Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

vyhrievane sedacky su podmienka 1. u mna v aute!:) a teraz dokonca mam vyhrievany volant s je to peckaaaa!strasne sa mi to paci :D cil drazdim mamu ze to nema ani ona v CLA :D porovnaval som s nou vybavu prisaham,ze mam toho viac, samozrejme neni to mercedes .. ale 12k bez dph vs 33k bez dph
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pitchujeme, pitchujeme. Tebe sa to nezda vela ? Bez ohladu na to kolko stala vaha vzduchu v 1992 alebo kolko stali mapy navigacie.




>> Btw, vyrobcovia pchaju same somariny do aut, podla mna nepotrebne.

tu sme sa zhodli, bratm. Zato taky alkoholtester ktory nedovoli ist prinadrbanemu (0.5%..) alebo viacnadrbanemu fesakovi (>0.5%..) nezavedie nikto. Preco ? Lebo by sa jeho posrate tragace nepredavali a velmi dobre to ti skuwwweni vyrobcovia vedia.


ze CLA 33k bez dph, co tam nema ? Mercededes Polo ? :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cierna skrinka : ano, akurat ina ako si popisal. Rychlost, stlacenia plynu, brzdy, datum, cas na sekundy, GPS pozicia. Kryptovane, matematiku mame slusnu (AES 256bit), odkryptovat sa to bude dat verejnym klucom (policia a hocikto), zapisat to kryptovane mozes len privatnym klucom (4096 bitov) takze nemozes lebo sa k tomu nikdy realne nedostanes.

Autoterorizovane servisy povinne skumat funkcnost skrinky pri kazdej navsteve auta. Nemoznost pouzit akukolvek diagnostiku na auto bez nutnosti pripojenia na servery automobilky, pricom sa automaticky a vzdy kontroluje funkcnost ciernej skrinky.

Ak pri beznej cestnej fesakovi nejde skrinka, okamzite dosiel o auto. Bez debaty. Pokus o falsovanie, atd. Zakon. Ziadna pokuta. Koniec auta. Pri akejkolvek havarke nutnost skumat udaje z ciernej potvory, posudit vodica komplexne ci je howado za volantom alebo nie. Patricne tomu odmenovat - v rozsahu "4 roky nepodmienecne za obrovske nestastie ked SLUSNY clovek zrazil niekoho mimo prechodu" az po "25 rokov bez moznosti prepustenia ked fesak jazdi tak ako turbo dnes videl troch na 8km useku".

To by bola parada na cestach. Nuda, ale bezpecno. Jasne, 99.999% z vas sa to co som napisal pacit nebude. Je mi to jedno.
Netrepte o zasahu do sukromia. Na to vam serem. Ked nemas co schovavat, nemas co schovavat. Nech si pozru ze som isiel vcera k babicke do Rimavskej Soboty, a co, venček ma z toho boli ? Sa pozri co sa stalo vcera v Bruseli na letisku a v metre, takyto bordel potrebujeme ?
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 23. Mar, 2016, 19:55, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

otazka je co tam ma:) kedze zakladna cena je niekde na 30k+amg packet in out bol tusim 3+ a dalsie blbosti ale to si nepametam uz... inak povedane nieco ako oktaviaaaa v zaklade so svihadlami :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal: tu sme sa zhodli, bratm. Zato taky alkoholtester ktory nedovoli ist prinadrbanemu (0.5%..) alebo viacnadrbanemu fesakovi (>0.5%..) nezavedie nikto. Preco ? Lebo by sa jeho posrate tragace nepredavali a velmi dobre to ti skuwwweni vyrobcovia vedia.
Jednoducho, na zapad od Slovenska je do 0.5 promile castokrat povoleny, cize mozes ist vecer do vinice za dedinou/do restiky v inej dedine, najest sa, dat si poharik vina/pivo a ist kludne domov. Osetrili si to poistovne v zmluvach, ak mas alko v krvi a sposobis nehodu, nic ti nekryju. Ak pijes a jazdis, tak na vlastnu zodpovednost.

Inak turbo, ako chces objektivne posudit, kto je howado za volantom? Pre niekoho to budem aj ja, lebo nemam problem po okreske jazdit rychlejsie ako 75% populacie, ale pritom uplne bezpecne a nikoho som neohrozil nikdy. Toto je asi taky isty navrh, ako ked zeleny navrhli plosne 100 kmh limit na dialniciach v rakusku (zatial chvala bohu nepreslo) alebo po novom 80kmh limit v Tirolsku pre osobaky a 60kmh pre nakladaky, alias nizsia rychlost => nizsie znecistenie, menej nehod, nuda, ale bezpecno.
felipe25 napísal:Naprv, pixujete, co stoji tazne.. ze 900e. Pozrime sa, co par rokov dozadu stala navigacia. Sumy okolo PAR TISIC EUR.. A co stoji dnes update map? Opat, stovky eur. To by bol taky problem vsetkym vyrobcom napchat do auta Apple iPad Mini, upravit ho tak aby nesiel na bateriu ale napajanie, a clovek by si kupil navigaciu aku chce, a ma za 30eciek taky sygic a lifetime mapy.
V principe suhlas, ale ked uz si spominal superb. Od Style je 8" columbus navi v cene, updaty map mas bezplatne (nenasiel som ziadne casove obmedzenie), mirrorlink/apple carplay/android auto (po poslednom update uz aj cez wifi by malo ist), ...
S ciernou skrinkou tiez suhlas, uz sme od nej asi neni daleko, nakolko pri autonomnych vozidlach bude povinna, tam uz zodpovednost za nehodu v autonomnom mode bude preberat automobilka.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ano, teraz je navi v zaklade, ale rok dva dozadu co stala? Nemal ju takmer nikto v zaklade. A pritom to nebolo drahe..
Dnes uz sa mi zda auta, kde ju davaju v ramci akcneho balika aj free.

ako napr. take airbagy. Pamatam casy, ked 2 bol zaklad. A dnes mam v aute 8airbagov, a ten nieje urcite lacnejsi ako taka smiesna navi.

Turbo, mal som na mysli zaznamove zariadenie s kamerou :) Aj ked to co si popisal ty vobec nieje zle. Lenze na nejake realne aplikovanie toho sme daleko za opicami. Ako by si vyriesil prihlasovanie sofera? Snimanie rohovky? :) A ked dojde do servisu, policia preberie udaje, porovna ich s GPS a max. rychlostami akymi vodic siel, a po hodke si pon dojde aj so zatykacom? :))

Nie nie, Aj taka cierna skrinka mozno ma vyznam, ale kamera odhali viac. Samozrejme, ked uz vo vybave auta tak predna, aj zadna sucasne.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

konecne sa to ubera lepsim smerom :D

alkohol tester si myslim ze by bolo uplne jednoduche namontovat a napojit tak, ak by sofer nafukal nenastartuje. Sme v EU, tak by nemal byt problem zjednotit legislativu v tomto ohlade. DOkazu uzakonit rozne chujoviny a toto by naozaj pomohlo. Cierna skrinka detto. Toto by malo byt uz zaklad kazdeho auta, kludne nech mi to snima cez GPS rychlost, sral to pes. Ked sa stane nehoda tak by sa aspon lepsie objasnovala pricina.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Turbo, mal som na mysli zaznamove zariadenie s kamerou :) Aj ked to co si popisal ty vobec nieje zle.

ja viem ze si myslel kameru, v pohode - to je takisto supervec. Hned by sa lepsie odhadovalo kto je howado a kto neni :)

Prieser je ze kamerove zaznamy si vyzaduju ohromne kapacity. Ked v mnou navrhovanom systeme ktory som tu popisoval zhruba na strane 589 pichnes posrane 32GB SSDcko co dnes stoji 25eur malobchod cize pre automobilku by cena bola 9 eur kedze by to kupovali na vagony, dokazes tam zapisat vela vela mesiacov dozadu. Kazdu sekundu sa moze zaznamenat par bajtov (nech 16, napriklad GPS moze byt spravene len na dve desatinne miesta a hned mame ochranene sukromie pretoze sa bavime o rozptyle stoviek kilometrov), cize ta kapacita vydrzi sialene dlho.

S kamerou je to uplne iny problem - zaspini sa, uklada obrovske kvanta dat aby to bolo akotak pozeratelne == trpi zivotnost SSDcka kvoli extremnym mnozstvam zapisov, bolo by to cele nespolahlive atd.

Uznavam ale vynikajucu schopnost posobit ako dokazovy material. Na sude. Oficialne. Homolologizovane Evropskou uniou, vsetci usmiaty, vsetci stastni, povinna sucast vozov. Len tie pokazene SSD... napriklad kedze ale platime kazdy rok zakonne poistky, poplatky za dialnice a neviemco, mohli by sme kludne v autorizovanych servisoch platit 30eur rocne za vymenu SSD. Ked sa SSD pokazi a nebude schopne ukladat data, autiak bude fungovat v nejakom nudzovom rezime a po par motohodinach / stovkach kilometrov odmietne fungovat uplne. Nepohne sa. Samozrejme majitela bude hnat cez vsetky displejicky do autorizovaneho servisu na vymenu ssd. Ze su to dalsie naklady na auto ? No a co, kto nema 30 eur rocne na SSD moze jazdit autobusom.

V pripade akehokolvek vaznejsieho karambolu musia zucastneni vodici automaticky strpiet policajnu analyzu tychto zaznamov v zaujme preukazania viny a okolnosti - rovnako ako dnes musi kazdy v karambole fukat ci slopal (komu sa nepaci moze jazdit autobusom, mame ich dost). Auto aj po amaterskej oprave musi zabezpecit aby nemohlo jazdit bez SSD, proste vsetky riadiace jednotky musia byt schopne detekovat SSD, jeho schopnost zapisovat data, odmietnut pracovat ak nieco nie je "v poriadku". Ze snivam ? Dnes ano. Moje deti to uz zaziju. Nevadi mi to. Presne naopak.

Jo a v tragaci tie SSDcka budu dve - aby sa "nahodou" neznicili pri havarii. Jedno bude vnutri pod vodicovou sedackou na vnutornej strane, druhe bude pod zadnou pravou sedackou. Ked ti nieco skrati auto spredu o tri metre teda znici soferovu sedacku spredu, uz ti bude jedno co je alebo nie je zapisane v tejto svini. Rovnako ked ti nieco prejde zozadu auta tri metre do interieru, namiesto SSDcka - a namiesto chrbatu zaroven - budes mat Tatru 815, takze tam uz je SSD a jeho citatelnost neprilis podstatne.

Rovnaky princip sa uplatnuje pri havarke na vodica zboku - autiak musi byt zdeformovany meter z lavej vodicovej strany aby doslo k destrukcii zaznamoveho zariadenia. Popis nehody : Tatra 815 sa prirutila zlava, utrhla Jozovi hlavu, z chrbtice mu spravila sedem malych chrbticiek, utrhla najprv lavu potom pravu nozicku, a v zaverecnej fazi znicila, potvora, SSD. Blbe. Pricinu havarky budeme skumat velmi tazko. Aha vlastne nie, pretoze zostala neposkodena SSD v zadnej casti vozu.

Preto dve na rozlicnych miestach vozu. Obidve musia mat samozrejme rovnaky zaznam. Ked nemaju, niekto bude mat hodne drahy pruser. Napriklad majitel vozu, v ramci objektivnej zodpovednosti. Ked sa nahodou jedno SSD pokazi, spoliehame sa ze zrovna do momentu jeho opravy nepride k fatalnej havarke.

Ach ano, pri havarke by sa mohli vsetky SSDcka znicit napriklad poziarom. Iste. Pripadne inak. Takych je ale velmi malo.




>> Lenze na nejake realne aplikovanie toho sme daleko za opicami.

ale urcite. Dnes.

Dnes takisto ani zdaleka nedokazeme dnes pochopit co to z pravneho hladiska znamena ked auto samo soferujuce po dialnici sposobi nehodu s ublizenim na zdravi, pripadne s nasledkom smrti. Hele moj XXX si soferoval sam po dialnici 130 ked zrazu ten pako predomnou spravil to a hento, a moj tragacik v snahe sa vyhnut vytlacil Mazdu z dialnice (Cechy, pivovar, dva roky dozadu, tri ? jasne, tam nesoferovalo auto ale co keby).

Dnes nie sme pripraveni na strasne vela aspektov, napriklad ani na cierne skrinky a/alebo ciastocne pripadne uplne autonomne autiaky. Co to znamena ze automobilka prebera zodpovednost ? To su take krasne reci, ked ti Jano vylezie z auta ze "prepacte mne je to fakt blbe, ale automobilka XYZ vam zabila zenu a dve deti, ja som cital knihu - dam vam na nich telefonne cislo, zavolate im ? Ty ale to hnusne vyzera jak ma tu hlavicku vykrutenu, mal by si na nich nakricat v tom telefone."
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Predstav si, ze kazda nehoda, kde vinnik nesuhlasi s tym, ze policia povie ze je vinny, a ma CIASTOCNE pravdu, alebo ma cokolvek - akykolvek fakt, ktory by bol na jeho strane by asi koncili na sude. Velakrat policia povinne - vy ste vinnik, aj ked sa clovek tak neciti. Ano, ked clovek sam vie, ze sa nevenoval jazde, a urobil chybu, a do niekoho drbol - prizna sa a bodka.

Skor si myslim, ze na to nieje ani policia pripravena, asi preto este nemame kamery v autach standardne. Nejake SSD ani netreba, staci velka pam. karta so sluckou, ved ta nahra hodiny zaznamu. Ale asi je to jedno, lebo, si neviem predstavit, zeby sa kazda nehoda kde je niekto nespokojny s verditkom riesila este roky na sudoch. Ono by to muselo byt nejake rychle skratene konanie, pozriem zaznam ano vy ste vinnik, ale to si neviem predstavit. Kazdopadne, kamera v kazdom novom aute (podobne ako zaviedli snimace tlaku, co ani niesu snimace tlaku len snimace otacok pri defekte) od pevneho datumu dajme tomu od 1.1.2017 v kazdom novom aute by zmenila mentalitu ludi, lebo by uz vedeli, ze aa, nesmiem si dovolovat, lebo neviem, kto kazdy ma nahrava.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

jasne na sd kartu nonstop nahravat dokola :D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

SD karty maju ukrutne mensiu zivotnost ako SSD, preto som napisal SSD. Ale to je jedno, proste "nieco".

Aj dnes sa ludia stretavaju na sudoch ked su nespokojni s niecim... to uz dlho funguje. Keby sme mali cierne skrinky + kamery, tie sudy by boli o trosicku jednoduchsie... aj tych sudnych znalcov by nebolo tolko treba (a zakazdym povedia nieco ine, ked ich mas 6, tak bude 6 rozlicnych posudkov len tak mimochodom).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

felipe: keby chceli, tak isto sa da vymysliet sposob, ako takuto vec zlegalizovat a nasadit. Pre automobilky by to nebolo nic extra drahe, ako pisal turbo je to otazka par eur a kopec nehod by bolo vybavenych v okamziku.
Ale to by obcas objasnilo aj veci, co sa objasnit nemaju.
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

V dost vela novych autach uz ta kamera integrovana je a vyuziva sa pre rozne potreby - prednarazovy asistent, spinanie dialkovych/stretavacich svetiel, adaptivne svetla (vyrezavanie), ...
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

prve co by prispelo k bezpecnosti cestnej premavky by boli opravene cesty bez jam na ktorych si ohnes disk a pretrhnes gumu.

ked ti je auto mile tak na niektorych usekoch si jednoducho davas viac pozor na jamy ako na ostatnych. Ked budu opravene cesty a ja budem moct nerusene sledovat cestnu premavku tak ako by som chcel potom si mozete aj s kalinakom instalovat kamery kade tade.

Ale suhlasim mat v aute kameru je fajn napad pokym si niekto nezmyslí, že preco vlastne nemozeme tych debilov sledovat a pokutovat pomocou takychto zariadeni. Nejazdim jak prasa to nie. Ale aby mi domov chodili pokuty za to ze na obchvate idem o 00:00 o 10km/h viac ako je povolene, alebo ze som udajne "bezdovodne" presiel do protismeru aj ked som sa vyhybal jame jak marianska priekopa. Tak to si nechaj.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5573
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Zubesuch --> Suhlas + odstranovat nelogicke a matuce znacenie, ktoreho je na Slovensku neurekom.

Ale vzdy je lahsie davat pokuty za vtakoviny, ako predchadzat vzniku koliznych situacii :rolleyes:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"