netvrdim ze homosexuali su vsedci hned lepsi, len hovorim, ze nemusia byt hned zly.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
harrzy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 22:28
Bydlisko: Bratislava - staré mesto / Thüringen, Deutschland

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa harrzy »

materik napísal:netvrdim ze homosexuali su vsedci hned lepsi, len hovorim, ze nemusia byt hned zly.
to zase ja netvrdim, mam zopar kamaratov, ktori su fajn, no napr. mam aj jednu kamaratku, ktora az tak fajn nie je. Ale to, ze nemusia byt zli, nie je argument preco by mohli uzatvorit manzelstvo :-)
Moja mašinka CPU i5-750 Chladič Noctua NH-D14 MB P55A-UD3 RAM Kingston 4GB 1600MHz CL8 HyperX VGA ASUS Nvidia GTX 570 + Accelero Xtreme Plus PSU Corsair TX-650 Myš Steelseries Kinzu HDD Samsung Spinpoint F3 0,5T *2 SSD Kingston HyperX 120 GB Audio Logitech Z-5450 Case Corsair 300R Fan control Scythe KazeMaster LCD BenQ G2420HDBL4
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nevidim jediny dovod, preco by ludia rovnakeho pohlavia nemohli tvorit par - byt "manzelia", vychovavat dieta...
Používateľov profilový obrázok
harrzy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 22:28
Bydlisko: Bratislava - staré mesto / Thüringen, Deutschland

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa harrzy »

Ved ja netvrdim, ze nemozu byt par, ze nemozu vychovavat dieta (idu z toho plusy pre spolocnost). Ale nikdy ho nesplodia. A manzelstvo (alebo aj parenie v prirode) malo vzdy zmysel aj v tvorbe potomstva (a tym padom zachovania druhu). Pre mna osobne je to minus, ktore je dolezitejsie ako tie plusy.
Moja mašinka CPU i5-750 Chladič Noctua NH-D14 MB P55A-UD3 RAM Kingston 4GB 1600MHz CL8 HyperX VGA ASUS Nvidia GTX 570 + Accelero Xtreme Plus PSU Corsair TX-650 Myš Steelseries Kinzu HDD Samsung Spinpoint F3 0,5T *2 SSD Kingston HyperX 120 GB Audio Logitech Z-5450 Case Corsair 300R Fan control Scythe KazeMaster LCD BenQ G2420HDBL4
ANONYM_a7

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ani zena a muz ktory su manzelia nemusia byt schopni splodit dieta.
Používateľov profilový obrázok
harrzy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 267
Dátum registrácie: So 16. Jan, 2010, 22:28
Bydlisko: Bratislava - staré mesto / Thüringen, Deutschland

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa harrzy »

nemusia byt schopni .......... to je nejake % (a taktiez chorobny stav, s ktorym by som tiez homosexualov nerad porovnaval)
homosexualne pary nemozu ..... to je 100 %
Moja mašinka CPU i5-750 Chladič Noctua NH-D14 MB P55A-UD3 RAM Kingston 4GB 1600MHz CL8 HyperX VGA ASUS Nvidia GTX 570 + Accelero Xtreme Plus PSU Corsair TX-650 Myš Steelseries Kinzu HDD Samsung Spinpoint F3 0,5T *2 SSD Kingston HyperX 120 GB Audio Logitech Z-5450 Case Corsair 300R Fan control Scythe KazeMaster LCD BenQ G2420HDBL4

Návrat na "Debata o všetkom"