Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
OkiGraphics
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1252
Dátum registrácie: So 18. Sep, 2010, 11:20
Bydlisko: Veľké Leváre

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa OkiGraphics »

Čaute, neviete ako dopadol prípad Pavla Eliáša http://www.nepovedene-bmw.cz/ ? Stránka už nefunguje, naposledy som to čítal asi niekedy v lete a nič aktuálne o tom neviem nájsť. Len tak zo zvedavosti :)
MB: ASUS P5Q SE, CPU: Q9400 2.66 GHz -> 3.60 GHz + Arctic Freezer 7 Pro, VGA: ATI sapphire 3870 MSI GTX 560 Ti Twin frozr II PSU: FORTRON Bluestorm II 500W, RAM: Corsair 2x2 GB + 2x1GB 901 MHz DDR2, CASE: Thermaltake M5
Monitor: Dell Ultrasharp U2311H 23 Notebook: HP ENVY 15-j000ec
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

No tak v servise mi menili rozvody. je to panda 1.1. (to iste sa davalo do punta video z pandy nemam ale je to ten isty zvuk )
teraz mi auto robi toto


Mechanik tvrdi ze "to sa vyjazdi". že to robí nový remeň

Názory? :wallbash:
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Názory? Neznie to dobre, ja by som sa takou odpoveďou odbiť nenechal, nepáči sa mi ten zvuk...
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Nejde o odbitie je to rod. Znamy. Znie to divne preto sa na to pytam ;) je toho plny net pri tychto motoroch a zaver som nenasiel. Deje sa to vzdy pri vymene rozvodov pri zohriatom motore. Auto ide inak ako sa patri len sa pytam ci niekto nema konkretnu skusenost. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

zacni setrit na novu Pandu Cross :D

btw: robia to rozvody alebo ten remen od altika?
Tak ma napada, je ten altik v osi s motorom?
Skusal si sprej na remene?
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Neviem presne urcit co presne huci zajtra hodim svoje video. Sprej na remene anilen nepoznam poguglim :) diki

A panda cross je v plane :D
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Mne to robilo velmi podobny zvuk po vymene rozvodov na Citroen ZX. Dovod - prilis napnuty remen, kladka hucala. Podomacky sa to robi "od oka", bez napinaka, tak sa to neodhadne. Potom som to robil normalne na paku so zavazim a bolo to dobre. Ono sa zda, ze ten remen nie je uplne tuhy, ale ani nema byt. Na ZX ma ist pretocit orotovanim o 90 stupnov.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki frog! Zatial je to naj teoria. Kazdopadne trocha pojazdim a ak sa to nezmeni dam mu to spravit na novo ;)
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

hj, to nehuci remeň, ale kladka alebo alternátor či iné otáčadlo na remeni.... skúsil by som odpojiť klinový remeň či to nieje na tejto vetve, ak nie tak najpravdepodobnejšia je verzia s veľmi napnutou napínacou kladkou na rozvodoch
___
Nieco podobne mam na skodovke 120ke... ale to preto ze osa alternátora má vôľu hádam aj 3 mm
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v takomto stave by som tomu sprepacenimmegadebilovi neodisiel z dvora s obavou ze mi motor vybuchne.

POCUVAJ, ELEMENTARNY PROFESIONALIZMUS - AK ESTE TAKETO HNUSNE SLOVO NIECO HOVORI TYM NASIM SLOVENSKYM AUTOOPRAVAROM - PROSTE DIKTUJE ZE AUTIAK S TAKYMTO RACHOTOM NEMOZE NEMOZE NEMOZE ODIST Z DIELNE. VNUTORNY NEPOKOJ TA PROSTE NEMOZE PUSTIT A NEMOZE TI NECHAT SPAT A ZAMAVAT ZAKAZNIKOVI ZE NECH SA PACI TOTO JE MAXIMUM CO DOKAZEM KED ODVEDIES "TAKUTO ROBOTU" A ZA HRUBYM DILETANTSKYM MEGADEBILOM SI NEOCHVEJNE STOJIM A ESTE MAM DOJEM ZE SOM SA STRASNE JEMNE VYJADRIL.

Aj ked mu auto takto pride, nemoze ti ho dat von bez upozornenia, bez oznacenia priciny. Ak auto uz doslo rachotajuce, vymeni rozvody a rachoce furt, MUSI ti povedat aj ked je to stara Koala ci Chameleon ci Panda za 400eur ci co to mas za masinu ze vazeny pane rachoce vam alternator (alebo XY to je jedno co), eventualne ked je to malilinkata oprava v zmysle "tuto je nieco prilis nasponovane" alebo remen za sedem eur tak ti to automaticky ma davat opravene, pretoze tych 10 minut roboty co ho to stoji je o niecom uplne inom ako o peniazoch !!! NAVYSE KED JE TO RODINNY ZNAMY !!!!


Aj ked to rozvod nemusi byt. A ked to zacalo rachovat po vymene rozvodov, taky mam dojem, a keby sa vzpriecal ze to sadne a podobne NEZMYSLY, vyklopil by som mu dve tony hnoja pred dielnou.

Ja mam tu vyhodu ze dve tony hnoja viem zohnat velmi rychlo. Len sa zastavim u krsneho...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »



Já vím bohumile, já vím. Vieš ako to je, keď niečo chceš poriadne, musíš si to spraviť sám. :( Toto sa mi potvrdilo už asi sto tisíc krát. Ono nemaj ma za debila ja som to tam skúšal a nehučalo to, začalo to hučať až po ceste z dielne domov pri baráku.

Nenormálne nervy z toho mám, včera som šiel dialnicu v tom vyebanom daždi a ako šlo to parádne nemôžem povedať krivého slova. Neviem teda čomu mám veriť on tvrdí že mu to nerobilo že s tým bol 2x v meste ale čo ja viem či on je hluchý chuj? Veď toto musí počuť aj môj dedo...

Nič jebm na neho drbem to tu v BA do autoterorizovaného servisu nech mi to pozrú a ak povedia že tam bolo dačo zle spravené, pošlem mu FA za opravu. Rodina, nerodina... A to im celý život spravujem PCčka zadarmo :furious2:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

brosklo ty to stale nepoznas??? s rodinou su najhorsie ksefty! to radsej 3x zaplatim cudziemu ako sa natahovat v rodine :D
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Prvý a posledný krát. že som sa ja debil dal nahovoriť...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

mojej frajerke na peugeote menil tieez taky dobry znamy rozvody,ale ten kudus ich zas dobre neodtiahol a skoro jej padol remen pri jazde...potom by som bol zvedavy na tie vsetky moznr vyhovorky,ze to isto jeho chybs nebola
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nemas tam nahodou Gates remen ? :) Ja to tipujem bud na Gates remen, alebo vodna pumpa pri vymene rozvodov to vzdala, ak ostala povodna. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"