UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co mas konkretne na mysli?
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa bepetko »

No to, že síce odstavia jadro a v momentálnej situácii to vidia ako dobrý ťah ale zároveň sa tým môžu aj potopiť a prísť o viac ako získať.
Rovnako tak s elektroautami. Myšlienka pekná zakázať spaľováky, otázka či to neprinesie viac problémov ako spaľováky. Už teraz sa dá predpokladať, že to nebude také jednoduché prejsť na elektro ani rokmi
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6873
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

nebyt muska a jeho sosobu komunikacie tak dodnes ma hybrid len toyota a prius jazdia taxiky a donaská. ale obhajit sa to pre bezneho spotrebitela jednoducho neda, asi ako neobhajis vojnu pre racionalne zmyslajuceho cloveka.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

IMHO Sulík papagájuje Nemcov, ten nemá vlastnú myšlienku ohľadom dlhodobej stratégie. Bolo to pekne vidieť na vodíku. A tiež má "nadanie" byť absolútne mimo čo sa týka toho čo sa patrí povedať nahlas v akej situácii a čo nie, keby sa aj v tomto inšpiroval Nemcami a držal jednotnú líniu EÚ, ale nie, on skombinuje všetko najhoršie :facepalm:
Článok som nečítal, je to zamknuté a nemienim platiť za jeden rozhovor s človekom ktorého som dlho volil a postupne ma sklamal takmer vo všetkom.

Inak zachytili ste tú info že Rusi v zákulisí podporovali zelené hnutia a hlavne ich odpor proti atómu? Veľa to vysvetľuje.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som to nechytil ale je to absolutne pochopitelne - cim viacej atomoviek vypnete, tym lepsie sa nam bude predavat plynček lebo spolahnut sa na obcasne pardon obnovitelne zdroje energie ste si uz vyskusali a zistili ze je to pitchovina.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5883
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Trochu som pogooglil a pozerám že sa to priebežne riešilo roky, info bolo aj v minulosti, len to zaniklo v informačnom šume, potlačené dobre organizovanou Ruskou rozviedkou, pravdepodobne úplatkami vysokopostavených politikov aby sa info nikdy nestalo oficiálnym stanoviskom ale len "názorom" niektorých ľudí, a samozrejme dezinfo scénou. Som zvedavý čo všetko ešte vypláva na povrch kým je Ruská dezinfo scéna oslabená.

https://thehill.com/opinion/energy-envi ... el-groups/
https://www.theguardian.com/environment ... e-fracking

Hlavne tento z 2019! je veľmi zaujímavý, na plnú hubu povedané čo sa deje, 3 roky sme už mohli riešiť tento problém keby sa to ako problém identifikovalo a riešilo už vtedy:
https://www.euractiv.com/section/global ... s-ukraine/

Možno by ani súčasný UA konflikt nevznikol, lebo Rusko by nemalo silnú páku na EÚ. Alebo by sa spustil skôr, hneď ako by Rusko získalo pocit že stráca kontrolu...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

wingo napísal: Št 14. Apr, 2022, 08:08 IMHO Sulík papagájuje Nemcov, ten nemá vlastnú myšlienku ohľadom dlhodobej stratégie. Bolo to pekne vidieť na vodíku. A tiež má "nadanie" byť absolútne mimo čo sa týka toho čo sa patrí povedať nahlas v akej situácii a čo nie, keby sa aj v tomto inšpiroval Nemcami a držal jednotnú líniu EÚ, ale nie, on skombinuje všetko najhoršie :facepalm:
Článok som nečítal, je to zamknuté a nemienim platiť za jeden rozhovor s človekom ktorého som dlho volil a postupne ma sklamal takmer vo všetkom.

Inak zachytili ste tú info že Rusi v zákulisí podporovali zelené hnutia a hlavne ich odpor proti atómu? Veľa to vysvetľuje.
https://imgur.com/a/yLllmsu

Osobne mi pride ze malokto je proti nemcom tak ako on :D

a k tomu ruseniu atomoviek... ked sa bezneho technicky nevzdelaneho plebsu tesne po fukusime spytas ci chcu jadrove elektrarne, a zaroven im nepovies negativa ich rusenia, tak aku odpoved asi dostanes? :D


Mam z toho pocit akoby politici a ludia museli neustale riesit nejaky problem. A ked ziadny nie je tak si ho vyrobime aby sme ho mohli zase riesit.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

isteze.

Ja sa trosku obavam co za zverstva dokaze ten novy general ktoreho poverili touto mierovou misiou... ten fešák zo Syrie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5506
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To zalezi od toho ci rusi budu vyhravat alebo prehravat... Cim viac budu prehravat, tym krutejsie to bude pre obsadene oblasti.

Nemyslim si ze novy general v tomto smere prinesie nejaku zmenu
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

Druhý generál veľa vody nenamúti. Tí čo bojovali a ostali medzi živými sa teraz síce stiahli, ale vedia že mnoho vojakov z ruskej strany na UA padlo.
Takže morálka tých čo prežili bude stále biedna. Vedia že ich na UA nikto nevítal kvetmi, ale privítali ich ostrými nábojmi a protipancirovými raketami.
Kto normálny by sa tam chcel vrátiť keď navyše vie ( snáď vedia) že UA dostáva zo západu ďalšie a ďalšie zbrane.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To ale nie je možnosť, oni nie sú dobrovoľná armáda, ak sa otočíš že stačilo, idem domov, vojna je zlá, tak dostaneš guľku od svojich.

Dezertér/zradca je jedinec bez ľudských práv...

Čím opäť neobhajujem mladích bujakov čo ťahajú na západ, ale otočiť sa nie je tak jednoduché.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1818
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Ivko »

Sám mám spolužiaka čo je v armáde, ale jeho mladší brat to nedal, po prvej misii to zabalil a další čo som s ním kedysi robil to zabalil tiež...
Ono je rozdiel byť v armáde aby som mal skôr dôchodok ako to bolo v minulosti a rozdiel ísť do armády s tým že musíš aj na misie (lebo ak to odmietneš tak v podstate končíš...)
A potom je tiež rozdiel ísť na misiu a robiť nejaké mierové misie a ísť priamo na front do vojny.

Predpokladám že v rusku je to isté, narukuješ, nemusíš chodiť denne do práce, máš o seba postarané, tiež asi ideš skôr do dôchodku, respektíve máš nejaké iné benefity.
Všetko je to pekné do momentu, než po tebe začnú páliť ostrými, vidíš tanky či inú techniku rozyebanú na cucky a vieš že pár tvojich kamošov zhorelo na popol...
Už to nie je len také cvičenie, kde sa simuluje útok, kde nikto neprišiel o život a nikto nestriela po tebe. Tam už potom hlava inak pracuje, už tam nie je také hrdinstvo chcieť byť vojakom za to že pôjdem skôr do dôchodku
A teraz si predstav že máš nejakú rotu, kde je 50% takých čo vstúpili do armády len pre benefity, nie preto že majú na to GULE.
Pretože to vyzerá, že rusi mali kvantitu, ale nie kvalitu
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Hexaris »

Este nam stryko mongol vytahne trestny prapor a uvidime co to bude za zverimex. Tam to budu mat jednoduche.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Pietro sk »

SKiLEX napísal: Št 14. Apr, 2022, 10:21
https://imgur.com/a/yLllmsu
dal to na curaka. neprizna chybu,kope okolo seba, este aj to co bolo povedane v clanku, sa moze casom zneuzit.
v tejto situacii je mlcat zlato, ale to blbcovi nedochadza.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo, na keru mariu su VSETKY zmluvy ked ajtak kazdy sklopi hlavicku a urobi to co si Vladko zaumieni.

vyzera to tak ze kazda zmluva je iba nepotrebny zdrap papiera - vacsi pes yebe, vacsi pes pyta ruble tak vacsi pes dostane ruble. Vacsi pes povie ze cez taku a taku banku, tak sa vsetci hned poponahlame otvorit si tam ucet.

Fakt bombove.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"