Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

mp3turbo napísal:Z tohoto hladiska je teda totalny nezmysel vyrabat Teslu S a uz absolutne by sa nemali pustat do Tesly Tri :)
Nakolko chcu konkurovat D3jke, tak compact/midsize sedan je spravna cesta, teda trh s vyssou marzou.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

Všetci akí ste zrazu benevolentní k dojazdu 300km. Všetci podľa vás len prdkaju do práce 10km tam a 10 naspak. Aj keby. Ja nemienim niekde pri nabijacke vo svojom volnom case tráviť hodinu len preto aby som mohol ist o ďalších 300km ďalej. Pretože kde si tie zasrane baterky nabiješ ak nemas RD. Na nejakej odlahlej nabijacke kde musíš zachádzať (ešte ti hrozi ze stihnes zapchu ktorá by ta normálne nezaujimala) kde budeš ako cici sedieť a čakať kým s normálnym autom uz budem takmer v polke cesty. Neni infrastruktura. To je proste dealbreaker a môžete mi tu hodiť 1375 map s tou akože skvelou infraštruktúrou nabijaciek, nič to na tom nezmeni.

Všade ľudia pistia ze toľko chodim do práce hodina sem hodina naspäť. Strašne. Hrozne. Smrť. Ale 40 minút behať okolo tesly ktorá sa nabija na ďalších 300km by nevadilo nikomu. To vis :). ...Tomu kto seno zere.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Sak ale zijes v slobodnej krajine. Nikto ta nenuti teslu kupovat, ani okolo nej 40 minut tancovat kvoli rychlejsej nabijacke.

Kludne si kazdy moze prdat na 1.9 TDi po meste v zapchach a vyplakavat. :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

Tvoj jediný argument je len slobodna krajina na všetko co napisem?

Ok teda ak je to len o tomto. slobodne teslam zakývam keď ich budem stretávať oproti pri ceste na nabijacku. V polovici ich dojazdu so slobodnym odkazom tu som bol pred hodinou.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Zubesuch: ja denne jazdim ca 150 km, takze ak by bol slusny dojazd na urovni aspon 300-400 km pri dialnicnych rychlostiach (a vazne nemyslim 100 kmh, tak mozem jazdit aj na okreske), tak je to zaujimave pre mna. Avsak druha podmienka, pri parkovacom mieste potrebujem mat elektricku zasuvku, kam to strcim nabit, ked pridem domov. Par rokov dozadu existovali dotacie tu v Rakusku, za ktore elektrikari zriadovali odberne miesta k parkovacim miestam. Aktualne neviem ci dotacie su, ale poziadat sa stale da o zriadenie miesta pre nabijanie vozidla, napr. tu: http://www.energieburgenland.at/oekoene ... ionen.html
Samozrejme, stale to nie je pohodlie ako teraz, ze natankujem za 5 minut a pridem opat tankovat o 1000 km neskor. Stacilo by vsak doriesit automaticke pripajanie (proste nech nebeham vzdy 5 minut okolo auta, natahujem/schovavam kabel, ...), ale to su relativne malickosti.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Pozri, uz mas nabijacky v kazdom nakupnom centre. Cize uz aj keby si nemal garaz, miesto a byval v panelaku a nemal fakt kde nabit.

Tak ides do posilky na 1,5hod, nechas nabijat. Ides na rychly nakup, nabijes na pol hod, ides na dlhsie nechas nabijat 2hod a hovori sa tomu ZA-DAR-MO . Kolko ta stoji 300-400km na tvojom aute ? 3-4x ak mas diesel tak cca 6 litrov a benzin 7-8 = 3-4x 6-9e = 18e az 36e.
To nevravm o dalsom servise oleje, filtre, napr. ak ideme porovnavat tak uz s automatom, kde ti treba kazdych 40-60k vymenit filter/olej napr. bmw,audi v ZF to mas hned 400-500e atd.

Tuna Hugo Boss ma Teslu S a nabija si ju vo svojej firme, cize mozno by ti to preslo aj v tvojej.

Je to uhol pohladu, pre niekoho marnotratna blbost, pre niekoho urcite cost saving a ergonomia, pre niekoho len prestiz.

Ale kedze som uz videl aj Tesla S Taxi, tak asi az take zle to nebude :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

maniak: nevim ci som to niekde cital, alebo niekto hovoril, ze chceli ci uz chcu nainstalovat nabijacky do P+R parkovacich domov
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Chris: vo Viedni viem o P+R U6 Siebenhirten (asi 10 miest pre elektroauta) a tusim nieco bolo aj na U2 Donaustadtbrucke.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ale ved pochopte, tesla este nie je pre masovky. Je to pre ludi co chcu vytrcat z radu. Ma to este koepc much. Nikto nehovori ze to musis teraz kupit.
Mozno raz sa dopracujeme k tomu, ze nabijes auto za par minut af frcis dalej, mozno sa budu menit baterky ako celok. Ved je to nieco uplne nove a hned to zahrabavate pod ciernu zem. Je to vizia do buducnosti. Mozno tesla nakoniec nebude ani vyrabat auta, teraz nahrabe tolko skusenosti, ze bude predavat len technologiu ostatnym znackam. :facepalm:
Rozculujete sa tu ako keby teraz ste tie auta museli kupit a jazdit na nich.

zubesuch: ok, tak mu zamavaj. Ten clovek co si kupi teslu a pozna obmedzenia ma zrejme ine zmyslanie ako ty. Nenahana sa za siadnou sekundou a zije kludnejsim zivotom. Je mu jedno ci trasu 500km prejde o 60 minut pomalsie, lebo raz sa musi zastavit na nabitie. Da si kavu, naje sa. Pojde sa ponatahovat, mozno prefikne predavacku za pultom a pojde z benzinky vysmiaty, do ciela pride tiez vysmiaty. Ty 1000 novych vrasok, pic*juc na kok*tov na ceste, lebo ta zdrzali o 10 minut. Ako to napisal mp3, toto je o mentalite.

Zatial sa nic nemeni, my obyc ludia budeme nadalej liat benzin/naftu do svojich tragacikov a budeme kyvat hlavamy nad elektroautami :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Temeraf ! :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

pri modernych diesloch este nezabudni na ADBlue a DPF.. nebudes predsa moderny elektromobil porovnavat s traktorom ako 1.9TDi

Super je, ze mame so svagrom rovnake C4 co sa tyka obsahu a vykonu. presne rovnako.. lenze on ma narozdiel odomna bluehdi.
pri slusnej jazde mam 6.4l/100km.. keby som nemal tolko vela dialnice tak mozno aj menej...
on ma na diezlu 5.6l/100km.. tankuje lacnejsie, ale AdBlue vyslaha skoro za 10K km. A to treba priratat k palivu..
ak nebudem brat do uvahy turba, cerpadla a vstreky, kedze moderny benzin uz tiez nie je take terno ako kedysi, ale jednu vec nesmies vynechat a to je DPF. Kedze jazdi aj mesto, tak ratajme so zivotnostou 100K a tu uz podla mna moderny diesel celkom straca..
zalezi samozrejme od najazdu.

Tu vyhrava elektromobil na plnej ciare. Avsak ja pri panelaku by som ho nemal kde nabijat. :bye:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Všade ľudia pistia ze toľko chodim do práce hodina sem hodina naspäť. Strašne. Hrozne. Smrť. Ale 40 minút behať okolo tesly...

ja jazdim do roboty 14 minut a do firmy to mam zhruba sest (z Petrzalky do Petrzalky). Viem si predstavit aj takych co jazdia [takmer] hodinu - mam totiz vedla mna sediacich kolegov z Dunajskej Stredy, Kalinkova a Rovinky. Maju to 32km "najďalejší" z nich, takze 65km idem-pridem. To sa da. Cize si zabudol na to ze ludia pitchuju na hodinu do roboty hodinu z roboty KAZDY DEN, kdezto Teslu nemusis nabijat kazdy den ked chodis 30km az 70km denne !!!

Navyse nabijanie nie je hodina ale 40 minut ktora ta priamo NEobmedzuje ako vravi Chris ked nejazdis obrovske streky : ides do fitka, nabijas, mas v prdeli ze za hodinu nedas celu kapacitu ale len 100km alebo to uz je jedno kolko, keby sme takuto moznost mali kazdy den/kazdy druhy den !!!! Toto je proste zmena rozmyslania, ktoru ty nemas, ani ja lebo take auto nevlastnime.

Pionieri to vzdy mali tazke ale tuto to zase AZ TAKY sialeny problem nie je.


Nie je to pre kazdeho, to tu uz zaznelo. Nie je to pre ludi byvajucich v panelaku (ja), nemajucich kde dobijat (ja lebo nechodim do posilky, semtam idem do obchodu atd, ALE u nas v administrativnej budove mame dole kraaaasnu garaz asi na 300 vozov - takze tam by sa take tri nabijacky dali prdnut keby bola dotacia). Vies ono je to tak, v roku 1920 ked boli auta na benzin tiez nebola pumpa kazdych tristo metrov v Bratislave - bola vtedy vobec Bratislava ?

Jejda to bol zase vtipek. Ale vieme co chceme povedat. Ma to kopec much a ani to nekupujes teraz. Ani ja to nekupujem. Vsimni si ako k tej technologii pristupujem a je to jedno aka je to znacka - viem ich pochvalit, velakrat, viem ich zdrbat pod ciernu zem (o stranu alebo dve dozadu, ake to ma nevyhody, ake je to skarede...).

Pristupuj k tomu triezvo. Ze tebe nevyhovuje 300km dojazd (S ma cez 400km v realite) to neznamena ze si 300.000 ludi nespravi predobjednavku ako sme videli... za tri dni.


PS: poznam jedneho ceskeho majitela Tesly, otocil s nou uz skoro 100.000km takze s tym jazdi ako drak. Denno denne. Nevadi mu ani 300km / 400km dojazd, na tom aute jazdi vsade. ANO, MUSI TROSKU PLANOVAT ked ide daleko, lieta s tym do Rakuska a Nemecka, nabija v Linzi a Mnichove (odtialto ho poznam).

Pocas nabijania vies co robi prevazne ? Ano, uz som to pisal, ide si zabehat do prirody. Seriozne. 10 minut sa pretiahne. Potom dojde naspak, vytiahne telefon, zlahka pouraduje povybavuje drobnosti a po 20-30 minutach moze ist dobity az do svojho ciela. Nazorne som vyratal ze s takymto rezimom spravis okolo 600km... Jasneze moze telefonovat aj pocas jazdy, ale tu vieme vyhmatat zopar argumentov pre aj proti.

Proste mu to nevadi. Vobec mu to nevadi.

Prva servisna prehliadka ho nestala 17.000 Kc ako jeho kolegov so spalovacimi motormi.
Ako tu zaznelo, "tankovanie" ma uplne zadarmo na rozdiel od teba a odomna. Ja som zatial vzdy a vsade platil.

On neplatil NIKDE. Ja kde dojdem niekde s mojim Voyom tak nikoho nepali telefon vo vrecku :) on kde dojde s Teslou, aj Švarceneger moze stat vedla neho a nikto o neho nezakopne. Vsetkych zaujima TO AUTO.

Neviem preco.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Len mala odbocka: Vie mi niekto povedat, co za svetla ma Mazda CX-3? Vcera som isiel peso oproti jednej. Bola uz tma, ja som siel po chodniku pri ceste, ona stala v pruhu najblizsom pri chodniku a svietila dopredu, nebola vytocena do boku. Takisto sa jednalo o uplnu rovinu, ziadne svietenie do/z kopca.

Nevidel som absoutne nic. Akoze... nic. Asi takto. Naozaj som videl len ciernotu, dve svetla a glare naokolo. Aj ked som privrel oci, ani len na 2 metre pred seba som nevidel na zem. To trvalo, az kym som ju nepresiel.

Ako naozaj si nepamatam, ze by ma nieco takto oziarilo. Ani ine Mazdy. Este aj rozne tuzerske vystrelky skodovkarov boli nic oproti tomuto. Uplne som bol v prdeli, ze nic nevidim. Na 99% sa jednalo o defaultne svetla. Na to, ze to mohla byt nahoda bol ten kuzel, ktorym som musel prejst (pomaly az na uroven auta) dost rozsiahly.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

zoom: to boli isto LED s automatickym prepinanim na dialkace a vyrezavanim (tusim vsetky mazdy s LED to maju). Asi ich system nerozpoznava chodcov. Druha vec je, bolo to v obci pod verejnym osvetlenim? Aspon u mna sa v obci pod verejnym osvetlenim automaticky vypnu dialkace a nastavi sa mestsky rezim svetiel - kratsi, ale sirsi kuzel, ale nemam mazdu.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SurrendeR »

jo, to boli adaptivne dialkove.. dalsia uberkktina ktora moze zvysit nehodovost :facepalm:
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"