Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Filip zase to vidis velmi jednoducho a konecne je tu zase nejaky krcmovy mortal kombat !
To co teraz Ivo napisal sme uz preberali a plati.



>> ja riesim rozhodnutie pri aute okolo 12k, nie 35k.... btw 35k by som v ZIVOTE za jazdenku nedal...

preco nie ? hocikedy polozim 35k za jazdenku, bez ohladu na to AKO STARU, ked nova stala 10nasobok toho a/alebo ked ma jednoducho taku hodnotu. Priklad : dakedy o dva roky budem kupovat 12valcovy Jaguar E-Type. Myslis ze bude lacnejsi ako 35k napriek tomu ze bol vyrobeny v roku 1972 ? Ja mam skor strach ze dokial budem mat tie zasrate peniaze aby som ich polozil na taketo panske huncutstvo, ze uz budu stat 50k a vyssie - este par rokov dozadu som ich prehadzoval vidlami po 10k a nedali sa predat. Dnes sa nedaju najst pod 30k, solidny stav skor tak 40k alebo 45k a vyssie.

Je kopec pripadov kedy sa jazdene auto predava za 35k pricom nove stalo 100k+. Chcem Mercedes S600 alebo nejake AMG, na nove nemam 135k pripadne 200k na AMG tak si kupim trojrocny. Ze budem mozno musiet polozit dukaty za kompresor a vzduchovy podvozok ? Ze mi odide automat ? Furt je to Xkrat lacnejsie ako novy.

Je to uvazenie kazdeho z nas, vybava, farba, opotrebenie, vek, najazdene milimetre, proste existuje kopec ludi ktori su kupuju jazdenky za 35k. V Svajciarsku sa dokonca predava viac jazdenych aut za 35k ako jazdenych aut za 5k alebo 10k. Jasneze to svedci o kupnej sile tamojsich sudruhov, len som ti chcel vyrvat z ruky argument ze jazdenka za 35k je blbost ked sme sa ani trosku nebavili o tom AKA KONKRETNA jazdenka a preco je za 35k.


Zasadna otazka : vies preco by si ty nedal 35k za jazdenku ? Pre to iste preco si nedal 35k za novy voz. NEMAS ICH. Mimochodom, je to uplne presne ten isty dovod ako preco som ja nedal 35k za jazdenku...





>> ono, ruku na srdce a realna pravda: ked mam nove auto, a jazdim s nim3-4roky, a potom ho idem predat - vo velkej vacsine
>> dovodov je to prave pre chyby toho auta. ano, najdu sa taki, co menia auto, a nevadi im, ze prisli o 10k € za 3-4roky, lebo ho
>> predavaju o tolko menej, ale urcite viac % jazdeniek sa predava, lebo plno veci je pred koncom zivotnosti a treba ich vymenit.
>> sam am take skusenosti pri jazdenkach.

pardon, ale 3-4 rocne auto pred koncom zivotnosti ? Coho ? Ziaroviek v tlmenych svetlach ??? PRESTAN SI KUPOVAT SRACKY CO MAJU KVIKAJUCE KAROSERIE, ZACNI SI KUPOVAT NORMALNE AUTA. Ano, take nestoja nove 9.999 ako Polo.





>> s kľudným svedomím by som dal 20k za slušnú jazdenku okolo 5 rokov. možno máš pocit že nové auto je lepšie, lenže to čo ušetríš
>> na prípadných poruchách jazdenky zaplatíš stratou hodnoty nového, povinnými servisnými prehliadkami v autorizaku etc...
>> samozrejme kupovať nejakú vyjazdenú šepletu za 1/20 jej pôvodnej hodnoty je tiež blbosť, ale na to máme aspoň niektorí rozum

absolutne. Ked kupim 5rocne ... rychlo mi poradte na com fici Slovac... Ojdi A6 za 15.000 eur, nove stalo "uz od 60.000 eur"... velky problem ? Dosere sa turbo, vstrekovace, to mame 600eur repas, 6x 180eur vymena. Ze som usetril 45.000 eur na kupe zohladnime alebo kasleme na to ? A ked sa ti turbo alebo vstrekovace doseru tri mesiace po kupe tak uz bolo nacate v case kupy, takze si clovek neskontroloval voz poriadne cize to je trosku iny problem.

Podme sa bavit, kolko stoji 2011 Superb. Podme sa porozpravat co stali nove. Ojazdene povedzme 11.000eur (1.6tdci ci 1.6hdi ci co za sracky to tam davaju, semtam sa pripletie 2.0tdci), nove stali "uz od" 24000 alebo tak nejak, takze trosicku vybaveny voz s Kolumbusom tympadom ako ? 28000 alebo tak nejak. Ze som stratil za 5 rokov na hodnote vozu ~14.000 az ~17.000 eur, ze som zaplatil na havarijnych poistkach cojaviem 5x 400eur (2000), ze som zaplatil na povinnych kradeziach pardon prehliadkach v autoterorizovanom servise 200eur za vymenu oleja tiez mavneme rukou ?

Novy voz :
- strata hodnoty ~15.000 eur (kupa 26.000 eur, predaj 11.000eur)
- pooistky ~2.000 eur
- nejake drobne servisy, oleje, cojaviem ~1.000eur
po nemecky cuzámen, po anglicky tugedr mame ~18.000eur dole

Jazdenka :
- strata hodnoty ~6.000eur (kupim 5rocnu za ~12.000 eur, predavam 10rocnu za ~6.000eur)
- navalam 5.000 do servisu za dalsich 5 rokov vlastnictva (aby bola rovnaka doba)
- 250eur som si dovolil zaratat do 5000 polozky hore, za olej, filter a robotu (30 olej, 10 filter, 10 vymena) a to cele 5x (raz rocne)
po nemecky cuzámen, po anglicky tugedr mame ~11.000eur dole, s tym ze VELMI PRAVDEPODOBNE servis za 5000eur nebudes potrebovat, cize by to optimisticky mohlo byt ~8.000eur dole


Hadam citime rozdiel medzi 18000eur dole a 11000eur (potazmo len 8000eur). Jasne, su ludia ktori budu preferovat ten Superbbéé novy aj napriek tymto cislam, samozrejme. Ale su tu aj ludia ktori na to proste nemaju alebo ich vnutorna filozofia nepusti kupovat nove auto za ~25 az 28k (*napriklad ja*) aby mu potom stalo vonku. Vzdy je riziko kradeze a poskodenia vacsie pri novom premiovom tragaci ako pri 5rocnej starej sunke, ved kto uz by dnes hikal alebo klucom skriabal posraty Superb2. To uz predsa nikoho nezaujima. Semtam aj nieco ukradnu, ale ten kto vie ukradnut Superb2 nebude predsa kradnut moj ojazdeny 2011, ale pojde cmajznut krasny cukrikovy 2015 ktory ma rovnake zabezpecenie a dvojnasobnu hodnotu.

A teraz superb je lacne auto. Podme sa bavit o audi a6, mercedese E a rovnakych vypoctoch. Ziadny Maybach, to je extrem na ktory z nas nikto nema a nevidi do servisnych nakladov.





>> no vidis ty nie ale vela ludi ano. Pretoze si objektivne prilepsia oproti tomu co kupia za 35k ako fungel.
>> Samozrejme mozes dostat trosku vybaveneho passata s lepsim dieslom, mozes mat nalozenu mazdu 6, talisman, superba +- v
>> rovnakych motorizaciach a rovnakych vybavach. Potom mozes mat holobyt 3er, Ccko, A4. Ktore maju lepsie jazdne vlastnosti a
>> nejake veci okolo. Ale ak niekto niekedy skusil zajst do showroomu bmw alebo aj audi a dat si predajcom nakonfigurovat take auto
>> tak vie ze priplatkova vybava to je proste cenovy odpal. Najlepsie je, ze ked do zakladu za 33tisic nahadzes vybavu za 5000Eur tak
>> to s tym autom vonkoncom nic nespravi. To viem, lebo som to skusal. Za 10 tisic uz by si bol s nejakym tym kompromisom ako tak
>> spokojny ale neni problem za priplatky dat 15tisic.

teraz som sa ponal konfigurovat Mercededés V. Reklama ? Uz od 33.000 alebo tak nejak, 30 daco. Hovorim si super ked sa 2010tky jazdene predavaju uz od 18000 vyssie, pozri inzeraty !! Akurat zabudli povedat ze bez dph, takze sfleku mame 40.000. Zasraty marketing. Som si trufol vybrat verziu ExtraLang a po kliknuti na motor 250d (ktory samozrejme je napimpovana hypernatlakovana zasrata 2.2ka ktoru od radosti zachvilu roztrhne), zacal som na sume 82.000 eur.

Bez Commandu, bez vyhrievanej sedacky vodica (1200), bez vyhrievanej sedacky spolujazdca (dalsich 1200 dohajzla). Was cum tojfel ?! Chalan nakonfigurovat autiak "uz od 30000" bez najmensich problemov za 90... to je trosku sila.

A TAKTO TO FUNGUJE AJ PRI OJDI AJ PRI BMV !! Vzdy som sa smial na tych cenovkach ktore o 20k bez problemu podvihnem len na "vybave", nehovoriac o vybere seriozneho motora oproti tej hovadine co je v "cenovke uz od". Ved tie priplatkove cenniky maju viac stran jak Pikasove romany preboha...




>> nezmysel... nove auto sice strati z dajme tomu 15 000eur 5 000eur za 2roky, ale to iste aj jazdenka. nehovoriac o tom, ze do nej
>> tych 5000eur este investujes pocas 2-3rokov, a este ich aj strati na hodnote. cize si na tom este horsie.

ale prosim ta !!!! Ukaz mi kolko stoji nova Audi A4 (to nie je ziadny supervoz, ze nie?!) a ukaz mi inzeraty 2rocnej. 5000 rozdiel ? Fakt ? Ukaz mi Superba v nejakej vybave noveho a ukaz mi 2rocneho. Fakt 5000 rozdiel ? Ja ti v pohode nakonfigurujem Superba cez 40.000, ukazes mi dvojrocny za 35k ?

Ja som do mojich troch sucasnych aut nenainvestoval na servise 5000 za osem, sedem a tri roky vlastnictva. Dohromady.
Nabuduce si proste vyber lepsie auta. Fakt nemusia byt so znakom Volcgaggen - existuju aj ine masiny a zda sa ze funguju lepsie a s nizsimi servisnymi nakladmi ako 5000 za 2 roky.




>> nove auto je nove auto, kto nemal, nevie.

veru tak. Ja ti napisem inu mudrost :
PORIADNE AUTO JE PORIADNE AUTO. KTO MAL IBA NOVE POLO a FOX a RAPID, takisto NEVIE.

A neber to osobne. Len sa bavime. Polo proste nie je ziadny vykrik.


Ze si nejaky hrdlorez u teba v susedstve kaufol 2004ku X5 a potom sa mu to rozsypalo ? Iste. Ale je rozdiel kupit 2012ku Superb alebo 2006ku X5. Ktory z tych vozov ma automat, stvorkolku, pravdepodobne hole hlavy povodnych majitelov ktori tomu buchali co to dalo ? Ani sa nebavime o tom aku predkupnu diagnostiku tvoj znamy vykonal. Ako si pozrel najcitlivejsie najdrahsie suciastky.

Este nikdy som nikoho nevidel skontrolovat automat. Este nikdy som nikoho nevidel pozriet kardany a krize a loziska na stvorkolke. Este nikdy som nikoho nevidel... zato som videl a pocul a cital TISICE ludi ktorych oyebali so stocenymi vytopenymi zmotanymi autami ktore boli naburane ci uz v bazaroch alebo od sukromnych osob, pricom zmotane kilometre sa dali zistit za osem sekund na internete a za dalsich tridsat sekund aspon pozriet cisla na KO.sk...

cize ono je to mozno tak ze tvoj kaaamos kaufol X5ku ktora proste musela zdochnut, akurat o tom nevedel. Potom sa moze cudovat, samozrejme.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

cil ste to prepiskli uz je tu turbic vo vysokych otackach :D :D zartujem mas pravdu ciastocne:) vies co mi vadi pri jazdenkach a si nezohladnil ztiá vobec? to nejde len o tom ze usetris oproti novemu a jazdis ale to,ze robiiiiis kompromis vo vybave interieri farbe atd :) bud sa uskromis tu a tam ale sanca ze najdes jazdenku z cenu ktoru si mozes dovolit,je v 90+% stave a ma vybavu farbu atd ako si zelas je kolko?1:100000?:) proste nedas tooo:) samozrejme bavime sa o pripadoch ked mas balik a vies si vyberat, ja som si v kii okrem stupnov vybavy a metaliza mohol hoooovn* vybrat-okej je to lowmid alebo sko sa to definuje netusim neriesim... a hlavne co mas vzdy v jazdenke je ten pocit,ze uz co to sa tam ritiii povozilo,opouzivanie interieru atd...(ja moc defky nemusim :D )
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano.

Ale... videl som Viana ktore nove stali cez 50k a nemali vyhrievanu sedacku spolujazdca. WTF ?! Okej houno mi na tom zalezi ale wtf ? Kolko mas kombinacii vybav pri novych autach ? Toto nejde do hentakeho motora. Pitchi preco nemozem mat panorama okno pri 1.2ke ale pri 1.6ke sa uz da ?!

Kolko je veci ze na to aby si mal toto musis kupit aj toto, co je ukrutne lacne a vyhodne (akurat nie pre zakakaznika ?)

takze tak... ano, farbu si mozes vybrat slobodne. Chcel som novy biely Voyager. Prd. Chcel som sedem farebnych kombinacii inych vozov, prd, prd, prd, prd, prd, prd, prd (bolo ich sedem alebo som vynechal ?)

Cize ono to ANI ZDALEKA nie je take jednoduche a uplne volne ani pri novych autach !!! Ani s tou posratou farbou.
Ceed : mozem mat prosim zlty alebo zeleny ? To su nejake exkluzivne farby ? Odpoved : NEMOZEM mat.


Vies co ma vytaca na Sharanoch uz od roku 2001 ? ze VSETKY naftove maju bufik aj cerpadielka. Maju totalne vsetko nato, aby mohli mat uplne autonomne nezavisle kurenie. Vies co chyba ? Posrate dialkove ovladanie. Vies kolko si za to fesaci uctuju ?

Okej, nevadi, je to nove auto, tomu prepacime vsetko. Ale jazdenku zvozime pod ciernu zem. Ani nejdem vytahovat ze na nasom chudobnom Slovensku sa predava viac jazdeniek ako novych vozov, co samozrejme vyplyva len a len z penazi...



Suboj nove versus ojazdene nema vitazov. Respektive ma, stotisic na jednej strane, stotisic na druhej strane. A tak je dobre.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v So 19. Mar, 2016, 21:01, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

turbiik ale stale je to vec cenovky:)) tiez som chcel panoramu a velku navigaciu ale pri 1.4 nemozes ani pri gold vybave doplatit:) cele zle hej?ale co v tej cenovke ine mam na vyber?nemam... so what,hattin or drivin:))
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak potom nebitchujme ze pri JAZDENKE robis kompromis vo farbe a vybave interieru - ty si to povedal rovno o prispevok vyssie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Je to kazdeho osobna vec, ja by som tiez nekupil nove auto. Vyhadzovanie penazi pre mna von oknom. Samozrejme ak chcem minimalizovat naklady tak bez turba a podobnych drahych kurvitiek.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

sorry turbo, ale na citanie bajok nemam cas.

ja som v prvom rade riesil quickyho, ze si vybral nove auto za 12k €. To az ponom niekto zacal rozoberat jazdenka vs nove za 35t €. Taku sumu som JA neriesil, ja som zacal rozoberat, ze quicky si vybral podla mna dobre, ze za 12k € zvolil NOVE AUTO, a nie jazdenku.

Ano, 35k € nemam, a aj keby som mal, do jazdenky v zivote nejdem. Takisto, ako som mal 12k € a o jazdenke som ani nepremyslal.

A dovod dost dolezity je ten, ze nemam cas rano pri ceste do prace riesit, ze to nestartlo, ze som dakde ostal stat, a riesit odtah, a platit stovky eur za opravu. To sam quicky ked riesi, asi mal take skusenosti s autami, ved je to samozrejme, ze ziadna jazdenka nepojde BEZNAKLADOV po kupe, a nie beznych nakladov.

Nemam sice sajnu, zakolko kupil takeho RangeRovera, ale zhodnotil si priority - asi najdolezitejsia je ta, ze potrebuje spolahlive auto ktore rano nasastaruje, nepotrebuje chodit do servisu, a menit zasadne casti auta /nie menit olej, ale veci za par stovak eur, ak nie tisic/ - a tak kupil nove.

Nove auto, co sa tyka spolahlivosti, bude VZDY VZDY VZDY lepsie, uz v cene 10 000€ ako AKAKOLVEK JAZDENKA. Teraz si odmyslime somariny ako imidz, suv, 4x4, neviem aku vybavu. Nove auto rano startne, ak nie, dojde asistencne vozidlo, a za 0€ ho da dokopy. A dnes to plati uz aj na 7rokov! Ano, treba chodit do autorizaku, ale na novom aute treba menit olej, brzdovku a to vzdy vyjde do tych 200-300€. Takze, ked chce clovek spolahlivost, nekupi si jazdenku. Vzdy je lepsie nove auto za 10 000 so 7rokmi zaruky a asistenciou v ramci europy, ako jazdenka akakolvek..(ktora uz tu asistenciu mat nebude, a s ktorou do autorizaku pri nakupnej cene 50 000eur chodit nebudete..)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemal si este dost skusenosti s tymi zarukami ?
okrem toho, tych 7 rokov za tebou nikto chodit nebude a ani 7 rokov zaruku NA VSETKO nemas.




>> sorry turbo, ale na citanie bajok nemam cas.

perfektne, aky mas napaty program v sobotu vecer 20:28 ?
pocuvaj, argumenty druhych nechces pocuvat alebo citat argumentujuc nedostatkom casu - tak potom sa na to vyser. Lebo ty si zijes len svoju pravdu nove nove nove nove nove nove nove nove pri tych tvojich skusenostiach s polom kde mnohi ludia nemaju take problemy ani s jazdenkami ; aj by ma zaujimalo ci vies definovat co je jazdenka a co je nove auto (je dvojrocne este nove ? alebo uz je to jazdenka ktoru treba zahodit ? a ked si kupim trojrocny Mercedes E/S za polovicnu cenu oproti novemu a usetrim teda 40.000eur, aky je tam problem trosku to servisovat ?)

Proste nechces pocuvat nic ine len to co ti vyhovuje. Tvrdosijne a neustupcivo si si zaujal postoj nove, klapky dole, Meciar je najlepsi a nic ine nie je pripustne. Take tu uz bolo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

felipe25 napísal:A dovod dost dolezity je ten, ze nemam cas rano pri ceste do prace riesit, ze to nestartlo, ze som dakde ostal stat, a riesit odtah, a platit stovky eur za opravu. To sam quicky ked riesi, asi mal take skusenosti s autami, ved je to samozrejme, ze ziadna jazdenka nepojde BEZNAKLADOV po kupe, a nie beznych nakladov.
Pozri sa, ja som kúpil jazdenku s rv 2005, na tacháči mala 55053 míl (je to US verzia), dnes mám po 5 rokoch užívania cca 107000míl, teda v prepočte som natočil cca 83000km a to že som ostal stáť sa mi stalo iba raz ked mi skapala originálna baterka.
Ano bolo treba pneu, bolo treba rozvody, nejaká údržba na podvozku, lambda sonda, brzdy, štadardná údržba ako náplne a to aj pre AT. A ked som to zrátal za tých 5 rokov tak to bolo 2100€

ALe aby sa z jazdenky nestala pokladnička na peniaze človek musí trochu vidieť do techniky aby si nekúpil auto, ktorého údržba je finančne náročná. To u mna v dnešnej dobe znamená vylúčenia akéhokolvek jazdeného CR diesla a s DPF tým duplom.
Ano nevozíš sa za 5,8l/100km ale ani neriešiš že ti auto neštartuje, že ti počas jazdy padá do núdzaku a stratíš 60% výkonu a ani neriešiš nákladný servis.

Ja si dovolím tvrdiť že sa dá zaobstarať jazdenka za 6000€ ktorá bude rovnako spolahlivá ako fungláč za 12000€, len sa treba vyhnúť určitým autám, hlavne tým ktoré sa s velkou oblubou stáčajú o 100tisíce km = väčšinou kachlové autá
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

riesim asistencne sluzby, ze ked pojdem na dovolenku jazdenkou, a novym autom, tak ma navrat nepojazdneho auta z takeho spanielska nebude stat 2500€.

ano, viem ake je to so zarukami, ale, aj ked som ja osobne mal problemy, nikdy neboli "jazdneho" charakteru, teda, zeby auto neslo.

zato som pocul x pripadov, ako take bmw x5 mesiac po zaruke klaknuta prevodovka, alebo x krat opakovane zablokovanie vsetkych kolies na premiovych autach. a presne pretoto clovek, co ma novsie drahe auto ho predava po 3-4rokoch, sice za super brutal cenu, ale preco? lebo sa blizia tieto problemy. nijak dopredu nezistitelne. a skus si riesit napr odtah zo spanielska, co ta vyjde. ja to riesim komplexne, nie ze si kupim jazdenku za 20 000k co stala nova 80 000e a budem sa robit, ze na to mam. to radsej zvolim novu octaviu, a budem kludne spat.

ano, su aj jazdenky, ktorym este dobiehaju asistencne sluzby napr., ale ak clovek nepojde do autorizaku, tak to padne. a kto pojde do autorizaku s jazdenkou co stala 80 000k, ked jeden taky servis pri 100 000km vyjde na par tisic eur?

Ja poznam cloveka, co predava nove medaky, ludi co maju skusenosti a jazdili na x5tkach, mlkach, takze velmi dobre viem, o akych cifrach je rec pri problemov. Nema kazdy mechanika tu a tam, a opat, ani v spanielsku nema nikto z nas cloveka, co da dokopy auto so zablokovanymi kolesami /hypoteticky priklad/.

Ked mam cash 20k € a mam si vybrat medzi octaviou novou napr. a jazdenkou, vyhra to octavia.
AK mam cash 3k €, tak si nove auto nezvolim, ale vyberiem si co NAJMLADSIE auto aj s co najmenej km /samozrejme, nie stocenymi/.

Samozrejme, vzdy sa najde clovek, co si za 20t k radsej kupi jazdenku, no ja k nim patrit nebudem. Dalsia dolezita vec je ta, ze havarijnu poistku na take auto si isto neda, kedze sa rata z kupnej ceny auta a neplatil by 500€ rocne. A to je dalsia neistota.,
Koniec koncov ma jazdenka viac nevyhod, ako nove auto. Ktore sa dnes da napr. vziat aj na uver, a clovek ani nemusi mat cash, da to na tretiny, a preplati 200€ man. poplatok. Kto mi dnes da jazdenku za 21 000€ po 7000€ bez uroku? :) :rolleyes:


ad turbo:
PORIADNE AUTO JE PORIADNE AUTO. KTO MAL IBA NOVE POLO a FOX a RAPID, takisto NEVIE.

nove auto je nove auto, kto nemal nikdy nove, NEVIE :)

osobne mozem fuckat jazdenku, nove je nove. moje polo nestalo 9999, moje prve auto stalo 13 000e. uz som pisal, ze som svoj zadok vyvazal za milionovom passate, a neposral som sa z toho. jazdil som vo ferrari, a opat mi nerobi problem sadnut do 100konoveho auta ktore na nase cesty a predpisy je AKURAT. a ked si budem opat v buducnosti vyberat nove za 20 000k €, opat to bude len a len nove auto, a o jazdenke nebudem ani premyslat.

Moj znamy si kupil nove BMW X5 v case, ked stalo 3 500 000sk. Pocas zaruky mu raz automat klakol, vymenili ho free. Tesne po zaruke klakol opat, cena opravy bola vycislena na cca 200 000sk. Islo o 3,0D, aj ked s tym autom sa jazdilo sposobom idem sa rozbehnut, tak plyn na podlahu. A PRAVE PRETO SI JAZDENKU NEKUPIM, lebo take jazdenky sa vacsinou predavaju. Totalne ponicene, tesne pred vymenou najdolezitejsich casti. Ak sa niekto dostane so stastim k dobremu kusu - jeho stastie. Moje peniaze vsak takto pokusat nebudem.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vyratal som ti - ale ty si nemal cas to precitat - ze strata hodnoty noveho tragacu je vacsia ako strata hodnoty ojazdeneho plus servis.

Mam ti vyratat ze cesta do Spanielska autom a naspat je drahsia aj ked sa ti nic nepokazi, ako letiet tam ? Bol som v Barcelone v oktobri naposledy... za 150eur idem-pridem aj s letiskovymi poplatkami.

Skus to tvojou novou Ocktaviou s asistencnymi sluzbami. A za usetreny cas, co ty budes soferovat (teda tri dni) zarobim prachy... ked uz to teda beries komplexne nielen na auto.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Filip, UberSeriozna otazka : KEDY SA VONAVUCKE NOVUCICKE OCKTAVIA s asistencnymi sluzbami (ktore sa mimochodom nedaju zaplatit na jazdene auto, pod to povedat mojim) ZMENI NA FUCKUJUCU JAZDENKU ?

Je to po roku ?
Po dvoch ?
Po troch ?

Kedy ?

Definuj hranicu ktora ti zlomi krk :) a budes fuckovat svoje nadherne dovtedy nefuckovatelne auto. Moznoze by ti este dalsie styri roky chodilo s prstom v zadku, ale ty si ho pofuckoval.

Preco ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ak je auto od kupy moje, a ma 0km, a najazdim na nom km IBA JA, viem akym sposobom, tak to auto PREMNA tak skoro jazdenkou nebude. Najskor ked mu skonci zaruka a nejaka ta asistencna v zahranici. A ked si planujem auto nechat dlhsie, tak ho budem setrit, doprajem mu olej castejsie, atd. atd. Zatial co majitel auta za 60t € ked ho planuje predat o 2-3roky ma v prdeli, ze sa olej vymeni vtedy, ked pipne.
A nove auto - uvazovat o jeho predaji zacnem vtedy, ked sa na nom zacne dodzubavat viac veci, aspon momentalne, kedze predosle som predal aj kvoli inymi veciam /maly kufor napr./. Presne ako x dalsich, auto sa predava, ked sa kazi. Ked je dobre, a ide do bazaru, tak ide hned bokom, a sefino vola znamym A B C ake elo nuno tu ma.

BTW LIETADLO ... Miesas totalne sprostosti, premna je soferovanie do takeho spain relax, a rad to raz rocne urobim. Ist niekam lietadlom a miesat to s autami je totalne uplne mimo.
Uz mam pravdu, tak uz trepes somariny.

Ked kupis jazdenku, este mozu dojst fizli, zhabat ti ju, a nebudes mat ani jazdenku, ani love. Kludne Ti take dovezene auto aj cez KO prejde, a ani Ti to ci KO daju, ti nedaju ani cent. Take pripady uz boli, ked to ides obracat na lietadlo. Kupis kradnute, a nezisti to NIK.

Vyhody noveho dalsie, ako napr. GAP, ani nespominam. Ked kupis jazdenku, a das ju poistit, kolko dostanes po totalke, alebo ked ho ukradnu? Ratal si tu stratu aj tam, ked si vyratal, co stratim na novom aute? Ale opat, NOVE JE NOVE, a tu stratu clovek, co si dopraje nove musi akceptovat, len za to, ze mal novy kusm s 0km.

zo srandy, vypocet poistenia na BMW X5 01/2008 1200eur rocne... cize, 3x drahsia poistka. cize realne, na jazdenku si poistku nikto neda. ukradnu? neuvidim ani cent... urobim chybu? platim si opravu sam.. atd atd... Nabura do mna nejaky pako, ktory nebude mat PZP? nemozem si to dat opravit z HP, lebo ta to nema odkial vymahat, budem cakat po oprave ROK, kym mi to preplatia z fondu poistovatelov... To je dalsia jedna velka nevyhoda...
Naposledy upravil/-a felipe25 v So 19. Mar, 2016, 22:06, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

quicky napísal:to nejde len o tom ze usetris oproti novemu a jazdis ale to,ze robiiiiis kompromis vo vybave interieri farbe atd :) bud sa uskromis tu a tam ale sanca ze najdes jazdenku z cenu ktoru si mozes dovolit,je v 90+% stave a ma vybavu farbu atd ako si zelas je kolko?1:100000?:) proste nedas tooo:) samozrejme bavime sa o pripadoch ked mas balik a vies si vyberat, ja som si v kii okrem stupnov vybavy a metaliza mohol hoooovn* vybrat-okej je to lowmid alebo sko sa to definuje netusim neriesim... a hlavne co mas vzdy v jazdenke je ten pocit,ze uz co to sa tam ritiii povozilo,opouzivanie interieru atd...(ja moc defky nemusim :D )
mas pravdu. chcel som cervene s malym najazdom, benzin, atmosfera, manual, manualna klima a hatchback.
celkom problem najst take auto na bazare :D ale podarilo sa.
mozno sa to zda ako kravina, ze mi zalezalo na farbe. ale hej.. take modre auto by som napr. neprezil, lebo na taku farbu som alergicky. :D tmave, zemite a biela tiez ne.. zelene uz som mal.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

felipe25 napísal:riesim asistencne sluzby, ze ked pojdem na dovolenku jazdenkou, a novym autom, tak ma navrat nepojazdneho auta z takeho spanielska nebude stat 2500€.
Prečo uvažuješ od konca?
V španielsku nevedia opraviť auto?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"