Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak to klobuk doleee ale mozno v tejto cenovke je to realnejsie ako pri drahsich autach :) ale v kazdom pripade vsetko ma nieco do seba aj kupit cayene 4.5turbo zaaa 12K :) a potom vymena turb za 4k a dalsie lacne srandy ze.... to nehovorim ze vylagrovane sedacky zosuchany volant a podobne veci lebo 150-200t km slovenskyyych;)) kludne by som kupil jazdenku aj za 35K keby poznam majitela a viem ako sa od novoty k autu spraval,inak je to na 80%pracka penazi;) a inak vo je dost podstatne kvalita prevedenia jedna vec je ze auto jazdi druha vec ze cely interier ti skripe vrzga vydava pazvuky koza zodrata a podobne(napr nase mitsu 120tis/6roko-paka zodrata z koze pomaly-grc)...cize aj ked po 5rokoch a 150tis je v super stave uz interier moze nieco ine vraviet kto sa rozhodne aj pre no tak vie preco a nikto mu to nevyhovori...samoska aj ja by som zobral S63 novucke vonavuckee a pan doktor auto prislo pridite si pre kluciky-anytime anywhere! ale... kym by som nezarabal rocne 100K tak za auto dat 200k je podla mna barbarstvo,nehovoriac,ze pri prvom servise bankovy ucet v debete :D to je problem kazdej luxusnej jazdenky..
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

to aj pri 100k rocne mi pride 200k riadny overkill :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

za predpokladu ze mas barak deti zaopatrene a nemas kde realne pchat prachy tak si splnis sen a kupis hej :D ja stale dufam,ze kupim ruzove lambo :D
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

fellipe :
za mna mal som nove z nizsej triedy a jazdene dalo by sa povedat ze zo strednej (nove peugeot 207, jazdene wrangler tj sport, cerstvo ex 370z a volvo c70
co myslis do ktoreho by som siel znova ? (hint: teda peugeot by to nebol ani omylom -random mozem vybrat ktorekolvek zo zvysnych a spokojnost narasta geometrickou radou)

nove je nove , priority su priority. kazdy ma ine. Tlacit tvoju pravdu, ze nove polo je lepsie jak jazdeny gulfwing je prinajlepsom troska scestne. Je lepsie, ale ako pre koho.

edit:
quicky napísal:za predpokladu ze mas barak deti zaopatrene a nemas kde realne pchat prachy tak si splnis sen a kupis hej :D ja stale dufam,ze kupim ruzove lambo :D
nerad ti kazim sny, ale lambo chces v toxic green s horcicovym interierom ! bud estet !
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

hades ja chcem ruzove aby kazdy videl ze mam v p.. :D :D :D co je viac ako slovenska zavist a uzivat si to :D

inak felipe pisal ze zrovna neporovnava auta typu low midhigh v podobnej cenovke a za mna... radsej by som znova znova a znova kupil tuto kiu ako range v cenovke 16-17k -na autobazare mozte pozriet ake kusy sa predavaju:) ak chce niekto auto na jazdenie a nie na stazovanie si momentalnej situacie tak by vyberal maybe podobne... ale opat zalezi na konkretnom type(amerika vs eu, benz vs diesel,atd)... ale proste kupit si jazdenu premiovku su len a len starosti,ono sko uz vyssie bolo spomenuteee,neni problem ze by to auto nejazdilo,problem je opotrebenie interieru+mozno osobne preferencie vybavy atd...proste su auta ktore viem,ze maju real cca 200k ale interier taky,ze vracanica ani by som tam nesadol... fakt to zalezi na tom ako je clovek na tom financne, povedal by som to prikladom ako to vidim teraz napr: mam kupit dosku na cpu na bazosi za 100e? ked nakupujem bez dph a novu kupil za 120? -zaruka je aj tam aj tam,ale nove je predsalen nove :) ak by mam kupit mustanga noveho za 47k s dph alebo najdem podla mojho gusta s 30tis km za 35k s dph tak nebudem vahat a kupim jazdenku:)
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

no bez de pe ha nekupujes, sak to musis tak ci tak zaplatit, neeee? nasledne len odpisujes (toto je imo dost problem pochopit pre neplatcov) pripadne na vratku si pockas tak 2 kvartaly ako poniektori :D

quicky, ani jedno z tych mojich nebola podla mna vyslovene premiovka - ani jedno si nepytalo nejaku necakanu strasnu udrzbu, ktora nebola predvidana (viac menej ako napriklad kotuce vydrzia este 10k - vydrzali 17k, sillent bloky a stabilizator vydrzi baj oko 10k, utrhol sa pri 8k). Jako ano na nissan boli origo diely pomerne drahe, ale zas to ma netrapilo, lebo s tym bolo najazdene tak 10k km) pri premiovejsich znackach teda ako merc, ci range musim dat len na dojmy z druhej ruky, to posudit neviem.

edit: v kazdom pripade ked mas na opicu, treba mat aj na banany. preto sa teraz predavaju tie cayeny s umierajucimi turbami za 15k
pripadne w12 valcove tuaregy za pomerne par susnov)
Naposledy upravil/-a HaDeS v Ne 20. Mar, 2016, 00:08, upravené celkom 1 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

dobre napr hw z alzy idem rovno bez dph.. ano auto nekupis bez dph tu zaplatis ale kvazi ti ju hned aj vratia,pripdne kupis v cz auto a hned ju mas dole tj ani ju neplatis...ale to je o inom... mna napr koa vysla doplatok 2k eur (dph neratam)... v podstate ma lepsiu rovnaku/lepsiu vybavu ako range slebo este inak povedane range nemal nic vo vybave co by mi na tomto chybalo resp nebolo ...hej kozene sedacky mam v plane:) samozrejme je to hovadske velke auto aj budi respekt na ceste resp dojem:) ale real ina pridana hodnota ziadna.

tak novy 370z a c70 su neni zrovna auta zadara :D takzr ja myslim ze to uz su veelice slusne auta na urovni :) a teraz si predstav ze mas kupit 370z so 150-200tis...potrebujes komplet brzdy napravy prevodovku/spojku,mozno nieco ine motoricky... prides do nissanu kóolko to vyjde?no malo teda nie.. okej chces si oblicku nechat,tj hladas si mechanika ktory ti to nejekabati ale spravi, ten ti povie podobne ceny z autokelly :D si smutny zacnes googlit kde z netu resp zahranicia objednat, k niecomu sa dopatras objednas o tyzden dva dorazi zaniest mechanikovi auto suciastky vymena,vysledok stale to nestalo tolko koruniek ale kopec casu a nervov ci ti ostane oblicka... proste o tomto to je celeee,ze len extra zahojeny alebo vytrety pride do servisu a povie do it all... a ja by som prave rad sa vyhol vsetkym tym proceduram okolo toho aj korun...ale samozrejme ak by som mal kupit take auto s 30t km ,zarukou v cene nejakej oktavie novej so svihadlami a nevadilo by mi coupe tak ako preco nie? ale tam je velmi vela premennych a podla mna sa neda povedat nove stare iba ano nie...
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

takto , tie najazdy som nikdy nemal pred kupou a ani pri predaji. Celkovo sa to vzdy "nejako" rozlozilo, ze aj ked som buchol rocne 30-40k tak to nakoniec vypalilo tak, ze s jednym bolo baj oko polovica s druhym polovica (ci 1/3 ku 2/3). Takze tebou popisovane problemy ma nikdy nestretli a neviem na to nejako relevantne reagovat.
V kazdom pripade uznavam, ze pri hypotetickom vypocte, co si spravil pri Nissane a origo dieloch som sa dost neprijemne orosil :hysterical:
Mozno budem za blba, ale kazde auto pred predajom aspon ako-tak necham dat dokopy aby islo dalej v rozumnom stave.

edit:
quicky napísal:ale tam je velmi vela premennych a podla mna sa neda povedat nove stare iba ano nie...
ale ved toto som napisal uz par prispevkov vyssie, ze je to o prioritach a je to lepsie ibaze ako pre koho.

edit2: aj ked je to neradostne priznat, tak turbo nizsie ma pravdu, ze auto ktore ma zaujima nove je za peniaz , ktory za prve nemam a za druhe nie som ochotny dat (lebo za prve). Tiez by som rad dosiel do nemenovaneho showroomu (nech teda nerobim reklamu) usadil sa a nechal si nakonfigurovat F-type v plnke a este nejake ceresnicky navyse. Zial mame tu ohavny bod "za prve" preto sa riesia jazdenky aspon zo strednej triedy (teda ak to tam vobec patri, po tych exkluzivnejsich znackach mozem poskulovat s odstupom a vedomim, ze sice by som to mohol kupit, ale servis bude ako si popisal zhananie a a ratanie ci mam dost ladvin)
Naposledy upravil/-a HaDeS v Ne 20. Mar, 2016, 01:12, upravené celkom 2 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

najprv som napisal dlhsi prispevok ale tam by zase niekto vyhmatal unavu z citania a nedostatok casu co by bolo velmi elegantne. Takze strucne :



>> Uz mam pravdu, tak uz trepes somariny.

Toto je co za zasrany "argument" ako u soplaveho decka ? Co ti vyskakalo akne a narastol prvy fuz vpravo dole ?

Ja mam 40 rokov a cely zivot vlastnim iba ojazdene vozy, teda sa mam o co opriet - vzdy som vlastnil minimalne dva sucasne pretoze so starou jazdime od 18tich furt a kazdy zvlast, vacsinou som vlastnil tri ; rekord 5 sucasne ; boli to vzdy vozy starsie ako 3 roky v momente zakupenia (prevazne 5-6 rocne, jedine sucasny Voyager co mame som kupil ako 3.5rocny, inak vsetko 5rocne a viac), vacsinou im tahalo ku desiatim ked isli odomna prec, vzdy som ich vlastnil minimalne dva roky, vacsinu tri az styri, teraz vlastnim dvoch rekordmanov cez sedem rokov (Galaxia ma 15 rokov, Voy ma 11 rokov).

NIKDY som nemal voz s menej ako so 145.000km. Este raz: NIKDY. Tych co mali tretinu miliona by mi jedna ruka nestacila zratat.

Proste som nikdy nemal ziadne vonavky podla tvojho vnimania.



Najhorsie co ma stretlo ?

a) vymena spojky na felicii, tusim to bolo 3000 alebo 4000 korun
b) zlomena vacka na felicii (ta ista, mala 680.000km, kupil som ju za 40.000 korun ked minimum bolo 150.000+ z toho rocnika)
c) zadreta variabilita turba na Galaxii, vycistene za dve flasky akurat som musel ist BA-RS a naspak za novymi kamoššmi
d) zomlete spojkove lozisko Voyager, 180eur cele aj s robotou (mimochodom malo 4 roky, 165.000km, zasrany zapchaty Brusel)
e) nefunkcny bufik na Galaxii, co nie je ziadna fatalna / "realna" zavada - trpi na nu 99% zo vsetkych bez srandy
f) zabudol som pokazeny starter na Galaxii - par stran dozadu, 70eur. Za novy sa v autorizaku plati 980eur

Pocet odtahov za ten cas celkovo : dva. Ta Felicia. Za celych 22 rokov na cestach dva odtahy, v ramci mesta. Este aj stara na Voyageri dosla domov s polamanym spojkovym loziskom. Pri tom pokazenom starteri Galaxie nebol odtah. Preco ? Lebo sme auto roztlacili na troch metroch a dosiel som domov, ano zaparkoval som na kopceku a na dalsi den som sa spustil dole a davaj k Petovi do garaze. Ano, uplne sialeny prieser ale ruky do treniek - zase az take supertragicke mi to fakt nepride.

Nikdy v zivote som nedal viac ako 2000eur do servisu jedneho auta. Proste nebolo treba.

Ty s tvojou "skusenostou" suseda s X5 a jednym Polom co chces prosim ta ? Akoze uplne vazne uz sa to musim opytat... ano, kludne si ber nove auta, to je UPLNE v poriadku, dukaty su tvoje, neukradol si ich v banke, ale drtiva vacsina Slovenska kupuje ojazdene auta nech uz su dovody akekolvek (ukrutne najviac samozrejme ze na nove nemaju).

Ja by som si tiez kupil nove auto, lenze take ake chcem ja stoja od 50.000eur vyssie skor by som povedal tak 80.000+ a na to proste hadzem bobek. Pre moje potreby je to neadekvatne. Uplne ina situacia je tvoja, kupit nizsiu triedu za 12.999 a potom to po par rokoch predavat za 6.999.


Proste ojazdene auta tu existuju a budu existovat aj ked sa to tebe vrcholne nepaci. Budes to nejako musiet rozdychat. Zase ale argumenty "Uz mam pravdu, tak uz trepes somariny", chalan mas na viac. Ocakavam ze mas.

KEBY BOLI OJAZDENE AUTA LEN A VYHRADNE VRCHOLNE DRAHSIE AKO NOVE AUTA, ASI BY ICH NIKTO NECHCEL. ZE ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

news : mojim jazdenkam nehrozi odtah za 2500eur. Pretoze s nimi do Spanielska nechodim a ked sa mi pokazi nieco pri Vjedni, hadam uz pre mna niekto pride ci uz s lanom alebo vozikom.

Ano, asistencne sluzby mam. Aj tie by pre mna prisli. Priznajme si ze nie su VSETKY jazdenky ohrozene 2500vym odtahom.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 20. Mar, 2016, 08:14, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

edit: v kazdom pripade ked mas na opicu, treba mat aj na banany.

- no a vidis, ked clovek nepojde do jazdenky, tak to je akokeby si kupil gorilu ALE NEPOTREBUJE NA BANANY.. to je ten rozdiel.
teda, pripad quickyho: bud vezme novu kiu za 12 000 a ma 7rokov svaty pokoj, a vedomost minimalnych investicii, plus ma istotu poistenia.

Alebo druha moznost, vzal by jazdenku za 10 000, neviem sice aku, ale isto nieco s povodnou cenovkou cca 25 000e. tu je neistota, vstavat rano ci auto pojde, ci nie. casom riesit, co bude stat servis, potom objednavat cez ebay, ked sa dozvie cenu a pod. nulova istota pri kradezi, lebo ked zisti cenu poistky, tak to ani poistit neda.
stale pisem, ze nove auto je istota pre majitela ze bude mat minimalne, ak nie nulove vydavky. /dnes ma napr skoda akciu na zakladny servis FREE OF CHARGE v autorizaku, bmw a medak to ma uz davno/.

ked to pise niekto, kto mal jazdenky, a kupil nove, tak mam predsa len pravdu.

ale ked mate chut sa drbat s autami, riesit kde lacnejsie toto zozeniete, aby to auto slo, kludne, ale ja na to cas nemam. chcem klud, a istotu, ze auto pojde. nebude to sice range, ale budem kludny.


turbo,
>> Uz mam pravdu, tak uz trepes somariny.

tato veta zomna vysla na tvoju argumentaciu, kde som riesil, ze ked pojdem ja do spanielska s istotu asistencie, a ty s jazdenkou bez, a ty si na to napisal, ze pojdes lietadlom - akoze sorry, ale to je argumentacia typu nejde mi auto ta pojdem autobusom. ale asi si to uz pri tych jazdenkach zazil, ked si neuznal ze mam pravdu, ale presedlal z jazdenky na lietadlo... :rep:


k cene odtahu: minule sa prave v jednej skupine riesil odtah VW Golfa z niekadial za Mnichovom. /kde je este take spanielsko/. Najlacnejsie co mu ponukli bez blocka bol odtah za 1000eur.

A tomu, co chce servisovat auto s kupnou cenou nad 25 000eur v spanielsku - nech si najprv zisti cenu normohodiny a potom dielov. to ho radsej dotiahne domov (a to ked ma zablokovane riadenie, na LANE to veru nebude)


uz koncim, a nebudem dalej reagovat.. ja si kupim nove auto, kde mam istotu NOVOTY, toho ze je moje, a viem ako na tom budem jazdit. fajcit v tom nebudem, a ked vezmem psa, tak ho nedam sadnut na sedacky. ked rano vstanem, budem mat istotu ze startnem, a do prace pridem. nevravim zasa, ze jazdenka nepojde, ale je urcite percentualne ovela vyssia sanca, ze jazdenka zacne mat problemy s vecami, ktore suvisia s jazdenim. ked chce mat clovek istotu, klud a pokoj vezme nove. ked mu nerobi problem riesit servis, mozne problemy, tahat auto z viedne, nech si berie jazdenku. no problem, simply clever :D


Priznajme si ze nie su VSETKY jazdenky ohrozene 2500vym odtahom. - nie, niesu. clovek potom nemoze ist za hranice, lebo mu hrozi, ze niekde bude stat - ak ma jazdenku. takze si kupuje auto na jazdenie po slovensku, plus tam, kde pren nejaky znamy pride...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

jaaaaj ci som sa ja uz len starych aut nenaservisovsl :D tfuj tfuj ako hovorim milionar nie som cize som si svojpomocne zhanal diely +mechanika casto aj dva tyzdne bez auta,takiez nemam dve na dvore cizw fakt zle a kopec casu ktory si uz vazim viac ako par dukatov... mam nove mam pokoj volaco sa mi pokazi zanesem do kie za pr dni finito,nahradne auto si viem tiez vybavit no problem!;)
za cenu od 10-13bez dph su tam rozne range a8 a6 mercS,E atd ale vsetko natocene 200+ najvacsi problem je prave zodraty interier ako defka a co sa tyka jazdy no stale by sa nieco zislo spravit,ci uz silentblok rameno tam a hentam vzdy sa nieco najde,co aj len drobnosti:) a casom sa to nazbiera potom si clovek povie ze do stareho tlqcit peniaze ktore sa ti nikdy nevratia nema zmysel-tot moj pripd:)

ja som skoro na kazdom kupoval nove pneu,aj na range, zopar alternatorov,servo,komplet vstreky 335D(uuff-este mam jeden na predaj novy!), baterie,ramena,rozvody chladice atd..na ziadnom z tych aut to nebolo pat korun cakom pak som mohol mat uz nejake zanovne (do 50tis km a zarukou)...ale tak kazdy chce nieco ine ako len fabku alebo corsicku,ze joo... ako vravim kludne kupim auto aj so 100tis ale musel by som poznat majitela od novoty(to je rozdiel od autu k autu 100:1)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale zas treba porovnavat aj triedy. Nemozme tu cenovo na diely porovnavat vyzsiu triedu a strednu. Je jasne ze servisovat range je niekde inde, ako servisovat napriklad accord.

felipe: rany start, to nie je pravda, nikde nie je istota ze rano nastartujes.

Ak mam rozpocet 10 000e, isto nebudem pokukovat po najlacnejsich x5, ktore su uz problemove hned ked opustia vyrobnu linku. Nove auto nie je len o tom ze hodim 15 000 lackov na stol a sedem rokov cav parky. To sme tu uz rozoberali xy krat. Ja preferujem rozumnu jazdenku pred novym. Je to vec preferenci.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

felipe25 napísal:edit: v kazdom pripade ked mas na opicu, treba mat aj na banany.

- no a vidis, ked clovek nepojde do jazdenky, tak to je akokeby si kupil gorilu ALE NEPOTREBUJE NA BANANY.. to je ten rozdiel.
teda, pripad quickyho: bud vezme novu kiu za 12 000 a ma 7rokov svaty pokoj, a vedomost minimalnych investicii, plus ma istotu poistenia.

Alebo druha moznost, vzal by jazdenku za 10 000, neviem sice aku, ale isto nieco s povodnou cenovkou cca 25 000e. tu je neistota, vstavat rano ci auto pojde, ci nie. casom riesit, co bude stat servis, potom objednavat cez ebay, ked sa dozvie cenu a pod. nulova istota pri kradezi, lebo ked zisti cenu poistky, tak to ani poistit neda.
stale pisem, ze nove auto je istota pre majitela ze bude mat minimalne, ak nie nulove vydavky. /dnes ma napr skoda akciu na zakladny servis FREE OF CHARGE v autorizaku, bmw a medak to ma uz davno/.

ked to pise niekto, kto mal jazdenky, a kupil nove, tak mam predsa len pravdu.

ale ked mate chut sa drbat s autami, riesit kde lacnejsie toto zozeniete, aby to auto slo, kludne, ale ja na to cas nemam. chcem klud, a istotu, ze auto pojde. nebude to sice range, ale budem kludny.
Chces mi povedat ze zaruka 7 rokov je na vsetko a neobmedzene (alebo budeme mat drobnym pismom ze zaruka sa nevztahuje na X,Y,Z, a trva 7 rokov alebo 150k km a budes sa modlit, ze ti to neokakaju za bezne opotrebenie)?

Jako chapem quickyho, teraz ma na krku skusky a drzim mu palec aby ich nemusel robit znova, ide investovat do kanclu (teda ak dobre rozumiem,v podstate ide si rozbiehat vlastnu firmu). Takze teraz su priority niekde uuuuplne inde. A sme znova u priorit ktore sa casom menia.

Idem si teraz vymyslat, ako si vymyslas ty hypoteticke katastroficke scenare s jazdenkou:
-spavi skusky,
-otvori kancel,
-vsetko pojde v poradecku ako ma podla vypracovaneho sietoveho grafu.
-Ceed pojde frajerke (vlastne podla sietoveho grafu uz manzelke) a quicky spravi nehoraznu do neba volajucu kravinu - zas si kupi nejakeho Rovera lebo bude v ok stave a za slusny peniaz.
satanska a zlopekelna predstava co ? ale priority sa zas troska pomenili.

Dalsia vec je, ze ruku na srdce, auto co stalo 100k baj oko plus minus a predava sa za 15k-17k (v lepsom pripade odstrelis DPH), ma nakrutene 200k+ km nebude cukrik do ktoreho sadnes a budes zadnicu vozit bez oprav/udrzby - nazvi si to ako chces - nasledujuce pol storocie.


fellipe, inak ta cesta do spanielska je troska uletena, nie ?
-ist na pole do spanielska vec troska zavanajuca masochizmom
-ohanas sa tu stale ako si vazis cas a riesit opravu jazdeniek je mrhanie nim - lietadlom si tam za par hodin, autom o "troska" viac hodin. Tam si uz ten cas nevazis? (okrem toho ze prides dodrbany ako ciganska hracka a dalsi den sa budes len zotavovat po co ja viem 12+h soferovania.
-ekonomicke hladisko je tiez uz na povazenie pri takej ceste, PHM, dialnicne poplatky/myta atd ta vyjdu tak isto ak nie este drahsie.

cele tie tvoje istoty mi troska pripominaju istoty jednej nemenovanej politickej strany.

edit:
HellAngel napísal:Ak mam rozpocet 10 000e, isto nebudem pokukovat po najlacnejsich x5
toto tesat do kamena, aj ked s nie vzdy suhlasim s turbom, obdobnu vec pisal uz vyssie. mam 10k, otvorim autobazar.eu a pozriem aky mercedes/x5/jaguar/ je za tu cenu a utekam kupit lebo urcite sa na mna usmialo stastie a to auto predava rozsafny dochodca co na tom chodil v nedelu do kostola do vedlajsej dediny (lebo odometer neklame a rocny najazd tomu vychadza 5k km)
Naposledy upravil/-a HaDeS v Ne 20. Mar, 2016, 10:26, upravené celkom 2 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

felipe25 napísal: edit: v kazdom pripade ked mas na opicu, treba mat aj na banany.

>> Uz mam pravdu, tak uz trepes somariny.
tato veta zomna vysla na tvoju argumentaciu, kde som riesil, ze ked pojdem ja do spanielska s istotu asistencie, a ty s jazdenkou bez, a ty si na to napisal, ze pojdes lietadlom - akoze sorry, ale to je argumentacia typu nejde mi auto ta pojdem autobusom. ale asi si to uz pri tych jazdenkach zazil, ked si neuznal ze mam pravdu, ale presedlal z jazdenky na lietadlo... :rep:

k cene odtahu: minule sa prave v jednej skupine riesil odtah VW Golfa z niekadial za Mnichovom. /kde je este take spanielsko/. Najlacnejsie co mu ponukli bez blocka bol odtah za 1000eur.

Priznajme si ze nie su VSETKY jazdenky ohrozene 2500vym odtahom. - nie, niesu. clovek potom nemoze ist za hranice, lebo mu hrozi, ze niekde bude stat - ak ma jazdenku. takze si kupuje auto na jazdenie po slovensku, plus tam, kde pren nejaky znamy pride...
pises hovadiny a v poslednom odseku citacie uz dooost zavadzas.

a ja si za okolo 40eur zaplatim pre nemecko alebo taliansko asistencne na 4 dni. ked chodim kade tade po europe ako s nasolenou prdelou tak ma to na rok vyjde po zlave cca 400e na rok co viem o cenach ked som sa este o taketo poistenie zaujimal. To je akoze vela? A mam presne taku istu istotu asistencie. To si pri spotrebe a vsetkych mytach co zaplatis ani nevsimnes. A nehrozi mi ziadny odtah za 2500e. Tajtrlik ma tam dojde zobrat a odvezie ma na slovensko a aj moju kraksnu. To ze to niekto berie na lahku vahu este neznamena ze kazda jazdenka bude odtiahnuta za 1000e+.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"