Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja uz mam nalomenych susedov na dalsie pozemky ze mi predaju, mna to zatial bavi :D ale mrzi ma ked neviem ludom dodat najvecsi standard v neakej lepsej cene, co nestavia rumun ako sikmu vezu v pize. ale ak niekto si ide stavat 130m2 + dom a len na hypo a nema znamych ze len to da firme tak good luck. velmi ale velmi by som si spravil doma stres test ak nahodoou vypadne jeden prijem. neni to fun,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj slovenske institucie su peklo. A koncova bodka su elektrarne a plynarne. Ked sme zacinali stavat, som sa nabehal po uradoch od dveri k dveram a po polke krajine. A to si myslym, ze som este obisiel celkom fajn casovo. Ked som cital, ako niekde v zahranici staci podat ziadost ohladne stavby a ide to vsade kam treba mi az do placu bolo. A keby som si to neobehoval a neurgoval dotycnych ludi, tak asi stavam o dalsi rok dlhsie.

@stefan222 jj a takych nie je malo co idu na doraz s financiami kvoli uverom
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Chris »

Stefan kde a aky byt si kupil? Aky je problem linku postavit?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

ovocne sady pri letisku 2i cca 40m2 a chcem prenajimat, no nemam naradie na vyrez na drez a indukciu, a celkovo nemam skusenosti s linkami. nasiel som realitku, co mi ponuka ze mi bude prenajimat byt a oni maju sikovneho cloveka co mi s tym pomoze, budem rad ked zlozim postel skrinu komodu stol a tv stolik :D potrebujem pri linke potiahnut kusa EL a vodu a odpad trosku tiez bo J&Ttak spravil v bytoch, tak no len trosku zo steny trcia
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

uprimne a to sa ti oplati v BA aktualne kupit byt, zariadit ho a prenajimat? pri tych cenach?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5508
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak daleko sa v uvazovani nedostal.
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

lebo prenajom do 550 z ktoreho uz musis odvadzat dane pokial viem kedze statna sprava ma na to aktualne nejaky figel ako to kontrolovat. zapocitat energie internet poistenie domacnosti hypoteku nabytok atd. Prenajmy sli dole a hlavne ludia su dost casto taki aki su... viem o tom svoje prenajimal som v BA byt. znicili mi ho. nemas ako vymahat veci od neplaticov atd.
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak je to moj 4ty byt(3 som predal) a dalsi bude vo warsave pravdepodobne. , ja v tomto uvazujem celkom jasno a roky vopred. prvu najomnu zmluvu som pisal pre mamin byt v KE asi 22 rokov dozadu. neako mi nehnutelnosti prirastli k srdcu.v BA ma stal byt 112tis( a mohol osm mat za 106k ale zmeskal som o 2tyzdne zdrazovanie), a to som zvazoval este davnejsie kupu v urban rezidence v novom meste ale zlanaril som sa na pozmeky na liptove vtedy. . cisla najmov napisem pohode ak prenajmem, ale v minuse by som nemal byt. v telerane bola jedna relaitka co prenajmes jej a oni prenajimaju dalej. novostavby idu od 650 vyzsie. v BA sme casto cez rok a uvazujem si ho kludne drzat neprenajaty. drzim ho pre dceru, ma teraz 7r. od tatulda dostane na svadbu byt v BA. hadam sa dozijem a ak nie, banka byt preda a dcera dostane zisk. warsavu si necham ja :D
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

tak ked to mas vymyslene tak okej. len treba premyslat nad tym co ked prenajmes idiotom. a samozrejme ked to bude vsetko riesit realitka tak okej. len ako je tam postavena zmluva s realitkou ak oni budu prenajimat dalej kto ma zodpovednost za skody?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

tychto som myslel;
https://radoreality.sk/rent-management/

robia to roky a filtruju uchadzacov. ja kvazi neriesim nic a oni si beru mesacne mam pocit 100-150e ale neriesim ci je byt prazdny alebo nie. stavalo sa mi za tie roky ze v priemere 2mes v roku bol byt neobsadeny a tu mi to kvazi bude ok. hovorim v strate nebudem voci hypo inkasu netu, a dcera bude mat byt. planoval som kedysi drzat viacej bytov ale radsej sa snazim diverzifikovat a nieco stavat, nieco prenajimat a coskoro mam v plane este apku spravit.
hry- ps5
doma-HP probook
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1550
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

ako idea to je pekna nakolko to funguje to uz neviem
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1972
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Miso122 »

pockaj, ty si fakt myslis, ze prenajom ti pokryje 100% hypo, proviziu realitke (100-150e), vsetky spravcovske poplatky a este aj dan z prijmu (za prenajom) a dan z nehnutelnosti?
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

cisla budem mat o 8tyzdnov, zatial mi to vychadza ze ano. kolko platis vlastne misko dan z nehnutelnosti v BA? ale neberte to ako zarobkova cinnost :D
aj ked kapne 100e mesacne tak mi niekto splaca byt. hoc aj miniem zarobok na dalsi nabytok, tak mi to je na salame, kedze zas, niekto mi splaca hypo na byt. zarobky v tomto nehladam.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1972
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Miso122 »

Neolatím nič, lebo som žiadny byt nekúpil.

Ale asi by som na tvojom mieste nebol taký optimistický čo sa týka tých čísel.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa beardie »

ved sa nehanbi, supni sem cenu bytu, resp mesacnu splatku za hypo, pri aktualnych urokovych sadzbach si nemyslim, ze mozes byt v zisku, ked sa zarata provizia, energie a dan, ale budem rad, ak ma vyvedies z omylu

ja som kupil byt ako investiciu, ale s tym, ze ani po poklese urokovych sadzieb nebudem s nakladmi na nule, ale len tesne pod, co mi za to splacanie bytu najomnikmi stoji, lebo nehnutelnost bude moja
necakam ale, ze na tom budem v najblizsich 10 rokoch cokolvek zarabat

Návrat na "Debata o všetkom"