Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ee nemaju, Slovensko a Cesko a taketo polorozvojove krajiny tretieho sveta proste taketo vozy nevedia ocenit. Najocenovanejsi van vsetkych cias ktoreho sa predalo viac kusov ako VSETKYCH OSTATNYCH DOHROMADY a nas v Europe ani netrkne... no proste my v nasich koncinach vieme co je najsamprvfasa, rodinna Szkoda Fabja turbo a taketo vynalezy.


Napriklad aj tie sedacky do podlahy, bimbumbac po viac ako 10 rokoch odkedy to ma hnusna nepouzitelna "amerika" to nema NIKTO z konkurentov. Vobec nikto. Teda takto, zadne sedacky semtam niekto vie schovat, nedajboze aj takym sposobom ze spravia uplne rovnu podlahu, ale zadne AJ stredne sucasne nedokaze nikto. Ak som nahodou na jeden jediny konkurencny model ktory toto dokaze zabudol, tak sa mu ospravedlnujem a je jeden jediny - proste tuto featuru maju mat VSETCI, absolutne vsetci.

Ani neriesim kto mal prvy posuvne dvere... ppci vec. Ja z auta KOMFORTNE vystupim tam kde sa neda vystupit z Fabie. WV Šharan objavil v roku 2011... ach jaj, skoda reci. Kto nemal "ameriku" mal by sa opytat preco asi WV ponizene kupil od Krajzleru licenciu a preco predavaju v Amerike ROUTAN. Odpoved je pragmaticky jednoducha - pretoze TAKE DOBRE AUTO NEVEDIA vyrobit. Nech to znie akokolvek divne nadutym majitelom UberAut s krúžkami alebo Wéčkami na kapote, nieco na tom proste bude.


Inak ked uz mam zase samomluvu taK podme ze Krajzler Pacifica Hybrid. 16kWh baterčička, 30 mil dojazd cize 48 kilometrov. To mame presne tri kilometre na kWh co je ukrutne menej ako ma Tesla ktora dokaze s 95kWh realny dojazd 500km cize 5km na kWh (jasne, aerodynamika atd ale predsa je to sialeny rozdiel, viem si predstavit ze ten hybrid co budu robit jednoducho nema efektivitu plneho elektrickeho vozu plus bez debaty Chrysler nema know-how / skusenosti ktore ma Tesla). Takze snad by tam bol lahky priestor na optimalizaciu, mozno sa to da zvysit na 3.5km/kWh... neviem.

Podlahova plocha Tesly S ktora ma dnes 95kWh bateriu by nemala byt vacsia ako vie byt podlahova plocha Vojadzeru (Town and Country, Pacifica, nazvime to ako chceme). Odhadnem ze van vie mat zhruba o necely polmeter dlhsiu plosinu kam by sa dali natrepat baterie takze si dovolim projektovat ze po optimalizacii by sa tam dalo napratat priblizne 130-140kWh energie. Kedze mame tri km na kWh, to mame dojazd okolo 420km, nech v realite 370km alebo 460km s optimalizaciami, to je jedno.

Cenovka ? Isteze, baterie su sialene drahe. Dnes vieme kupovat v masovej miere kWh za 150 dolarov (reporty vsade). Cize to mame 140x150 = 21.000 dolarov len za baterie do EV Town&Country Sharanu. No a ? Odpadne spalovaci motor, prevodovka, alternator, starter a vsetky tie suciastky, nemyslim si ze by 9 stupnovy automat bol zrovna uplne lacny... takze obrovska cast tejto ceny baterii bude vyvazena nepritomnostou cenovky za spalovacie komponenty. Nech by ten rozdiel bol 10.000 dolarov v neprospech baterii a celeho EV riesenia, cize spalovacie komponenty by koštovali 11.000 eur... to je podla mna velmi triezvy odhad... ked dnes dokazu predavat nabuchany Town And Country s kožou xenomni atd za 29900$ tak plne EV Voyager by stal ~40.000$ pri rovnakej marzovosti vyrobcu ale s ukrutne lacnejsou prevadzkou [v Amerike jazdia na 3.6l benzinoch - to je NAJMENSI motor co tam je, spotreba okolo 14 litrov na 100km v nasich europskych mestach, v Amerike v zapchach samozrejme viac]. Tie naklady su NEPOROVNATELNE s elektrinou aj keby si musel nabijat doma kazdu noc !!!

Dokaze mi niekto ukazat AUTO TAKEJTO VELKOSTI, ALEBO TOHOTO TYPU za 40.000 no nech 45.000 $ ?? Doriti ved Tesla Tri sa bude predavat za priblizne rovnake cisla !!! Toto by bol rovnako revolucny pocin ako je Tesla S, zrychlenie, dojazd, 17" priekopnictvo.



Mozno sa tie baterie daju komercne zohnat v masovej miere za 130$/kWh, to by bola cenovka 140x130 = 18200 dolarov. To je tiez rozdiel oproti 21000. Je jasne ze v priebehu casu bude cenovka klesat... hovori sa ze v roku 2020 by mala byt bezna komercna cenovka magickych 100$ s tym ze vyrobne naklady na kWh by mohli byt okolo 50$ cize to by sme mali 14.000$ za 140kWh energie. Tym by sa vlastne AUTOMATICKY znizili vyrobne naklady na EV Vojadger o priblizne 7.000 eur oproti dnesnemu stavu - neexistuje jedna jedina automobilka ktora by dokazala zrazit vyrobne naklady tymto sposobom v ramci rovnakeho modelu !!!!!!!! Nehovoriac o tom ze aj kapacita baterii sa bude postupne zvysovat na jednotku objemu, cize mozno by sa v roku 2020/2022 namiesto 140kWh na rovnaku platformu napratalo 160 alebo 180kWh cim by sa automaticky zvysil dojazd na ~500km.

Akoze MEGAoptimalizacia modelu pre ktoru nic nemusim nic spravit len vyuzivam pokrok dodavatelov ? Seriously ? Really seriously ?

Dnes neexistuje ziadny EV van ani ine vozidlo tohoto druhu, ktore by dokazalo ~400km. Isteze je to malo a chcel by som viac. Ako vsak vidime na objednavkach Tesly Tri, strasne vela ludom to ani trosicku nevadi a v Amerike, povedzme si uprimne, sa tie vany proste predavaju uplne inak ako u nas.


Vidim to zaujatymi ocami ale nemozem si pomoct : EV ukrutne vacsie od Šharanu s dojazdom 400km by sa predavalo ppci dobre !!! Len v Amerike by ich predali viac ako Tesly Tri a pod to sa podpisem vlastnou krvou hocikedy...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

mp3turbo napísal:Kto nemal "ameriku" mal by sa opytat preco asi WV ponizene kupil od Krajzleru licenciu a preco predavaju v Amerike ROUTAN. Odpoved je pragmaticky jednoducha - pretoze TAKE DOBRE AUTO NEVEDIA vyrobit. Nech to znie akokolvek divne nadutym majitelom UberAut s krúžkami alebo Wéčkami na kapote, nieco na tom proste bude.
alebo este pragmaticky jednoduchsia - proste to bolo lacnejsie riesenie ako vyvoj noveho modelu, specifikovaneho pre americky trh s pradajom maleho poctu kusov (neviem kolko ale trhak to tam iste neni).
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je pravda, Routan sa trhakom nestal. Na pocudovanie, v roku 2014 mal Krajzler s modelmi Town&Country a identickym Dodgeom Grand Caravan (slabsia vybava) slabuckych 48% celkoveho predaja novych minivanov v Eméríké podla oficialnych cisel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

jak sa mi to auto nepaci, tak to vnutro vyzera paradne :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Celkovo v US je trochu ine zmyslanie. U nas sa pretekaju v tom, kto natlaci co najvacsi kufor do co najmensieho auta a tam je to skor naopak. Kto mi za rozumne prachy ponukne vacsie a kofortnejsie auto. Preto si bezna rodinka kupi van, alebo aspon full size suv a k tomu nejaky sedan alebo mensie auto. U nas spekuluje rodinka, ako natlaci dva kociky a tri detske sedacky do Rapidu Spaceback a este uvazuje nad tym, ci by nestacila kratka Fabia, lebo ich inak susedia a rodina zhejtuju, ze si kupili neprimerane velke auto.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

tak musis pozerat aj do minulosti.. v 'MURICE boli vzdy velke auta.
my sme tu kedysi mali skoda 120.. a tak to aj vyzera, na firemne parkovisko tazko vedla seba zaparkuju moderne hatchbaky. Musime parkovat cik-cak, aby sme mali strany spolujazdcov natlacene az spataky.
ked sa stretnu crossoveri, tak to uz je bez sance.
Pred panelakom je to lepsie, ale aj tak taka CX-7 vedla Q7 nemoze parkovat.
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

to je primarne o tom... ze pokial rodinka zaraba dokopy 1500e v cistom (a to som este asi prehnal) tak si vypocitaju ze ked budu jest rozky z maslom nasledujuce 4 roky tak rapid spaceback 1.2 tsi nejako na tie stvrte splatia a este aj na hypoteku na 2i byt v senci zostane.

Oni zostanu v ociach rodiny ci susedov "cisti"... lebo otazky typu "ojazdene auto?" alebo "ojazdeny krajsler!?" "ved ferko z konca ulice kupil sebe noveho rapida za 12K a este aj klimu mu zadarmo dali" proste nechcu pocuvat. Alebo ich zenie vidina "bezstarostnych" (zamerne v uvodzovkach) prvych 4 rokov. Ja plne chapem ludi co kupia nove low cost auto, ba aj rapid - proste sme tu na mladej boleslav ochovaní.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Bumpy_SK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2490
Dátum registrácie: Ne 14. Feb, 2010, 11:06
Bydlisko: Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bumpy_SK »

turbo dobre ratas: http://www.hybrid.cz/elektromobil-volks ... wh-baterii
dopravny prostriedok, ktory sa asi najviac podoba na minivan uz maju v prahe :D http://www.hybrid.cz/bezplatne-elektrob ... -10-000-km
cesi sa celkovo celkom snazia aj na poli CNG
http://www.hybrid.cz/elektrickou-fabii- ... 550-000-kc
http://www.evcgroup.cz/cz/vehicles/
http://ekova.cz/vyrobni-program/elektrobusy
no a tento cinsky model3 nejak nikto nekupuje http://bydeurope.com/vehicles/e6/index.php
nemci mali lacnu prestavbu tusim tohto auta aj to predavali normalne http://www.masinaelectrica.com/opel-agi ... onversion/
https://de.wikipedia.org/wiki/German_E-Cars#STROMOS
| Intel Core i5-2500K @ 4,5GHz + NOCTUA NH-D14 | ASUS P8P67 | 2x4GB Kingston 1333 CL9 | ZOTAC 1060 6GB | Samsung 850 250GB | SeaSonic X-560 | Fractal Design Define R3 BlackPearl | BenQ BL2420PT | Lenovo Explorer | ZOWIE EC1-A | TAITO | SideWinder X4 | Playseat Challenge | Logitech DFGT |
MBP 13" A1502
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pravda je ze priemerny americky muz a zena by sa na sirku do sedacky Ocktavie nezmestili :)

WV Buddy : zasluzna cinnost, silne tleskam ! Comu netleskam je "BUDD-e je a zůstane pouze konceptem. Do výroby se určitě nepodívá." a to je obrovska skoda. Takisto neverim dojazdu 600km takehoto auticka na 100kWh energie na zaklade realnych vysledkov Tesly ktora ma daleko lepsiu aerodynamiku a v reali funguje. Hej, vidim, v tom linkovanom clanku pisu aj REALNY dojazd okolo 372km. Tomu uz verim, fakt je to zhruba tych 3.5km/kWh ako som "dufal hore".

Jedna vec mi ale prekaza okrem toho ze sa to nebude vyrabat co je zlahka prieser :) ked sa pozriem na VELKOST toho Buddyho, specialne na porovnanie velkosti kolesa a "kufra" tak to bude snad mensie ako Raprd. Tympadom automaticky vypadava z mojho hladacika.


edit : Fabia za 550k CZK BEZ DPH, to mame slabych 665000 Kc vratane DPH a to este po zlacneni, minuly mesiac to bolo o 100k CZK viac, elektromotorcek 30kW max, 15kW ucinnik, maximalna rychlost 120 mi zase az tak neprekaza ale je to sranda, kapacita baterii tusim neudana ale urcite mala, postavene na zaklade Fabie 2008, dojazd 80km az 100km takze v zime s kurenim mozno 50km, proste celkovy vysledok : HOVNOOOOOO

:)

Co ma ale neprekvapilo : spotreba energie. 14kWh na 100km, pri Tesle sme sa bavili "uz od" 18kWh na 100km, vyzera to tak ze za menej to proste nejde.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Tak jak sme sa spätne dávnejšie bavili o výbere kombíka pre mňa, tak som si zase raz uvedomil svoj odpor ku konvenčným veciam, a síce že auto s predným náhonom a 4 valcom v nafte proste nestrpím. Nemôžem si pomôcť, ale E39 uber alles, to auto mi neskutočne sadlo, takže nakoniec to stejne so mnou vyzerá tak že pôjdem do 525D alebo do nejakej 525i a judengasse do toho.

Čiže ak by ste niekto vedel o naozaj peknej 39 tour, dajte mi echo
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zubesuch »

a čím to? ak sa smiem spýtať. Odhliadnuc od toho faktu ze e39 so 6valcom dostala uz pri zrode kvality ktore dnesne konvencne auta prekonavaju naozaj tazko ak vobec.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Ja nechcem znieť ako človek vlastniaci 316i a kopajúci okolo seba že je to posledný pravý bavorák :D ale

Proste som si na to auto zvykol. Je neskutočne nadčasové, jazdí to za tú cenu absolútne bezkonkurenčne, dnu je všetko logicky a esteticky správne. Motor je uložený správne, a aj správna náprava je poháňaná. Interiérovou kvalitou to auto z produkcie BMW predčí jedine E38, ktorú by som si ako vlastník najradšej nechal, ale bohužial potrebujem praktické auto a to 38 rozhodne nieje.

Servis 39 pokial nebola zanedbávaná nieje nič náročné, dielov a vrakov je dostatok. Nijak dramaticky to nehrdzavie i ked shit happens a nájdu sa kúsky. Oproti E46 je to neporovnateľné snáď vo všetkom - 46 mimo Coupe a Cabrio je pre mňa ideologicky zbytočné auto keďže je 5er vo všetkom lepšia a servis je ten istý.

So súdobou konkurenciou sa to nedá porovnať, Mercedes mal neporovnatelne lepší komfort ale tam to končilo. 39 proste bola, je a bude.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bird »

525i to je ten bez mierky oleja?mne osobne b,y to brutálne vadilo
Edit:sekol som sa, to je 335i
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mp3turbo: vyzera to paradne, ale nevies ci sa to da oficialne prihlasit na SK ? Lb s takmy 3.6 a 9kvalt automatikou moze byt zaujimave pplus na LPG samozrejme :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Juri700
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 626
Dátum registrácie: Št 31. Máj, 2012, 22:15
Bydlisko: Žitavany

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Juri700 »

Zdravím,
Kde objednávate autodiely? Mimo zahraničie samozrejme.

Napr. fifoauto má skoro polovičné ceny ako autokelly, nemohlo by ísť o falzifikáty?
Spoiler: ukázať
PC: ASUS STRIX X570-E Gaming | AMD Ryzen 9 3900X | Noctua NH-D15 chromax.black | G.Skill AEGIS 32GB(4x8GB) 3200MHz CL16 | SAMSUNG 980 PRO 1TB + 850 PRO 1TB | ASUS STRIX RTX2080Ti | EVGA 750 G2 | Be Quiet! Dark Base 900 Pro + 4x SW3 140mm | LG OLED55C9@4K120 | Stell SHO3610 mkII | ADAM Audio F5 | Cherry MX Board 3.0 | Logitech G403 | Xbox One ELITE Series 2 controller | MS W10 Pro |
NB: HP Elitebook 8460p | INTEL Core i5-2520M | 8GB DDR3 | Hitachi 320GB | Intel HD3000 | 14" 1366x768
Console: SONY Playstation 5 | CFI-1116A| 825GB | SAMSUNG 980 PRO 1TB | SONY Pulse 3D
Retro Console: SONY Playstation 3 | CECH-2504A| 160GB
Retro Console: Microsoft Xbox 360 | Corona | 4GB+80GB
Phone: Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"