Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak mohol som aj teraz kupit nejakeho cayena 4.8 2007/8/9 rok... ale zas stare :/ a zas sa o to starat proste sa mi nechcelo uz:)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no, ale vidite? :) ked som pisal, ze nove auto je nove, tak ste vzdy boli za jazdenky.

ja som sa vysantil na passate 1,8t nacipovanom na ktorom som sice prilezitostne chodil 2-3roky, zajazdil som vo ferrari par hodin, a nepotrebujem delo v zivote. tiez by som rad mal range rover, ale NOVY. nie jazdeny, ktory urcite vyzaduje iny typ servisu, ako nove auto.

quicky je len dokaz, a sam to napisal, ze jazdene auto = starosti.

ja som tiez miesto noveho mohol mat za tu cenu nejake 200k hovado jazdene, ale naco. nepotrebujem, aby ked niekde idem, aby ma nechalo v stychu, vypisalo nejaku chybu. ked ma clovek nove auto, sa mu to nestane /a ked hej, ma asistencne sluzby napr./

nehovorim nevyskusat silne auta, to by mal kazdy, ale naco. kym si nemozem dovolit kupit novy range rover, ani o nom nebudem premyslat napr. quicky mal, vyskusal, a aj tak siel do noveho. predpokladam cenovo porovnatelneho,

to je len akysi imidz, ze jaaj, ja nove nechcem, ja len silne jazdenky :) malokto urobi to co quicky, ale sam asi uzna, ze nove je nove. aj ked je to ina trieda.

btw zasa neporovnavam jazdenu fabiu za 3k, ale skor moznost vybrat si nejaku jazdenu X5 za 12k a nove auto za 12k. /vykonne auto, luxusnej triedy vs nove auto nizsej triedy, so slabsim vykonom, ale nove.../
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

no lenze predpoklad u quickyho je,ze to do polroka preda a kupi mercedes :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ale to je u kazdeho.. :)

pozri, keby mi niekto dat zaruky o 7r BMW X5 za 12 000e ze ma bude vozit BEZ INVESTICII /olej, brzdovku, filtre neratam/ 4roky, ako pri novom aute, a ze piaty rok neodide diel co stoji 5000eur a repas 3000eur, tak by som do toho X5 siel.
Lenze, poznam ludi, co take auta maju, a viem ich skusenosti. Sice nemaju znamych v servisoch, len takych znamych, co zozenu diel za normalnu cenu, tak do toho auta ked ho clovek berie za 12 000e musi len na prvy rok mat clovek odlozenych 10 000e na servis. a to nevymeni ani stvrt auta, cize dalsie roky sa pokazia dalsie veci. ci nie?

quicky, daj skusenosti napr. s tym range roverom. preco ho uz nemas? spotreba alebo servis? :)
nehovorim, raz za cas sa podari kupit dobre auto-jazdenku, ale... nie vzdy.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

ale je jazdenka a jazdenka... samozrejme kupit nacancany vrak X5 na "cool dvacinách ráfkoch chlapce" za 12tis je hovadina... pretoze ona ta 2tonova krava s kachlami pod kapoptou dostavala povacsine bud zahul od frajera co sa predvadzal v rodnej vieske alebo od maminy co vozila deti 10km v rannej zapche do skoly a v podbednej na kruzky a medzitym 5 kilometrov na nechty a vlasy.

druha vec je zase mat 35tisic na kupu noveho auta. Mas dve moznosti bud kupis holobyt 3er, C-classe, A4 s vykonom niekde v rozmedzi 160-200k. alebo si kupis rocnu-dvojrocnu jazdenku, ktora bude mat natocene do 40000km v zaruke s luftovanim prdele a tak krasnym interierom ze frajerku nechas obut navleky pred nastupenim.

ale ano. za 12 tisic sa rozhodne neodporuca ist po X5 a Q7 a podobne. Pretoze to slovaka co na to ledva zo svojho biedneho platu naspori sice laka, ale je to vrazda a do roka z toho auta spravi nehnutelnost.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ja riesim rozhodnutie pri aute okolo 12k, nie 35k.... btw 35k by som v ZIVOTE za jazdenku nedal...

a prave, vela ludi pri rozhodnuti ked maju 10k beru jazdenku. ti mladsi rovno X5, ML500 a pod. a potom stoji na dvore, lebo niet na servis. niekto povazuje za hanbu chodit v kia ceed, co je "bezne" auto. ale ked si kupi jazdenu X5, nieje o nic viaccenny, ale mysli si to :)

ono, ruku na srdce a realna pravda: ked mam nove auto, a jazdim s nim3-4roky, a potom ho idem predat - vo velkej vacsine dovodov je to prave pre chyby toho auta. ano, najdu sa taki, co menia auto, a nevadi im, ze prisli o 10k € za 3-4roky, lebo ho predavaju o tolko menej, ale urcite viac % jazdeniek sa predava, lebo plno veci je pred koncom zivotnosti a treba ich vymenit. sam mam take skusenosti pri jazdenkach.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak uprimne u mna je to skorej momentalna situacia 90perc casu som doma ucim sa na advokatske skusky cca o dva mesiace,potom v najhorsom opravak dalsie dva mesiace ,potom otvorit kancel dalsie mesiace tj min pol rok mam nabity program a posledne co mam chut je riesit auto... ano aj so svk platom atd sa da zivit pohode range rover,ale clovek si musi zhanat diely,mechanika elektrikara atd... proste ak by som mal so vsetkym chodit do origo tak si mozem zobrat uver-kruta realita... cize na to nemam chut ani cas

co sa tyka starsich aut tak ano niekto na vyber nema ked nieco chce vyskusat ako ja,nebudem sa zdlzovat za auto preboha,kupim cash co mam s hotovo nie na hranu hlavne urcite nie sa zdlzit:)

keby kupujem auto za 35-40k tak bud si kupim nove C/E kombi merc...idealne poriadny benzinaaaaaacik... este zanovne auto tak 20k km je fajn ale viac asi neee...ale to je o tom co clovek caka a chce dostat...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

s kľudným svedomím by som dal 20k za slušnú jazdenku okolo 5 rokov. možno máš pocit že nové auto je lepšie, lenže to čo ušetríš na prípadných poruchách jazdenky zaplatíš stratou hodnoty nového, povinnými servisnými prehliadkami v autorizaku etc... samozrejme kupovať nejakú vyjazdenú šepletu za 1/20 jej pôvodnej hodnoty je tiež blbosť, ale na to máme aspoň niektorí rozum
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

hovorim to je podla chuti a preferencii:) ja myslim,ze odpis dph je cca pokles ceny co ma caka kedze moj rocny nabeh je tak 4-5tis km.. :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ja som tiez chcel funglovku, ale ked pri 3rocnom aute so 16K km, este v zaruke mas 6+ baby dole oproti salonke, tak som nemal celkom co riesit.
Keby som kupoval bez DPH jak quicky, tak nie je co riesit, lebo za tie iste prachy ma nove. :D
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

felipe25 napísal:ja riesim rozhodnutie pri aute okolo 12k, nie 35k.... btw 35k by som v ZIVOTE za jazdenku nedal...

a prave, vela ludi pri rozhodnuti ked maju 10k beru jazdenku. ti mladsi rovno X5, ML500 a pod. a potom stoji na dvore, lebo niet na servis. niekto povazuje za hanbu chodit v kia ceed, co je "bezne" auto. ale ked si kupi jazdenu X5, nieje o nic viaccenny, ale mysli si to :)

ono, ruku na srdce a realna pravda: ked mam nove auto, a jazdim s nim3-4roky, a potom ho idem predat - vo velkej vacsine dovodov je to prave pre chyby toho auta. ano, najdu sa taki, co menia auto, a nevadi im, ze prisli o 10k € za 3-4roky, lebo ho predavaju o tolko menej, ale urcite viac % jazdeniek sa predava, lebo plno veci je pred koncom zivotnosti a treba ich vymenit. sam mam take skusenosti pri jazdenkach.
no vidis ty nie ale vela ludi ano. Pretoze si objektivne prilepsia oproti tomu co kupia za 35k ako fungel. Samozrejme mozes dostat trosku vybaveneho passata s lepsim dieslom, mozes mat nalozenu mazdu 6, talisman, superba +- v rovnakych motorizaciach a rovnakych vybavach. Potom mozes mat holobyt 3er, Ccko, A4. Ktore maju lepsie jazdne vlastnosti a nejake veci okolo. Ale ak niekto niekedy skusil zajst do showroomu bmw alebo aj audi a dat si predajcom nakonfigurovat take auto tak vie ze priplatkova vybava to je proste cenovy odpal. Najlepsie je, ze ked do zakladu za 33tisic nahadzes vybavu za 5000Eur tak to s tym autom vonkoncom nic nespravi. To viem, lebo som to skusal. Za 10 tisic uz by si bol s nejakym tym kompromisom ako tak spokojny ale neni problem za priplatky dat 15tisic. A teraz sa niekde obcas zjavi zanovne Ccko s motorom ktory ti vyhovuje, len s vybavou za dobrych 13 tisic v priplatkoch a stoji presne ten rozpocet ktory mas. Dokonca ti stale zostava 4 roky zaruka.

Takze hovorim, neni jazdenka ako jazdenka.

Pochybujem ze na 3-4 rocnom staranom aute je plno veci pred koncom zivotnosti. Co konkretne je tych plno veci? Lebo toto konkretne vyznieva ako keby si musel na jazdenke menit aj vodicove dvere. Aby sa ti vysypalo vsetko od turba, dpf(pri benzinaku nehrozi), vstrekov cez prevodovku az po naboj kolesa, tak to si sa dal pri kupovani auta dost napalit.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

quicky napísal:do prahy som dorazil nakoniec 6.7L/100km :) 110-140km/h
celkom pohoda ale este nieco pojde dole urcitee ,musim este pozriet ci nemam nahodou zimne pneu to by hovorilo svoje
V zabehu by sa mal castejsie jazdit mesto a nie dialnice s monotonnym typom jazdy. Idealne je mesto (ale nie kratke jazdy) kde musis casto aj radit rozne rychlosti a kde sa menia otacky a zatazenie motora.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Papek napísal:s kľudným svedomím by som dal 20k za slušnú jazdenku okolo 5 rokov. možno máš pocit že nové auto je lepšie, lenže to čo ušetríš na prípadných poruchách jazdenky zaplatíš stratou hodnoty nového, povinnými servisnými prehliadkami v autorizaku etc... samozrejme kupovať nejakú vyjazdenú šepletu za 1/20 jej pôvodnej hodnoty je tiež blbosť, ale na to máme aspoň niektorí rozum
nezmysel... nove auto sice strati z dajme tomu 15 000eur 5 000eur za 2roky, ale to iste aj jazdenka. nehovoriac o tom, ze do nej tych 5000eur este investujes pocas 2-3rokov, a este ich aj strati na hodnote. cize si na tom este horsie.

jazdis na "lepsom", ale das 15 000eur, 5000eur na servis, a predas to za 10000eur. (realne 10 000e). jasne, ked trafis a kupis dobru jazdenku bude to lepsie ale nie ovela

alebo si snad myslis, ze ked kupis jazdenku za 15 000e, za po 2-3rokoch ma cenu 15 000e? :))

nove auto je nove auto, kto nemal, nevie.

tiez by som sa radsej vozil na range roveri, ale NOVOM...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Teraz nerozumiem co sa tu splieta - nove auto za 15 000 vs TO NAJLEPSIE za 15 000 z bazaru, alebo jazdenka v obdobnej triede, ako nove za 15 000.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1814
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Ale kludne sa oplatí aj jazdenka, len treba stáť oboma nohami na zemi...
Ak niekto rozmýšla že za cenu novej Fabie si môže kúpiť dokonca jazdenú A6, X5 či inú "premiovku" tak to potom tak dopadá že na servis idú nenormálne prachy.
Dalšia chyba slovákov je že by chceli za svoje prachy čo najmladšie auto a potom z toho vychádzajú najlacnejšie kusy z ponuky = najväčšie šerble a ešte si k tomu myslia že sa pri kúpe na nich usmialo šťastie ako výhodne kúpili. Pritom im nedochádza že niekto kto predáva auto ho len tak pre modré oči nebude predávať o 2000€ lacnejšie ako je bežná cena takých áut

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"