Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »



Currently UnNamed TV Show.

Mam rad tieto ich skryte narazky :laugh:.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

12kw na 55km (hodinova testovacia jazda) sa da spravit ako troska vyssia spotreba ked sa clovek nekroti, staci sem tam akcelerovat na 100kmh lebo to je na EV sranda, na dialnici chivlku ist 150, par kilometrov len, potom klasicky 120, nejaka dedinova jazda atd. http://teslamotors.free.fr/
inac akurat pustili von facelift, moze byt http://www.hybrid.cz/novy-facelift-elek ... predstaven
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

/
/
/
/
/


tutok silna poklona, ale ze velice silna minimalne trikrat :

https://youtu.be/aAV7XbOIO_A



chlape bravo
/
/
/
/
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Bumpy_SK napísal:12kw na 55km (hodinova testovacia jazda) sa da spravit ako troska vyssia spotreba ked sa clovek nekroti, staci sem tam akcelerovat na 100kmh lebo to je na EV sranda, na dialnici chivlku ist 150, par kilometrov len, potom klasicky 120, nejaka dedinova jazda atd. http://teslamotors.free.fr/
inac akurat pustili von facelift, moze byt http://www.hybrid.cz/novy-facelift-elek ... predstaven
boha, to 90Dčko, pri priemernej 80ke 650km? neskutočné ak je to pravda :)
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ked pozeram tie cisla dojazdu, 80% mam na sukromnom aute mesto, 20% mimo mesta, dialnce ani nechodim, respektive to nestoji ani za zmienku. Mesacny najazd mam cca 600km. Takze by som do mesiaca mozno raz nabil auto. Pre mna by to bolo plne postacujuce ako daily car.

mp3: pekny song, nemusim moc tuto hudbu, ale toto sa mi paci ;)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Diablo1st »

90% ľudí by Tesla stačila ako daily car, len keby stále tak 15k€ :rep:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ved to, ale na Tesla nie je pripravena na masovku. Zrejme asi ani nebude. Vymaka technologiu, potom ju bude predavat inym znackam a tie zacnu vyrabat low cost modely. Dovtedy ale treba poriesit problem s baterkami a nabijanim
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

preco si myslis ze Tesla nechce robit masovky ? Ja sice toho fesaka Elona nepoznam ale mam taky dojem ze chce zmenit "mobilitu ludstva". Nepredpokladam ze to bude realizovatelny sen pri vyrobe 50.000 kusov vehyklov rocne...

Ze doteraz vyrabali len extremne drahe produkty ? Samozrejme, pretoze nemali podmienky na lacne a nemali prachy na to aby si mohli dovolit zadotovat vyskum/infrastrukturu/tovarne 15 rokov. Preto vyrabali drahe veci. To sa meni s prichodom Tesly Tri, niezeby $35000 bolo uplne lacne, ale zase nemaju priestor na to aby uspokojili majitelov Sopel Korza za 9.990 eur.

Vsetky tie veci proste potrebuju cas, obrovske kvantum casu, a peniaze, este obrovskejsie kvantum penazi.


Hudba : ani ja neberem jbmnt a takychto yntelygentov, ale ked si skusim prebrat co je za realizaciou hentakeho projektu tak skutocne klobuk dole.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://teslamotorsclub.com/tmc/threads ... 995.67963/


najlacnejsie Sko vobec ? Ano, treba trosku vymenit dvere a ano, treba sa ponatahovat s originalnym servisom nech ti auto zaktivuju (co minule jednemu fesakovi po havarke nechceli).

Holt do tohoto asi VCDS nepripojis :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vedved to, na masovku a low cost bude treba ohromny balik penazi, baterie, vyrobne zavody .... Tesla toto podla mna sama neda. A verim tomu, ze neazvadza boj len v tomto smere. Ich technologia nas dokaze odrezat od ropneho priemyslu, to musi straasne vadit par skupinam na svete.
A na koniec, treba zmenit mentalitu ludi. Nevravim ze mi benzinak nebude chybat a zvuk, ale treba sa pohnut dopredu. Momentalny vyvoj motorov povazujem za totalny prepad. Hlavne koli emisiam, motory sa nam zmensuju, Realna spotreba nejako neklesa (tabulkova, co sa robi v laboratorii ma nezaujma), kazivost a narocnost na opravy stupa. Je srandovne vidiet, ze niekto ma 3 rocne auto, s nabehom 120tkm a ma s autom existencne problemy, a mna na mojej 18 rocnej sunke trapi, pokazene elektricke ovladanie okien.
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

absolutny suhlas so vsetkym, vid moj signature.




>> Tesla toto podla mna sama neda.

v Amerike nikdy nie si sam. Za posledny mesiac sa hodnota firmy "v dosledku rastu cien akcii" zdvihla viac ako o tretinu a to su teda ake sialene miliardy, ano nezacnime preberat americky burzovy podvod pardon system... chcem naznacit ze investori veria Tesle a z toho sa odvija cena akcii.

Ropna lobby, ach jaj. To je tiez nadlho. Ale raz tomu musi prist koniec. Co keby sejkovia zacali vyrabat solarne panely a zarabali na tom rovnako ako na rope ? To by bol uplne inaksi prinos pre ludstvo.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ludia veria to co je v reklame, veria ze idealne rodinne auto je fabia s hrncekovym motorom

jedine co moze prestrelit ropnu lobby je dopyt po niecom inom. Kym ludia nebudu ziadat alternativu k tomu co maju, tak v tomto smere ten vyvoj pojde pomaly.
Keby sa ale do vyvoja a testovania pustili aj ostatny velky vyrobcovia aut, tak ten vyvoj by napredoval podstatne rychlejsie, takisto verim, ze by sa naslo lepsie riesenie s baterakami a nabijanim.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze ludia mozu kaslat na drahu alternativu, ked su ropaky take lacne. Staci sa len pozriet na diesel vs benzin. Kvoli 1,5l nizsej spotrebe su ludia ochotni kupit smradlaveho diesla, vyoperovat z neho dpf a su ochotni repasovat turbo ak bude treba. Lebo kazdy rozmysla stylom mne sa to nestane a ak hej, tak nieco zacvakam a jazdim za lacno dalej.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ludia veria to co je v reklame, veria ze idealne rodinne auto je fabia s hrncekovym motorom

neverim ze ludia su taki sprosti len preto lebo nieco vidia v telke. Neverim ze povazuju litrovy motorcek co ani nie je vidno pod kapotou (minule som sa rehotal nad 1.2kou a tymi polmetrovymi silentblokmi) za idealne pre akekolvek pouzitie, napriklad pre stierace alebo posun vozidla s posadkou.

Tesim sa na dobu kedy konstrukcia elektrovozu bude lacnejsia ako konstrukcia spalovacieho vozu - odpada mnozstvo suciastok ktore sme si uz zlahka vysvetlili. Ano, baterie na rozumny dosah su ukrutne drahe.... DNES. Ale o 10 rokov... uvidime.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

Samotny agregat tesly je lacnejsi ako auto skutocnosti stoji... len kto by si kupoval elektricku pracku za 20k ? Nikto. To ze tesla vyzera jak vyzera a stoji 80k je len a len marketing aby to ludia kupili, aj ked to nieje pre mainstream, ale urcite si dobre spocitali aby im to vykrilo vyvoj. Ved elektromobili su tu uz vyse 30rokov, ale kto by si kupoval TOTO ? Pripada mi to podobna bublika ako apple a iphone a dovie, ci vobec budu od samotnej tesli nejake ludove auta. Pride VW a zase budeme kupovat skody fabie.

Premna je tesla out, jednak ztoho ze ide len o modny doplnok a nie vec ktora sluzi ludom. A pre takych je tesla namierena. Nech ju kupia, podporia vyvoj, ale ze VW a ine nepridu s niecim takym, a tesla spaci planetu...
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"