Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby si tie akcie kupil co len pred mesiacom (za milion), mohol si mat dnes na dvore tri Tesly cash.

Kukni ako vyleteli a hovorim len posledny mesiac... sialenost.



S tymi popradskymi majitelmi a norskymi znackami to bolo ako ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

zo 143 na 250 by si zarobil, ale z 35 na 250 by to bol trade zivota :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to jo, ked ja som taky blb ze aj veci ktorym fandim nedavam nadej na uspech a bojim sa do nich investovat (keby za mnou prisiel ten poaknovany jak sa vola, Cukerberg ze chce zalozit webovu stranku na ktorej budu americania a cely svet vypisovat kde si prdli a co vecerali a fotit sa, tak ho poslem doriti ani 20 dolarov mu nepoziciam reku sa zblaznil ze amici sialene posrani zo svojho sukromia budu vesat taketo veci na internet, hahaha este ho vysmejem zo dveri - a vidis...)

A trebalo by cakat cez 10 rokov na ten trade zivota, kdezto 30% za mesiac mi tiez nepride az take tragicke ;)

http://www.teslafan.cz/clanky/tesla-s-v ... 00-000-mil

Spätné rozsirenie zaruky ? 8 rokov bez limitu najazdenych kilometrov, no questions asked ??? Dofrasa fakt sa mi ta automobilka tlaci do tangacov, nedostanem ju od tesla teda od tela som chcel povedat ?

momentik ale seriozne chlapi, 8 rokov UNLIMITED ? Ak to naozaj takto bude, pockam pokial prehrmi Tesla Tri sialenstvo a ked dojdu s nejakym dalsim modelom, ehm lacnejsim, tak uz potom budem naozaj zurivo zurivo uvazovat aj keby to v strednodobom vyhlade nemalo byt lacnejsie ako spalovaci motor v tej dobe.



edit : takze tu https://www.teslamotors.com/support/service-plans
battery and drive unit unlimited na 8 rokov, ineho sa tam moc nema co pokazit okrem displejov v interieri a tlmicov :)
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 10. Apr, 2016, 21:35, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pozri ani Hjunde nema limit na kilometre. Kamos s nalietanymi 400k prisiel s i40 do servisu, klepe mi toto a toto, dohodli termin opravy na dalsi tyzden a hotovo, nic neplatil. A aby toho nebolo malo, zaruka prati v ramci celej EU.
Btw. auto iba trojrocne. Za tu dobu ziadne vaznejsie poruchy, dokonca prezilo aj tie dlhe intervaly na vymeny oleja, aj ked je pravda, ze v mestskej premavke ma najazdene minimum kilometrov, takze olej moc nedostal zabrat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravda, o 5 rocnom UNLIMITED Hjundaji som vedel a aj som v tejto teme pisal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ako by sa do auta, co nema usb vstup na audio,dalo to usb riesit ?
http://www.aaaauto.sk/sk/vw-golf/car.ht ... &branch=50
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

papek napísal:Kamos s nalietanymi 400k za 3 roky
Nie ze by som neveril ale tie cisla su trocha silne na moj vkus. Vychadza to na 365 km kazdy den, svatek patek vianoce proste uplne kazdy den. i40 crdi (asi to nejazdi s benzinom) ma predpokladam interval 30k km na servis co vychadza 4-5x rocne tj absolvoval asi 13 prehliadok takze tam nechal asi doat penazi. Mozno aj pre to su taki volnejsi k tej zaruke co ja ako kvitujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

je to srandy kopec a silne cisla, ale su realne. Ze my dvaja natocime dohromady 9.839km za rok neznamena ze ini ludia nemozu vrtiet uplne ine SIALENE kvanta.

Ked uz Hjunday tak Hjundaj : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... =207031219

neviem ci som ti toto uz postoval : http://imageshost.eu/images/2016/04/10/ ... anedph.png
predavane 8.1.2016, rok vyroby 2014 (neviem ktory mesiac, takze ten autiak zarucene nemal dva roky, inak by musel byt vyrobeny medzi 1.1.2014 a 7.1.2014) a vidis tie kilometre ?

Bavime sa o masine ktora ma "v priemere" rok a pol, mozno mala skoro dva roky, mozno mala rok a dva mesiace.
Toto boli uplne ine bomby ako "365km denne" - to by bol hooodne slaby den, taky vikendovy oddych. Vyspelujeme spolu H R O Z A ??

A vidis, nebolo to v nejakom sialenom Nemecku kde lietaju jak namydleni - bolo to nase slovenske auto. Ziadny dovoz. Nove SR.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

scarinko napísal:
papek napísal:Kamos s nalietanymi 400k za 3 roky
Nie ze by som neveril ale tie cisla su trocha silne na moj vkus. Vychadza to na 365 km kazdy den, svatek patek vianoce proste uplne kazdy den. i40 crdi (asi to nejazdi s benzinom) ma predpokladam interval 30k km na servis co vychadza 4-5x rocne tj absolvoval asi 13 prehliadok takze tam nechal asi doat penazi. Mozno aj pre to su taki volnejsi k tej zaruke co ja ako kvitujem.
lieta s tým po celej Európe, aspoň 1x týždenne, niekedy aj 2x. srbsko, chorvatsko, prip. zapad belgicko francuzsko. len fr a spat urobi 3500km. belgicko o cosi menej.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

volal som opat do citronu a teraz som sa dozvedel, ze...
Kedze je moje auto z CR. Tak na SR plati len 2r zarucne plnenie a vsetko nad 2r je "predlzena zaruka" a ta plati len v krajine v ktorej bola uzatvorena.
Cize ak by som to chcel silou mocou reklamovat, tak opravu musim na SR uhradit a z CR ju vymahat.. :facepalm:
Dokumenty su aj na stranke citroenu s dodatkom NEW.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

viva la france
Papek napísal:
scarinko napísal:
papek napísal:Kamos s nalietanymi 400k za 3 roky
Nie ze by som neveril ale tie cisla su trocha silne na moj vkus. Vychadza to na 365 km kazdy den, svatek patek vianoce proste uplne kazdy den. i40 crdi (asi to nejazdi s benzinom) ma predpokladam interval 30k km na servis co vychadza 4-5x rocne tj absolvoval asi 13 prehliadok takze tam nechal asi doat penazi. Mozno aj pre to su taki volnejsi k tej zaruke co ja ako kvitujem.
lieta s tým po celej Európe, aspoň 1x týždenne, niekedy aj 2x. srbsko, chorvatsko, prip. zapad belgicko francuzsko. len fr a spat urobi 3500km. belgicko o cosi menej.
ako nehovorim ze neverim len mi neslo do hlavy kto by tolko jazdil po SR ale tak na zahranicie som nemyslel, otazkou je ci to ma vyznam lebo to asi nestoji 5 korun na naftu a servis, mozno letecky ale zas neviem mozno nieco vozi a potrebuje behat na 20 roznych miest

no ale chcel som tym povedat ze pri tolkych prehliadkach sa aj nejaka ta zarucna oprava zaplati
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Letecky sa neoplati, lebo casto krat potrebuje ist na miesto, ktore je daleko od letiska, potrebuje tam ist v noci, byt mobilny alebo ma mrte batoziny. A uz len prevoz baterii s kapacitou nad 100Wh byva problem u leteckych prepravcov - niektori dovoluju zobrat 2-3 kusy, niektori to kazu dat do podpalubia, ini zase vyzaduju ze bateria musi byt v pristroji. Viem, su dvojdielne baterky, ale aj tak... proste bordel. Nehovoriac o tom, ze sice kupis lowcost letenku do 100 € aj s batozinou, ale za vlak + taxik v takom Holandsku vysolis dalsich 2x100 €.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak ale to je extrem ten tvoj kamos, co to tu citam, tak vacsina jazdi do 10-20k rocne. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

pozeram, ze tankujem kazdy 3ti tyzden..
dojazd realny mam okolo 800-850km.
cize taku teslu by som nabijal raz za 10 dni.. :D ako sorry. Pre mna ziadne obmedzenie. :)
Cez sviatky sme sli pozriet obe babky s malym aj rodinu a tak.. cize z KE smerom na PP potom naspat do SP a naspat do KE +- male odbocky.. dokopy 327km :D za cele sviatky..

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"