Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa materik »

ono, tu je problem ze u nas sa veci vacsinou riesia extremisticky. Bud - alebo, nic medzi tym.
Preto si vacsina ludi pri pojme registrovane partnerstva predstavuje takmer sexualne orgie homosexualov priamo na uliciach.
A to, ze by dana problematika mohla mat aj pozitivny dopad v urcitych oblastiach, tak to radsej ani nechcu pocut.
Ale necudujem sa tomu. Slovaci su strasne pozadu co sa tyka mentality.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

kokos ...
spanelske banky ziadaju 100 mld E a vy tu riesite ludi, co maju radsej nieco ine, ako 95% obyvatelstva
... na slovensku idu zdvihnut dane a odvody ... a nielen pre zivnostnikov ... a pravnicke osoby,
pol. nominanti v statnych podnikoch dostavaju "padaky" za 170k + E, na ktore sa im vyskladame ... ale pohodickaaa ... pome riesit buzerantov a lezby, ved to je dolezitejsie, ako ze je ekonomika v srackach

PS: a ked uz odsudzujes sex rovnakeho pohlavia... odskusal si to? Ako potom mozes tvrdit, ze to je hnus, ked si to v zivote neskusil?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa icefire »

lol@galen. A ty si skusal?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

do mojho sukromia ta nic :hysterical:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa pEpinko »

galen napísal:PS: a ked uz odsudzujes sex rovnakeho pohlavia... odskusal si to? Ako potom mozes tvrdit, ze to je hnus, ked si to v zivote neskusil?
Vrazdu som tiez neskusal a dovolujem si ju odsudzovat.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Snake »

Vraždou pripravíš niekoho o život, koho lesbičky či gayovia pripravujú o život?





.
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

zjavne niekoho pripravuju o rozum

otazkou ostava, ci sa takto pripraveni uz narodili alebo boli on pripraveni az po nejakej osobnej skusenosti
...
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

co sa tyka onoho "postihnutia", ako ho vy volate, je ziskane uz v prenatalnom stadiu, tzn - kym je cloviecik v brusku ... a este ani podla zakonov nieje clovek. kedze to vsak nieje ako overit/otestovat, tak sa ludkovia s tym narodia, pockaju par rokov, a potom pridu na to, ze vlastne je to tak trosku ... inac orientovane

nehovorim, ze to je dobre, nehovorim, ze to je zle ... ale odsudzovat ich za to predsa nemozeme - je to ako odsudzovat niekoho za to, ze ma modre oci

a kym platia dane, nerobia bordel, a neobmedzuju svojim spravanim zvysok populacie (ako napr. krestania), tak su mi u pr$ele ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

galen napísal:co sa tyka onoho "postihnutia", ako ho vy volate, je ziskane uz v prenatalnom stadiu, tzn - kym je cloviecik v brusku ... a este ani podla zakonov nieje clovek. kedze to vsak nieje ako overit/otestovat, tak sa ludkovia s tym narodia, pockaju par rokov, a potom pridu na to, ze vlastne je to tak trosku ... inac orientovane

nehovorim, ze to je dobre, nehovorim, ze to je zle ... ale odsudzovat ich za to predsa nemozeme - je to ako odsudzovat niekoho za to, ze ma modre oci

a kym platia dane, nerobia bordel, a neobmedzuju svojim spravanim zvysok populacie (ako napr. krestania), tak su mi u pr$ele ...
neviem ci si reagoval na moj post
ja som tym myslel vsetkych tych haterov, co by ich hned zakazovali a asi aj strielali a nemyslel som tym homosexualov

nechapem, preco tu niektori ludia tak utocia na nich, vsetci chodite do kostola a tam vas obraba pan farar a na verejnosti sa vam to uz nepaci?
...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Mna bude hlavne zaujimat ako bude Fico vysvetlovat svojim volicom, ked mu (a zvysku Eurozony) Merkelova a vedenie EU coskoro nanuti centralizovane riadenie narodnych rozpoctov cez ECB alebo inu centralnu EU instituciu ako vymenu za to, ze Nemci budu nadalej tahat zvysok Eurozony z :shit:, v ktorom Eurozona aktualne je.

Nuz ale vsak za ten vianocny prispevok a zachranu Irska, Portugalska, Spanielska, Talianska a Grecka sa vzdame aj rozpoctovej a ciastocne aj politickej suverenity, nie? Hlavne ze hnusni madari na juhu nebudu mat tu autonomiu, a ze budu dochodky o 10€ vyssie. To ze Slovensko bude v podstate na urovni niektoreho americkeho statu voci federalnej vlade im vadit nebude.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa AmOK »

galen napísal:co sa tyka onoho "postihnutia", ako ho vy volate, je ziskane uz v prenatalnom stadiu, tzn - kym je cloviecik v brusku ... a este ani podla zakonov nieje clovek. kedze to vsak nieje ako overit/otestovat, tak sa ludkovia s tym narodia, pockaju par rokov, a potom pridu na to, ze vlastne je to tak trosku ... inac orientovane

nehovorim, ze to je dobre, nehovorim, ze to je zle ... ale odsudzovat ich za to predsa nemozeme - je to ako odsudzovat niekoho za to, ze ma modre oci

a kym platia dane, nerobia bordel, a neobmedzuju svojim spravanim zvysok populacie (ako napr. krestania), tak su mi u pr$ele ...
To, co pises ako cisty fakt, je len vedecka teoria, ktorej vacsia, ci mensia cast lekarov veri a druha nie, to by sa slusilo spomenut tiez, lebo bez toho detailu je to hrubo zavadzajuca informacia.
Na jednej strane tvrdis, ze toto postihnutie sa ziskava v prenatalnom stadiu a vzapati, ze sa to pocas tehotenstva, dokonca ani po narodeni dietata neda overit ani otestovat. To je dost velky logicky rozpor. Nezda sa ti?

Ja, na to, kde k tomu clovek pride 100%-ny, vyhraneny nazor nemam, ale primitivny sedlacky rozum mi hovori jedno. Deti, mladata, stence, kacice atd..., maju sialenu a neovladatelnu tendenciu kopirovat svojich rodicov. A toto je na rozdiel od tych nedokazatelnych fantasmagorii cisty a dokazatelny fakt.

Chlapec vychovavany dvoma gaymi bude mat s prepacenim rovnake, prihriate, preafektovane gesta, zzenstily slovny prejav, ako jeho rodicia (LOL, to je vyraz od veci). A napriek tomu este stale netvrdim, ze z neho raz urcite vyrastie gay! S istotou, ale tvrdim, ze pokial nie, tak bude s tymito, v rannom detstve vstepenymi prejavmi skor, ci neskor tvrdo bojovat. Lebo ak sa mu nebudu posmievat "uvedomeli" dospeli, tak deti sa mu smiat urcite budu. Hetero spolocnosti su jednoducho tieto prejavy minimalne smiesne.
Ze su prihriati bratia smiesny aj mne, nie je prejav netolerancie, alebo diskriminacie. Nemylme si pojmy s dojmami. Zasmejem sa aj na mrzakovi, ak smiesne kriva a pritom mu pomozem do autobusu.. Deti su ale ovela krutejsie k odchylkam od normalu (a normal je zatial este stale 96%), ako dospeli ludia. Dnes 4%-tam uzakonime rodinu a zajtra pridu s tym, aby sme trestali vlastne decka za to, ze sa posmievaju ich deckam, ktore si sami ani nie su schopny vyrobit...
Je to extremny priklad, ale takto to realne funguje.
Koncim s touto temou, chcel som len vyjadrit nazor. Myslim si, ze nie som netolerantny clovek, neodsudzujem ich a tak to uzavriem krasnym a vystiznym citatom, jedneho z najvacsich humanistov a filozofov 20-teho storocia Antoine de Saint-Exupéryho: "Ak nechas rozmnozit svaby, povedal otec, zrodia sa prava svabov."
Je to podobenstvo a hodne vystizne nie len v tomto pripade, ziadna genocida, alebo nabadanie... To len na upresnenie, ak by s vykladom mal niekto problem.

// a do kostlola nechodim, ani nie som veriaci... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

A ja len dodám, že chodím do kostola a žiadny farár ma nikdy "neobrábal". Popravde o tomto termíne som počul akurát tak z novín a od pár expertov na všetko...pritom poznám osobne dosť farárov. Takže ak sa niečo také dialo "masovo" v západnej európe (ako to média zvyknú tvrdiť), tak tuná určite nie a to práve vďaka komunizmu. Ale nechcem rozobrať tento topic. Takisto k homo-ľuďom som si tiež už povedal svoje.

Zameral by som sa na posledný faugusztinov post - mňa to tiež neskutočne serie. Neželám si žiadne spojené štáty európske (alebo whatsoever), takisto fiškálnu úniu, žiadne kolektívne ručenie za vklady s ktorými mi absolútne nič nemáme spoločné. Ak mám byť uprimný...tak Barossa s Van Rompuyom by som poslal dakam doživotne do vyhnanstva, ako napr. Napoleona. Pretože každý kto sleduje dianie, vie čo majú na rováši. Niekedy mi to ich správanie pripadá tak, že sa ako šialení "kapitáni" snažia do potápajúcej sa lode nahnať čo najviac ľudí, namiesto toho aby spustili záchranné člny. A až to celé dodžubú, zahlásia, že najlepšia je taká a taká únia, a že teda všetci ostanú na lodi, pretože aj tak okolo je rozsiahle a zlé "rozbúrené more" ... a tak radšej všetko postupne obetujeme, len aby sme zostali na tej potápajúcej sa loďke (ktorú riadia nám dobre známy kapitáni), ktorá sa aj tak potopí, pretože je deravá.
Tí čo chápu, že z potápajúcej sa lode sa dá zachrániť len tak (keďže diera sa nedá upchať), že sa z nej zobere čo je a urobia sa záchranné člny sú považovaní za bláznov, lebo podľa kapitánov je bezpečnejšie na veľkej (deravej) lodi. Avšak títo kapitáni veľmi dobre vedia kde je pravda, ale oni zámerne presvedčia všetkých o tej dobrej veľkej deravej lodi koncentrujú všetko do svojich rúk...a diery za ktoré môžu neporiadnici dočasne zaštupľujú tak, že urežú z lode tomu poriadnemu, ktorý bude vďaka tomu bližšie k potopeniu...atď. A akýkoľvek odpor sa nejak už obíde...týmto zdravíme francúzsko, holanndsko, írsko, grécko, slovensko a mnohých ďaľších.

Dúfam že sa chápeme čo som tými prirovnaniami myslel ;) :D
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa AmOK »

Kiezby takychto poslancov bolo v europskom parlamente viac. Ono by v podstate stacilo, keby jeho neskutocne prejavy vysielala verejnopravna tv, namiesto vymyvania mozgov panelakmi, sudnymi sienami, farmami a podobnymi *****mi... Nevysielaju sa v ziadnej krajine EU. Nie lebo medved. Ale, lebo System. Ktory som spominal. :(
Obcas ked ho pocuvam sa divim, ze ho davno nezrazilo auto, alebo nespachal "sebevrazdu"..


Su tam SK titulky. ;)

//Satterhand viem o com hovoris, co sa tyka nasich fararov za komancov. Sice uz neverim v ziadneho boha, ale mal som take obdobie.. stretka, tajne omse, mali sme dokonca spevokol. :D Nebolo to zle obdobie, urcite mi to nieco dalo.
Naposledy upravil/-a AmOK v Ut 12. Jún, 2012, 20:03, upravené celkom 2 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

@Shatterhand: A aby sme pokracovali v analogii - Nemci maju material na upchanie diery, ale ziadaju za to kapitansky post :).
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa AmOK »

faugusztin ja myslim, ze tolko materialu nema ziadny stat EU. EU je cierna diera a ked sa minie posledny material, tak pride stanne pravo, ktoremu sa podriadia vsetci do jedneho a to je to vo co tu go. Nemci mozu dostat maximalne iluziu, ze kapitanuju, ale len na chvilku, kym sa totalne zruinuje ich ekonomika. Silna, statna, nemecka ekonomika je totiz najvacia prekazka pri zotroceni vsetkych narodov tymi, ktori vladnu celosvetovym kapitalom... Ciste moj nazor samozrejme.

Návrat na "Debata o všetkom"