Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1332
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fanthomass »

Ahojte,

pred pár dňami som si kúpil mierne jazdený a v SR kúpený Seat Leon r.v. 2013, čiže ten najnovší model tohto auta.

Včera som si ho u mňa v meste prihlásil a všimol som si po vydaní veľkého TP, že v časti 2.1 Druh (Typ) mám uvedené AC KOMBI.

Avšak ja mám klasickú verziu označenú v cenníkoch ako Leon 5D, nie Leon ST kombi.

Je to v tom TP uvedené správne, alebo by som mal riešiť opravu? Môže z toho nastať nejaký problém, napr. pri STK a tak? Ďakujem za info.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

JuDr. 1.0 T-GDi? :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

neee , 1.4,vyber biedny:D som sa pytal toho predajcu ci sa vobec aj tie 1.0T kupuju,hovoril ze skoro vobec,ze cele zle... hlavne ze gtline packet sa nedal dat na moje ale na 1.0 ide.uplne demencia :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Potom porob fotky a napíš tvoje pocity z auta :)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

co cakas od 1.4? :D
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

co cakam?:) 7rokov bez starosti(hladanie spravneho mechanika elektrikara zhananie dielov),smiesnu spotrebu(oproti predchadzajucim autam) a z vybavy potrebujem len pripojenie usb na hudbu/vyhrievane sedacky/tempomat,ostatne je len bonus na ktory si nepotrpim...toto su jedine 3 aspekty ktore ma k tomu momentalne viedli,kedze momentalne som treti mesiac doma,este par budem kym spravim advokatske,potom kancel atd atd tzn ze posledne na co by som chcel davat energiu su opravy starosti so starym autom...potom ostane frajerke a budeme vymyslat dalej nieco normalnejsie:))

akurat som objednal autonabijacku na mob/tablet a usb kluc- zaklad spravnej vybavy :D
Naposledy upravil/-a quicky v Ut 01. Mar, 2016, 15:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

to ma 74kW, je to celkom v pohode podla mna.. len treba to vyhnat do otacok, ked nieco chces..
na pocitovej sviznosti pomaha aj ten trosku kratsi 6kvalt. (akoby clovek normalne cakal), ale zas neviem ako to bude vnimat clovek, co mal predtym Range :D
1.6 GDi je uz o inom..
ale ked mam pravdu povedat, medzi mojim a ocovim je rozdiel 14kW a nejak to necitim. Mozno len v kopci pri velkom kvalte. Kde jeho straca dych, moj este trosku potiahne. That's all..
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Vzdy zavisi aj od hmotnosti. Dnesna nizsia stredna sa uz pomalicky splha na 1,5 tony a to mi pride na 1,4 litrovu atmosferu celkom dost.

Servis bude hadam ok, kamos dotiahol z nejakej zapadnej krajiny i40 a zaruka mu platila aj u nas. Nieco hrkalo buchalo, tak to doniesol do servisu, objednali a o tyzden mu za dve hodky vymenili. To auto mal asi rok a za ten cas neplatil nic co s tym bol v servise.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Inak. Vsimol som si u mojho auta dost neprijemnu vec.
Ak idem autom 50km/h na tempomate na rovinke (popr. aj bez tempomatu), co je vlastne ten stav ked clovek hladka plyn, tak auto divne huci.. ako diferaky na starej karose. Je jedno, ci tam je 4ka alebo 5tka zaradena.
Malym klesanim pri 50tke nehuci.
Zastudena to nepocut, az ked sa trosku zohreje.
Podla mna to nezalezi az tak na otackach motora, ako fyzickej rychlosti.
Pri inych rychlostiach nemam problem.. ani pri 50tke, ked je motor v lepsom zabere.
Netusite co to moze byt?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

papeku nikdy som tieto objemy nezastaval ani nebudem,je to podla mna iba nutne zlo, mestke presuvadlo :) pri jazde ziadny komfort (rozumej lahucka akceleracia, predbiehanie atd), kdezto na hocijakej V8 je to uplne niekde inde, auto ma stale tah,nemusis vytacat atd.... cize ja to berem ako mestke presuvadlo zatial a jazdil som aj 1.6tdi tiez ziadne zihadlo to nebolo, ale zas dialnica 4.7l bola krasa pozerat na to :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

lacika mas benzin ci diesel? len vseobecne ze 4rka je asi moc na 50tku

ja to davam na 3ojke
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

prave som objednal frajerke na peugeota R14ky elektrony a nove letne pneu continental , narodeniny v auguste vybavene predcasne :D :D

https://www.alukola-obchod.cz/alu-kola- ... steni.html

myslim,ze sa jej budu pacit,ma rada take cierno-lestene:) kompletka cca 360e? este jej musim vyfuk objednat :D (zvody- udajne niekde prefukuje spoj).
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

hawkeye napísal:lacika mas benzin ci diesel? len vseobecne ze 4rka je asi moc na 50tku

ja to davam na 3ojke
benzin.. 4ka je tak akurat.. 5tka je vela.. a tempomat a limiter ide len na 4ke a 5tke.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

neviem co mas za auto ale u mna je 50 na stvorke tak 1800-1900 RPM a akceleracia na prd a mam pocit ze sa motor zbytocne trapi
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no tak nejak.. 1800rpm pri 50tke.
kazdopadne na 3jke neviem zapnut tempomat a to ma najviac trapi.
Ten motor nevybruje, cize nemam pocit, ze mu ublizujem nejakym podtacanim.. to sa prejavi az na pekne, ked to pada k 1500ot/min.
Cestou z prace vyskusam, ci to nerobi aj na trojke.

vyskusal som to cez limiter.. robi to aj na 3jke. A stale okolo tej 50tky.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"