Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

mna by zaujimali realne testy pneu pri klasickych rychlostiach 50kmh v meste 90/130kmh mimo:) ci naozaj na kazde auto treba goodyearky za 200e/ks:)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

mne zas chybaju realne testy so 4mm dezenom alebo testy 3roky starych pneu
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velky silny suhlas.

Kazda nova superguma velmi skoro bude 6mm alebo 5.5mm ojazdenica a potom ako... ? Aj tak stale zostava jednoducho jazdit s rozumom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

chlapci, ako casto chytate kamene do celneho skla? za nieco malo vyse 4och rokov jazdenia uz mam 4ty... pride mi to fakt nenormalne. a to iba jeden z nich bol za nakladiakom so sajrajtom...
zasadna dilema, vymenit alebo cakat kedy sa to rozsype a az potom riesit? nechce sa mi dat (zase) 150€ za sklo a vymenu... este ked to je uplne mimo zorneho pola...
asi sa mi fakt oplati poistka celneho skla...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

landy : ja som chytil uz 2x, matka raz,brat raz.. u nas v nitre hned dalsi den vzdy idem do jednej firmy,tam to vytiahnu zalepia alebo ja neviem kera rit ,ale stoji to 15eur ale potom tam ostane mikrobodka... tak som jazdil vyse pol roka a nikdy sa to nerozsirilo :) pri tebe sa asi oplati dat tu poistku :D tusim 40e rok?

btw... ja som zastanca na beznych autach dat lacne cajsung pneu a radsej kazdy druhy rok nova sada(tj realne pekny dezen),ako mat 5rokov vyslahane goodyeary ( mali sme na mitsu ,hadam 50tis km, 5rokov a potom nie ze dezen umrel ale proste praskla na boku)... prepustala a cau...

podla mna ak sa clovek nehra na sumachera tak je to velmi dobre a realne riesenie, samozrejme nie pri autach kde clovek jazdi jak idiot... a pod.

p.s. rano idem auto objednat :D
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

landrower: Za poslednych 6 rokov som riesil 2 kratery od kamienkov na mojich autach, z toho iba jeden sa prihodil mne. Ani v jednom pripade som nemenil sklo. Nechal som to normalne zaliat (napr. tu alebo tu). Vzdy ma to vyslo na nejakxch 20-25,-€ a celkom urcite by som kvoli tomu nemenil cele celne sklo (nie kvoli cene, ale kvoli tomu, ze to spravia nahovno). Toto cele samozrejme plati za predpokladu, ze mas "normalne" odrete sklo, nie prasklinu/pavucinu 20 cm dlhu.

Uplne pomimo, mam 2 otazky na jedno stare auto pre pritomne osadenstvo. Jedna sa o Seat Alhambra dyyyzel, ten uplne stary model (rocnik tusim 1997 alebo 1999).
1) Ked sa otvoria dvere alebo kufor, rozsvieti sa osvetlenie interieru. So far so good. Ako sa da toto osvetlenie zhasnut? Ono totiz, ak ostane kofer otvoreny pol hodinu, tak pol hodinu budu svietit vsetky tie ziarovky (50-70W dokopy). Na mojom starom Jeepe je stropne svetlo v kufri stlacatelne, takze ked mam otvoreny kufor, len ho stlacim a vsetko zhasne. Je nejaky patent aj pre VW, alebo Das Auto zase nieco nedomyslelo? Pripadne moze byt zle nejake relatko niekde?

2) Auto plynulo pridava plyn do cca 100-110 km/h, a potom je to uz velmi biedne s tou akceleraciou. Vyzera to, akoby palivova sustava nestacila dodavat dostatok nafty. Auto vsak netrha, necuka, neskacka, vsetko je velmi plynule. Pravdepodobne to nebudu vstrekovace a palivovy filter bol vymeneny. Najblizsie to vyzera byt k dieslovym soplom v nadrzi, ktore obmedzuju prietok nafty z nadrze. Okrem zhodenia a vycistenia nadrze, ma niekto skusenosti s tymi roznymi diesel cleanermi in a bottle? Napr. taketo nieco. Je to urcinne aj na tie sople v nadrzi, alebo len marketingova somarina, alebo to rozpusti aj samotne piesty?
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

landrower napísal:...este ked to je uplne mimo zorneho pola...
Podla tvaru a velkosti bud vôbec neriesit alebo dat zalepit zivicou. Ak aj je to "slniecko" a je len na jednej vrstve, a prezije bez zmeny ohrievanie v zime (cojaviem z -15 zakuris horuci vzduch, pripadne v lete na +60 pustis chladny z klimy), tak snad este vydrzi.
Kazdopadne ak mas normalne zlepene dvojsklo, nejake rozsypanie nehrozi.

Pri vymene sa neulakomit na uplny shit - raz mi take "vyhodne lacne" dali na octavku, po dvoch zimách bolo posiate mikrotrhlinkami, ze v noci pri oslneni nebolo vidno takmer nic. Poriadne sklo bude po zasahu kamenom praskne, alebo vôbec nic. Pri poisteni si overit, ake sklo realne daju.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

zoom napísal: nadrze. Okrem zhodenia a vycistenia nadrze, ma niekto skusenosti s tymi roznymi diesel cleanermi in a bottle? Napr. taketo nieco. Je to urcinne aj na tie sople v nadrzi, alebo len marketingova somarina, alebo to rozpusti aj samotne piesty?
Pouzi klasicke VIF alebo LiquiMoly .... vifko mam overene ze cisti tie vseliake cierne sople olepene z cerpadiel ...taktiez pouzivam na rozhybanie ceradiel ktore dlhsie stali niekde ... priamo palivou hadicu do vifka a nehat bezat ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

@ quicky, zoom:
no, aj by som to dal zalepit, ale pokial viem tak diery co su veeelmi blizko okraju nechcu robit.
ci sa mylim?
(je to presne na rozmedzi ako uz zacina cierny okraj skla, zvnutra som to vobec nevidel)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Heatman »

To Zoom:
1. Nedari sa mi najst ziaden manual od toho auta, no pochybujem ze tam bude nieco podobne ako mas v Jeepe.
Jedine riesenie je asi vypnut vnutorne osvetlenie ktore je zvycajne na strope nad spetnym zrkadlom, alebo byt spravny tuzer a nahodit vsade LED-ky.

2. Ked tam je uz nahromadeny sajrajt tak aditiva uz asi nepomozu, resp. bude to trvat hooodne dlho kym sa to vsetko rozpusti.
Prvy krok by bol vybrat pumpu z nadrze, vycistit sitko na nej a uvidis ci sa to zlepsi, a potom asi vymenit pumpu, je mozne ze je uz na odchode a nedokaze dodat potrebny tlak/mnozstvo paliva.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

1. ak menit za ledky, tak zvolit teplu bielu a nebude to vyzerat tuzingovo
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

land ja by som to videl tak,ze nechcu to mozno robit koli pripadnej reklamacii,ak nechces vyhadzovat za nove sklo povedz nech ti to spravia bez papiera na tvoje "nebezpecenstvo" a tym padom by si aj tak nic nezreklamoval.. ja som to mal vzdy rovno v zornom poli :D
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

K tomu sklu: Neviem, ako daleko je cierny okraj skla od skutocneho kraja, ale zvycajne maju na strankach popisane, ze prasklina musi byt aspon 6 cm od okraja. V kazdom pripade, ak to aj bude menej, zavolal by som niekde a opytal sa na to. Dalsia vec, ak je to fakt na rozhrani niekde, kde to ani nevidno, vykaslal by som sa na to. Ak by nahodou nejaki pomahaci a chranici za to buzerovali (velmi nepravdepodobne), tak sa to samozrejme stalo teraz. A ak je to len administrativny problem, tak ako pise quicky, bez papiera a pokoj.

A k tej Alhambre:
1) Manual nemam ani ja, nikde som o tom nic nenasiel. Svetla sa nedaju takto vypnut klikanim hore pri spatnom zrkadle na ne. Pokrocile komfortne funkcie Das Auto. Tuzerske LED ziarovky uz boli zakupene v Cine a uz aj prisli. Objednal som asi 10 kuskov sufitiek, warm white farba, v kazdej je 15 SMD LEDiek. Svieti to ako besne. Spotreba jednej sufitky 0,7W (odmerane multimetrom). Cakaju na namontovanie, ale tak chcel som este zistit, ci sa to neda nejako normalne. Asi neda. Ocividne moj odpor k VW je opodstatneny.

2) Najprv by som este vyskusal tie aditiva, mozno to pomoze, mozno nie. Rozobrat nadrz nie je az taky problem, len je to robota. A navyse zase narazame na Das Auto hyperkonstrukciu, kde cele palivove trubice su z plastu s O-kruzkami. Takze ak sa to raz rozoberie, tak to cele len popraska na tak starom aute a bude to treba cele pretesnit alebo rovno vymenit. Preco tie trubice nie su z kovu alebo z gumy ako na Jeepe... nechapem. Vieme mi aj poradit nejake konkretne pripravky? Uz len to LIQUI MOLY ma toho dost.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

quicky napísal:p.s. rano idem auto objednat :D
what? ake zase budes mat?:)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne je z toho cistenia vsetko zadrbane a smradlave. Clovek, dielna, nastroje, vsetko.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"