Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

mp3turbo napísal:nemam a ani nebudem mat :( inak by som to urobil sam.
Nehovorim ze to dopadne ako som napisal, lebo neviem - mozno to kupi nejaky rumun, poliak, cechomadar, vychodomongolcan, len som chcel napisat ze masina od 2013 natocila stvrt mega kilometrov len do 02/2015, dnes sa v kalendari pise 04/2016 takze moze mat veselo dalsich 100.000 na chrbate, cize uhrnom tak 320.000km.

A potom si slovenski sudruhovia nedokazu predstavit TROJROCNE auto (2013-2016) ktore ma za sebou tretinu mega, a potom sa zmotavaju ciselka a potom a potom a potom... cize 80.000km rocne = 285km PRIEMERNE DENNE kazdy pracovny den, ktorych som ratal 280 do roka.

Vole mio, to je na mna moc. 80k km rocne si nechcem a neviem predstavit, taky zivot nie je pre mna.
Ja momentálne točím okolo 320km denne! :rofl:

Ale 280 dní do roka si dal veľa, rátaj tak 20 dní do mesiac a to je cca. 240 dní - 2x dní dovolenka - nejaké paragrafy a sviatky = cca. 210 pracovných dní do roka.
Ja som za cca. 15mesiacov najazdil okolo 90tis km, samozrejme na firemnom aute.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha vidis tak som to s tymi pracovnymi dnami posr-kakal, nie je kazdy trulo ako ja :)

cize ked mame 240 pracovnych dni rocne (neratam dovolenku cloveka, ratam kolko jazdi auto) tak je to 80.000 / 240 = 333km denne. Kedze som zmensil pocet dni oproti povodnemu vypoctu, samozrejme sa musi zvacsit denna kilometraz.

Hovorim, taketo ze tristo denne plusminus dvadsat to nie je pre mna, jasnacka semtam sa to da ze raz za tyzden idem niekde, ale toto je immmrvere kazdy jeden zasraty pracovny den cez tristo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

hlavne ak ti daju ako firemne auto na taketo porcie Kia Rio :D kamarat take vyfasoval.. ked ho zrusil, tak dostal i30, ale aj tak..
asi by som bol dolamany z takeho auta.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

i30 je na tom relativne slusne aj s odhlucnenim aj s celkovym komfortom. Teda pokial to nie je prva generacia, to bol papier.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

nova i30 v pohode. Sedenie OK, a odhlucnenie tiez, ako pise papek. To ta kia rio je uz o inom
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

ja som celkom spokojny aj s prvou gen ale teda poface FDH, vrasky mi len robi ta prevodovka
je sice 6 kvalt ale teda kua na 6tke pri 130kmh toci 3700 a to mi pride trocha vela na 6tku
no ale co s tym uz clovek narobi
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Aspon mas v meste lepsiu dynamiku. Na dialnicu si treba priplatit za 6 kvalt, teda ak sa vobec da.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

tocit 300 km na kia rio kazdy den :rofl: kks to by som podal na firmu normalne trestne oznamenie za ublizenie na zdravi. i30 o stipku lepsia ale aj tam sa da uvazovat minimalne o masochizme.

ale tak to su ti slovenski podnikatelia. Pán sa tvári dôležito ako hovno na lopate. Jeden z najbohatsich mafianov na slovensku a firma nema ani na jedno fungl nove auto pre zamestnancov. Frajerka cez leto beha kazdy vikend na nejaku akciu po slovensku pracovne a oni sa nehanbia jej dat Fabia II 1.2HTP v takom stave, ze normalne uvazujete ci je to mozne. Top bolo, ked spravca vozoveho parku nema absolutne zabrany mat na dvore auta bez TK a EK a este davat kluce tym dievcatam. Na pristrojovke hraju vsetky kontrolky hru "ktora dokaze dlhsie svietit". Som myslel ze tam pridem a chlapec uz v zivote nebude srat na jednu kopu.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Bre ranko. Pozri je to slobodny stat a nikto nenuti pracovat v tej firme a jazdit tym autom a pod.

Stale je to tak, ze furt sa najde clovek co to spravi, co ty uz nie. Kto to spravi lacnejsie, rychlejsie atd. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

no jasne... a potom si vypytas pred kazdym vyjazdom cestovny prikaz. Das na podpis papier nadriadenemu ze firma prebera zodpovednosť za vsetky skody spôsobené zlym technickym stavom vozidla, ktore dokonca nema tk a ek. A hned je to ina pesnicka :). Sice neviem ako by to obstalo po stranke sk prava, ale aj tak boli vsetci neochotni podpisovat a posrani az za usami. Nuz co ale efekt to malo spravny.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

otazka je, ci ma zmysel v takej firme pracovat ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.

... sa lahko vyprava takym ktori maju na vyber, ze ? Musis to pochopit tak ze je hustokruta demokracia, moznost ist robit do uplne krajsej lepsej ligotavejsej firmy a napriek tomu 95% pracujuceho obyvatelstva pitchuje na zamestnavatelov ...

tak preco nezmenili ked je to take jednoduche ?


A aby sme nedostali po pyskoch od administratora lebo socialne pravo a otazky zamestnanosti nie su zrovna predmetom tejto temy, skusim nas naspak nahodit na spravnu stopu :

co kurwa hovorite na udalost high-tech sveta posledneho vikendu, Teslu Tri ? Ja mam k tomu vlastnu [rozsiahlu] zbierku hustych vyhrad a nebudem sa, zase raz ako obycajne, opicit po stade a bezbreho vzdychat rozkosou. Ale rad by som najprv videl nazory pozitivnych.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v St 06. Apr, 2016, 22:40, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ta obrazovka prilepena na palubovku je minimalne divna
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

K Tesle 3 tolko, ze po technickej stranke sa mi to celkom pozdava. Pomerne blbuvzdorne elektromotory, baterky s relativne velkou zivotnostou. Ked si vezmem, ze kamerove baterky ktore maju v sebe clanky 18650 mame este z roku 2006 a stale funguju. Aj ked uz maju o cosi mensiu kapacitu, stale je to odhadom iba 10% pokles. Takze v tomto ohlade nie som skepticky a verim tomu, ze pri pouzivani 15-20t km rocne je to uplna pohoda a skor ma auto omrzi ako by odislo. Zase na druhej strane, motor v mojej 20 rocnej Honde ma uz co-to za sebou a drzi jak blby, za co som nesmierne vdacny. V kazdom pripade, vidim to ako dalsi krok evolucie oproti sucasnym prekombinovanym a pretlakovanym motorom, co mame teraz v EU.
Ostatne veci su asi porovnatelne s ostatnymi autami - loziska, capy, brzdy. Odpadaju poloosi, vymeny oleja.

Interier... v tomto podla mna Tesla zlyhava. Oni vsade prezentuju, ake to ma zrychlenie, ako je to vsetko jednoduche. Lenze auto nie je iba o tom. Plasty starnu, ineterier starne - sedacky, volant, tlacitka, klima ... Navyse interier v S-ku mi rozhodne nepripomina auto za 100k. Trojka ho asi netromfne. Ale verim tomu, ze to oslovi obrovske mnozstvo ludi a ak sa zabehnuti vyrobcovia nezobudia, tak mozu byt lahko odsunuti na druhu kolaj. Vid. eUP, e-Soul, Leaf - proste smiesne nepouzitelne auticka za premrstene ceny. Ak niekomu pride 26800 € za >>> UP <<<< ??? WTF. Za to si kupim nalozeny UP, garazove statie a palivo na 5 rokov.
Netvrdim, ze Tesla je lacna, predsa len 35 papierov za zaklad ... ok, motor ma parametre ako nejake benzinove 3.5 litre a tie rozhodne nie su lacne ani u low costoveho Fordu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"