Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

okna sa mi podarilo zohnat hlinikove aluron AS75 s dverami za dobru cenu a vodara som objednal tiez, eletrikar tiez dojednany, uz len cakat 2mes za oknami. nedalo sa skor objednat. ale do 9mes vie byt dom spraveny solidne. ziadna rychlovka. ak by som sa plasil tak sa da spravit za 6mes a stale by to sa dalo povedat, ze postavene kvalitne. len na naveznost je nutne dukatiky a potom to ide. moj prvy dom ale naucil som sa riadne a stale sa ucim. a zas na hovno ze neviem uz teraz riesit pozemok ale musim cakat,kym sa preda dom. ale tak 3ti domcek uz pojde hladsie. akurat som si ratal ako je byvanie v byte drahsie ked nam dvihli inkaso s vodou na 275 a eletriku na 45 ta sme na 320E, v dome vola el je 120MAX. 200E je kvazi setrenie na strechu bojler atd ale stale sa dom oplati ak ma clovek pozemok ale zas nam byt mega vzhovuje
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie je to az take jednoduche - ked sa ti v dome pokazi kotol, kto ti ho zaplati ? Ked sa ti po X rokoch dogabe strecha, kto ti zaplati 30.000 za jej opravu ?
v byte nemas plot, pozemok, branu, vráta, zavlazovanie, tristo dalsich poloziek
atd, atd.

z toho co zarobis nezabudni zaplatit dane. Kataster uz riesi...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

stale platim, daniari ma aj pekne polsusne hlasia do VsZp kde pekne platim 14perc a nemocnice vyzeraju jak hovno. keby statu zalezalo na zdravi tak bory su uz davno kupene od penty a nemuseli by dementi riesit odliv doktorov do sukromnej nemocice z univerzitnej
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kokos chlapi, ten portál VSD (Vychodoslovenska distribučná) ma ide roztrhať, mám všetko pripravené, revíznu správu, všetko, ale ako to tam vyklikať... budem im v pondelok volať.

Aspoň je čas na výber dodávateľa, zatiaľ mi je všobecne sympatická Magna, ale ceny nemám porovnané, prekvapil ma dlhý zoznam možných dodávateľov (chápem že mnohí z nich nebudú pre rodinný dom to pravé alebo možné, ale aj tak počet vysoký). Pre info:

Zoznam subjektov s platnou Rámcovou distribučnou zmluvou, uzatvorenou so spoločnosťou Východoslovenská distribučná, a.s.
BUKÓZA ENERGO, a.s.
CHEMOSVIT ENERGOCHEM, a.s.
ČEZ, a.s.
Duslo Energy, s.r.o.
EAPD development s.r.o.
ELGAS, k.s.
encare, s.r.o.
Energie2, a.s.
ENERGY DISTRIBUTION, s.r.o.
ENERGY TRADING COMPANY, s.r.o.
EP ENERGY TRADING, a.s., organizačná zložka
FVE Management s.r.o.
G&E Trading, a.s.
Greenlogy a.s.
MAGNA ENERGIA a.s.
MVM CEEnergy Slovakia s.r.o.
Nano Energies Slovensko s.r.o.
Pow-en a.s.
RIGHT POWER, a.s.
Slovenské elektrárne - energetické služby, s.r.o.
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Stredoslovenská energetika, a.s.
t&at solutions s.r.o.
MH Teplárenský holding, a.s.
UTYLIS s.r.o.
VeCom SK, a.s.
V-Elektra Slovakia, s.r.o.
Východoslovenská energetika a.s.
ZSE Energia, a.s.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ja riesim elektrinu aj plyn cez SPP. Nema. Moc doveru v tychto mensich distributov nemam. Zo zaciatku som riesil cez SSE elektrinu, ale v SPP mi ponukli o nieco malo lepsiu cenu a chcel som mat zastreaene energie cez jedneho dodavatela
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

vsd hej je porod celkom co som klikal byt na povazskej v projekte galeriacity. ale dodavatela si daj Vse. tam vela nevyspekulujes a ceny ma spp horsie ako vse. aspon ked som dnes dobre pozeral. sam mam nabyte eletriku v spp ale ideme to dat na vse. inac podbitie stablonu a zateplenie 20cm polystyrenom a fasada kompletka cena 15k eur. (250m2 plochy)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Rovnako som toho názoru, že sa radšej vyhnúť menším dodávateľom.
Ono dosť záleží aj na tom, čim budeš kúriť. Viem, že SPP dávalo zľavu, ak si odoberal od nich aj plyn aj elektrinu. Možno niektorí dodávatelia ponúkajú menšiu sadzbu pre TČ, treba prelúskať ich cenníky. Jo a netreba zabúdať aj na podmienky pre budúcu FVE, aby si potom nemusel meniť dodávateľa.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V principe porovnavam magnu a VSE, ostatne nepiznam len som chcel zdielat prekvapenie.

Ja hlavne netusim aku tarifu riesit, pripadne variabilnu tarifikaciu od magny. Ak nainstalujem fve s bateriami bude sa to (vediet) chovat inak ako iba s FVE a inak ako uplne bez.

Zmena dodavatela snad nie je problem tak to nie je big deal asi...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Niečo som postrehol v správach, že bude možné meniť dodávateľa elektriny len raz za rok, ale neviem či som dobre pochopil.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

nahodou v Ba nepoznate niekoho, kto by mi vedel zlozit linku malu rohovu 2.4m? kupil som v Black red white ale oni v Ba nemaju pobocku ,len v trnave. idem tam s 2 kamosmi skladat obyvacku a spalnu ale na linku si netrufame. niekedy o 6tyzdnov cca.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Koľko si ochotný zaplatiť? :D ale imho zavolaj niekomum na bazoši je toho plná riť ľudí čo montujú nábytok.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

najst hej neni problem, ale overeneho. tak v ikei mi nukali 1000e/1m linky a to som sa nezblaznil este.(nechapem kto to zaplati) ale nasiel som pohode manika overeneho co berie hodinovu sadzbu tak len ma napadlo kto vam robi nabytok. lebo pri linke potrebujes vodara,eletrikara,stolara pomaly. dom zrejme nedokoncim nabytkom ale do bytu na prenajom som kupil nabytok a aj linku a to mi treba zlozit, a na postel komodu skrinu si trufnem s kamosom ale linku ee.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

ja som vo faze kde uz mam schvaleny uver aj stav. povolenie, len uz mentalne nezvladam ten s prepacenim mampi@izmus ludi na ktorych milion veci zavisi. Tu neaka ziadost, tam zase kalkulacia stavby ci znalecky na pozemok alebo blocky ... nedvyhaju, nemaju cas alebo povedia ze vybavia a o tyzden sa pripominas ci sa to niekde pohlo a zase len sluby ze neboj nic. Uz moc casu neostava a cloveka ide dozrat jak ini ho maju na tony. Ja viem ze nejsom jediny clovek na svete co ma mrte roboty a stvu ho taketo tahanice ale kokos jak mi padne hypo lebo sa na to neaka klucova osoba vyprdla tak mi odstreli dekel ... :facepalm: to len taky moj trapny rant :D vedel som ze stavba nebude sranda ale kokos ked to vsetko stoji len na tom ze sa typek vrati z obeda a nezabude ze s vami volal :D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

ja vas tak citam tak som rad ze uz byvame :D
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa fobos »

Ja tiez. Som si tymto peklom prechadzal pred 4 rokmi. Najhorsie su z toho statne institucie. Takeho geodeta zavolate, zaplatite, pride, do tyzdna mate geometrak ako priklad

Potom ale potrbujete nieco z pozemkoveho fondu ako ja a bac, problem na svete - pobocka MT jedna ruka BA - druha a jedna nevie co robi ta druha, zacnete riesit vecne bremeno, ktoreho uplne dotiahnutie do finalu a zapisu do katastra trvalo.. tramtadadaaa 1 a pol roka od prvej ziadosti a vyjadreniu k stav. povoleniu :laugh:
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Debata o všetkom"