Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

stefan222 napísal: St 21. Dec, 2022, 09:50 ta drevodom ano a toto fuj fuj? este ma napadlo zeby si si postavil nie strechu ale vedla domu pristavbu?mamina sesternica kvazi pokracovala s domom. dozadu od ulice.
No čo ti poviem, nepáči sa mi to :laugh:

Ja už mám projektovú dokumentáciu hotovú, takže uvažovanie o prístavbe je bezpredmetné.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Materiálovo je to zaujímavé, v princípe je to panelák ako za starých čias len modernejší, ľahší, lacnejší a s predrobenými drážkami na rúry a káble a pod.

Bol som pozrieť nejakú stavbu dávnejšie keď som zvažoval stavebný materiál.

problém keramiky je obmedzená rozmerovosť (na vysoké stropy musia použiť 2 panely a pod.), potreba prístupu kamióna a žeriavu ku pozemku (čím u mňa spadli všetky panelové inštalácie). Celkovo ak si rozmerovo v štandarde tak zaujímavá alternatíva, ak niečo špeciálne nemá to zmysel.

Taktež kompletná difúzna ozavretosť je mne osobne nesympatická, už nemáš dôvod používať kvalitné a zdravé izolácie nič stenami aj tak neprejde.

Tento, a iné panelové systémy podľa mňa pôjdu do popredia z jednoduchého dôvodouy - cena práce sa tak zvyšuje že automatizácia procesov pri stavbe domu je stále výhodnejšia. za dva dni to posktrutkujú na stavbe, neplatíš XY chlapov a to je peniaz.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a hlavne sa kamo neobmedzuj na neaky projekt, je to toaletny papier co po pouziti zahodis. sprav druhy projekt, no je tam toho. ty woe sak tam bdes byvat roky a aj rodina. ta zmenit projekt je maly detail. pride nahodou prietrz mracien a zatopi ti cely dom a skoda bude xy viac ako projekt.ked ta pusti pozemok tak nevidim dovod na nadstavbu. a popravde by som ja siel do noveho domu samostatne stojaceho. a sucasnu starinu casom zburas./zmenis na garaz/altanok
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

@stefan222 celkom si ma pobavil. Ja sa pýtam na názory z čoho spraviť nadstavbu a ty mi napíšeš, že radšej spraviť nový projekt a pristaviť a to bez toho, že vieš akékoľvek bližšie informácie :hysterical:
Projekt meniť určite nebudem. Strávili sme nad tým mesiace a rozhodovali sa ako čo spraviť podľa možností priestoru tak, aby nám to vyhovovalo.
Zbúrať dom je síce možnosť, ale keďže sa to ľahšie povie ako spraví je toto v rovine krčmových rečí.
Rovnako samostatne stojaci dom. Ak mi dáš normálny pozemok idem do toho. Ak nie, je to rovnako v rovine krčmových rečí.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak.ale.nedl.si tu pozenok aky mas. mne je jasne ze strielame do vetra. sak ty to cvakas. ty tam budes byvat. ja napr rad mam viac moznosti.ne ten projekt pride uber staromodny a ta strecha nezmyselna. neskusal si neakeho ineho projektanta?drzis sa toho zubami.nechtami a mne je to kvazi u analu kedze to mna sa netyka ale nezavisli pokec napr na pive s inym projektantom by ti mozno.prospel. vies ako reklama na bueno. ked mam chut na sladke tak si vyberam
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak som sa pustil do vybavovania stavebného povolenia. A hneď prvý problém. Roh stavby je presne na rozhraní môjho a obecného pozemku, čo znamená, že presah strechy zasahuje na obecný pozemok a toto sa moc stavebnému úradu nepáči. Takže asi ma neminie odkup kúska obecného pozemku :wallbash:
No a to som si myslel, že to pôjde hladko, keď ide len o rekonštrukciu :hysterical:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa fobos »

To je formalita nejaky jeden odkup.

To ja ked si spatne spomeniem 5 rokov nazad na tie problemy pri povoleni a kolaudovani tak ma az bachory rozbolia :D ja som mal taky 'uzasny' pozemok od svokrovcov, ze som k stavebnemu potreboval asi 5 vecnych bremien.

Dalej pripojky katastrofa - 120 m voda (uplne inym smerom ako el.+plyn), 50m eletrika a tak nejak aj plyn. S pozemkovym fondom som dva (!!) roky riesil vecne bremeno na plyn. Pozemkovy fond je asi ta nask**venejsia statna institucia co poznam :wallbash: . Este ten Bratislavsky dajme tomu, ale Martin, to je banda analfabetov, hlavne vtedajsi riaditel, to som si pripadal, ze som veci riesil v tedy s niekym magorom po lobotomii

Druhy dom uz zrejme stavat nebudem nikdy, ale bohovsky by som si uz dal teraz pozor na pozemok a pristup nan + moznosti inzinierskych sietí
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No pozor na formalitu odkupu pozemku, mne takáto formalita trvala počas Covidu rok a niečo. takže tlač do toho čím skôr.

ale je pravda, že to bola špecifická situácia, neboli schopní zasadnúť a podpísať papier (lebo covid) a na diaľku nemohli bez schôdze predať pozemok, lebo...bohvie prečo.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mirjak »

no aj odkupenie kuska pozemku od obce moze byt zabava... je to kus parcely, alebo cela? ak to bude kusok, niekto bude musiet zaplatit geometricky plan, rozparcelovanie. zavkladovanie... potom sa moze stat, ze spravia verejne ponukovane konanie, kde da vyssiu ponuku daky sused a mas vystarane... obchadzalo sa to tusim tak, ze po schvaleni 3/5 pslancov zastupitelstva sa to riesi "prevodom z dovodu hodneho osobitneho zretela"... idealne si to vylobovat so starostom pri pive :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja pravdepodobne asi idem strelit hrubu stavbu . zajtra hadam konecne dokoncia plech ma streche a.sobotu/nedelu to fotik dronom a ide na inzerat. neako mi vychadzaju pocty ze zbytocne hadzat do standardu ked o moc viac to nepredam
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

No aj veru na to idem tlačiť. Dnes tu bol starosta, zajtra volám geodetovi. Najprv mám skúsiť "skúšobne" zamerať dom, či náhodou nie je inde, než je zakreslený. Moc tomu neverím, ale skúsiť môžme. Ak by sa troška posunul mohlo by to stavebnému úradu stačiť. Ak nie budeme musieť odkrojiť z obecnej parcely a buď ju kúpiť alebo vymeniť. O Zastupiteľstvo sa nebojím, keďže sme obec s 350 obyvateľmi a v zastupiteľstve (5členom) je švagor a 3 kamaráti :laugh:

Ono to nie je problém vybaviť, len časovo to bude náročnejšie. Geodet, odhad, právnik, zastupiteľstvo, kataster a neviem čo ešte bude treba, všetko niečo trvá. Najviac ma serie, že je to len kvôli presahu strechy, t.z. 1m2 :OO=
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

a tu strechu uz nevies neako nijak raz zmenit?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Pokiaľ nebude iná možnosť tak áno, ale z praktického hľadiska nechcem strechu bez presahov. Vyzerá, že ten pozemok pôjde od obce odkúpiť, tak si to aspoň dáme na poriadok. Pri najhoršom sa nám nepodarí začať tento rok, ale až budúci, čo nie je až taký problém.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Dnes podana zadost na stavebnom po polroku vybavovaciek a natahovani sa s pripojkami :good: ... pozemok uz kupeny "za euro" , aj neake tie karisiete som pokupil tesne po vojne u susedov, zo strachu ze nebude zelezo :D

No len ked pozeram ako tie uroky lezu hore tak sa mi chce grcat .. a to budem ziadat odhadom "len" 150-160k a uz je to skoro 700 eur / month a hypo preplatim celu.
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To mas super, ze za euro, my sme od obce kupobali za cca 150 percent znaleckeho, lebo "pozemky nasich predkov"....

Drzim palce.

My e vcrra uzatvarali hrubu stavbu cenovu ponuku, drahe jak fras ale este doladujeme.

Návrat na "Debata o všetkom"