Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Spätne ešte k diskusii o koncernakoch, nemôžem si pomôcť, ale väčšina nových áut má opticky uberlacný interier a VW v tomto exceluje hlavne pri cenách tých aut. Človek by čakal nejaký pokrok ale ked som porovnal vytlmenie dveri a kvalitu plastov mojej ex staruckej e39 a funglovky mondea combi nalozenky tak mi bolo do plaču.

U Audi je to o inom, tam sa mi interiery od dôb A6 C6 vždy mega páčili. Hlavne nové BMW by si od nich mohli dosť brať príklad, lebo posledný kvalitný drahý interier z ktorého sa nič nešúpalo , nevŕzgalo a nelámalo odišiel spolu s E38
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Inac, k tej vymene oleja doma. Tiez som dal menit olej v neautorizaku 1,2tsi pri 5000km... Ked som vsak napisal, ze cidlo si to vsimlo, a kym pred vymenou pisalo servis oleja o 24 000km /teda na 29 000km/, tak tyzden po vymene uz pisalo: servis oleja o 29 000km! neviem kto ma tu zdrbal, ze to nieje mozne, ze auto to nemoze vediet

teraz cez vikend som bol s jednym typkom, co ma tiez 1,2tsi menit olej v neautorizaku, mal ale uz 15 000km. a teraz: jeho cidlo pisalo vymena oleja o 11 000km /teda na 26 000km/... presvedcil som ho, nech vymeni olej, a nesere sa s tym, lebo sa mu motor "odvdaci".. po vymene oleja pise cidlo vymena oleja o 28 000km. vymena bola robena s vypnutym klucikom v zapalovani.

takze, bud to auto ma cidlo kvality oleja, alebo nejaky senzor, ktory po otvoreni viecka vynuluje pocitadlo? trapit ma to netrapi, skor ide o to, aby nebol problem so zarukou, kedze lahko pri prvom autorizovanom servise oleja zistia, ze olej uz MENENY BOL...
ale, ked tak rozmyslam, o vynulovanie pocitadla nejde, pretoze to by skocilo rovno na vymena o 30 000km...

ked uz druhe auto, urobilo to iste co moje, o com som bol aj ja sam presvedceny, kedze som sledoval ten interval na palubaku, tak len to auto nejak sleduje olej. a samozrejme, podla sposobu jazdy aj skracuje tych 30 000km ale NIE O VELA.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

páčia sa mi tieto vychytavky, mne si napr. Lancia Thema vypýtala výmenu oleja tak, že pri preberaní auta pisalo nejakých 8t km do výmeny a po cca 1000 zrazu chcelo vymeniť okamžite a ešte otravoval s hláseniami ze uz som 100 200 500 km cez limit. Tak som pre istotu zavolal do požičovne, nech z toho nemám ppic a tam to absolutne neriešili
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

Jay-T napísal:Drzim sa toho ze vybitim baterie sa nestratila kompresia vo valcoch a tiez neskocili rozvody (ked auto neroztahoval). Vychadzam z tej vybitej baterie ako spustaca tychto problemov, teda zavada by mala suvisiet s elektronikou...
tak podla vyjadrenia servisaka to vyzera na volnobezku alternatora. to by korelovalo so spominanymi problemami ohladom elektriky a vybitia baterie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> neviem kto ma tu zdrbal, ze to nieje mozne, ze auto to nemoze vediet

ja som to vynimocne nebol alebo si nepamatam :) autiak to mohol odvodit od mnozstva naplne, predtym si mal 4.2 litra, teraz mas 4.5 litra alebo nieco podobne. Inak je to samozrejme len kozmeticke, to cislo sa prepocitava a skacka horedole podla jazd - pri kludnych teplych dialnicnych pada pomalsie, pri kratkych studenych v zime v meste pada rychlejsie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Zdravím, rád by som sa opýtal či je na Slovensku možné riadiť motorku (manuálna prevodovka) s objemom motora do 50cm3 a konštrukčnou rýchlosťou do 45km/h.

Moc sa v týchto veciach neorientujem a hľadanie na nete prináša iba články z topky.sk ako sa dá riadiť automat do 125cm3.

Ďakujem za odpoveď.
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

skupina AM:
Dvojkolesové, trojkolesové, štvorkolesové a pásové motorové vozidlá s maximálnou rýchlosťou 45 km/h. S akýmkoľvek druhom pohonu alebo so spaľovacím motorom s objemom väčším ako 50 cm3 okrem bicyklov dodatočne vybaveným pomocným motorčekom so spaľovacím motorom s objemom valcov do 50 cm3 a najvyššou povolenou rýchlosťou do 30 km/h.

EDIT: Drahovsky to ma zhrnute na konci clanku http://drahovsky.blog.sme.sk/c/360013/a ... torku.html
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

§ 76, odstavec 7

Žiadateľovi o udelenie vodičského oprávnenia na vedenie motorových vozidiel skupiny B sa udeľuje vodičské oprávnenie skupiny B. Vodičské oprávnenie skupiny B oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny B, ako aj motorové vozidlá skupiny AM a B1; jazdnú súpravu podľa § 75 ods. 7 písm. b), ktorej najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 3 500 kg a nepresahuje 4 250 kg, oprávňuje viesť len vodičské oprávnenie skupiny B s príslušným harmonizovaným kódom, ktoré možno udeliť po absolvovaní osobitného výcviku v autoškole alebo po zložení osobitnej skúšky z vedenia motorového vozidla. Vodičské oprávnenie skupiny B po dvoch rokoch od jeho udelenia oprávňuje viesť aj motorové vozidlá skupiny A1 s automatickou prevodovkou, a to len na území Slovenskej republiky.
Používateľov profilový obrázok
5tyl3r
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2011, 15:57
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa 5tyl3r »

Zdravím páni, dnes menšia nepríjemnosť s nakloneným obrubníkom a mojou nepozornosťou. Odporúča sa pneu meniť, alebo to niečo vydrží?

https://drive.google.com/open?id=0B2Amc ... lJHbGpraU0
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

rozhodne menit..
taketo mensie vytrhnutia sa daju podlepit, ale toto uz je overkill.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

takto som si odfajcil minuly rok novu gumu, bohuzial len vymena
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

fuha, takto ked ti streli na dialnici pri 130, tak to moze byt zaujimave. Urcite vymen.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

a poziadaj obrubnik o nahradu skody
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

A mozes pridat aj vyrobcu a model pneumatiky?
Chapem, ze ziadna pneu nie je neznicitelna, ale tak hento mi pride take pochybne, ak sa stalo v malej rychlosti a na obrubniku. Som uz presiel nieco ostrych kamenov, balvanov a korenov bokom pneu, rozdrbal podvozok, porozbijal narazniky, kompletne obuchal vyfukove potrubie zospodu, ale z pneumatiky mi este neodhryzlo.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"