Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Rovnako držím palce :good:

Inak dal som si naceniť tú nadstavbu ako drevostavbu. Zatiaľ mi prišli len 3 odpovede: 2 firmy to odmietli, že také nerobia a jedna dala ponuku najprv na 80k€ a po nejakých úpravách cenu upravili na 56k€ za hodne hrubú stavbu. Len ma zarazila položka "práca na mieste výstavby" v hodnote cez 20k€, čo sa mi zdá teda sakra veľa.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No co ti poviem, tieto cenovky na dialku strielaju firmy hore dolu...

Ak na dreve nelipnes tak aj ytong by mal byt OK, jenrelativne lahky, statik ti to prepocita.

Ja napriklad mam v celej cenovej ponuke na dom zastavanu plochu o 30m2 viac aku mam odmeranu geodetom, a to robi cca. 20k rozdiel, dbes to idem konzultovat ci su blbi oni alebo ja...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Na dreve vôbec nelipnem. Ako chcel by som drevostavbu, ale zasa nie za každú cenu. Ak tam bude veľký cenový rozdiel kašlem na celú drevostavbu. Aj tak je to asi pre tento rok bezpredmetné, lebo neviem, či sa mi podarí všetko vybaviť v nejakom rozumnom čase. Ten obecný pozemok mi spravil troška škrt do harmonogramu.
Ak nemám dostať stavebné povolenie do konca júla, tak tento rok ani začínať nebudem.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No ak mas projekt rdy tak za mesiac dva je pristavba hotova, ak sa material objedna vopred.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

diablo ale oslov priamo tesarov,strecharov. neriees firmy na drevostavby, zbytocny medziclanok. matko a pockaj ty este si nezacal stavat?ja akurat hadam sobotu dokoncia strechu konecne pre zasikany sneh a aj uz prides pomerat vodar kurenar veci, eleltrika bude za 7cku s pracou a materialom ale vodar kurenar s reku tc klima bude asi za 27
hry- ps5
doma-HP probook
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som sa dostal do nepeknej situacie kedze uz viem ze dom nebude dokonceny ako som chcel tak zvazujem kedy to predat, ci dat len oknna(hlinikove) alebo dat aj eletriku vodu TC reku a omietky a zateplit alebo len tak s oknami predat.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

a prečo nebude dokončený ako ty chceš?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Lebo uspesne dokoncit dom, bez nejakeho vacsieho pruseru a so ziskom ho predat nie je vobec take jednoduche ako sa zda, a pohoreli na tom uz vacsi borci ako je stefan.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak s tym narastom necakal nik.ani developeri co teraz utieraju usta. ako ja to dam do holodomu aspon zrejme. ale premyslam ze ci strelit za x az -220k hrubu stavbu s oknami alebo holodom za x az 280k . tak putin mi to posral a od toho uz to je domino kocky. ale stale viem ist aj nizsie s cenou a mozno aj pojdem a v strate nebudem len tazko sa mi planuju dalsie projekty. a planovanie je dolezite ked clovek nevie co bude o polroka. zbytocne som sa sral s bytmi joj nervy mam
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Ja som teraz pobehal banky, tiez stand up comedy. Nejdem mega do detailov ale ked nepocitam momentalne naklady co mam tak som na 2K cisteho on average ( platy spolu ja / zena ). Vravim si not bad, nieco z toho kvapne. No obehli sme sami akoze co nam navrhnu. VUB zadelila 4,29% , 144tis max, bez moznosti rucit pozemkom aj ked sa vraj donedavna dalo. Sporka "lepsie" 3,65% a 146tis max, nutnost sam si vytiahnut za cash do metra alebo rucitel, ale pristup ze mi narastol tumor na cele ...

"Aku vy chcete hypoteku ked nemate peniaze ?"

Normalne takto na nas vybehla evidentne manazerka pobocky, akoby sme boli neake socky co nemaju na chleba ... vravim do p@ce mam pozemok kupeny, droty som nakupil ... stiham platit auto a este mam 1,5k na rozprasenie ak neratam najom ktory sa do toho nepocita aj tak. What do you want from me ? ako jasne, asi luck ale ani vo vub to nebolo o vela prijemnejsie ... skor pohlad manazerky ako "ser na to, kup si psa, decko daj do zalozne a bubajte v podnajme jak moderna rodinka pokial vam vlasy nevypadnu"

Zosedivel som fakt :rolleyes: Uz som zacal lamat chleba ci neaky dom bude, neaky poradca by dal lepsie ale o kolko ? rucitela nemam cize som uz bol takmer nahrany. Na to sa ozvala znama ze v PSS by to mozno slo lepsie, zatial mam vraj viac menej iste ze cisto mojim pozemkom by to rucit slo a aj tych 170k mozem cakat. Tak uvidime :-)
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa d3Xter »

a co si cakal, kremese? :laugh: povedala ti to narovinu a uprimne bez toho aby ta zbytocne natahovala ze skusime to podat a uvidime, pri dnesnych podmienkach mas malo penazi nato aby to podla vzorcov (a podmienok tej konkretnej banky) vyslo a ostalo ti nejake definovane minimum...financny by ti nevybavil lepsie akurat tak by vsetko za teba obehal a vybavil, samozrejme by vynechal tie banky co si prave ty navstivil :-D
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

No s tými vzorcami od banky som si tiež užil svoje. Minulý mesiac som musel vyplatiť hypo, lebo banka nechcela vyňať jeden pozemok za domom zo záložného práva a pritom sa jednalo o hypo vo výške 50k€. Vraj bez toho pozemku by nebola dostatočná záloha, čo je troška divné keď technická hodnota domu samotného je 85k€ :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa beardie »

CL4P-TP napísal: Pi 03. Feb, 2023, 00:28VUB zadelila 4,29% , 144tis max, bez moznosti rucit pozemkom aj ked sa vraj donedavna dalo. Sporka "lepsie" 3,65% a 146tis max,
teraz je suverénne najhoršie obdobie na novú hypo za posledných 6-8 rokov
Ak to naozaj nevyhnutne nepotrebuješ, rok počkaj, úroky klesnú na 1,5-2 %, mesačná splátka o 1/3 a banky budú ochotnejsie
Aj ceny stavebných materiálov klesnú o niečo, energie sú už za vrcholom
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa lopo1 »

beardie suhlasim akurat si nemyslim ze tie uroky padnu za rok ale skor pocitam tak za 2 az 3 roky sa situacia zastabilizuje
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1548
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

suhlasim s lopom. uroky dole nepojdu rapidne tak skoro. vid tento rok. aktualne este stale sme vo faze kedy aj centralna banka zvysuje uroky a nie na stagnacii.
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+

Návrat na "Debata o všetkom"