Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

cele tie nudzove rezimy su bullshit..
zrovna budem potrebovat vykon alebo ist rychlejsie, lebo sa napr niecomu vyhnut ale houno houno.. nikam se nejede..
snad jedine kedy pochopim nudzak je zabranit poskodeniu auta / napr automat..
ziaden nudzak nezabrani havarke ani nicomu.. ak je vodic trotl tak mu ani nudzak nepomoze, ba priam naopak.. clovek je zvyknuty na vykon a bum bac.. havarka lebo vono to zrazu nejede!
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale nudzak neries ako ten nudzovy rezim co poznas dnes... to som len tak trepol, lebo ma nenapadlo nic mudrejsie. Tak ako ukazane na videu s AdBlue : o 1500 mil vazeny vodic nepojdes nikam. Pocas jazdy "aha problem, dalsi start motora nebude mozny". Jednoduche ako facka.


>> turbo ty fakt chces aby ta VSETKO obmedzovalo? akoze vazne? ..

v ziadnom pripade nie. Nechcem mnohe sracky co dnes mame. EGR ventily, DPFka. Ani trosku sa mi nepaci DPF system. Nehovorim ci to je dobra vec alebo zla, ci je to nutne kvoli životnému prostreďovi alebo ci to neni nutne, hovorim ze sa mi ani trosku nepaci OBMEDZENIE ktore DPF pre mna predstavuje (teda v tomto momente nie lebo ziadny nemam). Nepacia sa mi ani servisne naklady vyvolane DPFkom. Nepaci sa mi ani zmena konstrukcie sposobena DPFkom (motormanagement, naspodu priduseny lebo tam sa produkuje vela splodin). Nepaci sa mi to ze az v tretej generacii DPF dokazalo BMW ako-tak zoptimalizovat techniku aby mala kusok mensiu spotrebu ako motory pred nou.

Nepaci sa mi ze DPF ako take zvysuje spotrebu. Ano, rozhodne zvysuje. Nepaci sa mi ze dnesne superdiesliky jazdia rovnako draho s rovnakou spotrebou paliva ako jazdila Szkoda Ocktavia 1.9td 81kW v roku 1997. Aj ta vedela za tri a pol litra na dialnici rozbehnuta. Aj ta vedela za necelych 5 litrov v meste. A ake to bolo tazke auto, kruto nezoptimalizovane do posledneho milimetra na spotrebu (prevody, pneumatiky, zakrytovane vsetko dole pod autom kvoli aerodynamike atd). Keby sa dana Octkavia zoptimalizovala tak ako su dnesne auta, urcite jazdi za tri litre aj drobne na 100km na dialnici pri kludnej jazde.

Ani trosku sa mi nepaci ze DPFka, pekelny to vynalez VSETKYCH NAS OCHRANUJUCI pred rakovinou sposobenou commonrailami, sa daju ci uz odstavit, prevrtat alebo tromi inymi sposobmi OJEBAT.

Urcite najdeme kopec inych veci ktore sa nam nepacia, nevyhovuju atd. Ciernu skrinku si mozes priratat k nim. Kludne. ale ked sa zamyslis akym sposobom by dokazala POMOCT a POSOBIT PREVENTIVNE... urcite by zachranila kvantum zivotov a zraneni.


MIMOCHODOM A TERAZ K SKUTOCNEMU NUDZOVEMU REZIMU, TAK AKO HO VSETCI POZNAME : STRASNE ZNIZENY VYKON MOTORA BEZ AKEHOKOLVEK VAROVANIA. Mas standartny alebo nacipovany voz. Predbiehas kamion hore Donovalmi, dole proti tebe sa ruti tri-a-pol-tonka Iveco, nalozena siestimi tonami ako to uz zvycajne byva (aha vidis, vaha v nakladaku co mu nedovoli sa pohnut, dalsi vynalez Turba). Uprostred kamionu ti autiak padne do nudzoveho rezimu. Prekvapenie ! BEZ AKEHOKOLVEK VAROVANIA PREDTYM !!!! Moment prekvapenia je svina. Stratis sekundu pokial si vlastne uvedomis ze a kurwa. Kamion nestihas predbehnut, zabrzdit tiez nie a zaradit sa dozadu. Nastala rana.

Ze vymyslam ? Kamarade pred ocami mojho brata sa traja chlaci takto zabili v Golfe. Vypalil dopredu, dymilo sa za nim, mozno to mal nacipovane cert vie, uprostred kamionu sa predstalo dymit. Brat este stihol nahlas zahucat ze k0k0t co tam robis ??? Tak dlho to trvalo, mozno tri sekundy, mozno styri. Strasna rana, traja mrtvi. Pretazene Iveco.

A teraz sa pytam, preco ta svinska automobilka tuto vec nevyriesila od roku 1996. Preco nevyplozili tie svinske lopatky v turbe napriklad 0.15mm podlozkou, preco preco preco preco. Miliarda otazok sa vynara. Preco najprv nezacne piskat pristrojova doska ze kurwa turbo tlaci daleko vyssi tlak ako by malo a za 20 sekund znizim vykon motora. Preco to spravi po 5 sekundach !!! Najcastejsia tema na internete ? Vypina sa mi turbo, nehovor ze nie !! Preco uz davno nerobia vsetky turba riadene vonkajsim ventilom ktory by proste odpustil kusok tlaku mimo tak ako to ma Voyager ?!?!?! Voy nema vnutornu variabilitu turba !!!

VED ONI TYMTO SPOSOBOM VRAZDIA LUDI !!! kvoli comu vlastne, kvoli takej pitchovine ze turbo namiesto 1.25baru tlaci 1.5 baru sedem sekund ?! Aby som sa z toho neposral !!!! Co spravi moja zena, tvoja zena, ked sa jej taketo vec stane prvykrat v zivote ? Aby to nahodou nebolo posledny krat ... tak vidis, este stale mas taky strasny stress z ciernych skriniek ?



A vedel by som ti vymenovat zopar dalsich veci ktore mi na autach vadia. Ale naco...
Takymto sposobom si rozmyslal alebo ani moc nie ?





>> je TROSKU rozdiel, ked ti 3000km pred minutim adblue hlasi ze ho mas doplnit, (zohnatelne na kazdej pumpe) ako keby ti adblue
>> (ktore ma byt dozivotne a zozenies ho iba na objednavku v autoterorizaku) vytieklo bez varovania a hodi ti auto do nudzaku alebo
>> ho vobec nenastartujes..

okej, neni problem - tak spravme SSD take univerzalne ze tam zapojis vsetko z Alzy == uzivatelsky vymenitelne rovnako ako AdBlú. Avsak nahulvata auto sa nepohne ked nemas SSD prevadzkyschopne uplne rovnako ako sa dnes nepohne bez AdBlu. Alebo z inej strany, prikaz EU na homologizaciu : kazde auto musi mat zabezpecene autorizovanym servisom ZADARMO pocas svojej zivotnosti ze SSD bude fungovat, to znamena ze autorizovany servis musi KAZDE pokazene SSD vymenit gratis. TAK AKO MAME DNES SERVIS V CENE NIELEN U MERCEDESU ALE AJ U INYCH ZNACIEK, TAK BY BOLO AJ SSD V CENE. Hotovo, vyriesene.

Jasne, teraz mozem zacat konspirovat : sikovny slovak by chodil s piezoelektrickym zapalovacom a odjebaval by SSD kazdy treti den a samozrejme by autoterorizovany servis prestalo po polroku menit kokotkovi SSDcka dokola (to by sa samozrejme nedalo znasat na naklady, iste). Proste moznosti zneuzit si tiez dokazem predstavit, ale zase ruku na bradavky : takychto kretenov je mizive percento a v plnej miere ich riesi zosrotovanie auta pri cestnej kontrole. Este inak, pokial autiak dlhodobo nema funkcne SSD tak nejaky emergency system zahlasi na velin "woe error, VIN 32423542525" a podla toho si policajti vedia (A MUSELI BY) fesaka najst. Podobne veci v aute budeme mat - emergency, havarka, masina sama vola na 112 ze help uwaga wnimanie kuwa help schnella schnella, som na pozicii GPS 1234. Je to tak ? Je.

SSD by bolo zavrete v nejakej specialnej skrinke ktora sa nebude dat bez stop otvorit. Blablablabla. Tym si vyriesil 99% tych spekulantov a zvysok nie je komercne zaujimavy. Zostatok by si vyriesil tak ze riadiace jednotky by okresali motor na 50kW vykonu a 60km/h maximalnu rychlost KED NEBUDE SSD funkcne. A samozrejme osefovat kryptovanim riadiacky aby sa nedali programovat v ProfiTuningu a u Jozka v garazi ako EDC15.

Pozri, aj dnes mozes vytiahnut z ABS poistku a jazdit bez ABS. Aj dnes mozes manipulovat airbagy a aj sa to dialo v bazaroch s autami po strasnych havarkach. Je ukrutne nebezpecnejsie jazdit s manipulovanym érgagom ktory nevyleti ked ho bude najviac treba, nez s funkcnym SSD ktore na teba moze prezradit ze si sa vcera, predvcerom a predpredvcerom zatulal k milenke a mrdal si hu doriti tak silno az ju bolo na prizemie do mojho auta pocut.




>> nejdu stierace? auto v nudzaku
>> vypali sa ti ziarovka? auto v nudzaku
>> prestala fungovat navi? auto nenastartuje
>> toto mi nepride ako dobra cesta turbo :)

tu sa zhodneme - ani mne to nepride ako dobry napad.
A ako sa ti paci auto bez AdBlue ktore odmieta ist ? Ved to nikoho neohrozuje !! Tak preco, dofrasa ? A prd s tym urobime.





>> takze pokazeny blackbox = auto v nudzaku / zabranenie jeho pouzitiu = riadna hlupost..

prieser je ze keby autiaky mali povinne namontovane blekboxy a jazdili by aj ked budu pokazene, tak by boli pokazene vsetky a furt. Takze tadeto cesta nevedie.

K alkoholu : protialkoholisticky pristroj je velky problem ked sa predava za osem eur v alze ? Nie, nie je. Ze niektore krajiny maju dovolene male mnozstvo frndžalice a ine nemaju ? A preboha co, to akoze autiak podla GPS nevie v ktorej zasratej krajine sa nachadza a to je az taky sialeny problem kazdy tyzden sa opytat internetom niekde na veline ze halo, nezmenili sa predpisy vo vychodnom Azerbajdzane lebo sa tu nachadzam ? Sorry ale pred tromi rokmi si jazdil Teslu ktora si natiahla komplet cely firmware, dosiel si domov, masinka zahlasila "pocuvaj feši, mam novy program, zajtra mas motor o 60kW vykonnejsi, o 20km dlhsi dojazd kvoli optimalizacii XYZ a navyse ti este ako bonus pridavam funkciu autopilota na rovnej ceste". Nieco na tento sposob.

Akoze sorry ale mnozstvo alkoholu krizomkrazom po civilizovanych krajinach tiez viem vyriesit. Nehovorim ze je to dokonale, ale da sa. Pripadne by tam mohol byt nejaky override button ze "uwaga uwaga monsieur conducteur [conducteur ako vodič, tentokrat nie vo vyzname ludskeho sofera ale medeneho drotu, akoze turbo hodil silny ftip] neviem zistit v ktorej si krajine lebo ty svina si odpojil GPS. Takze ti dovolim soferovat ked tuto trikrat zmacknes tento gombik, ale bude ti vystrazne blikat osvetlenie znacky aby ta vsetci policajti mali dovod skontrolovat". Alebo nejaka podobna habadura.

Nikto sa nepozastavi nad tym ze Merdedeces S ma
1) asistenta spravneho prejazdu krizovatkou [co kurwa ?]
2) asistenta spravneho vyhybania sa chodcom [prisampitchu]

ked dokazu montovat do tragacov taketo pitomosti nevyhnutne na prezitie, preco nedokazeme jednu sprostu ciernu skrinku ktora by mala ukrutne vacsi spolocensky vyznam ? Pozri, ked je niekto frajirek alebo howado dnes PRETOZE MU NIC NEHROZI, spraval by sa velmi odlisne KEBY VEDEL ZE MA POD ZADKOM VECICKU KTORA HO PREZRADI HOCIKEDY. Staci ked sa pozries co sa zo slovenskych machrov stane po prekroceni ciary s Rakuskom : krotke baranky iduce 48 tam kde je znacka 50. Doma ale smykaju 76 na 50tke pretoze vedia ze ani houno sa im nestane.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

turbo ale ten problem s tymi namachrovanymi co sa tvaria ze "aha to ja som tu sef vesmiru" a 20km na zapad seka dobrotu vie ze polizei s nim vytre podlahu takym sposobom ze sa mu nechty na nohach pokrutia to by som nazvral problem "rovni a rovnejsi" a blackbox je len jeden clanok celej veci. A bol by zbytocny ak by ostatne clanky zlyhali, co by sa pravdepodobne stalo. Pretoze to je o ludoch, slovakoch.

Hovorim, ak by toto bolo potom doslova zneuzivane voci vodicom, ktori sice prekracuju rychlost ale rozhodne ich nemozeme oznacit za prasata takym sposobom, ze ti budu automaticky chodit domov pokuty za uplne kraviny - lebo dnes ta prislusnik pokutuje za uplne kraviny "ako pan vodic isli ste za desat minut sedem namiesto 110 po D1 120 po D1" tak si to nechajte. To je take slovenske... najprv dodrbat cestu, potom namiesto toho aby to opravili, slahnut tam obmedzenie rychlosti a nakoniec tam postavit aj radar. Lebo ked ides namiesto 50 na vypadovke z mesta 59 tak si proste na kalinakovom zozname cestny pirat!
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nudzak pri predbiehani som zazil aj ja na oktavke. Velmi to neprijemna vec. Nastastie neslo nic oproti ani za mnou, takze v klude som sa zaradil spet za kamion. Auto Oktavia 1.9TDI 3 generacia. ZIadne info ani nic, co by naznacovalo ze auto bude hodene do nudzaku, naberam rychlost pri predbiehani a zrazu **** nic, plyn na podlahe a auto prestalo tahat. :facepalm:

k blackblox, dnes v dobe ked sa da snad vsetko mozne a automobilky vedia bez problemov osierat emisie, neverim, ale neverim, ze by neboli schopny vyrobit naozaj odolny blackbox do auta dajme tomu s SSD. Verim, ze keby sa chcelo, tak sa vymysli xy napadov, ako to spravit. TU je ale otazka, naozaj spravnym organom zalezi na zvysenie bezpecnosti na cestach?
AJ to posrate cidlo na alkohol, uplne primitivna vec, no a co ze maju v kazdej krajine idy limit na alkohol, aj tak sa auta vzdy prisposobuju dannej krajine, takze si nemyslim, ze je problem upravit limit na nafukanie
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

HellAngel napísal:Auto Oktavia 1.9TDI 3 generacia.
Doteraz som bol v tom, že trojková Octávia mala už len 1.6TDi, či?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

whatever. Najhorsie je fakt ze to pride bez varovania. Adblue mas "halllo o 2200km prestaneme fungovat, dobre ?"


ono sa tie auta aj dovazaju takze problem naozaj nastane... ale hovorim, je to totalne riesitelne. Moje masiny su dovezene z Belgicka a Rakuska a Francuzska a Finska. Zrejme nemaju vsetci taku [ne]toleranciu alkoholu.

Zubesuch : absolutny suhlas. Ja nechcem nikoho popotahovat za pipika lebo isiel 114 medzi Sencom a Triblavinou o siedmej vecer. Dnes ma ofukol jeden polomacher minimalne 130 na Pristavnom moste, ja som palil dobrych 90 tak ako skoro vsetci sudruhovia okolo mna (aha, je tam osemdesiatka ! Turbika do Ilavy alebo Leopoldova aspon tridsat natvrdo) a slusne fikol okolo mna... chapes takyto ked volaco vyvedie tak by sa mu zratalo. Alebo Rastik z Dubovian, co na prechode zabije dve dievcata a o sto metrov dalej mu od narazu vytrhne motor z auta - ja byt ich foter ktory tam prisiel ako zachranar, ja ho zabijem na mieste ani na analyzu SSD necakam. By som si spravil vlastnu.

Ja som nikdy nepovedal ze treba perzekuovat vodicov za prejazd cez plnu ciaru. Za odbocenie inak ako je prikazany smer jazdy. Nebude sa dat riesit kazda jedna vec, nikdy nijako. Na to nemame ani aparat a ani volu. Ale ked taky Davidko s autom skramuje dve dievcence na prechode, ma na krku v 21 rokoch uz aj ublizenie na zdravi, gandžu a tusim kradez alebo nieco a potom vyfasuje 4 roky ?? Mimochodom uz je tusim vonku fesacik. By sa pozreli jeho zaznamy, okamzite vidis ze take poaknovane v-hlave-vymrdane chlapca si zasluzi 25 natvrdo pretoze je proste spolocensky nebezpecny. Dnes zabije tieto dve chudatka, zajtra dalsich. Tak mu to treba trosku stazit.

Cierna skriňa by jednoznacne bola prinosom k bezpecnosti na cestach. Viem ze je to take diskutabilne a mnohi sa na to budete divat s despektom, ale ludom proste chyba disciplina a strasne vela z nas je machrov. Slusnemu cloveku nema co vadit. Zachvilu budeme sledovani Dzej and Tí lebo maju kazdych sedemsto metrov nad cestou kamery, rozpoznavaju znacky atd.

Toto vam nevadi ? No vidite... Mne to nevadi. Ja nerobim nic zle, ja sa za nic nehanbim. Nech si pozru kde som chodil. Dokonca si mozu aj pozret ako rychlo som isiel, ved aj to si uz vlastne vedia vypocitat - na tejto brane bol 12:04:53, na dalsej bol 12:06:53, su styri kilometre od seba, isiel dve minuty kokotisko, takze PRIEMERNE isiel 120km/h.

Hotovka.

Este stale mas problem s ciernou skrinkou a buzeraciou ? Ved pokuty za rychlost ti mozu chodit takto... jasneze, na Dlhych Dieloch taketo nemame. Ani v Petrzalke. Ani... jasne.

Ze fantazirujem ? Akurat tolko, ze v Taliansku tento RYCHLOSTNY SYSTEM UZ ROKY FUNGUJE !!!! S AUTOMATICKYM POSIELANIM POKUT !!! V Nju jorku funguje tiez na mnohych vybranych usekoch.

Este stale mate problem s ciernou skrinkou ? A co takto mobil co nosis v gatoch ? Spustim aj takuto esej ? LOKACIA NA METER PRESNE ???

A co takto sparovat mobil a auto ? EMEI plus VIN ? Kokoooooos este ste sa neposrali od strachu ???
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

under:
http://skoda-octavia.autobazar.eu/19-tdi-id8582609.html
ale asi toto je druha generacia, ta pred nou bol len facelift, mam v tom hokej :laugh:

jasne ze blackbo nemoze byt problem. ale pokial z toho nebudu ryzovat prachy, tak sa do toho nikto nepusti. Kazdy sere na lepsie dokazovanie skutku, alebo ochrany. To netecu prachy spravnym smerom.
Ale to vo vsetkom tak, ak z toho nejdu prachy, neriesime. Bezpecnost je niekde v pozadi. Vymyslia super system na oje*avanie emisii, ale to ze mi ide zdohnut auto a hodi ma do nudzaku v naozaj neprijemnej situacii, to nikoho neserie. No nic, zaparkoval som auto pri prvej moznosti, isiel som sa vystat, vybavil hovor, nastartoval auto a hla, turbo zase ide :D
Naposledy upravil/-a HellAngel v Št 24. Mar, 2016, 22:29, upravené celkom 1 krát.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2336
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

to nie je 3jková octa, to je facelift dvojky.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je ten najvacsi problem. Vyrobcovia maju hovno zaujem na niecom takomto plus sa KAZDY BOJI ze by "tie svine vodici" nekupovali ich auta presne kvoli tomuto. Je to tak. Uplne rovnako ako s tym alkohol-stop pristrojom.



> Inak, pánové, mám otázku.
> Kúpim si tri balenia motorového oleja. Jedno minim celé, z druhého polovicu a tretie neotvorím.
> Môžem o rok použiť obe nevyužité balenia (jedno rok otvorené a napoly minuté, druhé neotvorené, ale o rok staršie) použiť bez
> akejkoľvek obavy, rovnako ako by som použil práve zakúpený olej?


mozes, v pohode. Ta zavreta flasa je uplne bezpecna, ta otvorena je taka zlahka diskutovatelna ale v praxi pokial nebyvas pri mori dva metre, pokial na nu nesvieti cely cas slnko a nie je vystavena celorocnemu mrazu... pokial ten olej "nezvetra" nenatiahne do seba vzdusnu vlhkost, mozes veselo.

Velakrat som aj ja osobne dolieval olej z nejakej flasticky co som mal v aute. Menim olej pred Vianocami, kupim 5 litrov, nalejem 4.5, polovicka teda zostane v jednej flasticke ktoru vozim so seobu. V septembri pozrem a pollitra dolejem. Tu flasku cely rok natahujem so sebou v aute, zima, teplo, nezaujem. Ved ten olej v motore znasa 100 stupnov plus, takze 40 stupnov v interieri mu vobec nevadi. To iste ma -20 v motore ked auto dva dni stoji, takze -20 v interieri mu rovnako nevadi ako v motore.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

otazka z trocha inej strany. Ide jar, prezuvanie a chcem robit podvozok. capy, tycky... a chcem osetrit podvozok. Nie je v zlom stave, ale chcel by som ho udrzat aspon v takom stave akom je. Mate s niecim skusenost?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

mp3turbo napísal:Slusnemu cloveku nema co vadit. Zachvilu budeme sledovani Dzej and Tí lebo maju kazdych sedemsto metrov nad cestou kamery, rozpoznavaju znacky atd.

Toto vam nevadi ? No vidite... Mne to nevadi. Ja nerobim nic zle, ja sa za nic nehanbim. Nech si pozru kde som chodil. Dokonca si mozu aj pozret ako rychlo som isiel, ved aj to si uz vlastne vedia vypocitat - na tejto brane bol 12:04:53, na dalsej bol 12:06:53, su styri kilometre od seba, isiel dve minuty kokotisko, takze PRIEMERNE isiel 120km/h.

Hotovka.

Este stale mas problem s ciernou skrinkou a buzeraciou ? Ved pokuty za rychlost ti mozu chodit takto... jasneze, na Dlhych Dieloch taketo nemame. Ani v Petrzalke. Ani... jasne.

Ze fantazirujem ? Akurat tolko, ze v Taliansku tento RYCHLOSTNY SYSTEM UZ ROKY FUNGUJE !!!! S AUTOMATICKYM POSIELANIM POKUT !!! V Nju jorku funguje tiez na mnohych vybranych usekoch.
predstav si ze mne to vadi. http://autobild.cas.sk/clanok/210493/na ... v-a-kamier. Tu su skusenosti s kamerami.

neni vsetko len cierne alebo biele. Zivo si viem predstavit co sa strhne na Slovensku ak spustia tu radarovu siet. K davaniu pozor na vytlky a jamy, pribudne zvysena "ostrazitost" v style "kdeze je to tu ta kamera" alebo "kolko to idem - budik sledujem ta"? Dovolim si tvrdit ze toto ma pramalo spolocne s bezpecnostou na cestach a ovela viac s tym ze ideme ich pekne skásnuť. Pretoze ked ti pridu za mesiac tri pokuty po 100€ pretoze si piratsky prekrocil rychlost o "strasnych" 12km/h na obchvate, tak si velmi rychlo rozmyslis ci budes sledovat budiky alebo cestu. Co tam potom, ze pred tebou brzdia vodici a skripu zubami aby dobrzdili, ty si sa do nich spokojne nevedomky rutis povolenych 80 a sledujes to na budiku.

Neni to dobre.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: k alkotesteru, na jednu stranu to odmietam, na druhu stranu je to nespolahlive. Aby si mal nieco na urovni policajnych dragerov, tak musis do toho fukat tusim 5s (nie je to vela, ale zdrzuje), draho to kalibrovat a da sa to celkom jednoducho obabrat balonikom/flasou stlaceneho vzduchu. Dokedy to nebudes vediet zistit z malickeho pichnutia a analyzy krvi (nieco ala kontrola hladiny cukru u diabetikov), dovtedy v autach nie. Okrem toho, akakolvek takato novinka v autach by sa k vacsine populacie na SK dostala az tak o 10 (aky je priemerny vek vozidiel na Slovensku?). Dovtedy by sa skor zislo dat dokopy tie cesty a donutit STK k riadnej funkcnosti, zaviest system 3-2-1 a zabezpecit, ze neprejde cez STK vrak kvoli 20 euram do vacku.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

maniak ide skor o to, niekde zacat. isto momentalne technologie maju svoje diery, muchy na plnohodnotne nasadenie. ale treba sa tomu venovat. Lenze nevenuje sa tomu nikto. Statnej kase prospieva viacej ozraty sofer za volantom, ako ten co sedi doma, lebo nenastartuje auto. V tom vidim najvacsi problem bohuzial
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

undertaker007 napísal:Inak, pánové, mám otázku.
Kúpim si tri balenia motorového oleja. Jedno miniem celé, z druhého polovicu a tretie neotvorím.
Môžem o rok použiť obe nevyužité balenia (jedno rok otvorené a napoly minuté, druhé neotvorené, ale o rok staršie) použiť bez akejkoľvek obavy, rovnako ako by som použil práve zakúpený olej? :-)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

turbo ti odpisal


....
Volkswagen a Porsche preventívne zvolávajú 800-tisíc áut na kontrolu pedálov. Týka sa to modelov Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne vyrobených od roku 2011 do dnes. Príčinou je možný uvoľnený poistný krúžok. Pri najnovších autách problém už odstránili.
Volkswagen zvoláva po celom svete zhruba 177-tisíc novších áut Passat pre možné problémy s centrálnou elektrikou. Nemecký úrad pre motorové autá KBA podľa DPA uviedol, že v autách môže byť zle nasadený konektor, čo by mohlo viesť k vynechaniu motora. Do servisov musí ísť aj 25-tisíc kusov značky Škoda Superb.
http://ekonomika.sme.sk/c/20125220/neme ... dalmi.html
sa im dari v poslednych dnoch
Naposledy upravil/-a LordKJ v Pi 25. Mar, 2016, 00:56, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"