Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

nie.. ale, ze to nebude az taky pruser.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to podla nejakeho priemetu na garazove dvere, navyse bez znalosti ci bolo s autom pohnute alebo nie, nedokazeme posudit.

Bez regloskopu sa to neda a aj s nim to moze byt nelegalne (kvoli vykonu ktory si vyzaduje ostrekovace na svetla ak prekrocis kolko, tuism 2500lm ci tak nejak).

Fak it. Je to dalsia kravina, panske huncutstvo. Hadam mi nechcete povedat ze tie LEDky svietia dvakrat lepsie ako povodne halogeny ? Xenon ma typicky 3200lm az 3500lm podla vyrobcu, NightBreakre od Osramu co su nadstandartne silne ziarovky maju nameranych 1450lm, obycajne ziarovky odhadujem na 1200 az 1250lm.

To znamena ze tieto LEDky co tu ukazal svietia prd slabsie ako klasicke 35W xenony. Tym je pre mna osobne debata o LEDkach skoncena - podporene skusenostami co tu ludia vraveli ze je to houno :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ale vsimni si jednu vec - ledky co sa vyskytovali doteraz mali vnutri male pcb s mnozstvom lediet, takze to nebol jeden jasne svietiaci bod, podobne ako vlakno v ziarovke, a pravdepodobne preto to svietilo vsade len nie tam kde bolo treba. Tieto testovane maju jednu vykonnu ledku, takze je dost mozne, ze sa to bude spravat velmi podobne ako vlaknova ziarovka. Na druhej strane cenovka $109,95 (+ $19,95 za LED decoder) za neisty vysledok uz taka lakava nie je. A to nam este nezaratali postu a pripadne dph pri dovoze.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

aasnood a nechces ist do vacsich ? teda nejdes asi na image,skorej na pohodlie a celkovy dojem? kamos ma a3 ale este nejaku 2006Ku? a ma tam R16, vyzeraju dost take malicke, myslim ,ze take R17 by bol idealny kompromis, som si isty,ze tam das aj tie z A4, uz som videl aj vacsie rozmery :D zaklad je ET (aby ti nesuchali-ale aj keby existuju rozsirovacie kruzky, stoji to cca 20-30e sada na cele auto)...
skus hodit nad cim premyslas, ci predsalen nezmenis nazor a nehodis nejaky PIMP :D zvlast ked si ho chces nechat! :) ja som mal golfa 2.0tfsi, nieco silnejsi,taky brat A3/S3 s tym motorom, velmi som bol spokojny s tym motorom,zvuk/spotreba! za kolko jazdis? ja som mal dlhodobo 8.3/ale 80perc mesto.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

k tym ledkam... ja neviem. Zda sa mi ze ta Odyseja na videu ma cocky, je to sialene slabo vidiet a len na par momentkach ale zda sa mi ze tam su ; tomu by nasvedcoval aj extremne presne orezany svetelny luc na garazovych vratach.

Povedane slovensky, auta ktore takuto fIčúru nemaju, cize 99.99% do ktorych by tato sranda potencialne mohla ist, by svietili kade-tade a oslepovali by protiiducich. Neverim tomu ze LEDka ktora čúha niekde nejako na stranu (konstrukcia svetelneho zdroja) svieti rovnako ako halogen teda ohnisko, ze je to na stotinu milimetra rovnako napasovane do tej banky samotnej atd, atd, proste ako poznam preciznu cinsku vyrobu tak jednoducho nie.

A tam problemy zacinaju. Ze je to uplne nelegalne je bez debaty jasne. Vyvedies s tym nejaku buracku, poistovna ta pofakuje s plnenim a este aj to co zaplatia poskodenemu budu od teba vymahat. Ze je to chrapunstvo a neohladuplne k ostatnym - AK BY SI ICH OSLNOVAL co by na 99.99% nastalo - je asi zbytocna debata.

Pridaj k tomu cenovku bratm kludne aj 130eur aby si to mal doma na stole. Fakt ? Ja uz som povyvadzal vselijake panske huncutstva ale nikdy pri nich neslo o zivot... za ukrutne mensie prachy kupim PRIDAVNE svetla ktore budu svietit vyrazne lepsie nez toto a zapnem ich vtedy ked budem potrebovat a ked to nebude nebezpecne pre vsetkych (vypalim nejakemu 70rocnemu dedulovi dieru do čapice, ten nevidiac poriadne prejde do mojho prudu, bacneme do seba, kedze on pojde na Fabii a ja na dva-a-pol tonke to mame jedneho mrtveho dedulu a jedneho nasrateho Turba lebo mu rozbiju predny pevnostny naraznik a poskrabu kolajnicu v motorovom priestore avsak ojha prieser, pomahaci a chranici zoberu Turbovi vozik na inventuru, zistia co zistia a Turbo fasuje styri roky)


ooops, sorry, nie, takato myslienka u mna nie je priechodna. Cele kravina. Mam inych starosti v zivote nez taketo veci vyvadzat.


Na bratovi sa prekotila Fabia na strechu pri starom rozhlase, utrhnuta naprava, motor, prevodovka, poskodeny mal rozbite jedny bocne dvere a doskrabany blatnik. Dedulo vo Fabii ho nevidel a nedal prednost, nastastie sa mu nic nestalo okrem vyskocenej zubnej protezy (Korega versus Voyager) a mokrych treniek. Ale ze ho zvrtali kokos jak masoveho vraha, nastastie mal pneumatiky aj ziarovky podla predpisu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ano, odyssea ma projektory a ano, co som si vsimol, tak v parabolach to svieti na pikacu..


stale nechapem, preco sa vyrobcovia priklanaju k parabolam, ked celkovy navrh je zlozitejsi.. na druhu stranu chapem, ze cena tam moze byt nizsia.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

quicky napísal:asnod: to su RS6 C5 kolesa,resp ten typ :)

celkom dobru nahradu,kvalitovo robia WSP ITALY, v odkaze mas link na tie konkretne kolesa :)

http://www.autotn.sk/p/1143/disky-wsp-v ... 5x112-et33

p.s. ides obuvat? na ake auto? :good:
To nie su RS6 kolesa, RS6 / A8 su kovane a robi ich quattro GmbH, volaju sa Vancouver.

WSPcka su sracky, tolko k nim :)





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

snake ano mas pravdu samozrejme,ze origo robi gm audi,ale kolega asi tazko bude kupovat origo za x tisic/ak sa vobec daju zohnat este a preto nahrada je to fajn,poznam ludi co wsp italy pouzivaju par sezon bez problemov,ako hovorim nie kazdy je ochotny dat tisice za kolesa:)) a davali sa najme na rs6/asi aj s6 ak si dobre spominam, na a8 som ich asi nevidel/nevylucujem. :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

na RS6C5 mali ine ET, rovnako ako na A8 maju ine ET (42 myslim, 35 pri RS6?)

A tie disky sa raz zacas mihnu na ACISe, za nie vela penazi.

tu ich mas v origo forme na mojej :)
SophieLens_2015_09_12_15_57.jpg





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

v tej r20/ asi / by som ani nespoznal,ze je to ten typ:) ale peknee su darmo. :good: postni tvoje ty si mal velmi peknu metalizu sedostriebornu ci zle pametam?:)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

su to 19" a pozeras sa na moje auto :D





.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

sory bratm ,este som mal zalepene oci,akurat som sa zobudil,teraz vidim GA znacka :D :D vedel som ,ze bolo extremne pekne!:)) a nemal si inee kolesa? nejaka foto kde si umyval auto alebo nieco take :D :good:

na tych RS6kach to byvali R19,ale na tvojom to vyzera este vacsie :laugh:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

mp3turbo napísal:Je to dalsia kravina, panske huncutstvo. Hadam mi nechcete povedat ze tie LEDky svietia dvakrat lepsie ako povodne halogeny ?
jasne ze nebudu.. ani nemaju ako. sam som toto riesil.. nebude to silnejsie ako halogen a ani z daleka sa to nechytin na xenon. nakolko vyzarovanie LED nieje 360° ale len 160 pripadne 2x160 a navyse mimo ohniska. cize nebude to pekny sustredeny luc tam kde ma byt = slabsia svietivost tam kde ju treba / tam kde to bolo navrhovane vyrobcom.
mp3turbo napísal:To znamena ze tieto LEDky co tu ukazal svietia prd slabsie ako klasicke 35W xenony. Tym je pre mna osobne debata o LEDkach skoncena - podporene skusenostami co tu ludia vraveli ze je to houno :)
jedine kde by som si dal LEDky do parabol su snad len dialkove svetla.. v spojitosti s bixenonmi to moze pekne ukazat na farbe + rychlosti zazinania.. ziadne dlhe rozsvecovanie.. ale zas je to len na efekt a nie na viditelnost do dialky. kedze dialkove su sustredeny kuzel dopredu, tieto LED ten kuzel zvacsia 2-5 nasobne.. = menej svetla tam kde treba.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akoze ked uz mam uprimne tak musim priznat ze tie LEDky sa mi zdaju svietit lepsie ako original halogeny - v zmysle silnejsie.

Ako som povedal, nezda sa mi ze by to bol 2.5x co je rozdiel medzi xenonmi a halogenmi (~3200lm versus ~1300lm), bohuzial pre mna to proste cele stratilo vyznam uz v bode ze su jednoducho nelegalne. Ani neriesim doteraz nespomenute technicke otazky kolko to generuje tepla, ci to znici parabolu alebo nie (a potom mozes menit svetlomet), ci to roztopi nejake kable atd, pretoze na ebayi su aj LEDky s "integrovanym ventilatorom". Aj by som sa zacal rehotat keby to nebolo smutne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

tie ledky generuju menej tepla ako bezny halogen, takze nejake zadymenie alebo spalenie nehrozi.. skor by sa znicil chip ako svetlo.
a ver, ze ono sa to len zda ze to svieti lepsie.. ale ver, ze ten stred, kde ma byt svetlo najsilnejsie je slabsie.. silnejsie je to po krajoch a dole, kde to az tak netreba.. ale to svetlo chyba v strednom bode pred autom, kde to svetlo treba najviac.
legalne nelegalne.. to vysvetli tym co to kupuju (aj mne :laugh: )
no ako vravim, oproti bi-xenonom je to slabota.. mozno este ako hmlovky by to bolo fajn
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"