Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

... ja mu silno dakujem vo svetle cisel... ja s tym problem nemam, on s tym problem nema, vyhrali sme vsetci.

A tak je spravne !
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

podla Pola hodnotit jazdenky moc nejde. to je low cost auto, to je uz pokazene ked vyjde z linky
mal som 4 auta, vsetko jazdenky. DO kazdeho z nich som nenapratal viacej ako 300e, a to ratam aj pravidelnu vymenu oleja kazdy rok
momentalne mam 18 rocnu hondu, menil som na nej predne kotuce a platnicky, zadne tlmice za 3 roky co ju mam, nejak mi nesedi tych 5000e :red:
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo: kolko mas rocny najazd, 20000 km? Pri takom najazde by som aj ja kukal po jazdenke, hoci asi by som radsej dal trosku viac penazi a kupil to od dealera. Ja mam najazd 45-50 tisic rocne, sluzobne auta u nas neexistuju, platy mame adekvatne, maximalne som uvazoval o zanovnom (max 2 rok stare, do takych 40 tisic najazdene), kupit nieco s 200 tisic km (ktore som ja nenajazdil) na ca. 2-3 roky mi pride blbost v mojom pripade. A ako aj iny spomenuli, niekto tie auta kupovat musi, aby bol trh jazdeniek :)
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

maniak to je trochu ina kava, tu sa bavime o autach na rodinu, pripadne chodenie do prace. Nie sluzobak s najazdom 50 000km rocne.

este uvediem jeden priklad. Otec ma Avencisa 12 rocneho. Kupoval ho v roku 2010 s najazdom cca 160 000km (ci to bol real tazko povedat). Cena bola niekde mierne nad 10 000e.
Za tu dobu najazdil 90 000. Celkovo menil na tom aute 2 veci za celych 6 rokov. Pritlacak na spojke (preklzovala), zadny cap. Investica mozno 150e s robotou. Inac klasika kazdy rok olej, 2 krat uz menil predne kotuce + platnicky, 1 x zadne kotuce + platnicky. Nevravim ze by sa nezislo hodit trochu eur do podvozku, predsa len nase cesty nie su zrovna podvozok friendly, ale inac to auta facha uz 6 rokov bez zlyhania. A to kazdy rok este cestuju na nom 4 ludia do chorvatska.
auto v elektrike (az na zadne okna, tam su svihadla :facepalm: , proste slovak pred nim chcel usetrit), palubak, klima, vyborne audio. Velmi pohodne vozenie
takze skutocne neporovnavajme len to Polo, to nie je fakt auto vhodne na porovnanie, tak isto tu mp3 uviedol xy svojich bazarovych aut a ich naklady. A toto su priklady ziadnych socik aut, ale normalna stredna trieda
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel: no, sak presne take auto som kupoval. Cesty do prace spravia asi 30-35 tisic km, zvysok vylety/rodina.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

joj my mešťania ktori soferujeme do roboty 7km a potom naspak, 280krat ci tak nejak rocne... to mame kolko ? :)



Polo je skoro najlacnejsi vyrobok koncernu, tam sa setri kazda desatina haliera - nieze halier - a potom to tak aj vyzera.

Poznam jednu jednadvojku, vymena DSG prevodovky pri 25.000km, padnute turbo pri 27.000km, majitelka zena ktora ma pri 70km/h medzi Jarovcami a Patronkou smrt v ociach takze tomu ver ze ten vozik nikdy nevidel plynovy pedal na podlahu a dovolim si tvrdit ze ani na polovicku. A tym ze je to DSG tak tam proste neni moznost "ludsky error"... to je nahouno technika.

Ozaj bude na predaj zachvilu ;) teraz ma hroznych asi 32.000 alebo take nejake, 2012ka alebo 2013ka rocnik. Jo a samozrejme ze im to nechceli V RAMCI ZARUKY uznat, sa to vybavovalooooooooo tri mesiace... ajaaaaaaj to su tie nepriestrelne istoty noveho auta... viem. Inak ciselka zneli 1800eur za prevodovku (radila, vsetko ok, akurat svietilo cerpadielko na pristrojovej doske a zdochla by mechatronika zachvilu lebo uz semtam zacinala kopat) a 2800eur za turbiatočko. Majitel neplatil nic, vravim ze si to VYBAVIL v ramci zaruky a okrem ineho reval na cely salon ze "tuto pojjjjjebanuuuuuu znacku uz nikdyyyyyy".


Na autach tocim okolo 10k km rocne na kazdom, okrem vikendovky. Voya doviezol pan brat pred 7 rokmi, ciselko znelo 145.000 ; teraz ma 215.000 cize uplne presne desina na rok. Inak je to jeden z NAJMENSICH najazdov ktore som kedy mal... teraz som sa mu bol ritualne uklonit a silno podakovat ze sa mi za tych sedem rokov nepodarilo napratat do jeho servisu 5.000 eur.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Maniak ale ak som pochopil, tak auto pouzivas aj na firemne ucely. Z toho co pises to vychadza na 145km denne pri 20 dnovom pracovnom kalendari.
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

HellAngel: nie, ani km na firemne ucely. Denne dochadzam ca. 150 km do prace (dokopy obidve cesty) a podla hustoty dopravy a mnozstvu BA/SC/DS/madarskych znaciek je takychto pendlerov pomerne slusne vela.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nechapem co to tak prezivate, kto na to ma a bere auto ako len spotrebnu vec, ktora mu ma sluzit, tak si kupi nove.

Kto chce spekulovat a setrit, tak si kupi jazdenku ! Howk.

Niekto kto denne jazdi nad 100km a potrebuje sa na auto spolahlut, nepotrebuje riesit pofiderne servisy a nahradne auto atd.
Tak si kupi funglovku so zarukou a servisnym balickom, kde neriesi. Pokazi sa auto, odtiahnu , dostane nahradne a ide veselo dalje....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

mann, fram, nipparts, bosch, japanparts olejovy filter? Do mitsu kupujem uplne nieco ine tak tieto znacky ani neviem ako natom su...

rychle doporucenie?:)
dik
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

mann by mal byt ok
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

mp3turbo napísal:tak tak :)
ja dam priklad ked uz to musi byt ZuperBé : http://skoda-superb-combi.autobazar.eu/ ... 58848.html

Kedze to ma natacacie bixenony, velky palubny pc a tablet na stredovom paneli, elektricky kufor a sedadla, natacacie spatne zrkadla ktore sa aj stmievaju, nebola to najlacnejsia verzia za 23900,- ako vidis v reklame. Ukazovatel novej ceny z inzeratu napisal 32177,-eur a kludne verim tomu ze dalsie drobnosti a'la metaliza alebo podobne prkotiny podhodili cenu na 34000,- eur lebo vsetci vieme ako stovky a tisice naskakuju pri novych autach.

takze :D

1.zaujimave, ze ten inzerat, ktory si mal sejvnuty mesiac, tam uz nieje, a o ho kukam PAR HODIN POTOM, co si na nom zalozit svoju esej (dalsiu z mnohych)
2. felipe nieje magor, felipe si nekupi superba s priplatkovou vybavou ktoru mu ZDALEKA NETREBA A NEPOTREBUJE za 33 litrov... felipe si kupi o par rokov active zakladny motor, so zakladnou vybavou, a kedze chce hlin. disky, a jednu jedinu vec ktoru zatial nikdy nemal a nikdy mu nechybala /vyhr. sedacky/ a sice ich nepotrebuje, ale za 599 sa to oplati, kedze tolko stoja len hlin. disky.

takze felipe da za novy superb 22 000eur, aj to nieje realna suma, lebo si to auto zajtra viem vybavit s istej zlave za 20 500 (spadam do kategorie zamestnancov ktorym dava skoda 4% dole). aj keby som nespadal, zlavu si vyjednam.

cize za 20 500eciek dostanem noveho superba, s garanciou 4roky zaruka PLUS 4rocny servis vsetkych veci, ktore sa menit maju. Cize navsteva autorizaku ma nebude stat 300eciek, ale bude ma stat nula eur. AK vychytim zimnu akciu, dostanem este zimne komplety free.

A na samy koniec, felipe nieje pako, aby predal 4rocneho superba, ktoremu nic nebude za 50% nakupnej ceny. Felipe toho superba preda vteda, ked sa na nom bude kazit suciastka po suciastke, a s radostou prenecha novemu majitelovi vyhadzovanie penazi do ojazdenej jazdenky, kde bude treba menit pomaly vsetky.

BTW: Felipe by nikdy nepredal auto, ktoremu nic nieje, a nema ziadnu chybu. Felipe uz raz jedno auto predal, a to take, kde opravil chybu A a zasvietila chyba B a C naraz. Ale zakyval som novemu majitelovi a poprial vela stastia s obrovskou ulavou /asi ako to robi 75% majitelov co preda jazdenku.../

Takze opat, nepis eseje s vymyslenymi pribehmi, ako felipe preda 4rocneho 30t superba za 10t ktoremu nic nieje. hej, preda ho iba vtedy, ked sa servisak zasmeje ze zbav sa toho a predaj dakomu co sa vala v dukatoch /ale to asi ziadne 4rocne NIE SLUZOBNE auto v takom zlom stave nebude ci.../

PS: tvoja jazdenka dostava na frak, ked jedine auto co stoji 12k ma 190 000km..
zvysok nad 18k, http://autobazar.autovia.sk/skoda/super ... from]=2013
nehovoriac o tom, ze stary superb vyzera horsie ako novy rapid, a nikdy by som ho nekupil.
to sa o novom superbe povedat neda.

takze snivajte s nami, ze 4rocny superb strati 50% ceny... :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ty si krasny priklad toho, ze ked ma niekto raz svoju pravdu tak ju proste ma :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

felipe: ako nic v zlom, ale superb v active, vazne? Za tu cenu je ovela lepsie vybavena octavka aj s tym servisom v cene. Superb je vyhodny v cenach okolo 30k a vybave sspon style (co mam info, tak sa ine aktualne skoro ani nepredavaju)
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nejak tak - nechajte ho, on si mele svoje, ja si tiez melem svoje :)


ja som dal dieslovy superb kombi, novy zacina na 25290,- a ten za 20500,- nevyjednas.
Linkujes 2013kove a mladsie superby, benzinove. Pozri si dieslove, je ich tam KOPEC okolo 12500,- rocnik 2013

takze je to POLOVICA ceny, ci sa ti to paci alebo nie, navyse 2013ka nie je 4rocne [!!!] auto o ktorom sme sa doteraz bavili ale ~ dva a polrocne.


Nerob hovadiny... ja som linkoval 2012ku diesel ktory proste zarucene stal cez 30k eur novy, ty vytahujes 2013ky benziny, zacnes vypravat o tom ako kupis nejaku vec bez volantu a bez kolies za 22k - ano, kupis. Uhm nie, nekupis, novy dieslovy kombik stoji cez 25k a ani 4% zlava ti na to stacit nebude. Aspon reagujes na to co sa bavime alebo mas problemy s porozumenim tak ako osemsto stran dozadu ? Ved ty meles nieco uplne ine nez coho sme sa doteraz obšuchávali !!!

A ked nejaky novy Zuperbé kupis za 20xxx - nie, dieslovy nekupis, mozno nejaky zasraty benzin a tam ta chytim na spotrebe kde prerobis 4000eur na 100.000km - nebude mat xenony, nebude mat elektricky kufor, sedacky a vsetky tie veci co mal vozik v konkretnej ponuke.


Nekomentoval si vobec pad ceny a dukaty vyhadzovane von oknom A TO BOLO PREDSA TO NAJDOLEZITEJSIE O COM SME SA BAVILI - jazdenka stale vychadza UKRUTNE LACNEJSIE aj so servisom 5.000eur nez novy voz a jeho sialena strata hodnoty. K tomuto si sa zabudol vyjadrit, moj vypocet sa ti nejako nepacil ale vobec si nenapisal ze kde je chyba (lebo nie je, mimochodom) podobne ako velakrat v minulosti ked som ti musel pisat ciernymi, velkymi ciernymi, obrovskymi ciernymi a inaksimi zvyraznenymi pismami - tam sa totiz nie je co vyjadrit...


bol to tvoj argument "jazdenka je blbost lebo potrebuje 5000 servis" ... nie moj. Ja som ti nazorne ukazal ze aj s ukrutnym servisom je jazdenka LACNEJSIA. A to som este spravil generala voci tebe, mohol som kludne povedat ze kupim tu jazdenku bez dph (namiesto 11xxx by stala 9400,-) a ze do servisu nepichnem 5000 ale len 3000 a mozno 1500, cize moja celkova strata by bola nie 8.000 eur ako som vypocital, ale len niekde okolo 3500,- eur. Je to velmi realny pripad, DVE TAKE AUTA MAM DOMA. Teraz. Prave v tomto momente.


Ano, iste, nove auto ma svoju vonu a uzasne caro ale prepana neporovnavaj najzakladnejsiu hovadinu za 25200,- s tym co som linkoval ja. Vobec do toho neplet 4% zamestnanecku zlavu, lebo ja dotiahnem 20% zlavu DPH co ja mam a ty nemas.

Ak by ti bolo smutno za inzeratom, tu je : http://imageshost.eu/images/2016/03/22/ ... rkadla.png




Ja sa vcelku bavim. Comprehension, Filip, comprehension... este mi mozes napisat ze ked kupis novu Duciu Daster ze nestratis na hodnote 22.000... to by bolo pre mna velke prekvapenie :)







>> takze snivajte s nami, ze 4rocny superb strati 50% ceny...

jezisi co si na nebi... Filipe strati, strati, lebo 4 rocny ZuperBéé NIE JE ROCNIK 2013 DOPITCHE CHLAPE UZ SA PREBER !!! Mas ty vobec obciansky preukaz ? Ako si k nemu prisiel, po znamosti ?



4 rocne auto dnes pochadza z roku 2011 [!!!!!] a v NAJHORSOM pripade z roku 2012 (prve tri mesiace). To su stale 4rocne auta. Este nemaju 5 rokov. Naco sem pleties 2013kove vozy a naco ucelovo vyberas len benziny, kde v riti si nechal diesle ktore su drahsie na kupenie nove a lacnejsie na predaj ojazdene ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"