Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tu poistku mam od zaciatku ako auto mam :rolleyes: takze ziadne znizovanie pocas doby nebolo. chcel som, ale povedali mi, ze uz takto mam dobru poistku.
skody voci zivom asi nemam, viem ze je tam kradez batoziny a podobne hluposti, to neriesim.
ale neviem ci je standardne pri PZP poistenie auta pri skodach voci zivlom :rolleyes:

ale neorbil by som strasiaka pri poisteni 1.6 benzinu :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no asi tak. Zacinam mat dojem ze pre slovač je obrovitansky neukočírovateľný neprežitelný objem aj 1.5...



>> a co ides nieco kupovat?? :good:

ani som nesiel az dokial si mi nepripomenul SRT ktore mam sejvnute v takom drbnutom folderi ze "E:\inzeraty\!toto kupit" :)
more ked sa nad tym tak zamyslim, a to by som teda fakt nemal, kto mi preda 317kW na zadnej naprave za 13 papierov a jak hovoris so štýýýýýlom ??

Mam tam aj Macubuši tritisic verziu Aspirata, ta stoji len stvorku ale ma chnapnute turbo a cert vie co s tym,,, ale ze je kraaaaasna... sakra ja to dam dohromady za sedmicku, to by bolo aby ne.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v So 26. Mar, 2016, 21:54, upravené celkom 2 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

mne na nové auto vypočítali v koop-ke 105€ a to som u nich poistený už od roku cca 2006/7
nedávno som si do online pzp zadal údaje a vyšlo mi v axe 80€ :OO=
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

super, takze si kupime nove predrazene auto a potom to vyspekulujem tym, ze si najdem najlacnejsiu poistku aby som usetril :D
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

fulesh z celej debaty si zobral len toto :hysterical: :D pobavil :hysterical: neeee kupime si kazdy takeee ake penazenka a rozum dovoliii :D
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Udrzujem konverzaciu :D

Ale co pocujem a mam aj ja skusenosti s najlacnejsimi poistkami, tka odnich by som ruky daval prec.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

problem poistiek je, ze mne je to moze byt jedno, problem bude mat ten koho naburam. Nikto sa nediva, ze zalatim o 30e vyzsiu poistku, aby ked psravim nehodu, tak tou chudakovi zaplatia viacej. Takto to nefunguje, bohuzial. Ale zas ja s koop som problem nemal a ani s genertel.

turbo: nj smerujeto do sraciek. ludi uz budu strasit aj poistovne, ze pre boha super uber objem 1.6 si nekupujte, lebo je to mooc vykonny motor s velkym obsahom a poistka na taketo motory su veelmi drahe. :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

len tak sa spytam,bral niekto pri vybere auta vysku rocnej poistky? :D :D :D :D lebo to by som si cvrkol asi, ci zaplatim rocne 100 alebo 200 pri aute ktore nechcem a chcem, je smiesne :O
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je fakt, toto som nikdy neriesil :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

myslim si, ze tu sa mylia dojmy PZP s havarjinou.

Este raz, kde sa da dat rocna havarijna za 140e ? KDE ????
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem, zistim buduci tyzden ako som napisal. Mne to tiez prislo sialene malo penazi.




> Inak na takeho voyagera z 3.6i tu v Irsku mozes rovno zabudnut :D Rocna cestna dan 1800e + poistka minimalne 1500e zakladna

cize to mame okolo 3000e na rok, za styri roky povedzme 12.000eur. Vcelku slusne. Aj tie ine cisla co si prezentoval nechavaju bezneho slovenskeho obcana zlahka v zarazenom stave. Ako sa hovori v Chvajčiarsku, kto chce po nasom zarabat, bude po nasom aj platit.




Co ma vyrazne prekvapilo : https://www.regulations.gov/#!documentD ... -0119-0001

NHTSA je ta americka potvora ktora sa bez najmensieho stipku zavahania pustila do Volcgagenu s emisiami a ktora zabezpecila ze dana firma ani neskusila navrhnut kravinu v zmysle plastovej mriezky do sania ktora "plne vyriesi" problem s emisiami v Europe.

Po slovensky : do sestnasteho februara 2016 bolo mozne posielat komentare na pripravovane zmeny - v clanku sa spominaju amber turn signal lamps. Yes, priatelia moji, Améríká bude mat ORANZOVE SMEROVKY TAK AKO MY.



2. Visibility Systems

NHTSA intends to include three lighting safety features in this NCAP upgrade: Lower beam headlighting performance, semi-automatic headlamp beam switching between upper and lower beams, and amber rear turn signal lamps. Guided by the limited data that exist, the agency believes that these visibility systems offer positive safety benefits with minimal burden to the manufacturers.


c. Amber Rear Turn Signal Lamps

In 2009, NHTSA studied the effect of rear turn signal color as a means to reduce the frequency of passenger vehicles crashes. (256) Specifically, the agency analyzed whether amber or red turn signals were more effective at preventing front-to-rear collisions when the rear-struck (leading) vehicle was engaged in a maneuver (i.e., turning, changing lanes, merging, or parking) where turn signals were assumed to be engaged.

FMVSS No. 108 requires each vehicle to have two turn signals on the rear of the vehicle. The regulation provides manufacturers the option of installing either amber (yellow) or red rear turn signals with applicable performance requirements for each choice. To avoid imposing an unreasonable cost to society, NHTSA's lighting regulation continues to allow for the lower cost rear signal and visibility configurations that meet these requirements. Typically, the lower cost configuration includes one combination lamp on each of the rear corners of the vehicle, containing a red stop lamp, a red side marker lamp, a red turn signal lamp, a red rear reflex reflector, a red side reflex reflector, a red tail lamp, and a white backup lamp. (A separate license plate lamp is typically the most cost effective choice for vehicles rated in the NCAP information program). Such a configuration can be achieved using just two bulbs and a two color (red and white) lens.

The purpose of FMVSS No. 108 is to reduce crashes and injuries by providing adequate illumination of the roadway and by enhancing the visibility of motor vehicles on public roads so that their presence is perceived and their signals understood, both in daylight and in darkness or other conditions of reduced visibility. While the red rear turn signal lamp configuration provides a minimum acceptable level of safety, the agency believes improved safety (measured as the reduction in the number of rear-end crashes that resulted in property damage or injury) can be achieved with amber rear turn signal lamps at a cost comparable to red rear turn signal lamp configurations. This is supported by the observation of vehicle manufacturers changing the rear turn signal lamp color for a vehicle model from one year to the next, as was discussed in NHTSA Report DOT HS 811 115. The results of this NHTSA study estimated the effectiveness of amber rear turn signal lamps, as compared to red turn signal lamps, decrease the risk of two-vehicle, rear-end crashes where the lead vehicle is turning by 5.3 percent. (257) That study was designed around the concept of “switch pairs,” in which make-models of passenger vehicles switched rear turn signal color. The crash involvement rates were computed before and after the switch. NHTSA estimates that there are roughly 68,550 injury rear-end crashes annually in which the lead vehicle is changing direction. As shown in Table 6, rear amber turn signal lamps map to prevent or mitigate 11 of the 32 crash scenarios listed. For these reasons, NHTSA intends to include amber rear turn signals in this NCAP upgrade.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

mp3turbo napísal:
cize to mame okolo 3000e na rok, za styri roky povedzme 12.000eur. Vcelku slusne. Aj tie ine cisla co si prezentoval nechavaju bezneho slovenskeho obcana zlahka v zarazenom stave. Ako sa hovori v Chvajčiarsku, kto chce po nasom zarabat, bude po nasom aj platit.
Ako zase to treba brat aj tak ze minimalna mzda je 8.65e na hodinu. Dalsia vec je ze sa plati cestna dan na kazde auto. Do roku prihlasenia 2008 je podla obsahu motora a od roku 2008 je podla emisii. Takze som teraz zhanal auto pre svagra a chcel tak okolo roku 2008 co bol teda poriadny problem pretoze od roku 2008 sa da povedat ze zozenies uz len naftaky a jemu som chcel benzin kedze jazdi 95% mesto. Vyhoda je ze kazdy chce naftak tak benzinaky su za smiesne ceny co je ale vyvazene vyskou cestnej dane :D Takze sa podarilo zohnat volvo s40 za 8500e po prvej majitelke z nabehanymi 60k km :)

Poistky su tu celkovo velmi drahe ale je tu uplne iny system. Poistka nie je na auto ale na cloveka. Ked nemas poistku nemozes soferovat auto. Paci sa mi to v tom ohlade ze ked mlady fagan kupi auto tak ziadna poistovna mu neda poistku na vacsi objem ako 1.6. Su pripady ked mu daju ale napriklad kedze nema nic odjazdene poistka je cca 2500-3000e podla obsahu a ak by chcel nahodou 2.0 tak poistka okolo 5000e na rok. Takze si kazdy rozmysli ake auto kupi. Sportove auta ti nepoistia pokial nedovrsis 25 rokov.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

joooooj tak s tymto velmi suhlasim - mlademu do 25 rokov poistka 5000 evra vyborne. To Volvo nic nehovori lebo si nedal rok vyroby.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

To znamena ze moze riadit motorove vozidlo iba do vysky zaplatenej poistky? Nema opravnenie kazde? :D

Co by sa stalo keby ho riadil? Na to tam mas nejaky papier ktori fizli kontroluju?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja som uz davno pocul ze severske krajiny funguju na baze komunizmu a podobne skvelych systemov a teraz si m ito opat potvrdil dikyy :)))

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"