Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ono nemaj ma za debila ja som to tam skúšal a nehučalo to, začalo to hučať až po ceste z dielne domov pri baráku.

o tvojej osobe som nic nepovedal ani nenaznacil - ty za to vonkoncom nemozes. Ty si akurat tak nestastny zakaznik ktoremu nikto motor zadarmo nevymeni ked ho roztrhne od jedu ze su slovenski opravari taki aki su.

To ze ti to NEROBILO pri dielni bolo napisane az teraz, automaticky som predpokladal na zaklade napisaneho ze to robilo od prvej sekundy. Bolo to zaklincovane tym vedatorskym pristupom "ze remen sa musi vyjazdit" napriklad by som si tipol vydratim o puzdro v ktorom je schovany az do pretrhnutia. Nech uz to bolo akokolvek, ci tam ten zvuk u ujka bol alebo nebol, PROFESIONALITA MU NEMOZE DOVOLIT TAKUTO SIALENOST ZAHLASIT - NAMIESTO TOHO MALO ZAZNIET "PREBOHA OKAMZITE TO VYPNI NECH TI NEROZSTRELI MOTOR" a mali ste spolocne riesit ako auto dotiahnut/doviezt k nemu aby sa na to pozrel.

Nech uz to bolo akokolvek, takto malo vyzerat doporucenie. Mne toto keby niekto povedal... uz by som buzeroval Liazku 110 vyklapac !! Ako sa vravi, "garbage in, garbage out - how you deal with me, I deal with you".

Iny pristup v tejto nasej krasnej slovenskej zasratej džahamariťi proste nepomaha.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
PS: nemozeme si vsetko vsetci robit sami.

Nedokazem spravit uctovnictvo (tak aby ma nezavreli), vytah (tak aby som neebol z desiateho poschodia), strechu (tak aby mi nesnezilo na hlavu), opravit autobus (tak aby sa do neho mohlo nasackovat 200 ludi a nezabili sa na prvom zjazde z kopca). Nedokazem zachranit Afriku od hladu a nedokazem obchodovat na burze (ani by som nechcel, okrem ineho).

Ale to ani nemusim dokazat !! 100.000 rokov existuje nejaka posrana delba prace a KAZDY SI MAME SVOJU ROBIT SVEDOMITO A HADAM AJ NEJAKO KVALITNE. Ked nie, tak to mozeme zabalit. Tieto sracky pocuvam vsade okolo seba, ci je to autopriemysel (wv emisie alebo oprava 15rocnej Koaly), ci je to stavbarina...

Chlapci v obchodnom retazci hravaju fotbal s mrazenymi kurcatami. Mam tam kamarata na brigade. Ano, je to presne ten retazec ktory teraz vyfasoval velku pokutu a zdaleka to nebolo prvy a zdaleka to nebolo ani posledny krat, to viem.

Dalsi chlapec, minuly rok ho vydrbali z nemenovaneho autorizaku Volva. Skolenia za strasne peniaze ktore nikde inde ani nemoze mat, dieseltechnologia, megaspickovy skolitel direkt z automobilky, jedine co toho kretena zaujimalo je kedy bude obed a kde su baby v plavkach. Zo 60 zucastnenych ludi dvaja pouzivali osciloskop a jeden si trufal povedat ze vie ako sa pouziva. Piati boli presvedceni o tom ze u nich vo firme osciloskop maju. A aj o tom jednom "co ho vie pouzivat" ja osobne velmi dobre viem co si mam mysliet vzhladom na neiste prehlasenie. Kto z vas vie ze osciloskop je povinna sucast vyuky na strednej skole pre automechanikov ?

Co potom vlastne chceme ? Nebolo by uz nacase trosku pribrzdit a poupratovat ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

asi dodam len ze amen :) Ja som automobilovu elektroniku študoval niečo malo do toho ešte stále vidím a čo som sa ja na scopoval :) Good old times. A keď som bol na praxi v servisoch a pytal som sa na scopy a ze ako robia elektriku kukali na mna ze co od nich chcem :D Ze oni to nerobia ze to robi jediny človek široko ďaleko v hornej dolnej....

Volal som týpkovi, konečne ho to serie, auto nechávam ležať a keď budem mať Čas prinesiem mu to nech to porieši... aspoň sme sa konečne dohodli na tom že čo dalej... ďalšia teória - pri výmene sa zhadzoval motor, môže byť zle osadený silentblok.. no veď, uvidíme.

Ale tiež som na prášky z toho, že snáď 90% pracujúcich nevykonáva svoju prácu svedomito ... to sme to dopracovali.. :rolleyes:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

vola sa to rychly prachy !:D kazdy chce rychly prachy :O
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tak to sú tak akurát slepo rýchle prachy, keď reklamácia, oprava, náprava, výmena, ... mi zabijú niekoľkonásobne viac času.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Najhorsie je ze clovek sa boji dat auto opravit aby mu ho tam nedojebali viac ako je.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

a tu sa moze pridat shajek so svojimi pribehmy o nastavovani TDS-iek ked zo servisu vyjde po pretesneni cerpadla a nastaveni s tym ze dlho startuje a huli ako sproste. Servis tvrdil ze to je spravne a ma to tak byt. Po naslednom skumani, objaveni cerveneho silikonu v cerpadle (to nebola hlavna pricina v tomto momentne) a naslednom nastaveni rozvodov (boli posunute len o zub) a nastaveni spravneho predvstreku cerpadla a pretesneni original bosch sadou to auto funguje doteraz a spravne a startuje na brnk ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ako tak pozeram, tak podla servisov ktore mali co docinenia s tds-kami je snad akykolvek stav dobry... ci to startuje - to tak ma byt .. alebo to startuje dlho - to tiez tak ma byt.. dymi? to tiez tak ma byt, to je normalne u tychto motorov.. alebo to nenastartuje za studena.. to tiez tak ma byt, to auto tak bolo vyrobene.. pripadne to vobec netaha.. to je tiez normalne..
kazdy jeden stav toho motoru je normalny a ma tak byt.. :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Asi tam chodia tak casto ze im to pride normalne :D
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

musim poznamenat ze ked som si sam menil rozovdy, za pomoci kamarata ktory to tiez niekdy nerobil,
teda, raz predtym menil rozvod na zafire 1.7cdti pri com som tiez bol, ale tak tam to je este o nieco jednoduchsie.
kazdopadne, stiahli sme manual servisny k autu, skontrolovali co na aky moment dotiahnut, co pouvolnovat, aku vybavu treba, kupil sa aretacny pripravok na vacky, ostatne sa zhodlo ze niesu nutne, a sice sme s tym strtavili miesto hodiny (viac to nemoze trvat cloveku co to vie) aspon 4-5, ale auto odchadzalo bez akehokolvek pazvuku.
priznavam sa, prvy start dopadol veeeelmi podorivym zvukom, a to preto ze sme bajockovali moment dotiahnutia napinaku. rozvod nastastie neskocil, ale napinak sa nevracal plynulo ale skokmi a klepal jemne. ked sme ho dotiahli ako sa patrilo, dle smernic vyrobcu, zrazu pohoda klidek motor hladko pokracoval v zivote.

ked som potom robil s tym istym clovekom GO hlavy na tom istom aute, za hodku uz vieme spravit ten rozvod, co sme ho uz tolko davali hore - dole (teda, davali sme ho dole viac ako by sa patrilo, lebo raz si nesadla dobre kluka, a ked som pretocil motor - podotykam ze golou na kluke, ziadne take ze startovat - mal som pocit ze nieco nieje all right, podla vsetkeho o zub boli skocene a bud bola uz moc velka kompresia aleo sa isiel stretnut s ventilom, neviem :D a preto vsetko pekne dole, podla znaciek zarovnat, a pekne odznovu. a toto sa da pekne doma v garazi.

ale aj tak stale clovek natrafi na ludi pre ktorych je o zub skoceny rozvod v norme, piskajuci remen v norme, protestujuce kladky v norme, zablendovane EGR v norme, vylagrovane turbo v norme, motor co spapal klapky neviem uz coho na sani tiez v norme, proste binec... auto dam do ruky len malo servisom, a aj to len overenym. ani pneuservis uz nechodim nahodne alebo na kupony....

//a este podotykam, ze dotiahnut ako sa patri neznamena ze dotiahnut jak rambo, na aute sa malo veci dotahuje nasilu. okrem hlavy a kolies a kluky, ostatne komponenty mavaju relativne nizky moment dotiahnutia.
napriklad, napinak rozvodu, 20Nm. pride to slabe, ze? date viac, a mozte odfajcit motor.... len kvoli tomu som kupoval momentak za 50€, na jeden poondiaty srob, ale nelutujem toho, ani trochu.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som naposledy frajerke menil na aute stretavacie a to som skoro porodil :D toto su maximalne ukony do ktorych by som sa sam pustil :D este tak vymena vzuch. filtra :D
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja aj s výmenou žiarovky idem do servisu :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Origo mitsu servis v prahe... Po garancke dotiahnuta rucna rak ze nesla skoro ani na prvy stupen, mierne brzdila - spotreba o 2,5l vyssie, test brzd a tlmicov odhalil ze moje mitsu ma zrazu o 350kg viac a skoro 1.7t (asi merali outlandar a nikoho nenapadlo prenastavit auto pred meranim)

A ked im toto vsetko clovek povedal tak na mna doslova nahucali ze co si ja vlastne myslim o sebe ze ci sa ja do toho rozumiem a ci som mechanik atd atd..

Najlepsie ze potom vsetko uznali ze pochybyli (ked uz som to riesil so sefom mitsu v CR) a ponukli mi nastavenie rucnej a premeranie tlmicov zadarmo!

Aka to ochota :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Je to hanba ale mam deja vu ze sme tu toto riesili. milion x :laugh:

Clovek nemoze zarabat za pracu ktoru sa ani nechysta odviest polodobre, ale ze zle. paneboze...

Inac mna tuto zimu skoro zabil pneuservis, spominal som? uz bola zima necchelo sa mi menit kolesa samemu supol som tu nedaleko kupon zlavadna, aj tak cez 15 eur vymena kolies+vyvazenie a skoro mi jedno odjebalo poceste cele auto sa trieslo jak osika kedze nebolo dotiahnute, ani ma nenapadlo to kontrolovat boze ved to robi chlap na dennom poriadku ako to moze tak odjebat si hovorim...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"