Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

Bol to radar, alebo nie? Sa ku mne tak podozrivo prirutil, a potom siel zase pomaly. A vo vnutri sedeli 2 mladici s capicami. Na druhej strane radarove fabie nemaju lyziny, a v zime maju plechace. A na kufri mali lepidlo po niecom ako Z nalepka...

SPZ presovska, presne neviem, kamera nenahrala.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne nechce obrazok nacitat ale preco ta to zaujima vlastne? ved si robili svoju pracu ci ne?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Aj waffen SS si len robili svoju pracu. Co to je za blby argument? Sam si tu pracu vybral, ak je moralne OK s tym lepit sa autam na naraznik, snazit sa ludi nachytat na neznalosti zakona alebo meranim na sirokych prehladnych usekoch, tak prosim... jeho boj. Ale nemienim s nim sucitit len preto ze vyfasoval zelene monterky alebu mu to prikazal nadriadeny...


Tak ci tak nie o tom som chcel. Zaujima ma to z dovodu ci mam ocakvat pozdrav.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Milujem robenie si svojej prace. Hlavne ked pozries do zrcatka a vidis celne sklo cierneho golfu co ti ide 10cm od auta a je jedno v ktorom pruhu po obchvate v meste ides.

Idealne je to ked v nejakom sportovejsie-vyzerajucom aute ide zena a skusaju co zvladne. Len raz budem mat slabsiu chvilku a vhodne auto a chudak nestihne ani dvihnut nohu a bude v kufri. 🙃

Ale uz sa mi podarilo ich zasekat na semafore. Siel som pomalsie, pockal kym zacne blikat oranzova, potom pridal (v limite) a uz len dobrzdil. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som už dlho nenarazil na takúto provokáciu. A na lepičov mám jednoduchý recept - spätné zrkadlo mám nastavené tak že keď chcem vidieť za seba tak sa musím trochu pridvihnúť, takže ma nevyrušuje auto ktoré je hneď za mnou. Potom už len zapnúť tempomat a majte ma radi. Ak ma chce niekto tlačiť ešte viac cez limit ako klasika +10, tak nech je frajer a obehne ma cez plnú.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tiez neviem preco lunia tak onanuju ked vidia vzadu neake auto ze sa lepi, na to pomaha tazne(hoc bez gule) ak ma clovek strach. nie vsetci policajti su zeleni hajzli. a ak clovek ide na cestu s autom a chce sa niekde dostat tak existuju neake pravidla. a su tu zlozky kt dozeraju na dodrziavanie tych pravidiel, bez nich by bola anarchia casom. a to nemam nikoho v rodine fizla ale tu silacke reci mate ale ked ich budete potrebovat tak ich nevolajte, sak naco.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Mam ciernocierne skla vzadu (tonovane skla + 5% folie), takze vecer vidim len grafiku svetiel ked niekto ide za mnou. Ziadny halogen na zadnych sedackach sa nekona.

Celkovo mi ale ludia nejazdia v kufri. Ked taky niekto dojde tak je to bud nejaky siltovkar co som ho obehol a mysli ze mi to ukaze na rovinke alebo v zakrutach (nie) alebo policia. Ako som pisal, tlacit zenu po obchvate v meste v pravom pruhu je cool. Este ze ma lepsie nervy ako ja a nebavi ju hrat hry.

Ja len ze provokovat niekoho a potom ho zastavit ze mame vas pan pirat mi nepride uplne normalne. :laugh:

Stale ked som ich volal k nehode tak za nehodami trebalo cakat donekonecna. A potom len jeeezis, vy ste sa dohodli? To nas tu ani netreba.
.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak ale dementov mas vsade. nie len v zlozkach alebo v praci, o tom ja basne by som pisal a ody na radost, kolkych cvokov je vsade az az. plny tiktok. ale fotit si fizlov? to uz seriozne nemam co robit? sak oni zo srandy sa tam nepostavili fotit dakoho. sak uz len ti emstki co davaju papuce ta kolko ich musia krize boliet od tych zeleznych dzadov co zapinaju a zaraz idu to odpojit. minule dosli borci na dusteri a otvoril kufor ta ked ich tam 10 nemal papuc ta neviem. a kiezby to im islo do vrecka love. ta ale mesto to dostane a pojde cistit lunik9 za to. ved cesta v ke je asi najhorsia co jazdim. taky trencin napr ma uzasne cesty a je to najchudobnejsi kraj. este aj michalovce sobrance maju lepsie cesty jak KE . joj ale som sa vyplakal. idem an 3tie pivo. az nervy mam ze len 3 som si kupil.... dnes inac som siel na liptpov a mega fujaviaca, v Presove nic a na dialnici neviem ci poznate usek medzi levocou a popradom asi zakliaty. tam furt ale ze furt najhorsie pocasie
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Preco mi vadi ak sa niekto lepi? Lebo to je potom jedina vec co neviem ovplyvnit. Srnkam sa da skoro vzdy vyhnut/ubrzdit to, cyklistov si postrazis, auta pred sebou si tiez postrazis. Aj to aby si niekomu nesiel v slepom uhle si vies postrazit.

Ale ked sa raz niekto lepi, tak je to cisto v jeho rukach. Nestihas mu uhnut ani nic. Proste prask, a si viac ako mesiac bez auta, riesis poistovnu, odtahovku, nehovoriac o tom ze burane auto sa v buducnosti tazko predava.


Co sa tyka nevolania policajtov, tak sa im snazim vyhybat. Su ale situacie ked ich zavolat musis... A vtedy to byva zazitok :D
Napr. ked nam niekto prepucil vodicove dvere na parkovisku, tak policajt zacal s tym ze sme si ich prepucili my. Po 20minutovej hadke na temu "preco by sme si vymyslali ked mame havarijnu ty tupak" zavolal niekoho s IQ nad 50, ten spravil 5 fotiek pre poistovnu a vybavene.

Alebo ked peugeot expert zbural nase auto z hlavnej cesty, a odtlacil ho do vedlajsej ulicky... Najskor vybehol s tym ze preco sa presuvali auta, a nasledne s tym ze "urcite ste sli rychlo", a potom sa zacal hadat ze ta skoda nie je nad 4200€, takze nebude volat nehodovku.



A to ze debili sa najdu vsade... Zrovna u verejneho cinitela to je pri jeho pravomociach a pravach neakceptovatelne. Nech si najde robotu ktoru dokaze zvladat.
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

Ja som napr opačne pred tyzdnom, sa lepil na nich :D, lebo na 50ke v meste išli večer 90. Obehli ma tak davaj za nimi. Aj ma vybrzdili ale noha bola pripravená celý čas lebo som vedel že dačo určite bude :D ale to je cela lovestory. Lebo čo by mohol, jedine keby strielal s merakom dozadu. Ale to by sa potom celkom zišiel záznam ako ich mám na kamere že speedujú :D
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A co by si s tym zaznamom akoze spravil? :D Mozes si z neho tak spravit screen, vytlacit, zrolovat a strcit tam kde slunce nesviti :D
Naposledy upravil/-a SKiLEX v Št 24. Feb, 2022, 00:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Das do novin, par ludi sa rozhorci a tam to konci :D pokutu nikto nepreplati
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

SKiLEX napísal: Št 24. Feb, 2022, 00:29 A co by si s tym zaznamom akoze spravil? :D Mozes si z neho tak spravit screen, vytlacit, zrolovat a strcit tam kde slunce nesviti :D
pche :D to ešte neviem čo, ale dačo :D
Aj na fizlov musia mať niekoho kto im klepne po palcoch ked nieco pojebu. Zvlasť ked mas dokaz. Informovať ta spatne asi nebudu. Ale zase zametať veci len tak pod koberec to asi tiež nie, či ?
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Aký dôkaz? :D údaj z kamery nie je nijak kalibrovany prístroj na meranie rýchlosti, takže celý záznam si môžeš strčiť presne tam, kam už písal skilled vyššie
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5521
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zacal by som tym ze ty nemas pravomoc niekomu merat rychlost. A aj keby si ju mal(teda bol by si policajt...) tak ju musis merat za pomoci zariadenia certifikovaneho slovenskym metrologickym uradom. A v sulade s navodom(cize dodrzat uhly, prevysenia, nemerat v zakrute, nemerat cez prekazku a kopu dalsich podmienok).

Cize ty nemozes rychlost merat nikdy nikomu, a policajt len s certifikovanym radarom ak splni podmienky

Dalej...
(8) Najvyššie dovolené rýchlosti ustanovené v odsekoch 2 až 6 nie sú povinní dodržiavať vodiči vozidiel ozbrojených síl, ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskej polície, Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby, ak to vyžaduje plnenie osobitných úloh, ktorých okruh určí príslušný minister a riaditeľ Slovenskej informačnej služby.
Policia teda rychlost dodrziavat nemusi ani bez majakov. Ak ti napr. Vykradaju garaz, alebo idu za samovrahom, tak uplne nechces aby ich bolo pocut 3km ďaleko...


No, a ak by aj naozaj robil nieco protizakonne, a ty mas ozajstny dokaz, tak mozes na policii podat staznost na policiu...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"