Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna hned v prvom momente, ani sa mi nechcelo prehrabavat modrou strankou lebo tam neviem napisat E39 VIN do vyhladavaca, tak som prdol bazos a uz sa to zo mna rynulo.



K Pentastaru a pruserom : nerad by som vyzeral ze ich planujem obhajovat za cenu vlastneho zivota - nieco dosrali, nesu nasledok. Mam v pazi, moja firma to nie je. Napriklad :

automaker announced it will extend the warranty coverage on each and every car fitted with the 3.6-liter six-cylinder to 10 years or 150,000 miles, whichever comes first.


no questions asked. Emériká tutok spravila chybicku. Tak ako mp3turbo vsade a vzdy hovoril - POKIAL MAS SEBA A SVOJE KLUDNE NERVY RAD, nekup si akykolvek uplne novy model auta/motoru/prevodovky minimalne do faceliftu teda idealne prve tri roky vyroby - proste su to obrovsky komplikovane stroje. Mercedes S, Wolcgagen Pasatt 2.0tdi (2003-2007), Pentastar 3.6i, v dobe sialeneho tlaku na naklady a superzrychlujuceho sa vyvojoveho cyklu sa megakokocina vloudí velice lehce. Dokonca aj konstrukcne primitivne jednoducha benzinova Fabia 1.2i ma kablovy zvazok v motore (citajuci asi sedem drotov, proste uz primitivnejsia konstrukcia asi neexistuje) vedeny tak ze sa tam dostava vlhkost a potom to cele kolabuje teda odhniva (nikdy si nepocul ?). Vymena kabloveho zvazku na zaruku po zarucnej dobe ? Ustretovost voci zakaznikovi ? Zabudnut. Na 1800 eur tiez, za dvojmetrovy kablovy zvazok - ferova cena ?

Proste z toho moc dobreho nekuka. PS: je dolezite povedat ze menej kvalitne palivo - ktore sa u nas nevyskytuje - tomuto prieseru velmi napomaha.


Kvoli tomuto mojmu pristupu som si doteraz nekupil - a pravdepodobne ani nikdy nekupim - 2011/2012/2013 Pentastar 3.6i. Ja mam na com jazdit, ja sa nikam neponahlam s kupou tragacu, ja nemusim mat to najnovsie najvonavejsie a neplanujem robit svojimi TAZKYMI DUKATMI testovacieho pilota automobilkam. To prenecham cukrickovym muzom ktori si kupuju najnovsie najuzasnejsie Ojdi Kvé7 co teraz vyslo, ked maju 80k+ eur k dispozicii na panske huncutstva, nech sa paci mozu.

Viem ze takyto pristup nie su schopni akceptovat vsetci a je mi jasne ze keby kazdy takto spiatocnicky rozmyslal ako ja, auta by sa nepredavali. A nebol by pokrok a zili by sme v jaskyniach a zrutil by sa kapitalizmus.

V plnej miere tomu rozumiem. Nerozumiem vsak, preco ludia stali v rade so stvormesacnou čakačkou na Sopel Insomnia teda Insignja - ved to tak aj dopadlo s problemami presne prvych rocnikov. Tak ako vzdy.


Drtiva vacsina tych reakcii co su v linkovanom artikli su masiny 2011/2012 a semtam 2013. Ano vidim ze je tam aj nieco 2014 napriklad chlapik co tahal hore kopcom 3500+ libier ci coho to, ale nikde nie je napisane ze ten motor nebol vyrobeny 2013. Napriklad moja Galaxia - vsetky okna vyrobene 2000, masina je august 2001 podla papierov aj podla VINka. Chrysler co mam doma, vsetky okna 2004, masina 2005. Mozno ma motor z 2004, ale to mi je jedno pretoze ten moj motor sa robil 2000 - 2007.

Neviem preco maju taky dlhy logisticky retazec.

Pentastar sa k tomu postavil takto. Pozname nejakeho ineho vyrobcu co automaticky potiahol zaruku na 241.000km / 10 rokov na motor ked vyskeril problem ? Alebo pozname vyrobcov ktori nechali v stychu nestastnych zakaznikov s 2.0tdi vstrekovacmi (2003-2007), zanasajucimi sa turbami ktore proste konstrukcne nezmenia nezmenia a nezmenia (1997 - 2010), padajucimi hlavami rozvodmi a cievkami 1.2htp, TSI/TFSI vsetko od vymyslu sveta a zatlkali, zatlkali zatlkali aj pri tretej verzii napinakov ktore proste trhalo trhalo trhalo a vykakali sa na vsetkych po uplynuti doby zaruky ?

Ked malo BMW problem so swirl klapkami od 2003 ? 2004 ? vymienalo ich len tym ktori dosli o motor alebo ich vymenili AJ PO ZARUKE ZADARMO vsetkym ktori prisli do servisu ?

To mas tak... ani cierne, ani biele. Rozhodne prieser 3.6i Pentastar ani zdaleka nedosahuje priesery inych europskych huncútov. Ked som sa pytal, 2007, 6kvalt prevodovka na WV Šharan 1.9tdi 85kW stala 190.000 korun. Boli este koruny. Alebo to bolo 2006 ? Neviem, osrat. Ta ista prevodovka, ten isty kod, Ford Galaxia 1.9tdi 85kW, 280.000 korun.

Shame on you, Ford. Mam to auto dodnes doma. Prevodovka to nakoniec nebola a ani by som si novu nekupil, to bol vyhradne len predkupny check zo srandy - tiahla za 569,- korun problem vyriesili. Dodnes ju mam a kazdy den vrci. Shame on you, Ford. It's not a markup, it's a freakin' steal.

Pozname vyrobcov ktori sa v plnej miere vyebali na europskych zakaznikov a v amerike im stupili na gule takze tam sa k tomu rovnako "fak jú" postavit nemozu ? To uz je v poriadku ? Namontujeme nove šragle pardon mriezku a uz je po prieseri - houno, keby to bolo takto, dvadsatcentova kekecina by tam bola od zaciatku. Kto tu chce koho ofakovať ? Komu sa to podari a kto taha za horsi koniec ?

Naspat k Pentastaru ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

undertaker007 napísal: inzeráty mi veru nenapadli... :facepalm:

Co vôbec za diel zháňaš?
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tentokrát tesnenie.

Na tomto linku, položka číslo 6.
Príklad z reality:
OPEL: cena 3.16€/ks, sklad 0, dodanie 12 - 18 prac. dní.
BMW: cena 0.76€/ks, skladom

No a ešte sa tam musím niekedy vybrať pre položku číslo 1 na tomto linku.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preboha, to vazne riesis dve eura rozdielu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

podla mna aj tu dodaciu dobu
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

:facepalm:
undertaker007 napísal:OPEL: sklad 0, dodanie 12 - 18 pracovných dní. BMW: skladom
Nie je to prvý ND nakupovaný z BMW, zozačiatku som sa obťažoval cenu a dostupnosť porovnávať medzi Oplom a BMW. Určite pre teba nebude prekvapujúce, že pri drahších dieloch boli cenové rozdiely výraznejšie a že OPEL na tento motor nikdy nič nemal skladom. So žiadosťou o servis ma v podstate poslal preč, lebo že Omegu tam mali asi iba zo tri krát a ani raz s mojím motorom, takže nemajú ani tools, ani knowledge (konkrétne to bola žiadosť o výmenu rozvodov).
Taktiež super zážitok, keď som pýtal guferá na diferenciál na výstupy, tak po asi 23 minútovom študovaní katalógu mi ten technik oznámil, že tam guferá nemám, lebo ich nemá v katalógu. Kukám na neho, že do riti ja idiot, čo som to teda z toho diferáku vybral a keď tam guferá nemám mať, tak sa ho pýtam, že prosím Vás - a ako tam teda ten olej drží? A on že nevie, ale guferá tam nemám... ...gufero na vstup mal, objednal a po dlhej dobe predal...

\\edit:
Inak, v poslednej dobe sem nerád čokoľvek píšem, lebo...
Mám cenou aj dostupnosťou výhodnejší deal, ale som zotretý za zanedbateľný rozdiel 2€. Akože - What The F*CK?
A to asi ešte môžem byť rád, že ma nečakal 34 riadkový príspevok prevažne CAPS LOCKOVÝM písmom o tom, ako 2€ kľudne nechám za kávu v Auparku, alebo ako 2€ spálim za jeden deň státim v kolóne, alebo že 2€ prefajčí niekto len do 7°° rána a ja to riešim pri blbom tesnení čo vydržalo 16 rokov a nebyť mojej šmatlavosti tak ešte určite vydrží a keď už som ho teda menil, tak minimálne 16 rokov vydrží...
Ak som sa ťa nedajbože práve dotkol, pardon, to som nechcel... ...ale takto to proste vidím ja...
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lamacik83 »

mp3turbo napísal:Naspat k Pentastaru ?
chcel som len poukazat na to ze ani pentastar nie je bez chyb. co sa tyka dvojakeho metra voci zakaznikom - to nie je len vysada europskych automobiliek. Nakolko ako som uz spominal - predlzena zaruka na pentastar plati len pre US zakaznika - ked to auto vyvezies mimo US oprava je na vlastne naklady - nerobili na to ani zvolavacku. Jednoducho ako to povedal ich najvyssi sudruh oni su "exceptional".
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Nebude to preto ze sa tieto novsie Dodge a Chryslery do EU nedovazali? Lebo to prave ten jeden nestastnik v diskusii pisal, ze to je exportovane auto.

Ak chceme vytahovat priekaky s dvojakym metrom, tak staci kauza VW grup, kde v US odskodnuju a rozdavaju zadarmo aj bicykle a u nas to je len fakjuuuu a este ti aj zoberu technicak ked si nenechas flesnut tu novu opravu
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

undertaker007 napísal:...
Inak, v poslednej dobe sem nerád čokoľvek píšem, lebo...
...ale takto to proste vidím ja...
treba tie prispevky ignorovat :D
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moj foter mi hovoril - bud budes pocuvat a naucis sa chapat, alebo umres blby.

Aj by som sa trosku pousmial keby ten lacnejsi BMW shop bol dalej od teba - takze by si musel zozrat viac paliva ked tam [a naspat] pojdes. Zrejme to nebude palivo za dve eura, okej, ale akoze sranda enem ottál pottál a vác né aňy náhodú.

Daj mi cislo uctu, poslem ti tri eura. Bez srandy. Bez malych pismenok.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Ako sorry, ale ked si mám vybrať to isté gufero za euro alebo za tri tak asi čo?
____
Ja som si tiež nekupoval DMS spojku v autokelli kde stojí 800€ .. ale v dsaute za 390€
pardon v kelly 1040€ :laugh:
Naposledy upravil/-a stanomx v St 24. Feb, 2016, 13:36, upravené celkom 2 krát.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ale veď jasne uviedol, že to nie je prvý ND, ktorý je lacnejší u BMW, preto je pochopiteľné, že z dlhodobého hladiska bude nakupovať radšej tam + nezabudnúť na dodaciu dobu. Alebo 3 týždne oproti pár dňom max je nič?
Zhadzujú sa tu ludia pre somariny a treba brať veci s nadhľadom.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja beriem veci s nadhladom a moje tri eura nech su toho dokazom - vase eura nie, moje ano.



>> a som si tiež nekupoval DMS spojku v autokelli kde stojí 800€ .. ale v dsaute za 390€ pardon v kelly 1040€

az na to ze to nemusi byt ta ista spojka aj ked su tam tie iste pismenka. Ale toto je tema do ktorej tazko zabrdat. Oleje z Ruska, spojky z Polska, brzdy z Cinska s obalom Skoda... Samozrejme uznavam princip nekupim si akukolvek vec predrazenu u X ked tu istu vec mozem mat u Y za menej pripadne jej nahradu u Z za este menej, ved som to pisal zrovna ja [aj v tejto teme] ze v autorizaku som cely zivot nebol, iba dvakrat ked som sa potreboval opytat na cislo dielu...

Dodaciu dobu akceptujem bez debaty, to je dolezite (i ked sa mi nezda ze by niekto nieco dnes dodaval 2-3 tyzdne ked to neni zrovna motor do tankeru).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Bohuzial zijeme vo svete, kde ma pomaly kazdy pristup k netu a uz aj ten najblbsi blb si vie objednat obal na telefon z ciny za 3 € a nemusi ho kupovat za 8 lokalne. A takto to funguje uz pomaly so vsetkym. A potom sa nikomu nechce drzat sklad, radsej napise dodanie do 2-3 dni. Lenze potom sa na to vysere aj vyrobca a tiez nedrzi sklad, ved dodavatel podrzi. A dodavatel sa na to tiez vyserie a vyrobi az ked da vyrobca objednavku ... a potom tu mame stav, ze jednu poondiatu spojku dodavaju mesiac, lebo este nevytazili ani zeleznu rudu na nu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

mp3turbo napísal:Aj by som sa trosku pousmial keby ten lacnejsi BMW shop bol dalej od teba
Takto, aby som uvideol veci na správnu mieru, pretože tento fakt som naozaj nespomenul.
Servis a predajcu OPEL (konkrétne dealer s názvom AutoTip) mám tuto pod oknami panelákového bytu, kameňom dohodním z okna. servis BMW je podľa Google odo mňa vzdialený 4.5 až 4.8 kilometra.

A napriek tomu to znova zopakujem - pre mňa výhodnejší deal. Aj cena je priaznivejšia v prípade BMW, ale hlavne - a o to mi vtedy išlo najviac - DOSTUPNOSŤ toho dielu...

A ja na túto tému končím... ...chcel som radu (VIN číslo), pomohli ste mi, ďakujem. Uzavreté, ďalej si už poradím...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"