Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Zoom ty ale rychlo chod prikazat Jíípu nech sa pokazi !!

Kedze si zatial vycerpal iba 900 na servise, okamzite nech sa pokazi za 4100 pretoze Filip tak povedal !! Chces ho nasrat ??
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Bird napísal:Tak to nebudem poisťovní spomínať :) úprimne asi by som urobil to iste. Sme dosť veľká firma, a slečna podľa auta nevie kto som, kde pracujem a o koľkej končím. Niektorí by ani toľko slušnosti nemali na to aby nechali aspoň ten listok to za stieracom.
Každopádne, asi to veru bude dobre cez pzp, keď už jej tam idú peniaze :good:

Dufam ze na jej spataku je aspoň nejaké malé poškodenie vidieť, aby ma ešte za poisťovací podvod neobvinili, ze som si to urobil sam :D
Slecna z toho moze mat zle jedine keby si to nahlasil u opicajtov. Zavolaj jej, spiste zaznam o nehode, kde uvediete kto je vinnik, kto poskodeny a tym to pre nu skoncilo. Papier odniest do poistovne a cakat kym sa ozve obhliadkar. Ten ti urobi krizik* na tom roztrepanom kryte, pozrie cennik elitu a naceni ti najlacnejsie zrkadielko s podobnymi parametrami + robotu. Ak si das opravu rozpoctom, tak do par dni mas $$$ na ucte a mozes zacat novy zivot.


*za tie kriziky by som ich najradsej nakopal do hlavy, lebo naposledy mi ten sprosty kkt urobil krizik nie na zrkadle, ale na uchyte zrkadla, ktory sa samozrejme nemenil, resp. ani nenacenoval kedze bol OK. Najhorsie je na tom, ze ani neviem kedy to stihol a vsimol som si to az pri vymene krytu zrkadla.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Bird napísal:Tak to nebudem poisťovní spomínať :) úprimne asi by som urobil to iste. Sme dosť veľká firma, a slečna podľa auta nevie kto som, kde pracujem a o koľkej končím. Niektorí by ani toľko slušnosti nemali na to aby nechali aspoň ten listok to za stieracom.
Každopádne, asi to veru bude dobre cez pzp, keď už jej tam idú peniaze :good:

Dufam ze na jej spataku je aspoň nejaké malé poškodenie vidieť, aby ma ešte za poisťovací podvod neobvinili, ze som si to urobil sam :D
Nie niektorí, ale 99% ľudí by sa na teba vy*ralo. Osobne by som si zistil koľko by stála oprava a zavolal jej či mi chce dať peniaze alebo to riešiť cez poistku. Ak je to jej auto tak by pre ňu možno bolo lepšie to vyriešiť mimo poistku aby sa jej nezvýšila cena poistného kvôli tomu, že už má na tričku nejaký vrúbok.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

suhlasim s balckhawkom, radsej mimo poistovnu to riesit,
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tazne zariadenie Szkoda ZuperBé v akejkolvek vybave - aj v tej najvyssej - nie je. Najvyssia uvybava stoji uz od 35.000 evra a kludne 42000 takze co by som tam preboha aky zelezny hak s vyrobnymi nakladmi dvanast eur chcel mat ?!

By default a kazdemu kto ma v riťke dierku ? houno houno zlata rybka...




Doplatoček ? slabotka 884eur, nezabudnite na "pripravu pre tazne zariadenie" za bratru 186 dukatov. To bude zrejme 4 metrovy kabel a koncovka.

že šíber ? slabotka, 1240eur pre kombik...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

Tak povedala mi ze mi da peniaze, ze nechce riešiť cez poisťovňu. Mne osobne je to fuk. Pozrel som náhradný spatak- 32€, ze mi to preplatí, takže vybavené :-)
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: uprimne, kolko ludi potrebuje tazne v aute? Plus nikto nedava tazne v seriovej vybave (ak sa mylim, oprav ma). Ako som spominal predtym, Superb je zaujimavy vo vybave Style s paketom Style plus (adaptivny podvozok, adapt. tempomat, 3-zonova klima, 8" navi, ...), zakladnou sadou asistentov (mrtvy uhol, lane assist, adaptivne xenony s vyrezavanim) a priplatkom za 18" kola. Auto dobre vyzera, pekne jazdi, cenovo okolo 30 tisic po zlave. Kombik vela ludom nemusi chybat (uz tak je tam miesta az az), panoramaticke sklo je osobna preferencia. Skor priplatok za automat je riadny. Za urcitych okolnosti vsak dokaze byt Superb drahsi nez Passat (ten je zaujimavy pri kupe na ICO z CR, tam to ide so zlavami kludne k 20% z cennikovej ceny).
Dalsou vecou su preferencie. Nedavno som videl Mazdu 6 po FL, skladovka, 2.5 liter benzin (192k) za ca. 33 tisic pri Viedni. Mozno bol este mozny odpis NoVA (tu asi 10-14%), ak by to niekto zo Slovenska kupil. Ale vo vseobecnosti, stredna trieda proste stoji tych 25-45 tisic, podla potrieb, motorizacie, ...
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

mp3turbo napísal:tazne zariadenie Szkoda ZuperBé v akejkolvek vybave - aj v tej najvyssej - nie je. Najvyssia uvybava stoji uz od 35.000 evra a kludne 42000 takze co by som tam preboha aky zelezny hak s vyrobnymi nakladmi dvanast eur chcel mat ?!

By default a kazdemu kto ma v riťke dierku ? houno houno zlata rybka...




Doplatoček ? slabotka 884eur, nezabudnite na "pripravu pre tazne zariadenie" za bratru 186 dukatov. To bude zrejme 4 metrovy kabel a koncovka.

že šíber ? slabotka, 1240eur pre kombik...

Prepac, ale priprava na tazne je kabelaz, priprava typoveho schvalenia, RJ ktora podporuje jednotku a samotna jednotka (chyba defakto tazne). A tazne je zas vec, kde pri pripojeni vozidla vypina senzory, kamera a park assist vie parkovat, o nic nejde, a siber, velmi dobre vies jak to je...

Dorobit tieto veci nasledne, je drahsie, ak nie nemozne.





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

fair enough. Ta cenovka za "pripravu" nie je zla, skoda ze to nie je zahrnute priamo v cene tazneho. Toto je spolupraca kopca elektroniky, ok.

Cenovka tazneho je ale uplne mimo, sorry za zelezo s pantom takmer 900 ?





>> turbo: uprimne, kolko ludi potrebuje tazne v aute? Plus nikto nedava tazne v seriovej vybave (ak sa mylim, oprav ma).
>> Ale vo vseobecnosti, stredna trieda proste stoji tych 25-45 tisic, podla potrieb, motorizacie, ...

pravda a pravda. Neviem kto dava v seriovej, asi fakt nikto, ale pytat si 900 eur za kus ohnuteho zeleza z kokily... uz ked dofrasa berem autiak za 30k+ tak by aspon toto mohli mat za nejaku ludovu cenu... hlavne ze reklamu na cuvaci trajler vedia spravit perfektnu.

Ani to stresne okno nepotrebuje kazdy, jasne. Tiez sa mi zda zlahka velky doplatok za dieru v streche, ano niekto ju musi pilnikom vysustruzit.

Proste, cakompraskom vyvalit 2.200 eur DOPLATOK za háčik a okienko a to cele uz pri cenovke ~40.000 za nabuchany Zuperb mi zlahka zaskocilo. Tak sa mi zase pustila pitchovacia skrinka. Ked si zoberiem ze pri cenovke ~35000 az ~40000 este viem s prehladom pritlacit dalsich 6000 za kolieska, tazne, siber, a nejake taketo drobnosti, ved sakra ja nechcem bazen s vodotryskom. Ale zase co sa cudujem, ved uz som pitchoval ze DOPLATOK za vyhrievanu sedacku vodica na Mercededededese V je 1200eur, a dalsich 1200eur za vyhrievanie spolujazdcovej zadnice. 2400eur za vyhrievane predne sedacky mi tiez pride prilis vela, ked to tu zatracenu automobilku stoji 20eur cuzamen (nieze nie, na volnom trhu maloobchod najdes tie vyhrievane hovadiny za dvacku a to je maloobchod).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal:... hlavne ze reklamu na cuvaci trajler vedia spravit perfektnu.
Small note, trailer assist reklamu robili pre passat, pre superb tento asistent tusim ani nie je k dispozicii.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Garazmajstri z byvaleho ceskoslovenska, ktori uprednostnia Superb pred Passatom to aj tak nepotrebuju, oni to zacuvaju sami lepsie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cez plece mi cita spolupachatel a pitchuje - k0k0t s tym kto dava alebo nedava tazne v zakladnej vybave... je zlozitelne, tak nech ho tam daju ked tragac stoji 40k eur.

ze argument ? nikto v zakladnej vybave nedava vyhrievany volant (okrem hjundaju ci oplu a to navyse v tych lacnych krabickach za 12k eur), tak preco to doriti nedavaju vsetci ? Ved taka odporova spirala tiez stoji sedem eur a pritom je to jaky paradny prvok komfortu...

takze tak. Ano, uplne s nim suhlasim. V tragaciku co stoji 35k az 40k eur ma byt automaticky v cene aj tazne zariadenie pretoze nestoji milion a ma tam byt aj vyhrievany volant uplne presne z rovnakeho dovodu. Nech sa ti vyrobci nehnevaju aj ked 99.999% ludi nikdy tazne nepouzilo, malo by tam byt proste preto lebo stoji houno.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5706
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

som velmi spokojny, kedze je tu spomenuty mnou vysnivany vyhrievany volant! :cool:

Raz si take auto kupim, aj keby bolo ruzove a malo mihlanice tak vyhrievany volant musi byt!
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja to mam na masine z 2001, akoze neposral som sa z toho ale rozhodne je to fajn vec.
Kazda jedna vec ktoru v aute mas je fajn, akurat sa moze pokazit.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Pichujete na to, co stoji tazne :)


Vyhrievany volant? No, zazil som sedacky v X5, ale nic moc. Niesom velmi clovek, co potrebuje teplo. Btw, moj motor po 2minutach od startu fuka uz cca teply vzduch, takze ak mi chyba teply volant, nasmerujem si to na ruky /Ale nikdy som taku potrebu nemal/.

V zime uz ked mozno tie sedacky, ale tak na 1stupni z troch..

Btw, vyrobcovia pchaju same somariny do aut, podla mna nepotrebne.

Naprv, pixujete, co stoji tazne.. ze 900e. Pozrime sa, co par rokov dozadu stala navigacia. Sumy okolo PAR TISIC EUR.. A co stoji dnes update map? Opat, stovky eur.
To by bol taky problem vsetkym vyrobcom napchat do auta Apple iPad Mini, upravit ho tak aby nesiel na bateriu ale napajanie, a clovek by si kupil navigaciu aku chce, a ma za 30eciek taky sygic a lifetime mapy.

Co tam po taznom, ked ludia 5r dozadu ked uz bezali androidove mobily davali na navigaciu v aute tisicky eur?

Dalsia vec, co mi tam chyba: zabudovana cierna skrinka, niekde ako je spatak. To si kazdy musi montovat metre kablu sam, a nechavat cennu kameru v aute? To je taky problem, tam drbnut optiku, a niekde vystup s microSD kartickou? Proste, opat nieco, co by za 200eur vyriesili.. Proste, podla mna ovela potrebnejsie veci tam nedavaju, alebo za take priplatky, ze ludia mavnu rukou.

Kolki z nas maju drziaky na mobily, cierne skrinky? Co tak nejaky universal system na uchytenie, uz rovno z vyroby? Alebo rovno, tablet vsadeny miesto radia, samozrejme trosku upraveny, ale urcite by zvladol vsetko. Ved, kolko cinskych radii s androidom, gps je na trhu a ludia to chcu? Lenze opat, asi by automobilka za taky ipad mini brala 1000eciek, ak nie viac :D

Veci ako asistent pruhov, radar, a pod a pod. - ano, chapem, ze je to v ramci bezpecnosti, len, ludi to odradza od venovaniu sa jazde. Ked si predstavim, ze mam auto prepchhate elektronikou, a idem po dialnici 150 dakde v nemecku, urcite bude moj zaujem o jazdu iny, ako v aute bez tohto. Ci sa mylim? Nie...

To je to iste, ako tempomat - ano, beriem, ze je to skvela vec. Auto bez by som uz nechcel. Ale opat - clovek nema nohu na plyne ani brzde, a reakcny cas cloveka so zapnutym tempomatom bude iny, ako bez neho. Aj ked zasa, naopak je to podobne. Zazil som 1000km cestu z IT, a pri miskolci, kde sa prvy krat zlieza z dialnice, som tak brudko zabrzdil /po 10hodinach pravej nohy na plyne/, ze som skoro lizal celne sklo. ale urcite, clovek pocaas jazdy s tempomatom menej vnima premavku, aspon trochu urcite, ako bez :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"